Kakšni tipi ljudi so samski?
Hm,
glede na to, da sem tudi sama študirala eno obliko psihoterapije…
ne vem sicer, kakšna psihoterapevtka je to bila (torej kako usposobljena), ker zakonsko je v Sloveniji tako, da se psihoterapija lahko izvaja brez kvalifikacij. Žal.
No, ampak ne glede na usposobljenost, nekako če se klientu že da tak nasvet, potem je treba biti izjemno previden, kako ga ta sprejme. (Tu še izhajam, da je hotela s tem nasvetom pomagati, pa je bila nekoliko nerodna).
V drugem primeru pa je ženska imela sama probleme s tem, s svojo ženskostjo, videzem in se je šlo za lep kontratransfer oz. projekcijo- taki ljudje pa sploh ne bi smeli biti psihoterapevti.
Po MOn-u pa imaš itak svašta. Ljudje pač pišejo. Ne tega vzet osebno. Pač najdeš vse tipe ljudi tu gor.
Se strinjam.
Naličena ženska v visokih petkah, bo lahko zaradi neke prisile, ker meni, da bo s tem pritegnila ta prave moške, še bolj razdvojena in s tem nezadovoljna.
Naivno je pričakovati, da bo neka maska spremenila naša prepričanja in naš karakter…
To je posploševanje.
Pomembno pri tem pa je vedeti kakšni so to ljudje, ki te zmerjajo in preko neta izražajo svoje frustracije.
Če boš poslušala takšne ljudi, boš tudi sama postala zagrenjena.
Oziroma to trenutno si, zato pa opaziš takšne pripombe in te prizadenejo, ker je to tvoja resnica, ki pa je seveda nočeš.
Koga pa boš našla ? Takšne zagrenjene tipe…Pa meniš, da boš potem zadovoljna ?
Raje delaj na svoji samozavesti in samopodobi. Ko boš res zadovoljna s sabo, te takšne in drugačne pripombe sploh ne bodo dotaknile. Izžarevala boš pozitivno energijo in s tem privlačila pozitivne ljudi.
Če imaš težave pri spoznavanju, gotovo ni težava v videzu, ampak v neki preobčutljivosti, nerealnih pričakovanjih in nerealni sliki o sebi in sporočilih, ki jih pošiljaš v svet. Verjamem, da ti je veliko ljudi svetovalo, da spremeni videz, vsi pa ne. Zato si se tudi počutila raztrgano, ker si dobila različna mnenja oziroma nasvete. Sicer pa pokaži, katera tema je to bila.
Marko sveža tema posebej zate: http://med.over.net/forum5/read.php?151,8339625
Ti, ki rad trgaš, kje sem pa omenjala kaka imena?
Pisala sem o MONu, in ja, ti si med temi strupenimi monovci.
Dobila si link.
Ljubica, ne dr.kaj nas tule gor, ker ne Marko, ne Robi ne matjazko ne On_ niso pisali, da se mora ženska kakorkoli depilirat, barvat, so jim všeč pur natur ženske. Tko da ne nabijaj! Trgal bi te kvečjemu pubec pa kak Spider, tako da sebi v skledo pljuvaš, multinickica.[/quote]
Sem prepričan, da ti je svetovala še vse kaj drugega, pa ti je morda bilo pretežko za sprejeti, spremeniti pri sebi. Najlažje je pač spremeniti svoj videz in tega se poslužuje veliko žensk. Ne zavedajo pa se, da je videz in energija, ki jo oddajajo, posledica njihovega počutja in ne obratno. Videz nikoli ne kaže pravega sporočila, ampak počutje mora bit tisto, ki daje sporočilo drugim. Včasih je lahko nekdo preprostega videza in izžareva zadovoljstvo, nekdo pa je lahko super urejen in naličen, v sebi pa mrtev in nezadovoljen. Ljudje tudi prepogosto sodijo samo po videzu, zato je lahko tudi obratno. Lahko je torej tudi nekdo lepega in urejenega videza in še vedno iz njega žari zadovoljstvo, iz nekoga, ki ni urejen, pa nezadovoljstvo.
Marko sveža tema posebej zate: http://med.over.net/forum5/read.php?151,8339625%5B/quote%5D
Starševski čvek. Tam pa MI nismo sodelovali. Drugič pridi raje med ljudi, ne med pijavke. 😉
Kaj sem rekel?
Pinksi, jaz vsaj pošteno povem, eni pa leporečeijo.
Marko sveža tema posebej zate: http://med.over.net/forum5/read.php?151,8339625%5B/quote%5D
Ah, Mare, sej veš, kako je, najraje je posploševat in zvaljevat krivdo na druge, kako so nesramni in žaljivi … kot se soočit z lastnim maslom na glavi. Tej bejbi bodo vedno drugi krivi, da ne more bit srečna, vedno bo krivdo za svoje lastno slabo počutje in neuspeh iskala v drugih, v krivičnih situacijah, v neizprosnih ljudeh – nikoli v sebi.
[/quote]
Napisala si tukaj gor. To je bilo razumljeno kot ta isti forum, torej M/Ž čvek. Pijavke, da bi bilo žaljivo? Če pijejo kri, potem je to zame resnica, žaljivo gor ali dol. :)) Pa tudi na tistem forumu v tvoji temi se najde nekaj izjem, ampak jih velika večina prekrije.
Nisi bila scufana, tak je svet, poln ljudi različnih prepričanj in to se ne bo spremenilo. Težavo imaš s sprejemanjem tega.
Kaj sploh pomeni cufanje? Sprašujem se zaradi česar pinksi in še marsikatera druga naivčina verjame, da se bo zaradi neznancev iz foruma kaj boljše počutila? Tega tu žal ni (debate so mnogo premalo kultivirane). Še tisti, ki bi te osebno poznali bi znali biti na teh straneh žaljivi.
Meni tudi občasno katera duša tu želi “vsaj malo” oprati možgane pa ne bi ravno rekla, da mi pijejo kri; zelo težko je sprejeti lastno (zgrešeno?) miselnost, mnogo lažje se je obesiti na to, da te drugi ne razumejo, da te ko cufajo ipd. Pa ima to smisel, tak odziv?
Ker poslušaš mlade moške trape tu na forumu, ki poznajo ženske le iz (rumenega tiska?, modnih in pornografskih?) revij. Potem spet druge ženske, če mislijo, da izgledajo kot barbike v stalažni vitrini lutk, da so potem “urejene”.
Drugim ne smeš dovoliti, da vplivajo nate. Če se ne barvaš in se tako počutiš bolj naravno, potem nikar ne podlegaj nekim zunanjim vplivom, kaj si misli okolica, ampak kako se ti počutiš – bodi “totalni egoist” in brezbrižneš do okolice. Mode in lepotnih idealov ti nihče ne more narekovati ali celo vsiljevati. Ni pa narobe, če bi ti to nekaj pomenilo, tudi ni narobe, če kaj modno poeksperimentiraš s sabo, pa vidiš, kaj je zate in kaj ni.
Žal je pa preveč takih kot jih opisuješ.
Recimo sem videla en članek, kjer pljuvajo novinarji preko neke znane ženske, ker je že tretjič v isti oblkei na neki prireditvi.
Taki članki so kar pogosti. IN take ženske kupujejo draga, kvalitetna oblačila, ki verjamem, da jih lahko pogosto in dolgo nosiš. Ampak, ne, ko jih večkrat oblečejo, jih popljuvajo v časopisu.
Kak človek je to, da to piše?
Takih ljudi je ogromno, v reali, na netu.
Manj je takih, ki razmišljajo tako kot ti, matjazko.
In tista večina pritiska na posameznike, ki se ne potredijo modnemu vzorcu, črednemu nagonu. Obstanejo pa le tisti, ki so dovolj samozavestni. Če pa nisi dovolj samozavesten pa ti to začne prodirat v dušo.
Ker poslušaš mlade moške trape tu na forumu, ki poznajo ženske le iz (rumenega tiska?, modnih in pornografskih?) revij. Potem spet druge ženske, če mislijo, da izgledajo kot barbike v stalažni vitrini lutk, da so potem “urejene”.
Drugim ne smeš dovoliti, da vplivajo nate. Če se ne barvaš in se tako počutiš bolj naravno, potem nikar ne podlegaj nekim zunanjim vplivom, kaj si misli okolica, ampak kako se ti počutiš – bodi “totalni egoist” in brezbrižneš do okolice. Mode in lepotnih idealov ti nihče ne more narekovati ali celo vsiljevati. Ni pa narobe, če bi ti to nekaj pomenilo, tudi ni narobe, če kaj modno poeksperimentiraš s sabo, pa vidiš, kaj je zate in kaj ni.[/quote]
Odlično spisano!
pubec: meni dol visi, kaj si nek virtualni lik misli o meni ali o mojem virtualnem liku. Zaradi mene si lahko misliš, da smo vse kosmate škrbaste smrdeče nurejene in nepoje.bane mimozice 😀 Se ob tem samo nasmejim. Pa tudi v realnosti,marsikomu nismo všeč, pa kaj? Ti pričakuješ, da boš vsaki všeč in da bo vsaka padla nate? In si potem slabe volje, ker ne norijo vse za tabo? Še huje, verjetno ti gre prav na živce, da si pa morda všeč kakšni zgoraj omenjeni 😀 To verjetno jemlješ kot višek napada na svojo khm moškost.
Ker poslušaš mlade moške trape tu na forumu, ki poznajo ženske le iz (rumenega tiska?, modnih in pornografskih?) revij. Potem spet druge ženske, če mislijo, da izgledajo kot barbike v stalažni vitrini lutk, da so potem “urejene”.
Drugim ne smeš dovoliti, da vplivajo nate. Če se ne barvaš in se tako počutiš bolj naravno, potem nikar ne podlegaj nekim zunanjim vplivom, kaj si misli okolica, ampak kako se ti počutiš – bodi “totalni egoist” in brezbrižneš do okolice. Mode in lepotnih idealov ti nihče ne more narekovati ali celo vsiljevati. Ni pa narobe, če bi ti to nekaj pomenilo, tudi ni narobe, če kaj modno poeksperimentiraš s sabo, pa vidiš, kaj je zate in kaj ni.[/quote]
No, jaz bi dopolnila. Psihoterapevtka ji ni rekla,da se naliči, da bo moških všeč, temveč zato, da bi se sama bolje počutila. Marsikatera ženska se bolje počuti, se zdi sama sebi lepša, če je naličena, lepo oblečena. In tako pridobi na samozavesti. Terapevtka je tako želela pomagati pinksi, da bo s seboj bolj zadovoljna, ni pa mislila, da je moški ne bodo pogledali, če ni naličena. Meni je precej moških reklo, da so jim bolj všeč naravne, nenaličene ženske.
Forum je zaprt za komentiranje.