Iskrenost na forumu
Ti pač gledaš iz svoje perspektive, kjer vsako prilagajanje doživljaš kot podrejanje. Se nezavedno upiraš in v tem iščeš dobre razloge, pa čeprav te takšno obnašanje in občutek podrejanja ne zadovoljuje.
Misliš, da si pravi moški, če si jezen na vse ?
Ta pravi moški zna zadovoljiti žensko in s tem sebe. Je zadovoljen s svojim življenjem. Luzer je tisti, ki vsepovsod stresa svojo jezo in gnev ter krivi cel svet, ker je sam nesrečen.[/quote]
Zanimivo sem srečen in znam zadovoljit žensko (tako dobro da bi ene kar po večkrat prišle rade pa meni več ni :P) stresam pa gnev in jezo na tiste ki mi hočejo povedat da sem nesrečen ker živim kot živim in da sem baje jezen na vse???
prilagajanje doživljam kot podrejanje takrat ko se jaz prilagajam več kot se prilagaja druga oseba….
Če hočem jaz ven ob 22:00 ona pa ob 20:00 na pijačo in se zmeniva ob 21:00 potem mi prilagajanje ni problem… če pa hočeva oba enako kot prej (22 in 20) pa greva ob 20:00 pa sem nesrečen ker dobim občutek da se PODREJAM njeni zahtevi
Pa še to ni problem 1x al pa 2x ampak problem je ker se to nikoli potem ne vrne v mojo korist ampak je konstantno moje podrejanje ups prilagajanje.
Pa nekateri pravijo, da so ženske preračunljive. 🙂
Če tako razmišljaš in kompliciraš, pa res ne moreš ohranjati resne veze.
Lahko bi recimo enkrat šla ob osmih, drugič pa ob desetih..Enkrat bi bilo po tvojem, drugič po njenem…..Nekaj ti narediš za njo, nekaj ona zate…Pa čeprav ni ista stvar, ampak se preprosto dopolnjujeta.
Pišete, kot da so vse ženske izkoriščevalke.
Pa nekateri pravijo, da so ženske preračunljive. 🙂
Če tako razmišljaš in kompliciraš, pa res ne moreš ohranjati resne veze.
Lahko bi recimo enkrat šla ob osmih, drugič pa ob desetih..Enkrat bi bilo po tvojem, drugič po njenem…..Nekaj ti narediš za njo, nekaj ona zate…Pa čeprav ni ista stvar, ampak se preprosto dopolnjujeta.
Pišete, kot da so vse ženske izkoriščevalke.[/quote]
Problem je v tem ker se naveličaš čakat na to da bo ona kaj naredila za tebe…
Pa mogoče niti ni to tolko da so ženske izkoriščevalske ampaka da preprosto (opranoglave kot so) mislijo da tako pač je da jim moški s prilagajanjem izkazujemo ljubezen in se sploh ne zavedajo niti niso sposobne doumet da s tem uničujejo moškega.
Recimo kak je to v praksi.
– Ona želi da grem z njo nasprehod namesto na košarko/kartanje/gledanje fuzbala
Se prilagodim jaz… ok ni panike bo se ona prilagodila naslednjič…
no in potem če slučajno ona se prilagodi zgleda to nekak tak:
– ona meni pusti da gledam fuzbal naslednji teden, ne zato ker ”vrne uslugo” ampak zato ker je itak zmenjena s kolegicami za pijačo, ali ker gre k staršem pomagat nekaj delat, ali ker ma šolske obveznosti.
TO ZA MENE NI PRILAGAJANJE OBEH ampak samo mene oz. moškega… tisti njen tip prilagajanja je NAVIDEZNO prilagajanje…
v stilu
”okej danes lahko delaš kar hočeš zato ker mam jaz itak drugo v planu”
Mislim, da imaš probleme z razvajenkami.
Z nezrelimi in razvajenimi puncami, ki vidijo v tebi le svojo korist.
Kot pravim ,je to posledica permisivne vzgoje in navidezne svobode, ki jo ravno vi, ki ste zagovorniki modernega koncepta zagovarjate.
To je tista slaba plat takšnega načina razmišljanja.[/quote]
Taka plat razmišljanja je čisto OK dokler ne vpliva na drugega zato pa jaz govorim da ni panike če ona hoče večino časa delat svoje zadeve dokler mene ne drka da se prilagajam.
Problem je ko tako vzgojo mixaš z tradicionalnimi stvarmi kot so družina itd.
potem pa dobimo tipi razvajenke ki mislijo da more bit nekaj tak in od tega ne odstopajo svojega pa ne dajo in mora bit po njeno pa še tak kot pravi družba…
tu pa nastane konflikt ker dan ni dovolj dolg da bi še moški mel delež časa kot ga je mel predtem.
In zakaj se Matkič razburja nad tem, kar drugi počnejo? Če maš dovolj enih in isti piscev, pa pojdi na drug forum. Kaj misliš, da bomo mi šli stran, zato, ker je tebi dovolj? A ni to malo razvajeno s tvoje strani? Nekaj ti ni prav in bi rad, da drugi to popravijo. Sam popravi! :))
Nisem nobenden izmed tistih naštetih nisem, ker nisi vseh naštel. Kateri pa si ti, se najdeš? :)[/quote]
Ne rabite it vstran… samo lagat ne več in pokažite dejanske primere iz real lajfa…. ne pa vaše teorije s katerimi pumpate nasedle punce in jim dajete potuho zakaj smo moški kao otroci….
Jaz ne morem bit nobeden izmed teh ker ne pašem v vaš sistem niti ne trdim tega kar trdite vi…
Razvajeno mišlenje je to da misliš da pravi moški se mora podrejat ženski…. ampak problem je ker imaš moški nick misliš pa kot ženska… to pa je žalostno :)[/quote]
Kaj ti naj pokažem, povej mi, kako? 🙂
Ne vem, zakaj še vedno zatrjuješ, da jaz pravim, da se mora pravi moški podrejati, ko pa sem ti že vsaj 5x napisal, da se nihče nikomur ne podreja. To je tvoja realnost, ti se bojiš, ti imaš vedno občutek, da se moraš podrejat, zato pa vse ženske naganjaš od sebe. Podoben občutek imaš na forumu, zato imaš včasih poln K*** vseh in bi jih najraje nekam poslal. Ampak je problem, ker veš, da tega ne moreš, zato je malo težje, kot z žensko. Noben ne laže, od kod ti to?
Ne rabite it vstran… samo lagat ne več in pokažite dejanske primere iz real lajfa…. ne pa vaše teorije s katerimi pumpate nasedle punce in jim dajete potuho zakaj smo moški kao otroci….
Jaz ne morem bit nobeden izmed teh ker ne pašem v vaš sistem niti ne trdim tega kar trdite vi…
Razvajeno mišlenje je to da misliš da pravi moški se mora podrejat ženski…. ampak problem je ker imaš moški nick misliš pa kot ženska… to pa je žalostno :)[/quote]
Kaj ti naj pokažem, povej mi, kako? 🙂
Ne vem, zakaj še vedno zatrjuješ, da jaz pravim, da se mora pravi moški podrejati, ko pa sem ti že vsaj 5x napisal, da se nihče nikomur ne podreja. To je tvoja realnost, ti se bojiš, ti imaš vedno občutek, da se moraš podrejat, zato pa vse ženske naganjaš od sebe. Podoben občutek imaš na forumu, zato imaš včasih poln K*** vseh in bi jih najraje nekam poslal. Ampak je problem, ker veš, da tega ne moreš, zato je malo težje, kot z žensko. Noben ne laže, od kod ti to?[/quote]
Ja maš prav ti ne praviš da se more moški podrejat (tega res nisi nikjer zapisal) ampak verjetno pa se strinjaš z tem ko drugi pravijo (saj ne napišeš ničesar kontra) ki pa se strinjajo da moški nemore več delat to kar delam zdaj jaz kot samski … torej se more podrejat… lahko uporabiva besedo PRILAGAJAT če ti je ljubše ampak na koncu podrediš svoj lajf …
To ni prav. Tako močno se ti ni treba prilagodit. Tu delaš po moje napako. Sprehod je nekaj, kar lahko počaka, košarka je nekaj, kar imaš dogovorjeno s kolegi oziroma imaš nek reden termin. To bi ona lahko spoštovala in te pri tem ne bi smela omejevat. Ti greš mirno na košarko, sprehod ji pa lahko obljubiš kasneje, ko prideš nazaj. Samo treba se je znat dogovarjat. Če čutiš pri tem preveliko jezo oziroma upor, to ona začuti in ima občutek, da ti je z njo težko bit, preživet čas. Preprosto narobe razume tvoj jezen ali pa nejevoljen odziv in potem tudi če greš na sprehod, je tako kot da sploh ne bi šel, ker imaš občutek, da si tam na silo in ne iz veselja. Ona to prav tako čuti in se sprašuje, kaj sploh delata skupaj, če vama je tako težko drug od drugem.
niti nebi bilo drugače, če bi dala naslov: “?”
v temo pa: “ona in on” ☺ … btw: že vrstni red besedbi bil napačen, čer je po sortnem pojmu naraščanja “on” pred “njo” … s padajočim vrstnim redom se pa nihče nebi strinjal že zato, ker si Ti odprla temo ☺
Je pa vsaj iskrena. 🙂
Matkič, prilagajanje pa je potrebno. Prilagajanje jaz v tvojem primeru, ki sem ga zgoraj opisal razumem tako, da se v tem primeru prilagodi ona in ne “tečnari”, ker greš ti na basket. Cilj je dosečt odnos, da je ona celo vesela, ker ima nekoga, ki se ukvarja s športom in v tem uživa, tudi če je ona takrat doma in recimo peče piškote (takih je malo ;). Ti pa se prilagodiš tako, da boš pote po basketu šel z njo na sprehod, če ti to seveda ni napor oziroma, če ti naporno bit v njeni družbi. Če ti je, potem itak odnos nima smisla. Smisel odnosa je biti z nekom, s kateri rad preživljaš čas, to pa še ne pomeni, da nimaš svojih hobijev, aktivnosti.
Jeklene živce, na čigav račun? A je moderatorjeva funkcija, da je vsem všečen in si želi, da bi ga ljudje zasuli z lovorikami “strpnosti” in “sprejemenja”, tapkanja po ramenih, ali pa je njegova glavna funkcija, da briše “nekulturne” poste in daje direktive določenim piscem, ki odstopaja od pravil lepega obnašanja?
Jeklene živce, na čigav račun? A je moderatorjeva funkcija, da je vsem všečen in si želi, da bi ga ljudje zasuli z lovorikami “strpnosti” in “sprejemenja”, tapkanja po ramenih, ali pa je njegova glavna funkcija, da briše “nekulturne” poste in daje direktive določenim piscem, ki odstopaja od pravil lepega obnašanja?[/quote]
Saj sem napisal, da vabim vse s konstruktivnimi in zanimivimi predlogi in temami, da to v korist nam vsem, javno izrazite in delite z vsemi obiskovalci.
Matjažko, premalo časa si gor, da bi videl koliko postov ali tem je bilo v zadnjih dnevih pobrisanih.
Ona ne vidi tega kot zahtevo po prilagajanju, ampak bi rada le to, da z njo deliš trenutke.
Odnos ima smisel le, če imata dva dovolj skupnih interesov, da čas preživljata skupaj.
Zato pa je nujen pogovor in iskrenost, da oba vesta kaj si drugi želi in če imata interes odnos ohranjati, se bosta oba trudila, da bosta imela od odnosa določeno korist.
Jeklene živce, na čigav račun? [/quote]
Na nikogaršnji račun. Robi “tak pač je”, ve za kaj se gre, je izoblikovan toliko, da ga male stvari sploh ne vržejo iz tira. Njegovi živci tukaj bore malo trpijo, bi rekel, da sploh nič, prej obratno. Zato pa je tudi moderator, ker sam želi in ker je pravi človek za to.
Jeklene živce, na čigav račun? [/quote]
Na nikogaršnji račun. Robi “tak pač je”, ve za kaj se gre, je izoblikovan toliko, da ga male stvari sploh ne vržejo iz tira. Njegovi živci tukaj bore malo trpijo, bi rekel, da sploh nič, prej obratno. Zato pa je tudi moderator, ker sam želi in ker je pravi človek za to.[/quote]
Vseeno, kakšen je, ker če ne vidi vloge v moderatorstvu, potem ne vem, zakaj je to sprejel?
Moderatorstvo nalaga moderatorju svojo funkcijo – in biti si z vsemi dober in se nikomur ne zameriti ni moderatorska funkcija, ker potem moderatorja ne rabimo.
On jo že vidi, to pa še ne pomeni, da delo opravlja isto, kot bi ga ti. Zakaj pa misliš, da se nobenemu ne zameri? Bi se moral komu zameriti, da bi lahko rekel “ja, zdaj je pa naloga dobro opravljena”? 🙂 Je to pogoj?
Jeklene živce, na čigav račun? A je moderatorjeva funkcija, da je vsem všečen in si želi, da bi ga ljudje zasuli z lovorikami “strpnosti” in “sprejemenja”, tapkanja po ramenih, ali pa je njegova glavna funkcija, da briše “nekulturne” poste in daje direktive določenim piscem, ki odstopaja od pravil lepega obnašanja?[/quote]
Mogoče sem jaz bolj naivna ali pa prekratek čas med vami, da bi to sodila, ampak jaz nimam občutka, da želi biti komu všečen… No, vsaj pri meni se ni nikoli trudil. 😉
Zakaj pa se ptoem podeljuje moderatorska funkcija? Kar tako? Še bolj me zanima, zakaj si jo sprejel, zgolj zato, da pač imaš funkcijo, ki ti ne nalaga nobenih dolžnosti in obveznosti? 😉
Moderatorska funkcija ni “ugajanje drugim” in “duhovno kamiličarstvo”, ampak vzdrževanje reda, kulture pišočih, brisanje neustreznih postov, opozarjanje na izgrede, neprimerne in žaljive poste, usmerjanje, pomoč itd..
Jeklene živce, na čigav račun? A je moderatorjeva funkcija, da je vsem všečen in si želi, da bi ga ljudje zasuli z lovorikami “strpnosti” in “sprejemenja”, tapkanja po ramenih, ali pa je njegova glavna funkcija, da briše “nekulturne” poste in daje direktive določenim piscem, ki odstopaja od pravil lepega obnašanja?[/quote]
Mogoče sem jaz bolj naivna ali pa prekratek čas med vami, da bi to sodila, ampak jaz nimam občutka, da želi biti komu všečen… No, vsaj pri meni se ni nikoli trudil. ;)[/quote]
Jah, kaj se ti bo štulil z željo ,da bi ti bil všečen, če nimaš 20 let. :)))
Mogoče sem jaz bolj naivna ali pa prekratek čas med vami, da bi to sodila, ampak jaz nimam občutka, da želi biti komu všečen… No, vsaj pri meni se ni nikoli trudil. ;)[/quote]
Jah, kaj se ti bo štulil z željo ,da bi ti bil všečen, če nimaš 20 let. :)))[/quote]
Jah, kaj se pa potem pritožuješ? Naj se štuli tebi? Ti še lulike nimaš…
Mogoče sem jaz bolj naivna ali pa prekratek čas med vami, da bi to sodila, ampak jaz nimam občutka, da želi biti komu všečen… No, vsaj pri meni se ni nikoli trudil. ;)[/quote]
Jah, kaj se ti bo štulil z željo ,da bi ti bil všečen, če nimaš 20 let. :)))[/quote]
Margot- ima takole čez palec 20 let … že kar nekaj dni ☺
Forum je zaprt za komentiranje.