Sprašujrm se, če sem k…..?
Jaz sem s takim v vezi.[/quote]
Verjamem. Za večino bi pa ta starostna oblika bil nepremostljiv “predsodek”, enako kot je za tega tipa “predsodek” število njenih partnerjev.
Kakšno je moje razmišljanje? A bi bi bilo “pravo razmišljanje”, če bi ga delil s tabo, s Fraceljnem, Metko? Osebne narave, tako kot tvoje. Moje razmišljanje je pravilno v mojem “miselnem svetu”, tvoje v tvojem – ker nekih splošnih resnic ne moremo izpeljevati iz etičnih norm, ki jih ima vsak posameznik, seveda vsak nekoliko drugačne. In ne moreš ti meni določati tip ženske, ki bo meni všeč, kakršno si želim, kaj pričakujem.
Potem imaš tudi etiko na družbeni ravni, kulturni itd. Za nekoga je etično sporno, da je Monika Billu “potegnila”, za drugega ni, ampak ker je prevladujoče in večinski delež ameriških volilcev menil, da je to etično nesprejemljivo, je predsednik moral odstopiti. In če imata 2 povsem različne (etične) nazore, nista za skupaj, ker sta mišljenjsko vsak na svojem bregu in je težko vzdrževati most, če je “soteska” (miselni prepad) široka.
Ožigosanje ženske s “ku**” je seveda ponižajoče in butasta izjava “ogroženega”, primitivnega moškega….
Jah, ne vem, kakšna je tvoja vrednostna lestev za moške/ljubimce. To, da ga zna samo “vtaknit” za eno noč, če je to kakovosten moški, potem imaš nizka merila in majhne zahteve, ki jih rabi izpolnjevati tvoj ljubimec.
Nisem še bil nikoli “kreten”, ker zame mora biti prisotna neka fantazija, erotika, čutnost, čar zapeljevanja, igra spolov,”tajming” zbliževanja, razkazovanje perja, ne pa da ženska pade ko statva že 1. noč. Za pravega ljubimca to sploh ni noben izziv, če je v horizontali še preden rečeš keks, da veš, da se tudi drugi niso rabili potruditi okrog nje.
Meni ne more nihče določati meril, kaj pričakujem od ženske, tako kot jaz drugim ne morem.
Vsak si najde tisto/tistega, s katerim se svetovnonazorsko in mišljenjsko ujema.
Ja in… moškega pa ožigosajo za nevem kaj še vse če je devičnik pri 30tih
pač smo različni
Dejstvo je da jaz nebi želel met osebe ki je pred tem prodajala svoje telo ker pač je taka moja odločitev..
Tak kot ena nebi mela nekoga ki je brezposeln so drugi pač takšni. Nevem zakaj po eni strani odobravate da ženska mora imet standarde ko pa jih ima moški pa je to GROZA. Kot zgleda bi ženske najraje vidle da mi vzamemo vse kar pride, medtem ko ženske pa mate lahko (oz bi morale met baje) standarde
a ni to malo dvolično?
Kakšno je moje razmišljanje? A bi bi bilo “pravo razmišljanje”, če bi ga delil s tabo, s Fraceljnem, Metko? Osebne narave, tako kot tvoje. Moje razmišljanje je pravilno v mojem “miselnem svetu”, tvoje v tvojem – ker nekih splošnih resnic ne moremo izpeljevati iz etičnih norm, ki jih ima vsak posameznik, seveda vsak nekoliko drugačne. In ne moreš ti meni določati tip ženske, ki bo meni všeč, kakršno si želim, kaj pričakujem.
Potem imaš tudi etiko na družbeni ravni, kulturni itd. Za nekoga je etično sporno, da je Monika Billu “potegnila”, za drugega ni, ampak ker je prevladujoče in večinski delež ameriških volilcev menil, da je to etično nesprejemljivo, je predsednik moral odstopiti. In če imata 2 povsem različne (etične) nazore, nista za skupaj, ker sta mišljenjsko vsak na svojem bregu in je težko vzdrževati most, če je “soteska” (miselni prepad) široka.
Ožigosanje ženske s “ku**” je seveda ponižajoče in butasta izjava “ogroženega”, primitivnega moškega….
Jah, ne vem, kakšna je tvoja vrednostna lestev za moške/ljubimce. To, da ga zna samo “vtaknit” za eno noč, če je to kakovosten moški, potem imaš nizka merila in majhne zahteve, ki jih rabi izpolnjevati tvoj ljubimec.
Nisem še bil nikoli “kreten”, ker zame mora biti prisotna neka fantazija, erotika, čutnost, čar zapeljevanja, igra spolov,”tajming” zbliževanja, razkazovanje perja, ne pa da ženska pade ko statva že 1. noč. Za pravega ljubimca to sploh ni noben izziv, če je v horizontali še preden rečeš keks, da veš, da se tudi drugi niso rabili potruditi okrog nje.
Meni ne more nihče določati meril, kaj pričakujem od ženske, tako kot jaz drugim ne morem.
Vsak si najde tisto/tistega, s katerim se svetovnonazorsko in mišljenjsko ujema.[/quote]
Nisem govorila o pravem razmišljanju, ampak o takem – torej o ozkosrčnem, okostenelem razmišljanju, kot je značilno zate. Če boš imel srečo, boš pri 50 ugotovil, da je bilo zgrešeno, z malo smole boš pa osebnostno ostal na isti ravni do smrti.
Naj ti ponazorim s primerom. Sem nekadilka in dolgo časa sem a priori odpikala vsakega fanta, ki je kadil. Ni imel osnovnih šans. Na srečo sem to prerasla in imela zelo lepo in precej dolgo zvezo z nekom, ki je kadil. Sem mirno šla prek tega, bil je res okej človek in dober partner. In bi mi bilo lahko samo žal, če bi ga izpustila, ker je pač kadil. Res butasto, da mi je bilo nekoč to tako zelo pomembno. Pa ima kajenje veliko hujše posledice in je opaznejše kot število preteklih ljubimcev.
Ampak, če jaz tebe prav razumem – ti nisi poročen oz. v zvezi s to punco? Torej, četudi ni padla ko statva, seksala sta vseeno, torej si bil ti njen kreten, iz uboge reve si pa naredil žensko s preteklostjo, t.j. kurbo?
Razen, če si devičnik…Potem se seveda oproščam.
Pač napačno razmišljanje. Bolje, da kakšna državljanka dobro poj… politika kot da nepoj… politiki j… državljane. :-))))
Če govoriš o one night standih, si jih morda (kdove zakaj) razlagaš napačno. Morda je še vedno več takšnih, ki so stalni pa še vedno ne obvladajo drugega kot “samo vtikanje” in morda brisanje v zavese, ko končajo (a ne, marko?)
Iz tega sledi da ona z nikomer od njih ni bila več kot eno leto. Je taka ženska sploh sposobna resne, dolgotrajne zveze? Samo zveze, kje je še ostalo…[/quote]
Kakšno sklepanje. Tukaj gor sodelujemo stari od 20 do 60 let, seštejemo, delimo, torej smo vsi stari 40 let.
Lahko je bila v eni zvezi deset let in si je vseh ostalih 14 pridelala v petih letih. Na primer.
A tebi bi bil večji dokaz zmožnosti za resno zvezo to, da bi bila do 32 leta poročena s tremi tipi, z vsakim po štiri leta?
Kakšno je moje razmišljanje? A bi bi bilo “pravo razmišljanje”, če bi ga delil s tabo, s Fraceljnem, Metko? Osebne narave, tako kot tvoje. Moje razmišljanje je pravilno v mojem “miselnem svetu”, tvoje v tvojem – ker nekih splošnih resnic ne moremo izpeljevati iz etičnih norm, ki jih ima vsak posameznik, seveda vsak nekoliko drugačne. In ne moreš ti meni določati tip ženske, ki bo meni všeč, kakršno si želim, kaj pričakujem.
Potem imaš tudi etiko na družbeni ravni, kulturni itd. Za nekoga je etično sporno, da je Monika Billu “potegnila”, za drugega ni, ampak ker je prevladujoče in večinski delež ameriških volilcev menil, da je to etično nesprejemljivo, je predsednik moral odstopiti. In če imata 2 povsem različne (etične) nazore, nista za skupaj, ker sta mišljenjsko vsak na svojem bregu in je težko vzdrževati most, če je “soteska” (miselni prepad) široka.
Ožigosanje ženske s “ku**” je seveda ponižajoče in butasta izjava “ogroženega”, primitivnega moškega….
Jah, ne vem, kakšna je tvoja vrednostna lestev za moške/ljubimce. To, da ga zna samo “vtaknit” za eno noč, če je to kakovosten moški, potem imaš nizka merila in majhne zahteve, ki jih rabi izpolnjevati tvoj ljubimec.
Nisem še bil nikoli “kreten”, ker zame mora biti prisotna neka fantazija, erotika, čutnost, čar zapeljevanja, igra spolov,”tajming” zbliževanja, razkazovanje perja, ne pa da ženska pade ko statva že 1. noč. Za pravega ljubimca to sploh ni noben izziv, če je v horizontali še preden rečeš keks, da veš, da se tudi drugi niso rabili potruditi okrog nje.
Meni ne more nihče določati meril, kaj pričakujem od ženske, tako kot jaz drugim ne morem.
Vsak si najde tisto/tistega, s katerim se svetovnonazorsko in mišljenjsko ujema.[/quote]
Nisem govorila o pravem razmišljanju, ampak o takem – torej o ozkosrčnem, okostenelem razmišljanju, kot je značilno zate. Če boš imel srečo, boš pri 50 ugotovil, da je bilo zgrešeno, z malo smole boš pa osebnostno ostal na isti ravni do smrti.
Naj ti ponazorim s primerom. Sem nekadilka in dolgo časa sem a priori odpikala vsakega fanta, ki je kadil. Ni imel osnovnih šans. Na srečo sem to prerasla in imela zelo lepo in precej dolgo zvezo z nekom, ki je kadil. Sem mirno šla prek tega, bil je res okej človek in dober partner. In bi mi bilo lahko samo žal, če bi ga izpustila, ker je pač kadil. Res butasto, da mi je bilo nekoč to tako zelo pomembno. Pa ima kajenje veliko hujše posledice in je opaznejše kot število preteklih ljubimcev.[/quote]
To ni argument, ampak označba proti človeku. To ni veljaven argument. Isto, kot če bi jaz za nekoga napisal: “pa ti nimaš blage veze”. To je totalna hendikepiranost v nezmožnosti razvijanja misli. To nima nobene pojasnjevalne vrednosti, ampak izhajaš iz neke “čustvene prizadetosti”, užaljenosti. Gre za obrambo, ko ne znamo zagovarjati svojih misli, ne znamo tvoriti ali ubesediti svojih misli, napsiati, kaj si mislimo, ker so nekje ali predsodki ali čustvene rane, ali pa se počutimo manjvredne in manj sposobne na pram sogovorniku.
Pri argumentaciji se ne izpodbija osebna vrednost človeka (ti si pa “nor”, ti si pa “ozkosrčnen”), ampak se citira, s čimer se ne strinjamo, potem pa navajamo protiargumente, razčljenjujemo, pojasnjujemo, razvijamo svojo misel, če jo imamo, a ne? Z nekom, ki se ne strinjaš, ga ne smeš jemati kot sovražnika in biti ogrožen zaradi njegove mišljenjske različnosti, ker potem kulturen dialog sploh ni možen, če želimo sogovrca diskvalifcirati že v štartu.
Jaz sem lepo napisal, da izhajam iz SVOJIH moralno-etičnih vidikov, mojega osebnega videnja, kakšna naj bo MOJA ženska, kakšno si želim. In če niso v skladu s tvojimi, kaj to mene briga, osebna zadeva, dokler nisi moja punca? Nič…
Kadilstvo nima veze z moralno-etično držo, to gre za škodljivo razvado. Ali je ženska spala z 20 moškimi in recimo ni kadilka, kaj ima to veze? :))
Verjet osebi, ki je bila že v toliko razmerjih, s pretvezo, da misli resno…Saj lahko da tokrat res, a to mora bit podkrepljeno z dejanji….
Ne vem zakaj tega nekatere ne morete sprejet, dal ji je signal, zdaj je žogica na njeni strani, čisto preprosta komunikacija, lahko mu, če drugega ne vsaj pove kaj do njega čuti, da si želi biti boljša, da ima občutek, da bi pa z njim uspelo,…itd….
Ali vam je to ženskam pod častjo?
Kaj pa nam drugega ostane, kot pa da upamo, da se nam želje uresničijo in največ kar lahko naredimo je, da verjamemo na besedo, kdo pa vidi v prihodnost.
In če je še ne bi hotel, ko se pogovorita, potem mu pa ni pomoči ali pa taktizira, tipa teren…kaj pa vemo mi kaj mu je, če ga pri teh letih sama, na osnovi debate, ni prečitala?
Če bi bla dečva, bi ga pa ona vprašala, bi mu direkt rekla: “dobro kaj je zdaj, se bomo obirali ali se bomo obirali?”..alias..ne vem bilo kaj
Vse prevečkrat je v odnosih premalo komunikacije, potem se pa sprašujejo take bolane.
Dejstva, ne pa meglo prodajat, že tako jo je preveč, ko se vsi vseh bojijo, kot bi že s prvo besedo pogodbo podpisali.
Še enkrat bom rekel, sam ženski ne bi nikdar rekel take žaljivke ali tako ponižujoče izjave.
Bi pa od 32-letne pričakoval, da ne kvasi takih, povezanih z resnostjo.:)))
Saj niti ne vemo ali si ona želi resne zveze?
Najprej naj ti odgovorim na vprašanje; NE nisi k..ba! Prej nasprotno…do njega si nastopila zelo iskreno in odprto. Lahko bi se zamislil in bi dojel, da je eden izmed tistih moških v tvojem življenju, kateremu si pripravljena dat srce in ne samo “češnjice” ;).
Ne razumem zakaj bi moralo to bit merilo kok je kdo mel partnerjev. Naj te sprejme takšno kot si. Bere se kot da si mu zelo všeč, zato ne razumem zakaj ga je ta podatek tako iztiril.
Jaz pa menim da je SPider zadel točno to kar je bistvo te teme.
Samo ker je to tako kruta resnica povedana na realen način kot zgoraj v navedenem je ženske ne boste želele niti je niste sposobne razumeti.
Ve pač menite da lahko do 30tega seksata vse povprek kot pač je v vaših merilih, potem pa bo en čuteč ljubeč princ na belem bmwju pričakal vas za skupno življenje.
jok, odpade.
Lahko je zahtevat…Vendar je pomembno, če se lahko sama sprejme takšno, kot je.
[/quote]
In ko gre preko tega ali je sposobna v prihodnosti zadovoljit človeka, morebitnega potencialnega kandidata, s katerim si bo denimo ustvarila družino, čigar želja je čisto preprosta, to je zvesta žena in ljubeča mati.
Ali je? To ve samo ona.
Če je, potem od tega trenutka naprej, njena preteklost ni več pomembna, pomemna je prihodnost in njene nadaljne poteze.
No, jaz pa iz srca upam, da je ta ŽE 16. v vrsti, ker, če ga ni takoj po tistem vrgla čez prag potem se naj zaradi mene kar lepo sprašuje še naprej.[/quote]
Se strinjam z Margot, čeprav če smo realni, tudi jaz ki sem sicer dobro dobrih 5 let mlajši od tebe moram priznat da je 15 kar lepa cifra, celo za moškega. Sicer nisem vsake ki bi jo lahko pa nisem niti na polovici te številke 🙂
Tak da ja ni glih to cifra za katero bi reko ok vredu, gremo dalje.
Je pa res da jaz nebi obsojal nobene punce na številu njenih partnerjev[/quote]
Matkic, zdej pa men računica ne štima.
Star si dobrih 26 let, pa recimo, da so fantje aktivni tam nekje od 17-18 leta, ne zadržuješ se v resnih zvezah torej imaš punce samo za čez noč in si imel do sedaj samo 7 punc? In to na štajerskem koncu ki slovi po razuzdanih dekletih…
Kako pa to? Vidva sta trdila, da moški pred resno zvezo redno seksa in bolj neredno je, da se pa po poroki ta stvar glih nekako obrne. Kakorkoli seštevam in delim…meni je tole bolj lakoti podobno.
Da ti ipaq mogoče ne pretiravaš s Star-Wars-i, kaj?
:D:D:D
Forum je zaprt za komentiranje.