Kakšni tipi ljudi so samski?
ali pa živim v svojem videnju kot do zdaj in se imam fajn? :P[/quote]
Ja seveda… samo se ne zdiš v skaldu s tem, kar tule pišeš. Ven ti udarjajo želje po toplini, po nekomu, ki bi ti resnično ogrel srce in bi si želel zaradi njega z verige spustiti svojo trmo. Da se imaš pa fajn, pa ni treba prepričevati mene…. ker te berem. 😉 Ampak glej, vsak po svoje in prav je tako.[/quote]
Se strinjam.
Po eni strani se res ima fajn, ker se ne rabi prilagajat in počne kar želi, hkrati pa ne more zanikati potrebe po bližini in intimnosti.
Ne razumeš.
Če bi sebe bolje poznal, bi videl, da lahko tvoja ali pa na splošno naša prepričanja povzročijo marsikaj drugega, ne le večno ljubezen.
Na primer dva sebičneža se bosta težko ujela in imela rada, pa čeprav sta identična v svojem pojmovanju sveta.
Prav tako dva, ki sebe ne marata…Drug v drugem bosta videla le svoje ogledalo, v sebi pa še vedno trpela zaradi pomanjkanja topline.
Odnos je vedno vsota obeh.
Zadnjič sem fotru rekel, ko sva se malo zafrkavala: vidiš, kako je tebi lepo, zdaj ko si samski-ločen. In pred poroko ti je bilo lepo. Zakaj bi se jaz sploh poročil, če mi tud zdaj nič ne manjka? Ni bolje celo življenje živeti tako?
Je rekel: morš s eporočit, ko se boš ločil, boš spet cenil svobodo.
In sva se režala ko dva pečena mačka.
In moji materi tudi nič ne manjka, kot ločeni, popolnoma nič.
V čem je pol point teh zvez, sploh? V končni fazi gre samo za to, imeti otroke, ali ne. Narazen pa gre itak že skoraj vsak drugi par.
Torej gre pri odločitvi za zvezo bolj ali manj samo za kompromis s samim sabo, začasno s eodpoveš svobodi, da zaplodiš otroke, čez 10-15 let pa si itak ločen, ali pa trpiš v slabem, naveličanem zakonu.
Pri tebi nobenega, ker imaa takšen (mrkoben in pesimističen) pogled na svet. Če je to dobro al islabo, ne vem.
Delaš pa napako, ki je srž vseh tvojih nesporazumov in konfilktov z ljudmi, misleč, da vsi funkcionirajo po tvojem kopitu. Ne![/quote]
Matjažko, Spider ima pravico biti mrkoben, če želi. :))
Na nek način imaš prav. Res se gre za kompromis. Niso pa le otroci tisto, zaradi česar greš z nekom v vezo. Mislim, da je v ozadju še kaj več, kot pa le želja po otrocih. Obstaja še potreba po bližini, intimnosti in enostavno imeti nekega dobrega prijatelja, ki mu lahko zaupaš in se na njega zaneseš.
Če pa ti pogoji niso izpolnjeni in nas veza ne zadovoljuje, potem je pa res bolje biti samski.
Od mojih kolegov težko rečem, da je kdo srečen v partnerstvu. 70% jih vara svoje partnerke, ostalih 30% si to zelo želi ampak nimajo jajc… skoraj vsi od teh 70% imajo že družino.
Matkic in On_ vidva pa nikoli ne bosta prišla skupaj (prebral samo zadnjo stran). On_ je srečen, ko je srečna njegova žena, Matkic je srečen, ko je srečen Matkic in ga boli k… za druge… Tako pač je in tako bo. Debata o tem kdo ima prav je brezpredmetna.
Na nek način imaš prav. Res se gre za kompromis. Niso pa le otroci tisto, zaradi česar greš z nekom v vezo. Mislim, da je v ozadju še kaj več, kot pa le želja po otrocih. Obstaja še potreba po bližini, intimnosti in enostavno imeti nekega dobrega prijatelja, ki mu lahko zaupaš in se na njega zaneseš.
Če pa ti pogoji niso izpolnjeni in nas veza ne zadovoljuje, potem je pa res bolje biti samski.[/quote]
Zakaj pa predpostavljaš da je to moč doseči IZKLJUČNO skozi partnerstvo ??? Zakaj bi moral biti v vezi/zvezi da bi dobil vse to: prijateljstvo, intimo, potrebo po bližini in prijatelja ki mu zaupaš?
Verjetno zato, ker bližino, toplino ti lahko da le nekdo, ki je ob tebi v “dobrem in slabem”. Tisto, ko nekdo pride, le kadar ima “5 minut” časa je zelo nesigurno in preveč egoistično. Tak človek v “slabem” ni preveč zanesljiv, ker to že sproža nek občutek navezanosti, česar pa si nekdo, ki ni v resni zvezi, ne želi privoščit.
Verjetno zato, ker bližino, toplino ti lahko da le nekdo, ki je ob tebi v “dobrem in slabem”. Tisto, ko nekdo pride, le kadar ima “5 minut” časa je zelo nesigurno in preveč egoistično. Tak človek v “slabem” ni preveč zanesljiv, ker to že sproža nek občutek navezanosti, česar pa si nekdo, ki ni v resni zvezi, ne želi privoščit.[/quote]
Torej ti pristno prijateljstvo tega ne more nudit? In ti to lahko nudi samo partnerstvo?
Vi se kar tolažite da tisti brez partnerja nimamo bližine in prijateljstva pa še intime mamo navsezadnje več kot VEČINA oženjenih.
Saj se ne tolažimo. Govorimo iz svoje izkušnje, tako kot ti. Verjetno si to bližino le malo različno predstavljamo in potem mislimo, da jo dosegamo na različne načine. Mogoče pa jo res. 🙂
Ne vem, kaj misliš s pristnim prijateljstvom, ampak partner je lahko tudi tvoj pristni prijatelj.
Če je odnos pravi, je intime med dvema ravno toliko, da je za oba dovolj. Saj cilj pa je imeti dober odnos a ne, ne povprečnega. Zakaj bi se torej primerjali z večino? :))
Verjetno zato, ker bližino, toplino ti lahko da le nekdo, ki je ob tebi v “dobrem in slabem”. Tisto, ko nekdo pride, le kadar ima “5 minut” časa je zelo nesigurno in preveč egoistično. Tak človek v “slabem” ni preveč zanesljiv, ker to že sproža nek občutek navezanosti, česar pa si nekdo, ki ni v resni zvezi, ne želi privoščit.[/quote]
Torej ti pristno prijateljstvo tega ne more nudit? In ti to lahko nudi samo partnerstvo?
Vi se kar tolažite da tisti brez partnerja nimamo bližine in prijateljstva pa še intime mamo navsezadnje več kot VEČINA oženjenih.[/quote]Pristno prijateljstvo zate pomeni, da si z nekom takim tudi intimen?
Neglede na spol?
Zame je partnerstvo “nekaj več” kot samo pristno prijateljstvo (karkoli že to pomeni po tvoje 😉
Danes je “moderno” biti prijatelj in imet nekega (seks) partnerja pa ne bit v vezi z njim in to ni več samo prijatelj in ni partner, ker za partnerstvo rabiš še nekaj odgovornosti, predanosti….. ne vem česa še, česar pa mnogi niso sposobni dat ali nočejo ali ne vem kaj. V bistvu so preveč egoisti za kak odgovoren/resen odnos…. :/
Na nek način imaš prav. Res se gre za kompromis. Niso pa le otroci tisto, zaradi česar greš z nekom v vezo. Mislim, da je v ozadju še kaj več, kot pa le želja po otrocih. Obstaja še potreba po bližini, intimnosti in enostavno imeti nekega dobrega prijatelja, ki mu lahko zaupaš in se na njega zaneseš.
Če pa ti pogoji niso izpolnjeni in nas veza ne zadovoljuje, potem je pa res bolje biti samski.[/quote]
Zakaj pa predpostavljaš da je to moč doseči IZKLJUČNO skozi partnerstvo ??? Zakaj bi moral biti v vezi/zvezi da bi dobil vse to: prijateljstvo, intimo, potrebo po bližini in prijatelja ki mu zaupaš?[/quote]
Zato, ker prijatelj, pa čeprav je pristen, je še vedno le prijatelj, ne pa partner.
Zame to ni isto in prav tako za tiste, ki imajo raje občasne prijatelje za seks. Je to še vedno le prijatelj, ne pa partner s katerim živiš.
Če bi bilo vseeno, potem takšnih prijateljev ne bi bilo.
Zakaj pa predpostavljaš da je to moč doseči IZKLJUČNO skozi partnerstvo ??? Zakaj bi moral biti v vezi/zvezi da bi dobil vse to: prijateljstvo, intimo, potrebo po bližini in prijatelja ki mu zaupaš?[/quote]
Zato, ker prijatelj, pa čeprav je pristen, je še vedno le prijatelj, ne pa partner.
Zame to ni isto in prav tako za tiste, ki imajo raje občasne prijatelje za seks. Je to še vedno le prijatelj, ne pa partner s katerim živiš.
Če bi bilo vseeno, potem takšnih prijateljev ne bi bilo.[/quote]
Ti imaš lahko vse to pač ne v eni osebi, to je POINT mojega logičnega vprašanja, jaz ne POTREBUJEM pristnega prijatelja in bližine (???) ter intimnosti od ISTE osebe, ampak potrebujem to kot splošno stvar, vseeno kje to dobim, imam prijatelje iz šolskih let s katerimi si povemo vse in smo res dobri pristni prijatelji že dolga leta, prenesemo kritiko se odprto pogovarjamo O VSEM medtem ko imam intimo z žensko po svoji izbiri…
torej imam vse kar bi naj rabil od pač 2 ali več različnih ljudi zakaj bi moral to dobit d ene osebe?
Saj ti ni potrebno. Če nimaš namena imet otrok, pa sploh ne. Uživaj in se ne sekiraj. 🙂
Pozdravljeni,
Hmm tukale se vnela zelo zanimiva debata o samskosti in kaj ja samskost. Samskost bo postala fenomen sodobne družbe, ko v družbi iščemo ideale in ideal v parterju, tukaj pa se vse zakomplicira ko nihče na ustreza našim idelom. Sodobna ženska išče kavaliteto pred kvaniteto, to pomeni da bo na tržišču izbrala pravega moškega in pravi moški mora biti takrat v bližni. Ženske dobimivamo nešteto ponudb in okloli nas je ponavadi dosti samcev, vednar ženske gledamo kateri samec je najboljši, za nas saj je to narejno nagonsko in z naravo. Ko se odločimo, da naša biološka ura tkitata takrat pa se ženskam zmeša, kar opažam predsem pri mojih prijateljicah ki so v zgodjih tridesetih letih, ki so še vedno na isiti stopnji kot sem bila jaz v študetskih letih, mnoge izmedih so se odpovedele karieri zaradi partnerejv, so v ne zdravih odnosih ki jim pijajo enregijo. Predvsem opažam pri slovenskih ženskah to da so premalo prespektivne, da se bojijo da bodo ostale same, strah jih je narediti nove korake v prihodost, rajši se držjio ustaljenih navad in obijčajev in se bojijo kaj bodo o njih misila preostala družba. Moški ob sebi želite imeti ženske, ki so prespekivene vendar ne tako kot ste vi, vi hočete voditi, bojite se močnih žensk, ker veste da so sposobne živeti same, raje imate tihe miške, miškice ki vam narediji vse kar želite. Glavno za vas je, da ženska lepa to pa je to ker ste vizaualisiti in kar je lepo vas privlači. Moškega, ženska hitro osvoji, vednar novodbni ženski nemorete ponuditi samo seksa, ker lahko seks dobimo na veliko lažje kot vi.
Opažam, nekaj podobnega kot še moj komentar.
Če je ženska samostojna, če je abmiciozna in tako naprej, bo težko dobila partnerja, ker se moški bojijo močnih žensk, zato imajo raje take, vodljive ženske.
Matkič, ti pa že leta in leta jamaraš po forumu, le kak težek tip moraš biti, da se nate primejo le škart ženske?
Saj veš iste sorte ptice letajo skupaj. Tako, da škart moški, privlači škart ženske.
No… saj je veliko tudi samostojnih, ambicioznih in močnih moških, ki lahko parirajo takšni ženski. So dovoj samozavestni, da jih ne plaši njihova samozavest.
Ker vse tole se pa že bere, kot bi bili vsi moški že pomehkuženi. 🙂
Vsaka “dobra mrha” zna očarati moškega! Moške je relativno zelo lahko “zapeljati”. Če žesnka ne dobi moškega, ki bi zadoščal njenih merilom, niso moški krivi, kje pa. Jaz bi rekel, da je večinoma značaj (dominanca, “robustnost” ali trdota brez nekega dovtipa) in neki osebni kompleksi (glede videza, ljubosumje, zavist, ciničnost) omejuje, ki jim onemogočejo najti “tapravega”, takšne potem “leta začnejo zafrkavati”, potem postanejo še bolj zagrenjene in značajsko naporne (težje za prenašati, če moški ni copata), preveč pedantne, nerealne in premalo pragmatične, ker iščejo neobstoječe Mr. Perfecte, Ampak ženski iz “pravega testa”, ni problem dobiti kakovostnega moškega tudi pri 40, ko točno ve, kaj hoče, ki ceni in ima rada moške, ki se venomer ne pritožuje, tarna nekaj…
In zato Matkič piše in piše in piše in jamra in jamra pa ga nobena noče 🙂
Vsaka “dobra mrha” zna očarati moškega! Moške je relativno zelo lahko “zapeljati”. Če žesnka ne dobi moškega, ki bi zadoščal njenih merilom, niso moški krivi, kje pa. Jaz bi rekel, da je večinoma značaj (dominanca, “robustnost” ali trdota brez nekega dovtipa) in neki osebni kompleksi (glede videza, ljubosumje, zavist, ciničnost) omejuje, ki jim onemogočejo najti “tapravega”, takšne potem “leta začnejo zafrkavati”, potem postanejo še bolj zagrenjene in značajsko naporne (težje za prenašati, če moški ni copata), preveč pedantne, nerealne in premalo pragmatične, ker iščejo neobstoječe Mr. Perfecte, Ampak ženski iz “pravega testa”, ni problem dobiti kakovostnega moškega tudi pri 40, ko točno ve, kaj hoče, ki ceni in ima rada moške, ki se venomer ne pritožuje, tarna nekaj…[/quote]
Za takšno ambiciozno, samostojno in močno žensko se največkrat skriva samovšečna in arogantna ženska. In tega se moški bojimo. 🙂
Zato pa je treba brati med vrsticami. 🙂
Ta mladi večinoma res. Malo starejši, pa nismo bili deležni “hotelskih uslug”. 🙂
Zato pa si takšni, ki so vajeni dobiti vse zlahka in bi le uživali, niti ne želijo resne veze.
V daljšem odnosu je potrebno odrekanje in žrtvovanje, zato je preprosteje imeti kratke avanture.
Kje neki, najpreprosteje je imeti resno zvezo. Nenazadnje to počne večina ljudi večino življenja. Ko zagusti, pa gredo na mon spraševat: kako vzgajat otroke, kako naj prepričam partnerja, da bi večkrat seksala..
Najtežje je živeti sam s sabo. Na dolgi rok to zmore le peščica najsposobnejših ljudi. Večina povprečnežev pa vegetira v slabih zvezah in same sebe prepričujejo, kako se žrtvujejo, pri tem pa le opisujejo svojo realnost.
In ne, ni imeti avanture najpreprosteje. To je najtežje. Treba je bit zanimiv dovolj velikemu šteivilu žensk. Večina moških je celo življenje zanimiva le eni ženski, pa še to pogojno.
Forum je zaprt za komentiranje.