Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Včeraj je moj gledal eno vitko blondinko. Mislila sem, da bom znorela.

Včeraj je moj gledal eno vitko blondinko. Mislila sem, da bom znorela.

Nisi razumela, ker ti malo manjka znanja o tem kako poteka naša prebava 😉

Naše telo varčuje z porabo energije in nič ne zavrže, kar bi se še dalo uporabit za “hude čase”, to je pri vnoso preveč beljakovin lahko pogubno. Teh “slabih časov” praviloma pri nas ni. Ko ješ veliko beljakovinsko bogate hrane, (ki je praviloma niti ne porabiš), ostaja-zastane v debelem črevesju. Peristaltika je ne izloči, ker ima podatek, da je “še uporabno” Tam so tudi bakterije, ki nam pomagajo pri prebavi in zaradi presežka beljakovin se namnožijo patogene, ki s svojimi presnovki zastrupljajo naše telo, kar se kaže tudi z nečisto kožo (akne), ki pomaga telo čistit. Celuloza pa v naših prebavilih deluje kot balast, ki nase veže vodo zato je iztrebljanje lažje, kadar jemo več takih živil, kot pa če jemo beljakovinsko-škrobna živila.
Za tvoje težave s prebavo si upam trditi, da ni kriva celuloza in tisto, da olupiš ali ne nekaj oreščkov ne bo pravi vzrok. Tudi celuloza je delno prebavljiva (polisaharid) s pomočjo simbiontov v našem zadnjem delu prebavil in pri presnovi le te se sproščajo plini 😉

Ni se mi dalo pisat pa sem ti skopiral k je bilo tako lepo napisano, zakaj ni razumljeno pa sama veš 😉 Tudi tvoje 20letne izkušnje ti ne morejo pomagat, če delaš napačne zaključke s premalo znanja, bo treba še kaj (skopiranega) predelat 😉 :))

Tudi ta moja “pisarija” je precej posplošena-groba za lažje razumevanje 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Sem kar nekaj brala o tem, da zdravniki prepovedujejo svežo zelenjavo in sadje, pa se jih vseeno kdo drzne ne poslušati, najprej shujša, slabo počutje, potem se stvar začne izboljševati, in to trajno,
ne gre pa tu zanemariti alergij, ki so povečini nastale, ker so nepoučeni straši (v dobri veri) še v osemdesetih letih dojenčkom dajali nadomestke iz kravjega mleka, ki zna delovati izrazito alergeno, ali pač drugo hrano, ki ima podobne učinke (jajce, med, jagode, tudi izdelki iz bele moke), to bi bilo veliko manj sporno, če bi šlo za biološka živila sama po sebi, danes se to seveda na veliko odsvetuje ker praktično v trgovini ne moreš več kupiti mleka, ki ne vsebuje antibiotikov.

Področje, pri katerem spoznanja najhitreje zastarajo, tako na hitro, je biokemija, ki se sicer naslanja najbolj na kemijo in biologijo, je pa v neposredni službi farmacije oziroma medicine. Žal, tega se malokdo zaveda, biokemiki in vsa ostala farmacevtsko-medicinska svojat, ne morem drugače, dela čisto drugače s svojim telesom, kot pa z drugimi–

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Mleko na naših policah je od krav ki živijo nekje 5-6let. Te živali imajo na dan tudi po 50L mleka! kar pomeni, da v svoje telo ne morejo prejeti toliko vitaminov in mineralov kot jih izločijo z mlekom. To nadomestijo s tem, da te snovi črpajo iz svojega skeleta-telesa, ki so ga zgradile dokler so bile še telice (upam da poznate razliko med telico in kravo;). Po treh laktacijah je uboga živalca že tako izpita, da ne more več obnovit svojega primankljaja in največkrat jo “humano” uspavajo. Naj povem, da govedo brez težav doseže starost 20let.
Te molznice naj bi dajale zdravo mleko…. živijo pa ves čas v stalnem stresu …. In tako mleko postrežete svojemu malčku za “zdrav zajtrk”… :/

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Kolikor jaz vem, naj bi dale med 20 in 30 litrov mleka ampak ti boš že vedel, ma vse kar je več kot 5 litrov je preveč– kaj jim delamo in kaj delamo z vso to hrano na policah supermarketov, požrli se bomo, kapitalizem po definiciji bo požrl samega sebe, ah kje so tisti časi mojega otroštva, ko je lahko vsak gradil hišo, ko so bile službe v stilu “ne morem delati tako malo, kot sem lahko plačan”, ko si moral iti na volitve in obkrožiti edino opcijo, kje so tisti časi, ko so me učili, da moraš biti tiho ccc

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Oh Katenjka, čas bi že bil, da odrasteš:)

Imaš prav, kaj pač morem, tega časa nikakor ne najdem, imam pa čas za marsikaj drugega–

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Važno, da ti na vse pretege svoje trdiš. Res, prav ne bi te želela spoznat v živo. Še kakega Sadnega bi raje.

Važno, da ti na vse pretege svoje trdiš. Res, prav ne bi te želela spoznat v živo. Še kakega Sadnega bi raje.[/quote]
Mene je bed brat samo na tem forumu, na gmailu je že malo bolje, na hotmailu se že zaljubiš vame, v živo me pa zaprosiš za nogo.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Nogo? Tisto tretjo, ne?

Ti kopiraš forume, jaz pa poslušam svojo gastroenterologinjo z 20-letnimi izkušnjami. Sicer ne vem, kaj se tvoj citat glede kurjenja energije nanaša na moj prispevek o prebavljivosti celuloze…

Robi, tule je, pa kratka dovolj, ne rabiš se naprezat pri branju 😉

http://www.davko.si/Jebes-Kalorije.pdf%5B/quote%5D
Sem prebral. V glavnem mi je že vse znano iz drugih knjig in se z večino napisanim tudi strinjam.
Sam prav tako menim in večkrat poudarjam, da je treba prisluhniti svojemu telesu in njegovi modrosti. Ter posledično temu prilagoditi prehrano….
Nihče drug ne more vedeti, ka jje za nas v danem trenutku najbolje…Še najmanj pa trenutni način prehranjevanja in same hrane, kjer je glavni interes le kapital, ne pa naše zdravje.

Važno, da ti na vse pretege svoje trdiš. Res, prav ne bi te želela spoznat v živo. Še kakega Sadnega bi raje.[/quote]Vseeno hvala, nisem si mislil, da razmišljaš o tem :)))

Drugače pa lepo se imejta, se mi zdi, da bi se lahko lepo ujela, tudi on stavi vse na lepo embalažo in bleščečo etiketo.
Ima že pripravljeno nogo, kam bo “po uporabi” brcnil z njo raje ne razmišljam… :((

Vseeno mi je žal zate Krivolkunčica, lahko bi kaj bolj užitnega našla… ;))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Še nekaj.
Zakaj se “jeziš” (v narekovajih;), če se na vse pretege trudim prikazat svoje prepričanje in ga argumentiram z meni znanimi preverljivimi podatki?
Ti si predstavila svoje argumente, jaz svoje. A sva zato sedaj slaba človeka? No zame ti nisi, zdiš se mi zelo simpatična le malo premalo vztrajna, slabo argumentirš, daješ slabe primere (luknjave) in nekoliko preveč čustvena za “nepristransko” debato.

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Še nekaj.
Zakaj se “jeziš” (v narekovajih;), če se na vse pretege trudim prikazat svoje prepričanje in ga argumentiram z meni znanimi preverljivimi podatki?
Ti si predstavila svoje argumente, jaz svoje. A sva zato sedaj slaba človeka? No zame ti nisi, zdiš se mi zelo simpatična le malo premalo vztrajna, slabo argumentirš, daješ slabe primere (luknjave) in nekoliko preveč čustvena za “nepristransko” debato.[/quote]

Nisem užaljena, samo me jezi, ker vse kategorično zavračaš, kar pride iz “mojih ust”, kar pomeni, da nisi trezen ne realen, poleg vsega pa blazno pametnjačiš. Briga te strokovnjak z 20-letnimi izkušnjami, ne, ti rajši verjameš Cosmotu al od kod si že to kopiral. Res, nimam kaj debatirat s takim trdonjo. Poleg vsega nimaš prav, kar se tiče mačje hrane, si si sploh prebral sestavine ali samo na slepo streljaš?

Sploh ne zavračam tistega har pride iz tvojega “krivokluna” :)))
Na nek način imaš zelo prav, samo, če pogledaš stvar nekoliko širše je vse skup ena blamaža. Treba pa je vse te domače živalice nahranit in tudi mi smo lačni. Potem od večih izbiraš manjše zlo…. še vedno pa je to “zlo” in ne moreš trdit, da je dobro.
Kar se pa strokovnjakov tiče imam pa o njih precej slabo mnenje. Povečini so to neki domišljavci (sploh zdravniki), ki se okoriščajo na račun nesreče drugih. Celoten sistem je napačno postavljen in oni so plačani od bolnega in jim je nekako interes imet čimveč bolnih….
Povej mi koloiko let izkušenj je imela Nekrepova zdravnica, pa tista v Celju? In to se dogaja vsak dan po večini zaradi njihive nonšalantnosti, namišljene večvrednosti in tudi zmot-zablod uradne medicine.
Kar se tiče mačje hrane sem ti že povedal, da sem tu preveč “doma”, da bi me lahko kdo žejnega čez vodo peljal pa mi nisi verjela in tudi sedaj očitno nisi spremenila mnenja zaradi moje trde glave? :)))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Moja je tale http://www.gastromedica.si/ oz. in še odgovori http://tvslo.si/pda/?&c_mod=pda&op=klepet&func=7&chat_id=971 Svoje delo opravi več kot odlično. Obstaja nekaj dobrih, odličnih specialistov, pa spet nekaj slabih, moraš pač trofit ta pravo. In ravno ona mi je rekla, naj ne upoštevam teh “modnih wannabe zdravih” zapovedi o hrani, ampak mislim s svojo glavo. In če imaš sindrom razdražljivega črevesja (ki je razdražljivo v intervalih in takrat ti pač odsvetuje surovo hrano – seveda ne rabiš upoštevat, ampak posledice nosiš tudi sam) in celotno hrano v hudih krčih podriskaš ven po max. 15min po zaužitju, sori, bom raje njej verjela, ki je študirala medicino in ki je s svojim človeškim in strokovnim pristopom dokazala da ve, kaj govori. Poleg vsega pa jaz nisem pacient, ki vse sprejme, ampak ki predvsem veliko sprašuje, ker ga zanima, kako in zakaj. Večini dohtarjem se pa to ne da, že moji osebni zdravnici, ampak ji oprostim,. ker je mlada in mi na koncu vedno vse razloži 🙂

V bistvu si dokazal ravno naprotno. Da si preveč vpiknjen v neke svoje resnice in kljub konkretnim dokazom še vedno zavračaš. Sami pavšalni odgovori in izpuščanje vprašanj, ki ti ne pašejo.

Pa ja, vsak naj verjame kar hoče, tud to, da vsi jemo zastrupljeno hrano in da je zemlja ravna plošča.


Sam isto menim, da je sam sistem zgrešen, saj je v ospredju le še denar. Več je bolnih, več denarja je v blagajni…Kar je bedarija…
Zato tudi ni nobenega namena, da se odpravljajo vzroki za bolezni, ampak se z zdravili prikrivajo le simptomi. Farmacija je zato eden izmed redkih poslov, ki je med krizo zvišal svoje dobičke.

Strokovnjaki pa so seveda dobri, kot slabi…Kot vsepovsod…


Nekje si omenila, da piješ mleko….Pa ti zdrava kmečka pamet ne pove, da mleko ni za odraslega človeka ?

Prav tako izobraženi specialisti nič ne vlagajo truda v to, da se ukine ta mit o mleku, kot neka primerna hrana za človeka….

Se strinjam. Cel sistem je naravnan tako, da se čimveč troši in to na podlagi človeškega nezadovoljstva, ki potem trošijo za stvari, ki jih sploh ne potrebujejo. So pa tako zmanipulirani, da verjamejo, da jih potrebujejo. Zadovoljni pa tako nikoli niso. Strokovnjaki pa danes niso več nič drugega kot marketing. Seveda so še vedno izjeme, ampak jih je težje prepoznat.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Nekje si omenila, da piješ mleko….Pa ti zdrava kmečka pamet ne pove, da mleko ni za odraslega človeka ?

Prav tako izobraženi specialisti nič ne vlagajo truda v to, da se ukine ta mit o mleku, kot neka primerna hrana za človeka….[/quote]

Robi, kakšen reference imaš, da podajaš takšen vehementne kvazi strokovne izjave, si zdravnik?
Kakšna neumnost, kmečka pamet in kmetje so vedno uporabljala mleko, v Indiji celo častijo krave kot svete živali, ker mleko marsikoga prikrajša za lakoto. O nezdravosti mleka lahko samo govorimo v sklopu intenzivne živnoreje, ki je industrija – kot je že On omenil, da krava ki naravno da 3 l mleka dnevno, sedaj pridela 30 l.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


Ne. Eden izmed redkih, ki še razmišlja s svojo glavo in uporablja zdravo kmečko pamet. 🙂

Indijci zame niso nobeno merilo….
Zato, ker so že od nekdaj uporabljali kravje mleko, moramo dandanes z raznimi alergijami in ostalimi težavami, plačevati njihove neumnosti.

Če nisi okužen z modernim marketinškim nategom, da je mleko zdravo, ti preproasta logika pove, da nobena odrasla žival ne sesa mleka, kot bi to rad človek..
Kar dokazuje tudi to, da se z leti zmanjša količina encima laktaze v črevesju, zato po večini mleko ostane neprebavljivo in povzroča napihnjenost, driske…..
Treba je prisluhniti telesu in spoštovati njegovo modrost, ne pa nategovanju preko reklam…..


Ne. Eden izmed redkih, ki še razmišlja s svojo glavo in uporablja zdravo kmečko pamet. 🙂

Indijci zame niso nobeno merilo….
Zato, ker so že od nekdaj uporabljali kravje mleko, moramo dandanes z raznimi alergijami in ostalimi težavami, plačevati njihove neumnosti.

Če nisi okužen z modernim marketinškim nategom, da je mleko zdravo, ti preproasta logika pove, da nobena odrasla žival ne sesa mleka, kot bi to rad človek..
Kar dokazuje tudi to, da se z leti zmanjša količina encima laktaze v črevesju, zato po večini mleko ostane neprebavljivo in povzroča napihnjenost, driske…..
Treba je prisluhniti telesu in spoštovati njegovo modrost, ne pa nategovanju preko reklam…..[/quote]

Še 1x te vprašam, si zdravnik? Jaz imam tudi 10 min časa in si lahko prečitam, kar mi paše. Še posebej je očitno pri tebi, da prehranjevanju nadevaš “ideološkost” v navezavi z verskim prepričanjem. Znanost je eksaktna veda! In za to so tudi šole, strokovnjaki s področja prehranjevanja, sicer lahko vsak bluzi po svoje.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Saj se ne gre za to, da samo nekaj prečitaš. Gre se za to, da se ti potem to tudi zdi smiselno, logično in razumljivo. Če se ti ne, pač tega ne upoštevaš. Meni se pa zdi smiselno, kar Robi piše, čeprav ni zdravnik. Zdravnik je ravno lahko zmanipliran ali pa lahko ima kakšne druge naklepe pri svojem svetovanju. Niso vsi zdravniki tudi zdravniki. Danes ne več.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ne, kako se ti zdi. Če je dokaz, da nekaj škoduje, potem to nima veze, kako se komu dozdeva po svoji logiki in prepričanju. Edino v tej meri, da ti telo samo ajvlja, da ta hrana ni zate. Dobro, ni vse strokovnost, ampak je pa precej, ker skuša biti objektivna, nepristranska, če so zato reziskave, veliko strokovnjakov skupaj sodeluje iz večih področjih in prinese določene zaključke po večletnih raziskavah in preučevanju. In potem je vse polno nekih ljudi, ki po svoje pametujejo, to ne gre tako.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


A misliš, da vsi zdravniki zagovarjajo isto mnenje ? Ne se hecat Matjažko….:)
Kakšna eksaktna veda……Eden ti reče tako, drugi drugače….

In meni lepiš očitke o verskih prepričanjih…Kdo pa je malo prej omenil indijske svete krave…In na podlagi njih postavlja znanstveno trditev ? 🙂


Ne. Eden izmed redkih, ki še razmišlja s svojo glavo in uporablja zdravo kmečko pamet. 🙂

Indijci zame niso nobeno merilo….
Zato, ker so že od nekdaj uporabljali kravje mleko, moramo dandanes z raznimi alergijami in ostalimi težavami, plačevati njihove neumnosti.

Če nisi okužen z modernim marketinškim nategom, da je mleko zdravo, ti preproasta logika pove, da nobena odrasla žival ne sesa mleka, kot bi to rad človek..
Kar dokazuje tudi to, da se z leti zmanjša količina encima laktaze v črevesju, zato po večini mleko ostane neprebavljivo in povzroča napihnjenost, driske…..
Treba je prisluhniti telesu in spoštovati njegovo modrost, ne pa nategovanju preko reklam…..[/quote]

Še 1x te vprašam, si zdravnik? Jaz imam tudi 10 min časa in si lahko prečitam, kar mi paše. Še posebej je očitno pri tebi, da prehranjevanju nadevaš “ideološkost” v navezavi z verskim prepričanjem. Znanost je eksaktna veda! In za to so tudi šole, strokovnjaki s področja prehranjevanja, sicer lahko vsak bluzi po svoje.[/quote]

Saj ti je že odgovoril, da ni zdravnik 😉 Mleko ima vse kar rabimo, ko pridemo na svet, nato med odraščanjem bi naj poraba upadala, ko odrastemo bi naj bila ta poraba minimalna; sicer pa je vse odvisno od človeka, njegovega organizma – nekateri ga pijejo celo življenje in nimajo težav, nekaterim postane mleko protivno že v otroštvu in komaj čakajo, da ga starši nehajo siliti z njim. Občasno si ga privoščim pred spanjem (toplo mleko + žlička medu) in si težko predstavljam, da bi ga povsem črtala iz prehrane. Nekje sem brala, da so izkoristki iz mleka pri odraslem človeku zelo slabi, kakšne konretne študije na to temo pa ne poznam.

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close