Včeraj je moj gledal eno vitko blondinko. Mislila sem, da bom znorela.
Ne zanimajo me tvoja verska stališča na področju prehranjevanja, to je tvoja osebna stvar. Muslimani ne jedo svinjine, ker tako piše v Koranu. In seveda ti bo vsak rekel, da je svinjina škodljiva, ker “bog ve”, kako se mora človek prehranjevati.
Tisti, ki je goreč misijonar in poskuša druge “fopat” ali sprevračat v svojo (versko, politično) ideologijo, je zelo nesiguren vase – in točno to počneš ti.
Če boš 10x napisala 3D, to ne bo dalo dimenzije, ne globine in ne pomena tvojemu duhovnemu življenju, kot tudi ne tvojemu življenjskemu smislu, ravno nasprotno.
Nisem nikoli new age smatrala za versko ideologijo:) Poleg tega je pa new age tako širok pojem, vera kot institucija vemo vsi da je produkt človeka, ki pa služi več ali manj za manipuliranje množic, moje mnenje, če pa to nekoga osrečuje, mu pomaga v življenju in če oseba s tem ne škoduje drugim je pa super. Vsakemu svoje.
Wow, matjazko, tole je pa že kar obsodba, da bi jaz hotela kogarkoli prepričevati v svoja stališča? haha, ne vem od kje ti to. Očitno nisi dobro prebral mojih postov, jaz samo podajam svoja mnenja in razmišljanja, tako kot vsi tukaj, moj namen ni nobenega prepričevati, vsak ima pravico da dela in razmišlja v življenju tako kot mu paše.
Če gledaš skozi tvojo “versko ideološko modlo”: vsi smo eno, ni mej, duhovnost, srečni, nova doba, dviganje zavesti, indigo otroci, subtilnost, kozmična energija, napredovanje – potem se strinjam s tabo, in je to “obsojanje”. Ampak meni to predstavljajo otroške sanje – mit o Zlati dobi, ki ga je poskušal uresničiti že komunizem. Torej to je utopija, ker nikoli ne bo idealnega sveta, ne politične ureditve in ne idealnih ljudi.
Ampak kako veš, da je krivec za večjo težo ravno meso? Kaj pa če je kombinacija objega skupaj? Poskusi jest meso samo s sezonsko listnato zelenjavo.
Pri tebi je opaziti izrazit nagib k temu. Tudi pri neinstitucionirani verski praksi lahko spustimo možgane ne pašo, če si goreč pristaš česar koli, tudi politični pristaš, si zožiš pogled in si sam nastaviš miselni okvir.[/quote]
No, saj miselni okvir si zožimo predvsem takrat, ko nekaj obsojamo, še posebej, če posplošujemo.
Saj govorim o kombinaciji.
Koliko ljudi pa je samo meso s solato….Razen pri shujševalnih dietah.
Meso ni nobena prioritetna hrana in ne vsebuje nič koristnega.
Po tvojih izsledkih, ker ne ješ mesa, zato ne vsebujejo nič koristnega?
Da dajejo ocene, so pristojni prehrambeni strokovnjaki, nikjer nisem zasledil, da bi na “črno listo” prišla divjačine, ribe, zajci… Škodljivo ni čisto nič, če se uživa zmerno, še posebej, če je biološko pridelano.
Okrogla črnolaska, ni mi jasno, ali te moti dejstvo, da je gledal za drugo žensko, ali to, da je ta ženska “tvoje vizualno nasprotje”. A, če bi buljil v vitko črnolasko bi bilo pa vse v redu?
Dokler moški samo pogleda za drugo žensko je še o.k.. Je pa res, da je buljenje v drugo žensko vpričo partnerice rahlo neokusno. Pa tudi ti bulji pred njim v kakega moškega in če te bo vprašal, zakaj si to naredila, mu povej, da zaradi dogodka, ki si ga opisala.
Če pa si zakrbljena zaradi telesne teže, pa shujšaj. Najlažje bo tako, da boš jedla manj sladkih zadev, pila le vodo in ne sadne sokove (ki vsebujejo precej sladkorja). Pa športaj in bo.
Robi?! Da meso ne vsebuje nič koristnega? Od kje ti pa to? Jaz pa mislim, da prav vse v mesu je koristno.
Meso s solato je pravilna prehrana, žal jejo tako le tisti, ki želijo shujšat al so na kakšni dieti. Ampak a ni to že pokazatelj, da je ta kombinacija pravilna za našo presnovo? Jaz res ne jem tako, ker nikoli nisem imel težav s težo. Ampak če bi jo imel, bi se lotil tega načina.
Podrobneje pa je opisan tukaj, tudi razloženo zakaj je tako. Mene je prepričal.
Robi?! Da meso ne vsebuje nič koristnega? Od kje ti pa to? Jaz pa mislim, da prav vse v mesu je koristno.
Meso s solato je pravilna prehrana, žal jejo tako le tisti, ki želijo shujšat al so na kakšni dieti. Ampak a ni to že pokazatelj, da je ta kombinacija pravilna za našo presnovo? Jaz res ne jem tako, ker nikoli nisem imel težav s težo. Ampak če bi jo imel, bi se lotil tega načina.
Podrobneje pa je opisan tukaj, tudi razloženo zakaj je tako. Mene je prepričal.
http://www.psi.si/sedem-dokazov/antropoloski%5B/quote%5D
Saj maščobe so tudi koristne oz. celo nujen, seveda v določenih količinah, kakšna rafinirana olja zagotovo ne, čeprav so raslinskega izvora..
Robi?! Da meso ne vsebuje nič koristnega? Od kje ti pa to? Jaz pa mislim, da prav vse v mesu je koristno.
Meso s solato je pravilna prehrana, žal jejo tako le tisti, ki želijo shujšat al so na kakšni dieti. Ampak a ni to že pokazatelj, da je ta kombinacija pravilna za našo presnovo? Jaz res ne jem tako, ker nikoli nisem imel težav s težo. Ampak če bi jo imel, bi se lotil tega načina.
Podrobneje pa je opisan tukaj, tudi razloženo zakaj je tako. Mene je prepričal.
http://www.psi.si/sedem-dokazov/antropoloski%5B/quote%5DNe vem, kaj piše v tisti presvetljeni knjigi, (uvod je dobro napisan) ampak te beljakovinske diete so lahko zelo nevarne, še bolj kot anoreksija, znani so primeri, ko so se končale s smrtjo, (metabolična acidoza, “zakisanje krvi”) čeprav organizem niti ni bil shujšan.
V mesu načeloma ni ničesar, kar bi človek potreboval, mi je prav žal, in celo uradna medicina (ki je še 20 let nazaj prisegala na meso in mleko kot vir zdravja) danes ne more več mimo tega, da je prav mesna in mlečna prehrana kriva za mnoge bolezni, predvsem je to rak, na drugem mestu pa bolezni srca in ožilja. Problem pri mesu je v prehrani in zdravilih, ki se daje živalim, tudi divje živali niso proste tega, ker telo pač samo po sebi med presnovnimi procesi skladišči v sebi strupe– in še manj ribe, ki pa sploh “filtrirajo” težke kovine iz morja, mogoče sladkovodne manj? ne bi vedela–
Tu je treba še dodati to, da je človek v prehrambenem smislu sadjejedec, na to priča me d drugim oblika zobovja, sekalci, neizraziti podočniki in kočniki, ne vem Marko, a ti pri sebi vidiš da imaš zobovje zveri (pasji gobec mogoče?), da smo vsi skupaj ustvarjeni za surovo prehrano, (tudi domače živali,-> tam tista tema, ko se nekaj pričkata krivokljunčica in On_), kuhanje hrane povzroča gnitje in vrenje hrane v prebavnem traktu, posledice so menda znane, (splošno slabo počutje, utrujenost, vnetja, v končni fazi rak),
še nekaj, meso je sporno zaradi prevelikega vnosa beljakovin kot takih, kar obremenjuje prebavila, torej, pretvorba v glukozo iz beljakovin je pač bolj komplicirana kot iz sestavljenih ogljikovih hidratov in tudi kot iz maščob– in ja, maščobe so zelo pomembne, ker telo nekaterih vitaminov ne zna uskladiščiti brez maščob, to je sploh napaka, da naj bi bila dietna hrana brez maščob, oziroma pač zabloda pametnih družboslovcev, ne morem reči drugače no, pa brez zamere, so pametni in pametni družboslovci–
Ne glede na to, zaradi prilagajanj na različna podnebja, različne nadmorske višine,…(človeško) telo je fantastičen instrument za kaj takega, znamo preživeti pri -40 in +40 st, poseljujemo vse kontinente, opravljamo sedeče delo po 10 in več ur na dan, bili smo prislijeni preživeti ledeno dobo, hm, ja, saj ne bi bilo škode, če bi izumrli, ne vem, če bi nas bog pogrešal, pa vendar, zaradi tega, in , domnevam da lepo piše v knjigi psi in še v kakšni drugi, je naša prehrana zdaj taka kot je– in še nekaj, organizem se od organizma lahko bistveno razlikuje, čeprav je naša dnk na 0,1% identična (0,3% se razlikujemo po rasah),
ampak– spremeniti način prehrane, črtati nekaj, čemur se pač zaradi takih ali drugačnih razlogov (način življenja ali karkoli) ne moremo odpovedati, zna delovati stresno, frustrirajoče in v končni fazi slabše kot se poslušati in jesti tisto, ampak res tisto, kar ti paše, ne pa kar pravijo drugi– čeprav saj ne vem, mogoče je res boljše o vsem skupaj nič vedeti, po principu črednega nagona oz. ignorance is bliss, živeti in delati in jesti in spati točno tako kot vsi–
vaša vegetarijanka, ki ima rada živali, ki pozimi hrani labode ob dravi in veverice v parkih–
🙂 🙂
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] A propos, tudi surova zelenjava ins veže sadje povzročata gnitje in vrenje v črevesju. Tisti, ki imamo težave s črevesjem naj ne bi jedli preveč surove zelenjave, ker je težko prebavljiva, da ne omenjam neprebavljive celuloze (tudi oreščki npr,. lešnik, sploh pa mandelj – obvezno namočim in olupim pred uporabo; paradižnikova lupina, papričina lupina, asparaguseva lupina, zato jih tudi lupimo itd. itd.), samo po nepotrebnem obremenjuje prebavni trakt in upočasnjuje prebavo.
A je res nevednost fajn? Potem ko pride do težav pa glavo v pesek in počakajmo, da stvar mine? Pa bo minila brez našega sodelovanja? Meni se zdi bolj pametno poznat ozadje, vzroke, ki je pripeljalo do nekega problematičnega stanja, ker potem lahko od tam dalje zadevo spremenimo in vplivamo na posledice.
Sicer pa se človek nenehno izobražuje, postavlja nove teorije in jih ovrača, saj nam je poznana razpolovna doba določenih specialnih področij, ko neka informacija zastara? Mislim, da najhitreje zastarajo info s področja medicine. Najmanj pa fizike, kemije. Kar pomeni, da nekaj, kar je veljajo kot dobro pred 5 leti, ni nujno, da velja še danes.
Se strinjam.
V tisti knjigi pa zamenjuje vzrok in posledico. Vzrok ni v zunanjem videzu, ampak v prepričanjih in navadah, ki potem povzročajo debelost.
Tam piše:
Torej ? Mi živimo na celini in bi morali uživati predvsem rastlinsko hrano…Ker pa je človek preprečil pokvarljivost, je začel pretirano uporabljati meso…Posledice pa so vidne. Meso je sama razvada n neprimerno za današnje razmere.
Isto velja za sladkor in drugo rafinirano hrano.
Jaz tudi ne. Že 20 let imam isto težo. Pa čeprav imata oba starša veliko preveč kil…Enostavno sem se vprašal, zakaj bi moral tako živeti kot oni in jesti isto, kot večina drugih ?
A nimam svobodne volje ? Vedel sem, če bom isto živel, bom imel bolj ali manj isto št. kil..Pa tega nisem hotel…Razni izgovori na gene, pa nagnjenost, pa mi ne bodo nič koristili.
Seveda so. Zato pa ne uporabljam rafiniranih olj…..
Problem je, ker človek meša surovo in kuhano hrano…To res povzroča težave in napihnjenost, saj takšna hrana ni kompatibilna.
Sadje je zelo hitro prebavljivo..Pred pol ure sem pojedel dve japki, pa mi že kruli v želodcu….:)
Težave s prebavo prav tako povzroča preveč mrtve oz. kuhane hrane, saj le-ta ne vsebuje encimov, ki pomagajo pri razgradnji.
A propos, tudi surova zelenjava ins veže sadje povzročata gnitje in vrenje v črevesju. Tisti, ki imamo težave s črevesjem naj ne bi jedli preveč surove zelenjave, ker je težko prebavljiva, da ne omenjam neprebavljive celuloze (tudi oreščki npr,. lešnik, sploh pa mandelj – obvezno namočim in olupim pred uporabo; paradižnikova lupina, papričina lupina, asparaguseva lupina, zato jih tudi lupimo itd. itd.), samo po nepotrebnem obremenjuje prebavni trakt in upočasnjuje prebavo[/quote]Krivokluunčica dej nehaj, prosim “malo” si zgrešila 😉
Bolje rečeno motiš se.
Sem si izposodil nekaj iz enega drugega foruma:
Sam bi rekel, da ni težava v tem kaj ni koliko pojemo temveč v tem kako to pokurimo. Praviloma jemo prebogato glede na to koliko se gibamo.
Občutek lakote se pojavi takrat, ko nam peša proces “kurjenja” energije v našem telesu. To se pa lahko zgodi, ko nam primanjkuje kisika ali pa energije. Pri podatku, da je pri nas večina ljudi predebelih bi rekel, da imamo energije dovolj .
Če redno spravljaš telo na “obrate”, kar pomeni da si toliko fizično aktiven, da povečaš srčni utrip in “zašvicaš”, povečaš cirkulacijo krvi tudi v delih telesa, kjer to ni “normalno” v mirovanju, se telo “napoji” s kisikom in odplakne presnovke, ki na dolgi rok povzročajo okvare. Takrat ne čutiš lakote, poješ bistveno manj, kot pa če se cel dan nekje presedaš. Tudi če cel dan delaš in ne zvečaš utripa ni dosti bolje. Naše telo je skozi evolucijo narejeno za “šparanje” in počasna hoja po stanovanju ne predstavlja napor ob katerem bi porabljal veliko energije .
Ob prehrani bogati z beljakovinami se nam v prebavilih ustvarja presežek beljakovin, ki po principu ozmoze ne prehajajo v kri (ker jih v bistvu ne rabimo toliko kot jih pojemo), tam postanejo hrana patogenim bakterijam, ki s svojimi presnovki zastrupljajo telo. Tako ni naključje da rak debelega črevesja “fašejo” ravno ljudje, ki jedo veliko mesa in pretežno sedijo (počasna peristaltika).
Podobno je z mlekom. Nekje z puberteto izgubimo encim za presnovo mlečnega sladkorja in ta neporabljen “hrani” bakterije v debelem črevesju, ki jih telo izloči po hitrem postopku (driska). Tudi kalcij v kravjem mleku je vezan tako, da je prebavljiv teličkom in mi s svojo prebavo ne pridemo do njega, vsaj ne v tolikšnem delu kot bi želeli. Ne pozabite kravje mleko je hrana za teličke! Plus tega je mleko beljakovinsko živilo, beljakovine pa pri svoji presnovi sproščajo kisline (zakisanost telesa), ki jih telo nevtralizira s kalcijem .
Glede na današnji način življenja nam veliko bolj ustreza vegetarijanska prehrana kot pa meso, mleko, jajca vsak dan 3x
Sicer ne vem kako lahko tole pomaga avtorici teme, mogoče je pa njeno slabo počutje posledica nepravilne prehrane in ne suhe bolondinke….. Vsekakor ji ne bo dobro delo če se je loti “požret”, ne nejej ne njenemu partnerju. Iz prehranskega vidika gledano 😉
Ti kopiraš forume, jaz pa poslušam svojo gastroenterologinjo z 20-letnimi izkušnjami. Sicer ne vem, kaj se tvoj citat glede kurjenja energije nanaša na moj prispevek o prebavljivosti celuloze…
Robi, tule je, pa kratka dovolj, ne rabiš se naprezat pri branju 😉
Ti kopiraš forume, jaz pa poslušam svojo gastroenterologinjo z 20-letnimi izkušnjami. Sicer ne vem, kaj se tvoj citat glede kurjenja energije nanaša na moj prispevek o prebavljivosti celuloze…
Robi, tule je, pa kratka dovolj, ne rabiš se naprezat pri branju 😉
http://www.davko.si/Jebes-Kalorije.pdf%5B/quote%5D
Bom prebral…:)
Jaz itak nikoli nisem prešteval kalorij, ker pri takšni hrani to niti ni potrebno.
Ti kopiraš forume, jaz pa poslušam svojo gastroenterologinjo z 20-letnimi izkušnjami. Sicer ne vem, kaj se tvoj citat glede kurjenja energije nanaša na moj prispevek o prebavljivosti celuloze…
Robi, tule je, pa kratka dovolj, ne rabiš se naprezat pri branju 😉
http://www.davko.si/Jebes-Kalorije.pdf%5B/quote%5D
On pvezuje prehrano z verskim prepričanjem!
Forum je zaprt za komentiranje.