Kakšni tipi ljudi so samski?
Ravno to dokazuje resnico.
Pljuvanje dokazuje in odseva resnico, ki se skriva za vsemi ličili in barvami…Skriva nezadovoljstvo, saj nenaličena ženska, pa čeprav je lepa, tisti, ki pljuvajo po njej, odseva to, da se naličena vidi nelepa in se ne sprejema takšne kot je.
Zato se zgodi, da je moški, ki mu je pomembna le fasada, znajde pred presenečenjem, ko začne odkrivati kaj se vse skriva v ozadju. 🙂
Nima sivih las, no mogoče kakšnega (pavi, da zaradi mene…pa naj bo 😉
Debela?
Hm, res ima nekaj kg več kot pa, ko sem jo spoznal se pravi sem nekaj priredil, očitno ji ni hudega 😉
Dlake?
Se ne pritožujem nad tistim kar ji je narava dala in me ne motijo njene dlačice. Sploh pa… samo mlahavem k****u vsaka dlaka smeta
Pubec a tebe pa dlake motijo?…… 😉 :))))
Torej smo ugotovili, da se tvoja ne barva, ker nima sivih las oz. le tu in tam kakega, da ni debela. Ali se po pazdhuo bohoti šop dlak pa nisi povedal.
Nima sivih las, no mogoče kakšnega (pavi, da zaradi mene…pa naj bo 😉
Debela?
Hm, res ima nekaj kg več kot pa, ko sem jo spoznal se pravi sem nekaj priredil, očitno ji ni hudega 😉
Dlake?
Se ne pritožujem nad tistim kar ji je narava dala in me ne motijo njene dlačice. Sploh pa… samo mlahavem k****u vsaka dlaka smeta
Pubec a tebe pa dlake motijo?…… 😉 :))))[/quote]
Ah Robi, zdaj pa malo pretiravaš ali posplošuješ, ni nujno da ženska ki uživa v tem, da se naliči in hoče biti urejena (zaradi sebe, ker je tako navajena, ker to od nje pričakuje poklic itd), da v sebi nosi, tlači gramdo psiholoških problemov; to se da razbrati iz obnašanja kakor pri naličenih, urejenih tako pri vseh ostalih, le dobro opazovati moraš.
Ah Robi, zdaj pa malo pretiravaš ali posplošuješ, ni nujno da ženska ki uživa v tem, da se naliči in hoče biti urejena (zaradi sebe, ker je tako navajena, ker to od nje pričakuje poklic itd), da v sebi nosi, tlači gramdo psiholoških problemov; to se da razbrati iz obnašanja kakor pri naličenih, urejenih tako pri vseh ostalih, le dobro opazovati moraš.[/quote]
Moj post se je navezoval na takšne ženske:
Torej tiste, ki se zgražajo. Zadovoljna ženska se ne bo zgražala.
Nima sivih las, no mogoče kakšnega (pavi, da zaradi mene…pa naj bo 😉
Debela?
Hm, res ima nekaj kg več kot pa, ko sem jo spoznal se pravi sem nekaj priredil, očitno ji ni hudega 😉
Dlake?
Se ne pritožujem nad tistim kar ji je narava dala in me ne motijo njene dlačice. Sploh pa… samo mlahavem k****u vsaka dlaka smeta
Pubec a tebe pa dlake motijo?…… 😉 :))))[/quote][/quote]Ma vse si prežvečil, le tisto kar sem te spraševal nisi odgovoril…. :)))
Nisem vedel, da se tako zanimaš za poročene….. 😉
Ah Robi, zdaj pa malo pretiravaš ali posplošuješ, ni nujno da ženska ki uživa v tem, da se naliči in hoče biti urejena (zaradi sebe, ker je tako navajena, ker to od nje pričakuje poklic itd), da v sebi nosi, tlači gramdo psiholoških problemov; to se da razbrati iz obnašanja kakor pri naličenih, urejenih tako pri vseh ostalih, le dobro opazovati moraš.[/quote]
Moj post se je navezoval na takšne ženske:
Torej tiste, ki se zgražajo. Zadovoljna ženska se ne bo zgražala.[/quote]
Se srečata vizualno super ženska x in vizualno katastrofalna ženska y: njun miting lahko prinese več razultatov, da se obe, vsaj ena ali pa morda nobena ne zgraža druga nad drugo. Predpostavimo, da ima vsaka od njiju neke kriterije kako pogleda na drugo žensko, kar pripelje npr do naslednjih sodb: pretirano urejena afna ALI uf kako je zanemarjena, se pravi omenjeno zgražanje izhaja iz tega kar vidita druga v drugi; potemtakem jaz ne bi trdila, da se zgražanje rodi iz lastnega nezadovoljstva pač pa iz tega kar sta videli druga v drugi, nezadovoljstvo z videnim.
Ne navijam za to logiko, da se ljudje zgražajo (izključno?) zaradi lastnega nezadovoljstva pač pa ker si upajo, ker takšni so, ker imajo do drugih ljudi estetska pričakovanja, ker jim je urejenost samoumevna….zakaj moramo vedno vzroke iskati v ogledalu? Niso vsi primeri po istem kopitu.
Dej pubec, sam sebe ne dohajaš! Najprej pišeš o dveh neprivlačnih mladenkah, ki sta športnici in po tvoje neženstveni, zatem napišeš da sta grdi, v naslednjem postu pišeš o neurejenosti … pa daj, odloči se, kaj bi sploh rad povedal!
In tako kot je Noell vprašala: kaj si daš toliko opravka z njima, če ti kao tudi prijateljici nista? Rad ponižuješ druge? Si tako beden, da zmoreš razpravljati samo o nizkih lastnosti nekoga? Ali imaš pač samo tako omejen pogled na svet, da samo tisto kar je tebi lepo, je privlačno tudi ostalim?
Pubec mnogo preveč filme za odrasle gleda in raznorazne podobne revije pa ima deformirano sliko o pravi, pristni, stvarni ženski lepoti. Urejenost mu ravno tako ni “domača”, kar se bere iz njegovega pisanja. K sreči NI nobeno od navedenega naš problem 😀
Ker si upajo ali pa ker čutijo, da morajo oziroma, ker se potem “bolje” počutijo? Je to kaj povezano?
Če misliš, da se morajo ljudje urejati po tvojih pričakovanjih ali ni tvoj problem, če se nekdo ne uredi po njih? Ali tebe to razburi, razjezi? Kaj pa če tvoja pričakovanja niso PRAVA?
Si predstavljaš, da sploh ne bi imela pričakovanj glede tega, kako se morajo drugi oblačit? Kako se pa ti počutiš, če ima nekdo pričakovanja do tebe, kako se moraš oblečt in se to ne ujema s tvojimi željami?
Ker si upajo ali pa ker čutijo, da morajo oziroma, ker se potem “bolje” počutijo? Je to kaj povezano?
Če misliš, da se morajo ljudje urejati po tvojih pričakovanjih ali ni tvoj problem, če se nekdo ne uredi po njih? Ali tebe to razburi, razjezi? Kaj pa če tvoja pričakovanja niso PRAVA?
Si predstavljaš, da sploh ne bi imela pričakovanj glede tega, kako se morajo drugi oblačit? Kako se pa ti počutiš, če ima nekdo pričakovanja do tebe, kako se moraš oblečt in se to ne ujema s tvojimi željami?[/quote]
Nisem govorila zgolj o sebi, poznam dobro človeško naravo in vem, kakšni s(m)o ljudje pa dvomim da je vse skupaj le odraz lastega počutja in pričakovanj. Predstavljaj si, da se domeniš za zmenek z neko žensko iz časopisnega oglasa, ko se dobiš z njo se (v sebi) zgražaš ker ona zgleda kot škrbast klošar; ne Marko, ti bi bil neizmerno vesel, da se je vsaj ena odzvala pa nima veze kakšna je, kajne? Pravljice mi danes ne pašejo 😀
Jaz se sploh ne bi dobil “na slepo”. To je prvo. 😉 Je pa res, da nimam izkušnje, da bi mi katera v obraz povedala, da ji nisem všeč vizualno ali karkoli na meni. Prav tako jaz tega ne govorim drugim. Jim dovolim, da so, kakršni so. Nobenega odraslega ne bom oblačil in urejal po svojem okusu. Vzemi ali pusti. To je, kar si tiče družabnih odnosov.
Sliši se kot prava pot, je pa težko ves čas biti tak oz ko postane nekdo “žrtev”pljuvanja (ne glede na upravičenost ali ne), dvomim da se zna brzdati in sam ne pokaže nekaj podobnega nekega dne dalje. No, kakor smo prebrali ti s tem nimaš težav 😀
Saj pa je pogoj za zgražanje, lastno nezadovoljstvo. Če smo v stanju sreče, se ne zgražamo.
In ravno nezadovoljstvo z videnim, je tisto ogledalo, ki nam pokaže česar pri sebi ne maramo.
Seveda ni pogoj, da smo večno nezadovoljni sami s sabo, če se zgražamo. Določene okoliščine le prebudijo temu primeren odziv, ki temelji na naših prepričanjih. In če prva ženska pljuva po tisti drugi ženski, ki ni naličena, potem to pomeni, da se prva ženska v sebi zgraža nad sabo, ko ni naličena.
Kar jo tudi sili k temu, da se naliči. Zato, da se ne bo obsojala.
Saj nenaličenosti ne sprejema kot nekaj, kar je sprejemljivo.
Pragmatizem je plitka suhoparnostna drža slediti sprobanemu algoritmu do enoznačnega uspeha. Čisto brez veze ga malikuješ… družboslovno birokratskega razmišljanja pa ne upam komentirati iz sočutja do onih, ki vsak dan 8 ur štemplajo solato in si domišljajo da nekaj blazno doprinašajo za narodov blagor…
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Nekaj stvarnega bi mu lahko kakšna forumašica pokazala, kaj je prava ženska, da ne rabi biti podobna porno igralki ali nekim pupam in shiranim manekenkam, da bo videl, kako zgleda nasproten spol od blizu!? Preveč to on komplicira opisno iz Cosmopolitana… :)))
Nekaj stvarnega bi mu lahko kakšna forumašica pokazala, kaj je prava ženska, da ne rabi biti podobna porno igralki ali nekim pupam in shiranim manekenkam, da bo videl, kako zgleda nasproten spol od blizu!? Preveč to on komplicira opisno iz Cosmopolitana… :)))[/quote]
Matjažko, kaj pa če bi se ti, ko se tako rad razdajaš za nas forumašice, našemil/spedenal v žensko in pubeca povabil na blind date ? 😀
Mene ste tu gor raztrgali, ko sem omenila, da se ne barvam in še par stvari. In to je čista resnica.
Da ne govorimo o tem, da sem bila pred dvema letoma pri psihoterapevtki, ker imam težave pri spoznavanju ljudi, partnerja. IN kaj je bil nasvet?
Da naj spremenim svoj videz. Da naj si malce pobarvam lase, da naj se vsaj malo naličim, da naj si kdaj pa kdaj obujem petke.
Tako, da pubec ima v bistvu prav.
Trgali ste me pa tule gor.
Jaz z veseljem pogledam urejenega človeka. moškega, žensko. Urejenost mi pove, da skrbi zase, da mu ni/ji ni vseeno.
Ne določa pa to njene/njegove vrednosti.
To je pač nasvet, ki ga ljudje najraje dajo. Mogoče tudi, ker pričakujejo, da bo, ko se bo ženska uredila, izžarevala neko zadovoljstvo. Jaz pač pravim, da je važno, da si zadovoljen s tem, kar vidiš v ogledalu. Za nekoga so to lahko nova oblačila, za nekoga drugega ena pozitivna misel, za nekoga parfum. Ni pomembno, kaj točno.
Pubec pa – tako ga jaz razumem- nam skuša sporočiti, da je samo taka ženska kaj vredna, ki se depilira, je suha in kaj že? Aja, se barva. To je pa absurd.
Daješ mu prav. OK. Se pravi, da določaš svojo vrednost po videzu. Ali pa po mnenju drugih. Napaka. Treba je biti zadovoljen s svojim videzem, ampak tvoja vrednost pa se ne določa po njem. Si pa menda je več kot make-up in par petk, no!
Samo ne na MONu.
Tu, ko ženska omeni, da se ne liči, ne depiliira, ne barva, ne nosi petk… jo trgajo in zmerjajo za neurejeno.
Zame je urejena oseba umita, oprana, čista.
Tule gor pa velja, da mora biti še naličena, v petkah in tako naprej.
In ja tudi strokovni nasvet psihoterapevtke je bil, da bom koga našla, ko bom te stvari naredila.
Še dobro, da sem suhica, da nisem debela, ker potem bi jih še poslušala.
Forum je zaprt za komentiranje.