zvestoba
Ljudje vedno najdejo izgovore in opravičila za svoja dejanja. Nekaj ali nekdo mora biti glavni krivec, vir vsega slabega, a ne:).
Princip posao-kuča-posao prakticira veliko ljudi ravno zato, ker jim tako paše in po vsej verjetnosti tudi niso sposobni česa več. Denar ni merilo za zadovoljno življenje. Izboljša kvaliteto, sreče ne prinese. In spet smo pri izkoriščevalnem sistemu…torej, neizpodbitno dejstvo. Kaj sedaj? Misliš, da če bi imeli idealen sistem, bi se moralne vrednote razcvetele. Ljudje bi vedeli, kaj je prav in kaj narobe…prevladala bi altruizem in psihično blagostanje. Amen:).[/quote]
Dokler nimajo vsi enakih možnosti zagotovo lahko krivijo druge za njihove neuspehe. Zagotovo bi se moralne vrednote razcvetele, ker bi družba izločala pokvarjence. Danes pa jih postavlja na pedestale. Pokvarjenec v lepi obleki in z dobrim avtom je še vedno pokvarjenec, denarja željna družba pa ga postavlja nad sebe samo zaradi materialnih dobrin, ki jih poseduje. Pri nas jih celo izvolijo za upravitelje države. V idealnem sistemu bi takšne zaprli, družba pa bi se zgražala ob njihovem početju ne pa odobravala.
Vseeno pa potrebuješ močne dokaze, da nekoga zapreš. Če se samo govori/piše o nekom, da je naredil nekaj slabega, še ne pomeni, da je to tudi res. Lahko se piše tudi samo zato, da se bolje bere (prodaja). Ljudje so nezadovoljni in tako veliko raje berejo slabe novice, kot dobre, zato da tako potrjujejo svoje lastne dvome v druge. V resnici pa dvomijo predvsem vase. To pa še ne pomeni, da je res vse naokrog slabo in pokvarjeno. Seveda pa se godi tudi krivica in tudi ta ni za spregledat. Težko je biti pravičen do vseh in težko je zaupati, ko je enkrat tvoje zaupanje zlorabljeno. Ampak treba je biti previden, da zaradi posameznikov ne posplošujemo, da so pokvarjeni vsi (v vladi recimo). Treba je pogledat njihova dejanja, pa ne iskat v vsem samo slabega, treba je znat poiskat in videt tudi dobra dejanja. Vlada je že verjetno odgovorna, da je izgubila določeno mero zaupanja, vendar za zaupanje je odgovoren tudi narod, ki je vedno bolj nezaupljiv in nezadovoljen. Za nezadovoljstvo pa je včasih dovolj že en kanček dvoma v nas, ki sploh ni povezan s sedanjostjo, ampak je težava v nas, ker se ne znamo, zmoremo prilagodit sistemu oziroma načinu življenja, ki nam ustreza. Postali smo preveč razvajeni in želimo vedno več, mogoče celo več, kot nam je namenjeno in že samo iz teh previsokih pričakovanj lahko prihaja velika mera nezadovoljstva in s tem nezaupanje. S tem pa prelagamo odgovornost za naše zadovoljstvo na druge, kar je spet krivično.
Ljudje vedno najdejo izgovore in opravičila za svoja dejanja. Nekaj ali nekdo mora biti glavni krivec, vir vsega slabega, a ne:).
Princip posao-kuča-posao prakticira veliko ljudi ravno zato, ker jim tako paše in po vsej verjetnosti tudi niso sposobni česa več. Denar ni merilo za zadovoljno življenje. Izboljša kvaliteto, sreče ne prinese. In spet smo pri izkoriščevalnem sistemu…torej, neizpodbitno dejstvo. Kaj sedaj? Misliš, da če bi imeli idealen sistem, bi se moralne vrednote razcvetele. Ljudje bi vedeli, kaj je prav in kaj narobe…prevladala bi altruizem in psihično blagostanje. Amen:).[/quote]
Dokler nimajo vsi enakih možnosti zagotovo lahko krivijo druge za njihove neuspehe. Zagotovo bi se moralne vrednote razcvetele, ker bi družba izločala pokvarjence. Danes pa jih postavlja na pedestale. Pokvarjenec v lepi obleki in z dobrim avtom je še vedno pokvarjenec, denarja željna družba pa ga postavlja nad sebe samo zaradi materialnih dobrin, ki jih poseduje. Pri nas jih celo izvolijo za upravitelje države. V idealnem sistemu bi takšne zaprli, družba pa bi se zgražala ob njihovem početju ne pa odobravala.[/quote]
Saj ravno to, da ljudje na pedestale postavlja prevarante in pokvarjence dokazuje, da je večina vpeta in zmanipulirana v imenu potrošniškega kapitalističnega sistema.
Večina pač tako razmišlja, da je kapitalist uspešen človek, pa ne glede na to, kako je prišel do svojega denarja.
Ravno v tem je keč, da nikoli ne bomo imeli vsi enakih možnosti, kar pa ne pomeni, da je lajf že apriori zabetoniran, zafuran. Tisti, ki krivi druge za lastni neuspeh, je njegov problem. Izbral je najkrajšo in najlažjo pot…kazanje s prstom na druge, namesto da bi vso energijo porabil za reševanje svoje situacije.
Družba smo mi, torej začni izločati “pokvarjence” iz svojega sveta. Ne prelagaj odgovornosti na bremena celotne družbe. Saj veš, da popolnosti ni, lahko pa ti sam spremeniš odnos do sveta, postaneš boljši in upaš, da te posnema čim več drugih ljudi.
Forum je zaprt za komentiranje.