Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek zvestoba

zvestoba


Kako pa to, da ko živita narazen, si oba kuhata in pereta sama, če pa sta skupaj, pa MORA ona. Kdo pravi, da MORA. Ona misli, da mora ali on misli, da mora. Kdo sprejme pogoj, naj ga torej ne sprejme, če mu je muka.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Zakaj bi pa ti morala živeti tako, kot tisti katere bereš ?

Saj ne živim tako :). Samo sprašujem se v čem je prednost skupnega življenja :)?
Jaz živim na svojem, on na svojem.

Poslušam kolegice v službi, poslušam sosede, poslušam sorodnice… vse se pritožujejo koliko dela imajo, kako nimajo nič časa zase, kako morajo kar naprej delat še po službi, čistiti, likat…
Jaz pa imam čas zase :).
In ko poslušam vse te ženske, se vedno vprašam, zakaj sploh skupaj živet, če je pa vse tako slabo?
Moški pa se ne pritožuejo nad skupnim življenjem in tem, da imajo preveč dela doma. Zdaj ne vem ali ne jamrajo ali pa jim res ni sile :)?


Kako pa to, da ko živita narazen, si oba kuhata in pereta sama, če pa sta skupaj, pa MORA ona. Kdo pravi, da MORA. Ona misli, da mora ali on misli, da mora. Kdo sprejme pogoj, naj ga torej ne sprejme, če mu je muka.[/quote]


Malo sem čudno vprašal…:)
Hotel sem vprašati zakaj bi ti morala živeti tako, kot opisuješ ?

Torej, zakaj ne bi živela skupaj in brez omenjenega jamranja ?

Robi, saj zato pa sprašujem v čem je smisel skupnega življenja, če ženska pride potem na slabše? So tudi take, ki ne jamrajo, ampak jih vprašaš pa potem povedo, da ne morejo nič kam zase iti, ko pa imajo doma toliko likanja, kuhanja.

On_ je spet napisal nekaj, česar še sam ne razume. On_, dolgo te že berem in še nikol nisi napisal nič takega, s čimer bi me prepričal, da si srečen v zvezi. Ena sama patetična teoretična nakladacija s podtonom, da si v zvezi, ker je tako pač edino normalno.

Matjazku pa ponovno sporočam, naj se dokaže v praksi. In naj ne vrti gobca o tem, v kakšni družini sem jaz živel, ker to ni njegova stvar. Zdaj mi bo pa že vsak mozoljast smrkavec, ki je prebral eno knjigo od Freuda, sral po glavi s psihoanalizo. Ne ga srat.

mali, skrajni čas je, da s ezačneš brigat zase.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -


Verjetno ni tako slabo, kot sama želiš videti. Predvidevam, da imaš sama slabo mnenje o resni vezi, zato pa vidiš le slabo.
Iščeš le potrditve tega, da si raje na pol samska, kot pa v vezi. To je zate le tolažba.

Samo jamranje pa ne more biti merilo za to, kako slabo ali dobro nekomu gre. Pravijo, da glede denarja prav tako ne jamrajo tisti, ki so v resnici revni, ampak tisti, ki si ne morejo privoščiti raznih dopustov in razvajanja.

Če ga ne vidiš, potem je bolje biti samski/a. Ampak poudarjam, to ni naravno stanje. Vse v naravi teži k parčkanju, razplodu… In pri človeku, ki je izjemno socialno bitje, brez družbe sploh ne more preživeti, je trdno partnerstvo načeloma vrednota, če misliš imeti otroke.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Robi, odgovoril pa le nisi zakaj je skupno življenje za žensko bolje kot to kar imam jaz. Jaz nisem samska in ne na pol samska. Če ne živiš z nekom skupaj, še to ne pomeni, da si samski :).

Zakaj naj končno na razodeneš, zakaj si ti samski, če to ni naravno stanje?

Kdaj boš pometel pred svojim pragom in nehal posiljevat druge s sovjo frustracijo?

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -


A nisi napisala, da ne živita skupaj ?
Kako pa ti temu rečeš ? 🙂

Jaz ne morem za druge govoriti. Vsak ima svoje razloge za skupno življenje in vsak za samsko.
Če tebi tako paše, je pač to tvoja stvar. In ne pravim, da je kaj narobe s tem.

Robi, napisala sem, da ne živiva skupaj in da imam partnerja. Torej nisem samska!!

Zakaj na slabše? 🙂 Ženska je bolj “odnosno bitje” v povprečju v primerjavi z moškimi. Njej je pomebno, da najde ustreznega partnerja, da je v kakovostni zvezi, z moškim, s katerim bo ohranjala toplo “domače ognjišče”, ki je predpogoj za njeno materinsko (starševsko) vlogo kasneje. Če si najdeš klipana, da mu igraš mamico, je to tvoja odločitev, saj ti izbiraš med ostalo govedo, pardon, hotel sem reči med moškimi. :))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

:)))))))
Nisem vedel, da me bereš s tem razlogom, da bi te v kaj prepričal. :/
Jaz ravno ne pišem s tem razlogom prepričevanja, bolj pišem o tem v kaj sem prepričan, za kar nekako vem, da obstaja, sedaj če ti vse to zanikaš lahko navedeš kak resen argument (kako naj bi jaz po tvoje živel ni nek argument ;), bomo imeli neko debato na to temo, lahko pa kot kak mozoljavi smrkavec skušaš spravit zadevo na neko čustveno raven izsiljevanja in tam zmagaš. V tem delu si nedvomno dober, samo pri meni ti ne bo uspelo. 😉 🙂
Ajde navedi nekaj dejstev, ki ovržejo moje pisanje že v temelju, da obstajamo kot osebe, ki se ločimo po spolu. Zadnjič si kar nekako obmolknil. Menda ga nimaš za orehe tret? 😉 :)))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Matjazko, kaj pridobi ženska v skupnem gospodinjstvu?
Vse moje sodelavke pravijo kako imajo sedaj več dela in manj časa kot prej. Torej se vedno sprašujem zakaj ne živijo raje narazen.

Vedno je moč najti negativno plat česar koli. Na kaj se osredotočaš, torej na pozitivno ali na negativno, pa je odvisno zgolj od tebe. Torej če je kozarec na pol poln ali na pol prazen, je odvisno od tvoje lastne perspektive.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Dobro vprašanje. Zakaj ne bi živeli vsak na svojem (morebitni) otroci bi pa bili last države/skupnosti in bi ona poskrbela zanje.
Na tak način bi nekako živeli brez obveznosti 🙂

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Ja zakaj pa misliš, da ti modeli tu gor tako zagreto zagovarjajo skupno gospodinsjtvo? Z joške na joško, od mame k drugi ženski. samo da jim nekdo kuha, pere, lika. ker sao sami zase nesposobni poskrbeti.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

On_, daj prosim prberi, preden komentiraš. Napisala sem par brez otrok. Zakaj torej mešaš otroke, če sem napisala, da brez otrok?

Ma dobro, ampak “se zgodi”….
Kaj ti nikoli ne razmišljaš kaj bo jutri?

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

On_ se zgodi? Hm, veš, da obstaja načrtovanje rojstev recimo?

V vsakem načrtu je (lahko) kakšna napaka.
Kaj pa potem?

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


Vem. Zato pa sem na pisal “na pol samska”. In te vprašal kako sama temu rečeš.
Pa nisi odgovorila, ampak mi očitala nekaj, česar nisem napisal. 🙂

On je že v naprej predvideval ,da boš uresničila svoj naravni potencial, torej rojevanje in napredovanje v osebni rasti skozi materinstvo. :))))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close