Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek zvestoba

zvestoba

zvestoba je vrednota ali ne?
vaša?
zakaj?

O razlogih za vrednote se ne sprašuje, saj načrtno podžigajo strasti in ločujejo oba bregova.

Pa je tebi, avtorica, zvestoba vrednota? Jo živiš?

Avtor/avtorica, tvoji začetni posti (odpiranje teme) so kot, da bi pisala telegram. Varčuješ z besedami? :))

Zvestoba je že mnogokrat omenjena tema na forumu. Da bo zadeva bolj zanimiva, dodaj še kakšno podvprašanje. Recimo, kako bi ravnali v primeru, da bi bili prevarani – ali bi zapustili partnerja, ali bi odpustili in nadaljevali razmerje oziroma ali bi se maščevali na enak način. :)) Torej, malo začini zadevo.

Zame je zvestoba vrednota, temelj vsakega pravega razmerja.

Hmm, jaz ob besedi zvestoba dobim vedno asociacijo na psa… in mi sama po sebi ne pomeni veliko. Lahko si nekomu fizično zvest, pa ga ne spoštuješ, ga ne ljubiš, nimaš z njim nekega dobrega odnosa.

Zvestoba mi je v odnosu, ki ga imam, pomembna. Ampak le kot del paketa. Ker nekaj predstavlja in nekaj pomeni.

Meni je bolj kot vrednota “zvestoba” pomemben “fair play”. Mislim, da je zame fair play v bistvu temelj odnosa med partnerjema.

kratka vprašanja dajo le impulz, vse ostalo je vaša nadgradnja, vaša kreacija.
nočem s svojim odgovorom vplivati nanjo.

kratka vprašanja dajo le impulz, vse ostalo je vaša nadgradnja, vaša kreacija.
nočem s svojim odgovorom vplivati nanjo.[/quote]

In očitno nočeš niti na lastna vprašanja odgovoriti. Delaš anketo za seminarsko?

Kot sem napisal nekoč na forum Nezvestoba..

Zvestoba je štos. Ljudje pa vanjo verjamete, ker ste to pobrali od cerkve, sprevržene socialistične vzgoje, ali pa hollywoodskih filmov. Isto sranje. Skratka, ker vam je družba deseteltja ančrtno prala možgane.

Verjemite še dalje, nihče vam ne brani, tisti, ki ste se odločili, da boste zvesti pa vedite, da vaša odločitev nič ne vpliva na odločitev partnerja, ali vam bo zvest.

Konec koncev je najbolje, da kar ostane, tako kot je, Slovenija je polna prepotentnih copatarjev, ki so prepričani, da jim je žena zvesta…:)))))

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

zvestoba je paket, v glavnem, lastnih pravil in načel za odnos do okolice v kateri živiš in se premikaš.


Kaj pa je nezvestoba? Resnica? Kot, da tega ni v filmih. Zakaj pa ti verjameš v nezvestobo? Ker o tem NE GOVORI cerkev? 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Kaj pa je nezvestoba? Resnica? Kot, da tega ni v filmih. Zakaj pa ti verjameš v nezvestobo? Ker o tem NE GOVORI cerkev? :)[/quote]

Marko, pusti ga, važno je, da v nekaj verjame. :)) Pri njem je to nezvestoba.

Besede Spiderja so besede moškega, ki ga je nekaj fajn brcnilo v življenju, sedaj pa je malo dvignil glas s te svoje stranpoti. :))

Glede nezvestih, poročenih oziroma vezanih žensk – samski moški, ki osvaja ali dopusti, da ga osvajajo vezane ženske, je zame butelj in ne frajer. Žal mnogi moški mislijo, da izpadejo frajerji, ker so všeč tudi tem ženskam.

Nekaj ga je res, zdaj pa se je odločil, za drugo, “lažjo” pot. Vsaj tako misli.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Zame je zvestoba v vezi enako kot “lojalnost” pri delodajalcu. :)) Ni fajn, če delaš za enega delodajalca, informacije pa nosiš k drugemu delodajalcu, morebiti konkurentu. :))))) Nekatere pogodbe o zaposlitvi imajo konkurenčne klavzule. Torej, v delovnem razmerju smo določili neka pravila, v ljubezenskem odnosu pa lahko delamo “po svoje”? :))

Danes verjeti v zvestobo je kot verjeti v Jetija. Jeti baje tudi obstaja. Tako baje obstajajo pari, kjer sta si oba zvesta. S tem, da vsak v paru lahko ve le zase.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Poglej, zakaj naj bi mene zanimalo, kaj sem jaz zate? Koji si ti faktor u mom životu?

Mislim, resno?

In kaj ti misliš, da če se bom recimo teoretično odločil, da bom do smrti samski…da moram zato bit v celibatu, ali kaj? Ker si mi že zadnjič nekaj očitala glede tega. Namreč, da iščem ženske, s katerimi ni treba hoditi, da lahko seksam z njimi.

Jaz živim kot meni paše, ti se pa osredotoči na tipe, ki iščejo, kar je tebi všeč.

Jaz drugega, kot seks in malo družbe, od žensk ne rabim. In tako se vsaj nobene ne naveličam.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -


Ali pa je predvsem to, da se nobena ne naveliča tebe? 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Ali pa je predvsem to, da se nobena ne naveliča tebe? :)[/quote]

Lahko obrneš tako ali drugače. Ni mi pa jasno, zakaj to tebe tako zelo zanima.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Spider, s tabo se strinjam v delu, ko praviš, da je varanja precej. Nekateri se niti ne trudijo skriti oziroma je njihovo razmerje (afera) javna tajna. Tukaj gor nismo naivneži, ki verjamemo, da je vse tako lepo kot izgleda.

Pa ti res misliš, da si frajer zaradi tega, ker ti je nekaj poročenih žensk dalo svoje telefonske številke?

Pa dobro, kolk si ti stara? Moram 100-krat pisat isto?

Ne gre za biti frajer, ali ne. Gre za to, kaj jaz rabim od žensk.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Pa dobro, kolk si ti stara? Moram 100-krat pisat isto?

Ne gre za biti frajer, ali ne. Gre za to, kaj jaz rabim od žensk.[/quote]

Starejša sem od tebe, ampak je malo razlike. Imam ravno toliko let, da vem, da želiš izpasti frajer in da se bolj hvališ kot deluješ. Če bi tebe ženske zanimale izključno zaradi ene zadeve, potem se tu na forumu ne bi toliko ukvarjal z Matjažkom, Markom, On_om…, ker bi ti bilo vseeno, kaj pišejo. Ti bi imel svojo življenjsko filozofijo, ki bi jo pač fural. Tako pa en del tebe še vedno želi pridobiti naklonjenost “populacije” tu na MON-u, to velja predvsem za ženski del. In dobro veš, da imamo predvsem registrirane uporabnice podobna stališča o tem vprašanju (seveda so nianse). Stara sem dovolj, da vem, da je to kar pišeš, svetlobna leta od tistega, kar bi ti v resnici rad. Enkrat te je Marko že opozoril na neko temo, ki si jo odprl pred časom in priznam, da sem šla tisto tudi sama brat. :)))

Spider, želim ti, da bi imel več sreče, kot si jo imel takrat. :))

Da vam vrnem:

Če bi bilo vam tradicionalistom vseeno, kaj jaz pišem, se ne bi tako obregovali v moje poste.

Če bi Marko in On_ bila res v srečnih zvezah, se ne bi tolk ukvarjala z mano. Matjazko pa je itak en fantič, ki malo sanjari.

Antilopa, meni ni težko nehat pisat na ta forum. Če sem moteč faktor tu gor in očitno sem. Malo preveč si domišljava, moje življenje je tam zunaj, ne vem kaj misliš, da si, da bi jaz želel nate delat nek vtis.

Sestopi z oblakov…

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Seveda da ne. Vpliva pa na nas oz. na tiste, ki so se odločili bit zvesti. Saj vsak deluje po SVOJIH načelih, po SVOJIH prepričanjih. Nisem zvesta zaradi drugih, ampak zaradi sebe. Itak pa nič ni 100% in če zaradi tega dejstva DVOMIŠ v vse, kar partner naredi/izreče, si sam sebi daješ okove za vrat in se s tem obremenjuješ.

Sicer pa če furaš samo ff, itak ne moreš biti zvest nikomur, ker itak nikogar ne varaš 🙂

Pa preden se spotakneš ob to, da te analiziram, se zavedaj, da analiziram tvoje MNENJE, ne tebe.

Nimam občutka, da bi se drugi ukvarjali toliko s tabo, vseeno pa je dobro, da si tu gor, ker različna stališča razgibajo ta forum. V nasprotnem primeru bi bilo dolgočasno. Tudi moje življenje je tam zunaj, tole je bolj zabava. :)) Če resnično verjameš v to, kar pišeš, potem ti ne bom “pridigala”. Jaz sem bolj razmišljala v smeri, da če ti enkrat “spodleti” v življenju, še ni potrebno zamenjati smer plovbe.

Življenje je prekratko, da bi filozofsko razmišljali o smeri plovbe. Jaz bi rad predvsem teh nekaj desetletij, kar tlačimo zemljo, preživel kar se da prijetno. sam ali v dvoje je v bistvu vseeno.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Odločitev, biti zvesta nekomu, pomeni vedeti in biti zvesta temu, kar čutim. Lahko drugi dojema razmerje drugače, lahko sedi na več stolih, lahko odide, a to še vedno dela on in ne jaz. Lahko se zgodi, da sčasoma v meni umrejo čustva in spoštovanje. A takrat te osebe ne bom zavajala, temveč ji bom to povedala.

Ni se za čuditi, da se nekdo umakne, ko mu poveš in pokažeš, kako dojemaš svet. Sam ima pač z vso pravico drugačen pogled.

Spider, če si res pravnik po poklicu – bil bi dober odvetnik. :))

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close