Včeraj je moj gledal eno vitko blondinko. Mislila sem, da bom znorela.
ccc….:) Katenjka..Hrana je veliko več, kot le vsota maščob, beljakovin, OH….Maščobe niso enake maščpbam…Dojenčkov prebavni sistem je izredno občutljiv in kravje mleko je kot nek tujek. Seveda telo se prilagodi in dela na tem, da preživi, ampak to vnese neravnovesje in razne napake pri delovanju prebavnega sistema in na splošno celega telesa…[/quote]Kaj sem pa pisala? Da lahko pride do nastanka alergij, ki so napake v delovanju imunskega sistema. In tudi do prekomerne telesne teže, mislim mase. In ja, maščobe niso enake maščobam, samo ne vem, kaj misliš s tem, da je hrana nekaj več, kot to,kar je po kemični sestavi.
A no torej si vegan al nisi? Imaš alergijo na mleko, (ne smeš jesti mlečnih izdelkov?) Ja no ni razvidno iz tega, kar pišeš. Sojin sir pa, hm, jaz ga jem samo na en način, in sicer z rdečo papriko, (pekočo, tisto, ki je spet nezdrava…) na pici ni dober, kajpa vem no. Aja, čas imam ja, lahko pa mi poveš kak recept, sicer pa potem zate ni ravno italijanska kuhinja, prej kitajska pa japonska, indijska menda tudi ne, ko oni pijejo spet toliko mleka ccc… ali pa res nič ne kuhaš, razen krompirja? Samo kolikor vem, vegani ne jejo krompirja tudi ne. Pa še visok glikemični indeks ima, tudi ni zdrav– A poznaš tisto knjigo Proč s kuhinjskim loncem?
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup]
Sem nekje 95 %. Tu pa tam pojem kakšen kos sladoleda ali pa parkrat na leto kakšno pecivo, kjer je zraven mleko….Kaj več pa ne, ker dobim prebavne motnje.
Jaz ga dam v kakšno omako, solato ali pa kar tako na kruh, zraven kakšnega zel. namaza…
Jaz nikoli ne kompliciram…Ne oziram se na vrste kuhinj.
Zato ne rabim receptov….Jem vse, kar je rastlinskega izvora….Zdaj recimo solato z vrta, malo krompirja..Zraven testenine, kakšno kašo, ajdovo, proseno…Kvinoja….Stročnice…leča, fižol…..Ko bo paradižnik, bo to vsakdanja jed…Kar tako narezan s čebulo in bučnim oljem….
Poznam. Sem jo prebral..Sicer že pred 15 leti…Marsikaj je v njej res, vendar jaz s takšno hrano ne bi mogel preživeti…Ali pač..Kaj pa vem…Le imel bi verjetno le 40 kil…:)
Verjetno bi takšna hrana bila bolj za avtorico, če ima težave s preveliko težo.
On_
Znanost nima nič z vero, matematika še manj!
Med drugim nisi razumel, Robiju sem dal omembo tebe kot referenco, da ne more primerjati “srečne kravice”, ki živi in se prehranjuje v karseda naravnih pogojih, v primerjavi z “industrijsko kravico”, ki da 10x več mleka. Od te zadnje verjamem, da mleko ni kakovostno. Torej posploševanje je moj očitek Robiju, ko prehranjevanje spreminja v soebno vero, ki bi jo rad vsilil drugim kot neko veljavno obstoječo resnico, seveda pri tem ni navedel niti enega strokovnega članka, ki bi potrdil njegove domneve.
Dokaz, da je mleko dobro
[img]http://shrani.si/f/2W/qm/3AcGycQo/mlejko.jpg[/img]
Ja..Kje so tisti časi, ko so pastirji vodili svojo čredo krav, pa ovc, vsak dan na pašo….:)
Danes pa smo mi ena čreda ovc ali figuric, ki nas politki vodijo za nos….
Ta je res srečna…Kravica pa ravno ni..A ne ? 🙂
Nekaj sem iskal..Če te zanima, pa si še sam kaj poišči..
http://www.zazdravje.net/vprasanja.asp?art=90
http://www.elle.si/lifestyle/telo-in-duh/je-mleko-zdravo/[/url]
To ni argument. Kam si sedaj namenoma odjadral!? :))) Ti generalno trdiš, da je mleko škodljivo, kar je zgolj tendenca, da se vse ujema lepo s tvojim ideološkim načinom prehranjevanja: meso je greh, karma, blabla…. Tako kot bo mi musliman brez premisleka zabrusil, da je svinjina škodljiva, seveda ne, da bi bil pošten in se oprl na dokaze, ampak zgolj na vero, ker tako piše v Koranu, kaj se sme jesti…..
Ja..Kje so tisti časi, ko so pastirji vodili svojo čredo krav, pa ovc, vsak dan na pašo….:)
Danes pa smo mi ena čreda ovc ali figuric, ki nas politki vodijo za nos….
Ta je res srečna…Kravica pa ravno ni..A ne ? 🙂
Nekaj sem iskal..Če te zanima, pa si še sam kaj poišči..
http://www.zazdravje.net/vprasanja.asp?art=90
http://www.elle.si/lifestyle/telo-in-duh/je-mleko-zdravo/[/url][/quote]
Aha, sem si mislil, to je “referenca”? Modne refije i nrumeni nobvodobniški tisk ne more biti referenca! Telo in duh?, kaj potem sledi, čakre, avra, zavedanje, ozaveščanje, subtilna energije, karmični dolg, kozmična ljubezen? :))
Vseeno pa mislim, da mleko v zmernih količinah ni škodljivo, temveč je kvečjemu manj zdravo. Manj zdravo pa pomeni, da nima toliko hranilnih snovi, razen če je domače, to pa spet pomeni, da telo to zazna in te snovi poiščemo v drugi hrani. Vsaj meni mleko ne škodi, ne da bi kje opazil. Sem tudi že poskušal brez njega nekoč. Enako pa velja za meso. To je moj vidik.
Meni se ne da nobenega prepričevat…Če ima kdo interes, se bo že pozanimal.
Če te ne zanima ozaveščanje, boš pač ostal v svojih okvirjih.
To je dejstvo, da ni več srečnih kravic…In posledično temu je tudi kvaliteta mleka bolj žalostna.[/quote]
Napisal si splošno izjavo, da je mleko nezdravo. Ker pa nimaš dokazov in ne argumentov, si pa omilil izjavo in prešel raje na “dandanes”. :))
Odstranil sem samo mlečne izdelke. Nisem opazil nobene razlike. Mesa pa zaenkrat še ne dam. Morda nekoč, ampak o tem še niti ne razmišljam. Mleka pa itak spijem kak liter na teden, največ dva.
Nekje si omenila, da piješ mleko….Pa ti zdrava kmečka pamet ne pove, da mleko ni za odraslega človeka ?
Prav tako izobraženi specialisti nič ne vlagajo truda v to, da se ukine ta mit o mleku, kot neka primerna hrana za človeka….[/quote]
Moja gastroenterologinja mi je rekla, da “ne rabim” pit mleka (ona je pravzaprav precej sodobna, ovrgla mite o marsičem) in ga tudi ne konzumiram kot takega. Občasno si privoščim kak smoothie s tistim brez laktoze ali celo surovim pasteriziranim (samo bio!), res občasno. Ker je.biga, sojini in riževi napitki so 3much dragi. Mi pa nekako ni do tega, da si gres, mjuslije, proseno kašo pripravljam na vodi oz. čaju.
Robi, od kod, misliš, alergije pri mleku? Kaj pa vsi tisti antibiotiki in rastni hormoni, ki jih dajejo kravam? Tudi hvala lepa za takšno emso. je treba kupovat po pameti. Poznat izvor krave, ne samo ime mesnine, kupovat pri preverjenemu kmetu, najbolj pač bio. Kot je že One nekje omenil, izbereš manjše zlo. 100% se pa ni moč izogniti strupom in ostalim škodljivim rečem. Enako je pri jajcih. Osebno poznam otroka, ki je imel od kupljenih jajcih alergije, trebušne težave, kožne izpuščaje, pa so se doma raje vrgli v prodajo jajc in od takrat, kein problem.
Telo je pa krasen pokazatelj, kje ga biksamo in kje je okej, čeprav je pa tudi to res, da je včasih 1. reakcija slabša, ker se mora telo šele navadit na nov prehranjevalni režim. Isto je pri homeopatiji (isto se zdravi z istim oz. s podobnim), včasih se simptomi še ojačajo, da spodbudijo telo, ki se sačne samozdravit. No, tole je spet ena delikatna tema …
Revija Za zdravje je okej, bere tud moja mami pa foter pa mačeha, cela žlahta skoraj haha
Hočem rečt, da se čedalje več ljudi vrže v branje, premlevanje o zdravi hrani, in tudi išče podobne somišljenike. Je pa taka hrana v Avstriji spet cenejša pa več izbire je.
Še ena zanimivost, po svežem mleku nikoli ni bilo težav (no, takrat ko sem imela akutne težave s črevesom sem se itak izogibala 80% hrani), vedno samo po UHT-ju. Če še koga zanima, težav s prebavo nimam več, ker se držim tega, kaj mi pove moje telo.
In spet. Napisala sem, da bi ji kupovala surovo, pa ga ne jé. Pi.zda, sam si res bukov in totalno pristranski. Just leave me out of your analysis. V bistvu si druga plat istega kovanca od Sadnega.[/quote]Kako si ga tukaj neljubko citirala, in vendar ima on prav, ti pa narobe, tvoja muca ima verjetno že tako “zdegeneriran” okus, da ne ve več, kaj je zanjo prava hrana, tukaj si pa tako dobro napisala->
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Poglejte, tuje šolski primer komunikacije dveh kromosomsko deficitarnih osebkov, Robiju menda manjka zapis za laktazo, ki je na 2. kromosomu, pri Matjažku še ne vem točno, žal tega še sam ne ve, Robi je vsaj ugotovil, da je pri njemu vse brez posebnosti, če je namesto mleka in mlečnih izdelkov sojin sir, po možnosti ekološko pridelan in gensko nespremenjen, vsaj tako naj bi pisalo gor, ko ga kupi.
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Ne veš, kaj pišeš. Na tvojo in Onetovo nesrečo sem se pogovarjala z večimi veterinarji (in ne takimi, ki so sto let za leseno žlico, ampak se redno usposabljajo v tujini), se gibljem pač v krogih, ki se vsakodnevno ukvarjajo s skrbjo za živali. Glede vajinih mitov bi lahko izdali ljubko zloženko, ampak na ljudi je najlažje vplivat kar v živo. Boš šla z mano 1x na en tour de les chats 🙂
http://www.dzzz.si/sl/za-tiste-ki-menite-da-so-macke-srecne-ce-so-svobodne.html
Ne veš, kaj pišeš. [/quote]
hmm, kako lahko nekomu rečeš kaj takšnega? Ne veš kaj pišeš? Povsem obrambna pozicija brez vsakih argumentov. Kdo že to počne na tem forumu?
Povsem si ignorirala dejstvo, kar si sama zapisala o tistem, da se mora telo navadit na nov način prehranjevanja. Mogoče pa bi ti morala malo pogledat, če sama veš kaj včasih napišeš?
Marko, toliko o tem, koliko se spoznaš na mačji karakter. Mačk ne moreš v nasprotju s psi prisilit, da pojedo nekaj novega, če nočejo. Lahko jo stradaš 3 dni, če ji ne diši, ne bo jedla. Seveda greš lahko še korak dlje in jo futraš prisilno preko brizge, samo se je za vprašat o moralnosti tega početja.
In ne primerjaj človekove svobodne volje in zavesti ter živalskega. Eno je, da mačko (ali psa) postopoma navajaš na drugačno hrano, mešaš skup dve vrsti (no ki jo je in ta novo), piše ti na vsaki vrečki briketov, kako je z navajanjem na novo hrano. Ne moreš pa mešat starih briketov in surove hrane, npr. Ene mačke rade probajo kaj novega, druge ne.
Torej tu ne moreš govorit o zdegeneriranosti okusa. In da ne bi pisala litanij, ki jih tako nihče ne bere, sem pač napisala, da se ne zaveda, kaj piše. Ti imaš pa očitno en kromosom (kateri že, katenjka?), ki trza na kreg. Ampak se ne mislim je.bkat s tabo, kot to počneta s Sadnim, noben od vas tipov (marko, robi, matjažko, one) nima psihološkega/psihiatričnega študija za sabo pa vseeno tako radi dajete psihološke oznake. Torej, če želiš, debatiraj z argumenti na zastavljeno temo, psihološko ozadje pišočega pa pusti pri miru.
Jooooj Krivoklunka!
Mačke so srečne če so svobodne, so srečne v svojem naravnem okolju (gozd, travnik) ne pa v betonski đungli v kateri so primorani živet ljudje, ker si boljšega ne morejo privoščit, zraven vlačijo pa še nič krive živali vanjo, zaradi lastne čustvene….. neuravnovešenosti? Kaj pa vem, verjetno bi si ti kljun zravnal ;), če bi to priznala in če misliš, da so vet. ki se redno usposabljajo v tujini neka referenca mi je žal zate in za tvojo omejenost, ko misliš, da lastno znanje ni nič vredno in da je sto let za leseno žlico. Ravno iz “tujine” smo dobili vso to junk hrano, pred tem smo živeli “bio”…. 😉
Žalosten sem ko takole berem od nekoga, ki se ima za razumnega :((
Drugače pa je Matjazko nalimal “razlog” zakaj je avtorica ljubosumna ;)), če je to tista blondinka bi lahko bilo razumljivo, pa še lastno mleko ima….. 😉
Tele debata tu gredo v stilu enega vica o policajih in včasih razmišljam ali vi delate pri policiji ali ste pa vsaj kandidati za to delovno mesto :)))
Policist vpraša prijatelj, ki je pri njem na obisku, kaj je to logika.
Ta mu nekaj časa razlaga pomen tega pojma in ko vidi, da dotični ne dojema mu poda primer.
“Poglej imaš akvarij, kar pomeni, da imaš rad živali to je logično. In če imaš rad živali pomeni, da imaš rad tudi ljudi, tudi to je logično. In , če imaš rad ljudi pomeni, da imaš rad tudi ženske, kar je logično. In logično je, da si poročen in imaš otroke. In če imaš ženo je logično, da nisi peder. To je logika.”
Policist je zadovoljen z odgovorom in naslednji dan se v službi pohvali kolegu, da ve kaj je logika. Kolega mu pravi naj razloži še njemu.
“Poglej, imaš akvarij?”
“Nimam” odgovori kolega.
“Ih, potem si peder…..”
Misliš, da bi bila tvoja zdravnica dovolj dobra kot primer strokovne reference za Mažtjažka ?
Jaz kupujem Sojino- Riževo mleko v Hoferju..Je cenejše, kot drugje..Pa še piše, da je bio….:)
Za razne muslije, pa kaše….
Saj ravno zaradi neprimernosti oz. zastrupljenosti same hrane.
In ker skoraj vsi kupujejo mleko v trgovinah, ki je homogenizirano, pa UHT….., je takšno mleko škodljivo….Tisto mleko od srečnih kravic, sicer ni škodljivo, je pa neprimerno zaradi tega, kot je Katenjka omenila, da ima skoraj 90 % ljudi, premalo encima za razgradnjo mlečnega sladkorja….Kar pomeni, da ostane le peščica ljudi, ki jim mleko ne škodi.
Pa čeprav včasih ni neposrednega simptoma o sami škodljivosti, se to lahko pokaže na drugačne načine….Na primer preveč holesterola ali pa kot druge črevesne težave….
Torej se ne strinjaš, da je človek vsilil domačim živalim svoj način prehrane, ki je predelana, pa kuhana, pa pečena….?
Po drugi strani praviš, da je treba jesti bio, čimveč žive oz. presne hrane, ker se človek vedno bolj zaveda, da smo zaradi egoizma in potrošništva malo zanemarili svoje telo in njegovo modrost…Mačkam pa še kar vsiljujemo konzerve in brikete ter jim s tem povzročamo vedno več človeških bolezni.
To je isto kot ta “zijala”, ki hodijo v živalski vrt, nihče pa ne opazi npr. slona, kako na 100 kvadratnih metrih aptično hodi v krogu, ko živi v naravi v takšnem prostranstvu, kot je pol Slovenije. No, mački in psi so prilagojeni na sobivanej z ljudmi, saj jih je človek že zdavnaj udomačil, da so recimo mačke lovile glodavce v žitnici, psi branili črede pred vokovi in perutnino pred lisicami… Nekatere pasme mačk sploh niso za zunaj, ker se jim dlaka zlepi. gobček imajo “degenerirano” oblikovan z getenskim selektiranjem in ker zato niso prilagojeni za lov.
Forum je zaprt za komentiranje.