Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Nikoli in nikdar

Nikoli in nikdar

Jaz beroč ta forum počasi prihajam do zaključka, da lepe in pametne ženske z razlogom mislijo, da so boljše od moških.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Well said.

Najbrž zato, ker raji manjka kruha in iger 😉

Spider, tebe bi bile še v kakem feminističnem društvu vesele :).

Moški, ki imajo radi ženske, itak nimajo takih problemov, kot so opisani tule.

Seveda ne. Ampak čemu tolk poudarjate obstoj ljudi “ki mahajo z diplomami”, obenem pa malo kasneje priznaš, da takih ljudi dejansko ne srečuješ???

To je rahlo smešno. Zakaj, ti posebej ne bom razlagal.[/quote]
Ne vem, če sem tako napisal. Če sem, mi je ušlo. Dejstvo je, da ne spoznavam novih ljudi v tem momentu, vsaj ne kandidatk za zvezo. Res pa je, da sem po raznih forumih prebral precej zgodbic iz katerih je bilo razvidno, da so nekateri izboraženci malo prevzetni. Kar pa še ne pomeni, da je to samo zaradi izobrazbe. Ampak ne moreš zanikat, da ni takšnih ljudi, ki se imajo za nekaj več samo zaradi tega. In s takimi ne moreš sodelovat v nekem enakopravnem odnosu.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Naj kar mislijo in se tolažijo, da ni pravih moških. 🙂
In razlog, da tako mislijo, pa je večvrednostni kompleks, ki pa nima nobene veze z izobrazbo, ampak z vzgojo.

Seveda ne. Ampak čemu tolk poudarjate obstoj ljudi “ki mahajo z diplomami”, obenem pa malo kasneje priznaš, da takih ljudi dejansko ne srečuješ???

To je rahlo smešno. Zakaj, ti posebej ne bom razlagal.[/quote]
Ne vem, če sem tako napisal. Če sem, mi je ušlo. Dejstvo je, da ne spoznavam novih ljudi v tem momentu, vsaj ne kandidatk za zvezo. Res pa je, da sem po raznih forumih prebral precej zgodbic iz katerih je bilo razvidno, da so nekateri izboraženci malo prevzetni. Kar pa še ne pomeni, da je to samo zaradi izobrazbe. Ampak ne moreš zanikat, da ni takšnih ljudi, ki se imajo za nekaj več samo zaradi tega. In s takimi ne moreš sodelovat v nekem enakopravnem odnosu.[/quote]

Jaz poznam ljudi, ki so prevzetni že zato, ker so iz Ljubljane. In ljudi, ki so prevzetni zato, ker imajo bogate starše, sami pa niso nič dosegli. Ko sem študirala, sem imela nekaj tako nadutih sošolcev in sošolk, da se mi še sedaj želodec obrne, ko se jih spomnim, ali ko jih kje srečam. Ampak oni so taki že prišli na faks, niso postali taki po diplomi. 🙁


Naj kar mislijo in se tolažijo, da ni pravih moških. 🙂
In razlog, da tako mislijo, pa je večvrednostni kompleks, ki pa nima nobene veze z izobrazbo, ampak z vzgojo.[/quote]

Mislim, da nobena ne misli, da ni pravih moških, le težko jih najde. :)) In še enkrat poudarjam, da ima vsak pravico partnerja/partnerico izbrati po lastnih kriterijih, ki ne pomenijo izbirčnosti ali večvrednostnega kompleksa. Hipotetičen primer – če moški reče, da ne želi ženske, ki ima otroka od prej, je to njegova odločitev in ga ni treba obtoževati, da je izbirčen. Pač ne želi vzgajati tujega otroka ali pa imeti problemov z njenim bivšim partnerjem. Enako je pri veroizpovedi. Če katoličanka ne želi biti z muslimanom, to ne pomeni, da ima kaj proti njim, samo ne vidi se v vezi z nekom, ki ni iste veroizpovedi, ker bo to vplivalo na vzgojo otrok.

Veš, dobro bi bilo ugotoviti, kakšen je “profil” sodelujočih tu na forumu – po spolu, izobrazbi, starosti in stanu (samski, v vezi). Zanimiv bi bil rezultat te ankete, ki bi vse povedal. :))[/quote]

Po moje, ne bi povedal veliko… zaradi prejle napisanega dejstva.

Povzetek:Toliko pisanja in spreobračnja kako butasta tema, še bolj pa njen avtor, da nekateri ne uzrete preproste resnice, da to še kako drži.
Pa ne zaradi tistega preprostega frizerja zgoraj v temi opisanega ali še katerega drugega, ki tudi če ni izobražen, pa ravno tako vsakodnevno opravlja odgovorno in družbeno koristno delo in je za nekoga/marsikoga neprecenljiv, ter tako ustvarja dodano vrednost.
Izobraženi, lahko ste sposobnejši, večvredni, umsko nad ostalimi, ampak vsak človek mora imeti, ne glede na prepričanje ali stopnjo izobrazbe ali višino prihodka, še tisto lastnost, ki se ji reče občutek za sočloveka.
Večvrednostni kompleks je problem in je prisoten v družbi. Jaz spoštujem znanje, ker znanje je edina stvar, ki jo še imamo. Rad bi pa tudi, da se vsi skupaj, družba kot celota bolj spoštujemo.

Puhlice iz leta 1942. Znanje je ničvredno, če ga ne moreš uporabiti.

hehe umiram od smeha ko to berem. Najboljsa mi je nick “dedec”, iz teksta pa vidis da je low life strahopetec, ki se na smrt boji zenske z kaj vec kot triletno solo, ker ve da je mentalno enostavno ne bi dohajal in bi ga dobesedno povozla.
Drugace pa zanimivo res kako eni zanicujejo diplomo, sploh pa diplomirane zenske takoj enacijo z vzvisenostjo, zafnanostjo in kaj jaz vem kaj. Drage damice, vedite da so to taki posranci kot zgoraj opisan primer, ki se bojijo vsega z iqujem nad sobno temperaturo, ki se tolazijo s tem da tisti kos papirja res nic ne steje,… to pa vem iz prve roke, ker tocno take srecujem vsak dan na delu. S to razliko da so oni v ibercugih v glasnem in zamazanem delovnem okolju, jaz pa v srajci v klimatizirani pisarni v komfortem sedezu. In kar je najbolj smesno, ti isti se slinijo najbolj po nasih izobrazenih damicah, katerim pa zal po niti enem kriteriju ne sezejo do kolen.
Torej eni se bojijo takih, spet drugim pa so take zenske izziv. Sam sem recimo imel dovolj opravka z takimi z diplomami, kot tudi z kako z poklicno triletno in razlika je vec kot ocitna. S prvimi se imam dejasnko kaj pogovarjat, s slednjimi nic kaj vec kot o vremenu in razmerah na cesti. In prve so mi izziv, pri drugih se dolgocasim. Tiste ne mores peljat niti v avstrijo in jo poslat naj si sama hot dog naroci, ker si ga seveda ne zna, ker ne obvlada enega tujega jezika. Preden me zdaj katera tu poje, govorim za tiste s katerimi sem jaz imel opravka, ne posplosujem na vse.
Visina palce pa je tudi ena taka hecna zadeva. Ce si nesamozavesten, verjamem da te boli ce zasluzi zenska vec. Jaz imam na to malo drugacen pogled. Hvala bogu da zasluzi vec, pomeni da je ne rabim jaz prezivljat, pomeni da je sposobna si pridobit tako placo, pomeni da imava skupaj vecji fond na razpolago. Jaz vidim tukaj samo win win

Meni so že rahlo smešne tele travme nekaterih sodelujočih tu na forumu. Res je, da so mnogi diplomanti taki, da sploh ne veš, kako je prišel do diplome, to velja tudi za nekatere, ki so dokončali podiplomski študij. Diploma je namreč šele začetek, treba se je dokazati z delom. Vendar je treba vedeti tudi to, da so se mnogi marsičemu odpovedali, da so diplomirali. Niso se vsi rodili z zlato žlico v ustih. Otrokom bogatih politikov, gospodarstvenikov ni potrebno dokončati študija. Nekateri niso imeli take sreče in so se morali šolati, da bi kam prilezli, pa še to je vprašanje, če jim bo uspelo, ker nimajo vez. Ženska, ki je brez vez in vezic uspela, je kvečjemu vredna, da bi jo pohvalili, ne pa, da jo še napadajo, da je vzvišena in da se ima za pametno. Če je ženska uspešna, vedno dvomijo v način, kako je prišla do tega – ali preko politike, poznanstev ali preko postelje. Pri moškem so taki dvomi redki. Zakaj….?[/quote]

Antilopa, do zadnje črke se strinjam s tvojim zapisom. Blizu pa mi je tudi Spiderjev način razmišljanja o izobraženih ženskah.

Veliko žensk, ki so izobražene, izhaja iz delavskih, nepremožnih družin, so brez vez in te so morale garati za to, da so doštudirale in sploh prišle do solidne službe. Vmes jih je veliko opravljalo slabo plačana študentska dela, službe za svoje področje pa tudi niso dobile zlahka, razen, če je šlo za deficitarni poklic. Praviloma so tudi čisto ok gospodinje, saj doma niso imeli gospodinjskih pomočnic (zgoraj eden ali dva pišeta, da izobraženke niso dobre gospodinje).

Na drugi strani pa sama poznam precej žensk iz premožnih družin. Študentska in dijaška dela so bila zanje vedno najboljša, najbolje plačana zaradi vplivne družine. Končana srednja šola pa jim je hitro omogočila zaposlitev v očkovem podjetju. Doštudirati jim ni bilo treba pa so si vzele čas tam do enega 35-ega leta. Tudi precej poslovnih sekretark, ki mislijo, da boga za jajca držijo, ker ne delajo v proizvodnji ali v trgovini, ima samo 3-letno ali pa celo 4-letno šolo, tuji jeziki pa so jim španska vas.

In te iz drugega primera so praviloma veliko bolj osorne in vzvišene. Pa se vedno spravljate samo na izobraženke, češ kako zlobne in osorne so.

Evo, Mariborčan32 je en praktičen moški, ki ve, da je dobro, če ženska dobro zasluži. A ni bolje, da vsaj ženska dobro zasluži kot če oba slabo služita?

No, jaz poznam tudi kar precej samskih moških s SŠ izobrazbo, ki nočejo take z višjo izobrazbo, ampak glej ga zlomka, tudi take s srednjo šolo, ki bi jim ustrezala, ne najdejo. :))


No ja…Pa naj bo tako. :)))


In ne vidi se ravno zaradi nekih predsodkov in prepričanj. Ta prepričanja pa niso pozitivna, ampak negativna. Torej ima nekaj proti njim, pa čeprav tega ne pokaže.

Se strinjam. In to je tisto, kar tej družbi vedno bolj primanjkuje. Vedno bolj smo izobraženi, a hkrati pa vedno bolj odtujeni.
Smo materialistično usmerjeni in zaradi takšne vzgoje in prepričanj, zanemarjamo svoje ostale potrebe.
Zato prihaja do tega, da neka oseba, ki je izobražena in ima dobro službo meni, da bi jo drugi morali meti radi že zaradi tega, ker je dosegla to, kar družba favorizira. Ker pa se to ne dogaja, pa vidimo problem izven sebe in menimo, da so drugi premalo samozavestni, ker si ne upajo biti z izobraženo osebo.
Problem pa so naša prepričanja, ker ne doživljamo tistega, kar smo prepričani, da bi bilo prav. Da bi bili cenjeni in spoštovani, ker nam prepričanja tako govorijo.

Je pa to le druga skrajnost, ki nastane zaradi pomanjkanja občutka spoštovanja in ljubezni.


Seveda je. Saj to sem že omenil, da bi bil ponosen na to, če bi ženska zaslužila več. Saj bi si lahko potem oba več privoščila.
Po nekaterih komentarjih pa dobim občutek, kot da smo moški tako neumni, da se izogibamo denarja. 🙂


Seveda je. Saj to sem že omenil, da bi bil ponosen na to, če bi ženska zaslužila več. Saj bi si lahko potem oba več privoščila.
Po nekaterih komentarjih pa dobim občutek, kot da smo moški tako neumni, da se izogibamo denarja. :)[/quote]

Robi, jaz mislim, da stvari niso tako preproste, ko govorimo o dotičnem “problemu”.


Seveda je. Saj to sem že omenil, da bi bil ponosen na to, če bi ženska zaslužila več. Saj bi si lahko potem oba več privoščila.
Po nekaterih komentarjih pa dobim občutek, kot da smo moški tako neumni, da se izogibamo denarja. :)[/quote]

Robi, jaz mislim, da stvari niso tako preproste, ko govorimo o dotičnem “problemu”.[/quote]
Res niso. Saj človek ni le izobrazba in denar, ampak osebnost z določenim karakterjem..In tu se začnejo problemi. 🙂

Ne vem, a sodelujeva v isti temi. Tukaj se udriha po izobraženih, ne po neizobraženih.

No, bom opisala nek primer še iz svojih dijaških let. Imela sem sošolko iz premožne družine, ki je bila povprečna učenka, celo zelo nedisciplinirana, ker je enkrat prišla pijana k pouku. Ko smo imeli maturantski ples je imela obleko, ki bi ji zavidala tudi kakšna premožna Ljubljančanka. Šlo je za očitno preseravanje pred ostalimi sošolkami. Takoj po končani srednji šoli se je zaposlila v mega uspešnem ljubljanskem podjetju s pomočjo očetovih vez. Morda je ta oseba kasneje končala kak študij, verjamem pa, da je sedaj vzvišena, ker je bila že nekoč takšna.

Klepetulja, tema/planet “Nikoli in nikdar”.
Če jaz odgovorim avtorju, kakor sem mu že na začetku, izobrazba in višina dohodka ne vplivata na odnos, če je v njem prisotno medsebojno spoštovanje in razumevanje.
Ko pa se je nadalje v temi, zaradi napačnega interpretiranja drobnih detajlov sprevrglo na udrihanje čez bolj izobražene, pa tudi manj izobražene ali njihovo sobivanje, se mi je zdelo samo prav, da podam še svoj pogled na stvar.

Sam srečujem, dnevno, tako visoko izobražene ljudi, kakor tudi manj izobražene in nimam nikakršnih težav s komunikacijo, ne z enimi, ne z drugimi. Pri obojih pa so posamezni primeri, ki izstopajo, pa se zaradi takšnih marsikdaj posplošuje (pa v bistvu je podlaga za to, ampak se z njimi preprosto ne ukvarjam).
Pa sem pri nekomu zasledil posmehovanje….s 1500-2000EUR zaslužka/mesec(odvisno od meseca) sem svoj standard ter s široko skupino ljudi, ki me pri delu podpirajo zaokrožil svojo zgodbo. Lahko zelo enostavno sobivam z vsemi.
To vzdržujem, vsakega spoštujem in sem zato hvaležen.

Fino ste se nakokodajsali:) Izgleda kot, da nimate kaj za delat.


Jaz pa vseeno mislim, da gre tu bolj za nek občutek, torej prepričanje. Ki se ga seveda lahko spremeni, tako kot vsakega, ki nam tako ali drugače povzroča škodo oziroma predsodke. Samo malo bolj pogumno je teba vstopit v življenje in preizkusit, če so stvari res tako strašne, kot jih vidimo. Ne vidim pa potrebe po žaljenju ali posmehovanju. Vsi imamo ali pa smo imeli neke vzorce, prepričanja, ki so nas ali pa nas še omejujejo na določenih področjih v življenju.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ja, ta izobražene ženske so bolj gobčne. :)))

Aja, še to, Mariborčan32, če slučajno samo ne leporečiš in res misliš to, kar si zapisal – daj prosim kloniraj se in se razpošlji po vsej Sloveniji…:))))

Ko sem kot študentka delala kot prodajalka, je šefe pogosto izrekal, da nikoli in nikdar (podobno kot avtor teme, da ne bi hodil z izobraženo žensko), da nikoli ne bi zaposlil izobražene ženske v svojem podjetju na boljšem delovnem mestu, denimo kot poslovne sekretarke ali komercialistke. Argumenta za to ni nikoli navedel, vem pa le, da je pogosto udrihal čez izobražene nasploh, ne samo ženske, brez argumentov, samo s pomočjo anekdotičnih zgodb, kako pozna izobražene ljudi, ki nimajo pojma … Res je najbžrž precej takih, kar pa ne pomeni, da jih med manj šolanimii ni.

In res se je držal svojih stališč: za prodajalke je imel študentke, nekatere celo z diplomo in na magisteriju, za poslovno sekretarko pa žensko s triletno poklicno šolo. Verjamem, da ima podobna stališča marsikteri šef, da tako omalovažuje izobražene.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close