Kakšni tipi ljudi so samski?
No ja. Če se že greš to, potem jo pa moraš znat tudi prenest, ko jo dobiš na svoj račun, ne pa da imaš takrat VSEGA DOST, že ko te nekdo samo malo po ramenu na grobo poboža. Hehe.[/quote]
Oh brezskrbi da dobro prenesem KRUTO resnico na svoj račun ampak samo če je pravilna… Če ni potem zamahnem z roko in se lahko le še malo pokregamo ( mali otrok // On_ )
Je pa to kar Spider pravi RESNICA, na žalost… ženske izgubljajo, če že niso izgubile tisto da bi se MOŠKI trudili za njih…[/quote]
To je RESNICA, ampak samo tvoj. 😉 Moja je pa drugačna. Ženske izgubljajo ravno toliko kot moški, nič več in nič manj. Kako pa veš, da ti ne izgubljaš? Kako si sploh drzneš klobasati o tem, da SAMO one izgubljajo. Pri nekom, za katerega se jim ne zdi vredno potruditi, gotovo ne izgubljajo, saj imajo dober razlog, da se ne potrudijo. Tako kot ga imaš ti, da sem jim malo bolj ne približaš. Problem je v tem, da je človek sam vedno z razlogom (lahko se tolaži, da se je sam tako odločil, včasih nekdo res prizna, da ni pripravljen). To je skoraj vedno nepripravljenost na prilagajanje, ki pomeni ukvarjanje s sabo, svojimi čustvi in konflikti. Tega ne zmore vsak, zato raje ostaja na varnem, kjer ni tako naporno. Tudi veliko žensk to počne in so prav tako na izgubi, ampak nič bolj, kot moški. No, to je pa moja resnica. Jaz sem bil tam in vem kako je, tudi vidim vas, kako se borite en proti drugemu, nihče ni pripravljen pristopiti niti za ped in potem pričakujete, da se vam bo kdo klanjal. V katerem filmu je pa to bilo? Niti v risankah tega ni. Malo več bo treba pokazat in to je vsa resnica, ki jo je potrebno spoznat. Sicer bo pač ostalo tako kot je. Človek se itak ne spremeni, če za to nima potrebe. Če je človek zadovoljen, je logično, da nima potrebe po nekih spremembah ali razmišljanju o sebi.
Ko pa enkrat začne jamrat in se pritoževat (nad ostalimi), zraven pa pripoveduje, kako je zadovoljen s svojim stanjem, je pa na nekje na razpotju, kjer se lahko “zgodi”, da bo kaj spremenil ali pa bo ostal v večnem jamranju in laganju samemu sebi.
Ne vem, zakaj si se sedaj obesil na njo. Saj niso vse njej podobne. Take imaš tudi na moški strani. Sicer pa ne vem, kaj je z njo narobe, glede na to, da vsaj nekje dela. Si ti zaposlen? Kaj pa, če jutri izgubiš službo? Boš takoj dobil novo?
Moški ne maramo preveč pametnih žensk, ki si mislijo, da so center vesolja.[/quote]
Ne vem, kaj je Robi želel povedat, ampak pri zgornjem opisu nikjer ni zaznati, da bi ženska mislila, da je center vesolja. Nesiguren moški si lahko to tudi samo domišlja.
Moški ne maramo preveč pametnih žensk, ki si mislijo, da so center vesolja.[/quote]
Ne vem, kaj je Robi želel povedat, ampak pri zgornjem opisu nikjer ni zaznati, da bi ženska mislila, da je center vesolja. Nesiguren moški si lahko to tudi samo domišlja.[/quote]
Tista trditev, da so raje samske, ker so uspešne, dobrega izgleda in ne vem kaj še vse, izhaja iz napačne predpostavke.
Niso samske zaradi svoje lepote in uspešnosti, ampak zato, ker ne znajo ali ne zmorejo biti uspešne v partnerskem odnosu.
Vsak izmed nas deluje na tistem področju, na katerem se čuti sposobnega.
Ne maramo občutkov nesposobnosti ali neznanja, še posebej, če se gre za perfekcioniste.
Na podlagi česa pa temelji tvoj sklep ?
No ja. Če se že greš to, potem jo pa moraš znat tudi prenest, ko jo dobiš na svoj račun, ne pa da imaš takrat VSEGA DOST, že ko te nekdo samo malo po ramenu na grobo poboža. Hehe.[/quote]
Oh brezskrbi da dobro prenesem KRUTO resnico na svoj račun ampak samo če je pravilna… Če ni potem zamahnem z roko in se lahko le še malo pokregamo ( mali otrok // On_ )
Je pa to kar Spider pravi RESNICA, na žalost… ženske izgubljajo, če že niso izgubile tisto da bi se MOŠKI trudili za njih…
če pogledamo grdo in pavšalno (pa tipično za večino tukaj) ostajajo moški kot je Spider, Dater, jaz in potem moški ki sprašujejo KAKO DOBIT RESNO ZVEZO torej introvetirani, nesposobni socializacije, luzerji itd.
Je pa res da so tipi ljudi ki so samski razlikujejo med letnico samskosti ki jo gledamo, osebno nevem za 35+ ampak z gotovostjo lahko trdim da tipi ljudi samskih pri 20-23 so čisto drugačni kot tipi ljudi samskih pri 26-30 …
Vedno pa se je potrebno ukvarjat zakaj je oseba samska….. sicer nevem zakaj je toliko GONJE proti Spiderju (”gonje”) namesto da bi raje gonjo uprli v ženske z NEREALNIMI pričakovanji.
Zmagala mi je oseba s katero sem klepetal in mi je rekla da ona nebi mela tipa ki nima službe in avta, a sama je brezposelna FALIRANA študentka ki dela prek Študentskega Servisa in bo stara kmalu 27. let…
No taka se bo pa čez ene 3 leta začela spraševat KJE SO NORMALNI moški…. ki morajo met službo, dobro plačo, avto, samozavest in kaj jaz vem kaj še vse.
Zdaj pa mi naj en tip pove zakaj bi kak moški ki ima SLUŽBO in AVTO in samozavest HOTO met tako žensko kot je ta luzerka… (pa drugač je tudi ”hribolazec”(rekreativni bolj pohodništvo tipa Donačka gora itd, in navdušena tekačica)
Torej povejte mi kaj naj si začnem s tako osebo, brez delovne dobe, brez službe, brez znanja in brez vizije za naprej (Ekonomski tehnik izobrazba)
In ravno tašne (ali NJEJ podobne) 30 letnice nam tukaj gori na MONu solijo pamet kako ni dobrih moških, v resnici pa njih nihče razen takih kot jih same nočejo ne povoha….
Če pa že SLUČAJNO ženske pri 3x letih imajo ”vse” torej:
– službo
– lastno stanovanje (najemniško, kupljeno)
– relativno dober izgled
Pa se takoj zaključi ker so:
a) ločenke
b) karieristke
c) feministke
d) hočejo vsaj tipa ki bo zaslužil še več (čeprav tega ne priznajo)
e) matere samohranilke (kateri pameten moški bo le tja šel v zelje če ni obupan glede partnerstva!!!)
f) ekstremistke (bodisi športne bodisi na kakeršenkoli drugačen način)
g) niti ne tako inteligentne in imajo službo bolj po sreči (vprašljiva pridobitev! ali pa v času ko jo je bilo lažje dobit(več izbire)) ali pa v JAVNEM SEKTORJU (saj veš tam te ne odpustijo tudi če si nesposoben)
OFF TOPIC
Zanimivo je da sem srečal že kar nekaj (ali slišal o njih) podjetnikov ki imajo podjetja (bodisi mala ali skoraj srednja), torej tam 2-7 zaposlenih, pa imajo v njih zaposlene tudi žene (bodisi kot administratorke, tajnice, prodajalke, frizerke) nisem pa še srečal ali slišal za PODJETNICO (v naših krajih) ki bi imela malo podjetje (2-7 zaposlenih) in bi nudila službo svojemu MOŽU…
*** seveda podjetje ne sme biti pripojeno na javnofinančni denar ampak mora trgovat IZKLJUČNO (ali vsaj več kot 90%) na prostem trgu
back ON TOPIC
dandanes pa je tako kto je povedal Spider, in ima kar v veliki meri prav, če ženske ne želijo bit samske se naj potrudijo! Meni je samskost VŠEČ in jo uživam že dolga leta ( pa sem mel zveze, sicer relativno kratke)[/quote]
+1
Končno en pameten komentar tukaj. Ampak folk bo obsodil tega Matkic-a, da posplošuje, je nerazumen itd … Zadel pa je point celega MON-a.
Vsi ostali pa bodo kot čreda ovac pihali v isri rog, ker je to ql, in, seveda, ker želijo slišat tisto, kar je za ušesa fino, ne pa dejstvo.
Ja Robi, razumem. “Raje” so samske tako dolgo, dokler ne spoznajo, da bodo morale tudi same pristopiti drugače. Malo lažje jim postane pa takrat, ko tudi kak moški pristopi malo drugače in se ne poslovi že takoj, ko ženska skoči na Wc. Nekdo mora prvi naredit korak globlje, drugi pa mora to opazit. To pa lahko traja en čas in do takrat je človek “raje” samski.
Če ne posplošuje, potem pa res ne vem, s čim sem si jaz zaslužil to srečo, da nimam takšne ob sebi, ki jo Matkic zgoraj opisuje. :))
Ampak Robi, to da moški ne marajo žensk, ki mislijo, da so center vesolja, izhaja iz njihovega strahu, ne-sigurnosti, ki jo moški ob taki ženski čuti.
Če človek ve, da so ljudje, ki se imajo za center vesolja, takšni samo zaradi lastne negotovosti in posledično ščita, ki so si ga obdali, da se zavarujejo pred raznimi izgubljenimi asteroidi in kometi, ki krožijo okrog (nje) po svetu, potem tudi ve, da je na takem svetu treba samo nežno pristati in ščit bo padel, kot domina. Umetnost pa je nežno pristati, ker je vožnja skozi njeno atmosfero lahko polna majhni in večjih tresljajev. Če takrat motorji odpovejo in treščiš na njen svet, se ne bo dobro končalo, če pa se zaradi tresljajev raje obrneš proti drugemu svetu, ni nujno, da bo tam kaj drugače. :))
Torej moraš bit dost siguren vase, vsaj toliko, da se “živ” prebiješ skozi njen ščit in šele potem skušaš spoznat, kje je resnično ta center in če se ga morda da malo prestaviti, tako da se os vrtenja prestavi bolj med oba. 😉
Bolj kot si nesiguren vase, bolj je naporno. 😉
Robi, ne vem kako dolgo si že ti s tvojo drago, ampak po tem kar pišeš očitno že kar dolgo (da si že malo pozabil) ali pa je ona bila tista, ki je bolj spustila kriterije, da ti nisi čutil nobenega napora. Mogoče si pa preprosto vedel za kaj se gre in to zate sploh ni bil napor ampak edina pot 🙂 😉
Želim le povedat, da ženska hitro spusti kriterije, če znaš mehko pristat. V bistvu se sploh ne gre za kriterije, ampak za predsodke oziroma prepričanja, ki jih je vzgojila zato, da se je zaščitila pred temi “asteroidi”, da ne rečem “fantiči”. Ko jo bo eden prepričal, bodo ti predsodki začeli odpadati kot star omet. Seveda se bo še vedno našla kakšna, ki ima še svež “omet” in te ne bo nikakor spustila zraven, samo ne smemo bit preveč zacementirani v svoja prepričanja in obupati že po eni ali dveh (včasih moramo tudi dopustit zmoto v svojo lastno presojo), posebej, če imamo zaradi le teh slabe izkušnje oziroma ne pridemo nikamor.
Je pa seveda resnica, da starejši kot je človek, bolj zahtevne kriterije si postavlja, kar je razumljivo. Kdo pa še ima čas se “zajebavati” po 30-tem (ali pa že prej) z vsakim “zajebantom” . Tisti, ki se želijo zresnit, gotovo ne.
Mojo so tudi vsi označevali za samovšečno, ko sem jo začel spoznavat in lahko rečem, da je bilo naporno za oba kar nekaj mesecev. V kratkem so začeli padati predsodki, ki jih je nosila s sabo o moških (preveč posploševanja zaradi preteklih izkušenj). Ampak sva vedela za kaj se gre (vsaj jaz) in sva vedela, da bova to dala skozi, ker je vredno. In je bilo vredno. In še bolj bo. 🙂
Ko 30+letni junfer koncno naleti na voljno zensko se bo prej pretegnil od prilagajanja, kot pa tvegal, da jo izgubi in na veke ostane sam. Tako pozenceni copatar potem s klanjanjem zenskim kriterijem in zagovarjanjem vsesplosnega prilagajanja “opravicuje” le svojo realnost. Tak clovek ni nikoli nic izbral. Le sprejel je kar se mu je po nakljucju ponudilo, mogoce v trenutku njene “slabosti”. Govorim o moskih, ker podobnih zensk je manj, saj je se tako slaba komu zanimiva vsaj za seks. Tudi zato je malo zensk brez relativno visokih kriterijev. One z lahkoto dobijo tipa, vsaj za seks. Medtem ko njihovi vrstniki, luzerji, ce se tako znizajo kriterije, jih se vedno nobena niti za seks noce. In, ker tega seveda ne morejo priznati, postanejo bozji zagovorniki svoje “resnice”. Namrec, v zvezi kompatibilnih partnerjev se prilagajanje ne dozivlja kot prilagajanje.
Dejstvo pa je, da je kvaliteten moski enako iskana roba kot atraktivna zenska. To se posebej velja v danasnjem casu feminizacije druzbe, ko zenske v povprecju dosegajo visjo stopnjo izobrazbe. In zenska, ki se tega zaveda, hkrati pa si zeli veze s kvalitetnim moskim, ne bo le pasivno furala svoje “zapolnjeno” zivljenje, kot se da marsikdaj prebrati. Vam iz lastnih izkusenj povem, da so vase konkurentke dosti bolj aktivne. Drugace povedano, zazeljenim moskim tudi brez pasivnih zensk nic ne manjka. Pa ni stvar v introvertiranosti. Iskanje partnerja je sila podobno iskanju sluzbe. Nekdo poskrbi, da ima kaj za ponudit in se z glavo loti aktivnega iskanja. Drug pa zivi v svojem svetu in stoka da primerne sluzbe ali partnerja ni na vidiku.
Sam sem skoraj vedno v kaksni vezi. Pa tudi obdobja so bila, ko mi je ustrezalo biti sam. Tako, da ne mislim, da je eno ali drugo bolje ali edino prav. Problem imajo ljudje, ki so dolgoletno samski, ceprav si tega ne zelijo. In problem je toliko vecji, ce ne sprevidijo razlogov za taksno stanje. Ampak brez muje se se cevelj ne obuje. 😉
Vse je sila individualno. Npr. dolgoletno samski iz druge teme pri povprecni godni Slovenki lahko pridela le en kup nepotrebnih kompleksov in osebnih frustracij. Popolnoma napacno zastavljeno. Pravi da rad potuje, sploh v drzave tretjega sveta. Uziva v asketskem zivljenju. Pravi, da se ima kam za vrniti domov; starsi, kmetija. Pravi, da ima iskana znanja; da mu ni problem dobiti priloznostnih del. In kaj potem isce Slovenko? Kaj si bo z njo? Gotovo ze sam ve, da si lahko brez tezav najde skromno Azijko. Naj zbere korajze in si pri njej zgradi skromno uto pod palmo na plazi in lahko bo uzival s punco s podobnimi ideali. V Slovenijo pa naj prihaja obiskovati starse, prijatelje in ce ima priloznost kaj zasluziti.
Mislim, ni nekega enotnega recepta za vse. Gotovo pa se “iskanje zenske” ne pocne izolirano od ostalega zivljenja, kot sem pokazal v gornjem primeru.
Pogledaš, kje je razpis in se prijaviš, če ti je delovno mesto všeč. Počakaš, da prideš v ožji izbor, se morda ponudiš za kako brezplačno demonstracijo tega, kar ponujaš in preveriš, če ti delovno mesto in plačilo ustrezata. 😉
Potem pa delaš in nabiraš nove izkušnje.
Robi, ne straši me. :)) Saj veš, da nimamo vsi istih prepričanj in predsodkov. Na to se zanašam. :))
No, še dobro, da vedno prihajajo tudi nove izkušnje, ki so boljše od tistih ta starih in oblikujemo prepričanja tudi po teh. 🙂
Jaz se ne delam prav nič lepe, to preprosto sem, matjažko je tudi , ampak jaz sem bolj ker sem pač lepši spol ane…
Je pa tako… meni je prav vseeno, in to čisto resno zdaj mislim, ali nekdo živi pri straših, (tu naj pripomnim, hvala bogu, če ima še starše, ker vsi jih nimamo več), kakšno službo ima, koliko na dan dela in koliko časa gleda v zrak. Če sem se (oz se kdaj bom), sem se zaljubila v človeka zaradi tega, kar je (bil), ne zaradi tega, kar je imel.
Pri tebi dolgoletni samec, me bolj kot tvoje “familiarne” navade moti to, da šimpfariš čez vse ženske, da smo materialistke, da imamo vse dolge nalakirane nohte in navešene z nakitom (poznam veliko punc, ki nimajo niti luknjic za uhane, tudi sama jih nimam)… nadalje me čudi, kje si študiral (agronomijo?) da si imel same take sošolke…??
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] No ko boš prišel gor da INTELIGENCA ==/== IZOBRAZBA (stopnja) potem boš doumel da je na tone žensk diplomiranih ki nimajo BLAGE POJME o obči razgledanosti.
Do takrat se s tabo sploh nimam kaj za pogovarjat in dalje uživaj ob svoji DRAGI ki je verjetno brihtna kot ostale pridne študentke SKROMNE (kao, razen če preživi z 500 evri na mesec potem vzamem to o skromnosti nazaj)
Kdo izgubi več če je meni tak všeč njej pa ni (ker predpostavljamo da jamra na MONu kje so samski in kao normalni tipi)
KDO JE ZDAJ TU NA izgubi mi razloži
Jaz si želim:
– seks
– smeh
– svobodo
– prosti čas
Povprečna ženska okrog 30tih si (v oziru na medsebojne odnose drugo bomo zanemarli) želi:
– toplino
– varnost
– sočutje
– pogovor
– druženje
– ”družino” ?
– povezanost
– itd itd itd
Jaz (in Spider in še kdo) imamo z LJUBICO VSE KAR SMO SI VEDNO ŽELELI, samska 3x letnica pa nima NIČ od tega kar si (v zvezi medsebojnih odnosov) želi.
Ampak se pa GLADKO strinjam s tabo Marko glede teze oz razmišljanja da
”Če je človek zadovoljen, je logično, da nima potrebe po nekih spremembah ali razmišljanju o sebi. ”
Ampak ravno tu je tisti IRONIČEN problem pri ženskah današnje dobe… če greva po delih tvoje teze (ki je enaka moji)
Če je človek zadovoljen, (ženska ki išče za njene pojme normalnega moškega oz partnerja potem NI ZADOVOLJNA kajne?)
je logično, (ženskam ni marsikaj LOGIČNO!)
da nima potrebe po nekih spremembah (ženska želi normalnega moškega ki ga ni, AMPAK spremenila pa se ona nebo??? al kak zdaj to zakaj dvojna merila?)
ali razmišljanju o sebi. (tu odpove večino žensk zaradi inteligence)
– obesil? dal sem PRIMER, če veš sploh kaj to je ???
– Dosti današnjih 25-30 letnic JE NJEJ PODOBNIH
– Vem da so taki tudi na moški ampak jaz govorim za ženske to da je na moški strani nekdo ali nekaj takšnih NI OPRAVIČILO za ženske
– Kaj je z njo narobe? To da nebi imela moškega brez službe in avta medtem ko ONA SAMA nima ne enega ne drugega (študentsko delo NI SLUŽBA) a se ti ne zdi to nefer, pričakovat od partnerja TOLIKO več … drugo je če rečeš 1 stvar ampak it v superlative pretiravanja in previsokega merjenja pa je malo višek irogance in samovšečnosti (pa da bi vsaj bla vizualno res top ženska)
– Jaz sem zaposlen, imam plačo ki sem si jo prostovoljno znižal za 10%!!! in sem zdaj praktično na minimalcu (par evrov preko), ampak tudi če IZGUBIM službo sem si pri svojih 27tih letih (imam višjo šolo) prihranil TOLIKO denarja da lahko 1 leto sedim in žvižgam pa mi nebo (za moje majhne potrebe) zmanjkalo denarja ki sem si ga PRIHRANIL nekaj pa so mi ga podarili (rojstni dan, diploma, itd) nimam avta, in čez ene X let bom imel LASTNO (prepisano od babice) stanovanje (ko bo pač škla v DOM ZA OSTARELE ker nebo več mogla skrbet sama zase)
Plačujem del stroškov staršem (morda par 10 evrov manj kot porabim) dostikrat kartam v gostilnah, igram računalniške igre, igram s prijatelji košarko celo poletje, občasno kolesarim, imam ene 7-8 kil NAD idealno težo za svojo višino, tu pa tam se tudi obrijem po obrazu, če se mi pa da pa skočim še za 3 dni na morje (na leto), zmes gledam vsak vikend NOGOMETNE tekme (včasih tudi cel dan) in naredim VSA težja opravila na našem vikendu (da staršem ni treba), včasih grem tudi ven in kaj spijem z svojimi prijatli iz osnovne ali srednje šole (ja prav si prebral), včasih igramo kakšen poker ali tarok in se ga zraven še napijemo
No zraven vsega tega, pa imam še gospodično ki pride k meni dopoldne ko sem sam doma (popoldan dela) in se imava ZELO ZELO fajn, in ja včasih tudi prespi po par dni (da je še bolj kot ZELO ZELO fajn ;)) ko so starši na morju (živim v stanovanju)
Torej Marko pametni, povej mi KAJ mi manjka? Jaz mam VSE kar si pravi moški globoko v sebi želi, pa če priznaš ali ne…
Kaj je lepšega kot življenje kjer nimaš praktično NOBENE hude dolžnosti, kjer te NOBEN ne matretira, kjer se ga lahko včasih tudi napiješ pa ti nebo drug dan noben gnjavo (ja niti v službi), kjer dobiš plačo redno VEDNO 18tega v mesecu, kjer si obkrožen z prijatelji in znanci med rekreacijo bodisi na igrišču bodisi v gostilni (dvigovanje literskih piv je kar utrujajoče hehe) ali ob kartanju, in ja kjer nenazadnje dobiš seks vsaj 3x na teden (povprečno gledano za celo leto od oka)
Kaj mi še manjka?, jaz podpišem tak lajf od danes pa do konca (ko nebom več mogo skrbet za sebe pa upam da se me bo kdo usmilo pa me vstrelo če se nebom mogo sam, ali če nebom se mogo zastrupit 😛
nisem egoist, sem samo človek ki želi da bo lahko, ko bo star 50 ali več reko
” Evo vidiš ni mi žal, vedno sem delal kot sem mislil da je prav in vedno sem užival KOLKO je le šlo, ne da bi drugi trpeli”
In če bo tole lahko rekel ko bom star in preden bom umrl potem sem živel dobro življenje in do polnosti (kot bi ga moral vsak)
matkic… sej ni nič čudnega, da imaš samo fukfrendico, gotovo vsaka že prej pobegne ko zazna tvoj pogled na svet in sploh razmišljanje o ženskah. Podn od podna, ampak če ti tako ustreza, ja uživaj, kdo ti pa brani? Če bi imel vse tako pošlihtano v glavi kot praviš, pol se ne bi tukaj (tujcem) tako na dolgo zagovarjal.
Se mi zdi, da ni to, da si srečen in zadovoljen s svojim življenjem, ampak, da si se sprijaznil s tem. Samo pri teh letih no, jaz sem teh let, pa ciljam veliko višje in se z veseljem trudim, da mi uspe doseči vse kar sem si zadala in kar si želim.
Kje imaš kaj volje do življenja??? Seveda boš ti to čisto drugače razumel:)
Ženske sploh ne štekate, kaj vam hoče Matkic povedat. Na moški način pojasnjuje, kar pojasnjujejo ženske na številnih drugih temah. Da “dobrih” samskih dedcev ni.
Ženske lahko imate pri skoraj 30 kakšne cilje hočete. Ampak če pri teh letih še nimate partnerja, ki je pripravljen biti vaš osebni copatnik, bo naloga najti kandidata za to vedno težja. Ne odkrivajmo tople vode!
Forum je zaprt za komentiranje.