Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek ljubiti ali biti ljubljen

ljubiti ali biti ljubljen

Mogoče je res kriva najina funkcionalna nepismenost, mogoče je pa kriva tvoja nesposobnost pokazati, razložiti stvari tako, da bodo jasne in razumljive. Mogoče niti tebi niso jasne in si jih razlagaš malo po svoje.
Saj se lahko vrneš nazaj, na tisto, kjer si pisal o ženi, ki vara. Bi ti imel enako rad ženo, ki te vara in ženo, ki te ne vara, te spoštuje?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Seveda, ker če Bog nima nič proti, da vara, kaj bo potem en ubogi moški govoril. :)[/quote]
nihče ni bolj slep kot tisti ki noče videti, huda je zaslepljenost razuma, a najhuje je ko ima človek zaslepljeno srce, le kaj kažeta z Robijem v vajinem subtilnem humorju, da se nihče razen vaju ne smeji?…stara modrost je, da se le bedak smeji brez razloga, le kakšen razlog za smejanje imata vidva? razen tega, da dokazujeta svojo funkcionalno nepismenost, ki se kaže predsem v nerazumevajnju zapisanega …[/quote]
Zakaj bi se obremenjeval s tem, kar ti praviš. Saj bog vse odpušča..Zato bo menda tudi meni mojo zaslepljenost in omejenost…


S tem se povsem strinjam. Le, kdo bo zdaj določil, kdo od nas treh je zaslepljen. Kako pa tako zagotovo veš, da nisi ti?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


In če je žena pravo-verna, bo krivila tebe. Saj ima njo bog, ki pa je resnica, rad ne glede na njeno varanje.[/quote]
Seveda, saj Bog ji bo odpustil, zakaj ji ne bi še mož?[/quote]

Varanje je sicer v nasprotju z deseto božjo zapovedjo, ampak Bog se ne vmešava v odnos med partnerjema. Stvar moža je, ali bo odpustil svoji ženi varanje ali ne, torej ali gre lahko preko tega. Povzročitelj prometne nesreče, ki je vozil pijan, se lahko kesa in prosi za odpuščanje boga in sorodnike žrtve, prvi bo (verjetno) odpustil zaradi iskrenega kesanja, drugi pa morda niti ne. Ljudje imamo pač svoje šibkosti, ki naj jih bog ne bi imel. Prva šibkost je nezmožnost ostati zvest, druga pa nezmožnost odpuščanja. Če nekdo nečesa ne more odpustiti, ga tudi drug v to ne more prisiliti.


S tem se povsem strinjam. Le, kdo bo zdaj določil, kdo od nas treh je zaslepljen. Kako pa tako zagotovo veš, da nisi ti?[/quote]

Sleherni od nas je slep na svoj način, o tem sploh ni vredno izgubljati besed.

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]


S tem se povsem strinjam. Le, kdo bo zdaj določil, kdo od nas treh je zaslepljen. Kako pa tako zagotovo veš, da nisi ti?[/quote]

Sleherni od nas je slep na svoj način, o tem sploh ni vredno izgubljati besed.[/quote]
No, z izgubljanjem besed se po moje da kar precej ugotovit. Le, da nekateri jih premalo izgubljajo. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Številni ljudje se ne zavedajo, da je odpustiti odrešujoče, celo zdravilno in raje nosijo v sebi jezo, zamero, razne negativne občutke.

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]


Seveda, saj Bog ji bo odpustil, zakaj ji ne bi še mož?[/quote]

Varanje je sicer v nasprotju z deseto božjo zapovedjo, ampak Bog se ne vmešava v odnos med partnerjema. Stvar moža je, ali bo odpustil svoji ženi varanje ali ne, torej ali gre lahko preko tega. Povzročitelj prometne nesreče, ki je vozil pijan, se lahko kesa in prosi za odpuščanje boga in sorodnike žrtve, prvi bo (verjetno) odpustil zaradi iskrenega kesanja, drugi pa morda niti ne. Ljudje imamo pač svoje šibkosti, ki naj jih bog ne bi imel. Prva šibkost je nezmožnost ostati zvest, druga pa nezmožnost odpuščanja. Če nekdo nečesa ne more odpustiti, ga tudi drug v to ne more prisiliti.[/quote]

Življenje je težko oklestiti in obesiti na neke zapovedi, ker življenje in narava nemalokrat kršita raznorazne zapovedi. Živ dolgčas je svet, ki funkcionira po načelu vojaškega ustroja, človek zapovedi je pust človek.

Če ti moški ni zvest, prispevaš k temu tudi ti svoj delež, ker ne verjamem, da je zgolj zunajzakonski seks tisti, ki moškega ali žensko žene v nezvestobo. Oba sestavljata zvezo, vsak prispeva svoje, oba tudi odgovarjata, če se vama zalomi. Zalomi se vama pa lahko že zaradi tega, ker imata specifične psihologije – izbira partnerja je odvisna v veliki meri od zgledov in od “absorbcije” odnosov v primarni družini oečta in matere, npr. nek simbiotski (odvisnostni) odnos hčere z očetom, te so potem lahko pogoste kandidatke, da so prevarane oz. “nimajo sreče v ljubezni”, ker delujejo tako, da se jim to mora zgoditi (obešanje na partnerja, depresivno odvisne, posesivne, ljubosumne). Isto seveda lahko velja za moške, npr. če je mati “lahka”, bo bodisi sin “begavček” ali pa nasprotno, da bo “ultimativno zvest”, odvisen od partnerke, imel varajočo partnerko, ker se ji bo zdelo, da preveč visi na njej in jo duši, čeprav bo “perfekten moški”….

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Kdo je tisti, ki mu je dano razsojati, kaj komu je in kaj ni jasno?

Ljudje ne bodo popolnoma enotni v razlagi. Itak ne gre poskuse v težnji biti razumljen, temveč za to, kdo bo imel zadnjo besedo.

Varanje je sicer v nasprotju z deseto božjo zapovedjo, ampak Bog se ne vmešava v odnos med partnerjema. Stvar moža je, ali bo odpustil svoji ženi varanje ali ne, torej ali gre lahko preko tega. Povzročitelj prometne nesreče, ki je vozil pijan, se lahko kesa in prosi za odpuščanje boga in sorodnike žrtve, prvi bo (verjetno) odpustil zaradi iskrenega kesanja, drugi pa morda niti ne. Ljudje imamo pač svoje šibkosti, ki naj jih bog ne bi imel. Prva šibkost je nezmožnost ostati zvest, druga pa nezmožnost odpuščanja. Če nekdo nečesa ne more odpustiti, ga tudi drug v to ne more prisiliti.[/quote]

Življenje je težko oklestiti in obesiti na neke zapovedi, ker življenje in narava nemalokrat kršita raznorazne zapovedi. Živ dolgčas je svet, ki funkcionira po načelu vojaškega ustroja, človek zapovedi je pust človek.

Če ti moški ni zvest, prispevaš k temu tudi ti svoj delež, ker ne verjamem, da je zgolj zunajzakonski seks tisti, ki moškega ali žensko žene v nezvestobo. Oba sestavljata zvezo, vsak prispeva svoje, oba tudi odgovarjata, če se vama zalomi. Zalomi se vama pa lahko že zaradi tega, ker imata specifične psihologije – izbira partnerja je odvisna v veliki meri od zgledov in od “absorbcije” odnosov v primarni družini oečta in matere, npr. nek simbiotski (odvisnostni) odnos hčere z očetom, te so potem lahko pogoste kandidatke, da so prevarane oz. “nimajo sreče v ljubezni”, ker delujejo tako, da se jim to mora zgoditi (obešanje na partnerja, depresivno odvisne, posesivne, ljubosumne). Isto seveda lahko velja za moške, npr. če je mati “lahka”, bo bodisi sin “begavček” ali pa nasprotno, da bo “ultimativno zvest”, odvisen od partnerke, imel varajočo partnerko, ker se ji bo zdelo, da preveč visi na njej in jo duši, čeprav bo “perfekten moški”….[/quote]

Matjaž, pa se tebi zdi, da si srečen v ljubezni? Po tvojem pisanju sodeč si znal oziroma boš znal izbrati perfektno partnerico. Vendar vedi, da ravno tisti moški, ki mislijo, da znajo pravilno izbrati, na koncu najbolj nastradajo, ker vse dojemajo šablonsko. Nobena ženska, ne tista zvesta in tudi ne varajoča, ne mara, da se jo analizira, ocenjuje, obsoja.

Če bi me ženska prevara, ji ne bi žugal s Svetim pismom, ker tam notri nekaj piše, da se ne vara, ker to je brezveze, saj zvestobe ne moreš izsiliti tako, da predikat grožnja, ki bdi nad partnerjem “tega pa ne smeš”, ampak bi tudi premislil, kakšen je moj delež, da je do tega prišlo, kdaj sva se čustveno oddaljila, kje nisem bil dober, kaj sem spregledal v zvezi, zakaj sem sploh v vezi s to žensko, zakaj sem mislil, da imava perfektno zvezo, kje sem se slepil, zakaj sem slep, česa nisem hotel videti, česa nsiem (z)mogel/želel sprejeti, kakšne odnose sta imela moj oče in mati in kako so ti vplivali name, kako v bodoče z novo partnerko to popraviti, kje se moram radikalno spremeniti.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


Torej je zvestoba le iluzija ?

Antilopa, saj to je njegova stvar kaj misli in kaj bo oz je izbral; če ne bo ok bo moral sam to sanirati, ne vem čemu se ti za to sekiraš?

Kaj pa veš, morda obstajajo tudi ženske, ki doživljajo ocenjevanje, analiziranje (morda celo obsojanje?) kot pozornost 🙂

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Če bi me ženska prevara, ji ne bi žugal s Svetim pismom, ker tam notri nekaj piše, da se ne vara, ker to je brezveze, saj zvestobe ne moreš izsiliti tako, da predikat grožnja, ki bdi nad partnerjem “tega pa ne smeš”, ampak bi tudi premislil, kakšen je moj delež, da je do tega prišlo, kdaj sva se čustveno oddaljila, kje nisem bil dober, kaj sem spregledal v zvezi, zakaj sem sploh v vezi s to žensko, zakaj sem mislil, da imava perfektno zvezo, kje sem se slepil, zakaj sem slep, česa nisem hotel videti, česa nsiem (z)mogel/želel sprejeti, kakšne odnose sta imela moj oče in mati in kako so ti vplivali name, kako v bodoče z novo partnerko to popraviti, kje se moram radikalno spremeniti.[/quote]

Strinjam se v delu, če misliš, da bi ti o tem sam pri sebi premislil. Upam pa, da je o tem ne bi nič spraševal. Če jo je kaj motilo, bi ti to morala SPROTI povedati. Saj je ne bi tepel, če bi ti rekla, da z nečim ni zadovoljna. Problem je, ko se partnerja sploh ne pogovarjata oziroma se pogovarjata ampak o splošnih stvareh, otrocih, službi….Varanje je v bistvu laganje. Če ti je neka oseba tako lagala, je vprašanje, če bi ti povedala resnico in bi s tem ti imel možnost (radikalno) pri sebi stvari spremeniti.

Matjažko, pri varanju gre za vprašanje vesti in morale. Ti boš morda našel denarnico, v kateri bo 1000 eurov, pa jo boš nesel na policijo, čeprav te morda nihče ni videl. Tudi potencialno varajoči bi se moral tega zavedati – preden stori ta sporni korak, naj se ustavi in premisli. Posledice so lahko hude. Priložnost dela tatu, a pa res moramo izkoristiti (vsako) priložnost?

Antilopa, saj to je njegova stvar kaj misli in kaj bo oz je izbral; če ne bo ok bo moral sam to sanirati, ne vem čemu se ti za to sekiraš?

Kaj pa veš, morda obstajajo tudi ženske, ki doživljajo ocenjevanje, analiziranje (morda celo obsojanje?) kot pozornost :)[/quote]

Zmedena_samica, jaz se ne sekiram, ampak samo nadaljujem njegovo misel. Če bi se pa slučajno sekirala, pa to sploh ni tvoj problem.

Antilopa, saj to je njegova stvar kaj misli in kaj bo oz je izbral; če ne bo ok bo moral sam to sanirati, ne vem čemu se ti za to sekiraš?

Kaj pa veš, morda obstajajo tudi ženske, ki doživljajo ocenjevanje, analiziranje (morda celo obsojanje?) kot pozornost :)[/quote]

Zmedena_samica, jaz se ne sekiram, ampak samo nadaljujem njegovo misel. Če bi se pa slučajno sekirala, pa to sploh ni tvoj problem.[/quote]

Vem, da ne, vendar težko je drugamo določevati, kako perfekten izbor bo imel; navsezadnje si vsi prizadevamo dobiti najboljše, pristanemo/ostanemo pa s tistim, kar nas doleti…no, vsaj večina 🙂

Če želiš se lahko sekiraš; čeprav to ni ravno najbolj zdravo 😀

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Zmedena_samica, jaz se ne sekiram, ampak samo nadaljujem njegovo misel. Če bi se pa slučajno sekirala, pa to sploh ni tvoj problem.[/quote]

Vem, da ne, vendar težko je drugamo določevati, kako perfekten izbor bo imel; navsezadnje si vsi prizadevamo dobiti najboljše, pristanemo/ostanemo pa s tistim, kar nas doleti…no, vsaj večina 🙂

Če želiš se lahko sekiraš; čeprav to ni ravno najbolj zdravo :D[/quote]

Gre samo za to, da jaz v tem trenutku ne vem, če bom nekoč pravilno izbrala, on pa očitno ve. Velik frajer je ta naš Matjažko, da je tako prepičan. Še jaz bi rada vedela recept za to, da se slučajno ne opečem. :))

Vem, da ne, vendar težko je drugamo določevati, kako perfekten izbor bo imel; navsezadnje si vsi prizadevamo dobiti najboljše, pristanemo/ostanemo pa s tistim, kar nas doleti…no, vsaj večina 🙂

Če želiš se lahko sekiraš; čeprav to ni ravno najbolj zdravo :D[/quote]

Gre samo za to, da jaz v tem trenutku ne vem, če bom nekoč pravilno izbrala, on pa očitno ve. Velik frajer je ta naš Matjažko, da je tako prepičan. Še jaz bi rada vedela recept za to, da se slučajno ne opečem. :))[/quote]

Hm, še vsak frajer je za svoje napake sam plačeval (frajerke ravno tako ) 😀

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]


Mogoče hoče Matjaž povedati, da izberi njega, pa bo uspeh zagotovljen. 🙂


Torej je zvestoba le iluzija ?[/quote]

Hm, najprej bi morali razčistiti, kaj je to “zvestoba” in kaj “varanje”. Ali gre za nezvestobo, če se partner zaljubi v drugo, a te ne prevara (ker pač tista oseba ni tega želela ali ker si ni upal)?


Mogoče hoče Matjaž povedati, da izberi njega, pa bo uspeh zagotovljen. :)[/quote]

Hehehe…. 😀

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]


Za nekatere je priložnost izkoriščena, ko denarnico vrnejo, za druge pa je izkoriščena, če denar poberejo zase. Vsak ima upravičen razlog za svoje dejanje. In tu je srž vseh težav naše družbe.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Za nekatere je priložnost izkoriščena, ko denarnico vrnejo, za druge pa je izkoriščena, če denar poberejo zase. Vsak ima upravičen razlog za svoje dejanje. In tu je srž vseh težav naše družbe.[/quote]

Jaz teh dveh dejanj nikakor bi primerjala med sabo: priložnost za nezvestobo ali vrniti najdenih 1000€ (mi ne gresta skupaj), upam si trditi, da nekdo, ki bi našel 1000 € jih ne bi vrnil, isti človek ki bi imel priliko za varanje pa tega ne bi storil (pa recimo, da se ne ozira na to, kaj kdo vidi in kaj ne)…in smo spet na začetku 😀

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]


Za nekatere je priložnost izkoriščena, ko denarnico vrnejo, za druge pa je izkoriščena, če denar poberejo zase. Vsak ima upravičen razlog za svoje dejanje. In tu je srž vseh težav naše družbe.[/quote]

Jaz teh dveh dejanj nikakor bi primerjala med sabo: priložnost za nezvestobo ali vrniti najdenih 1000€ (mi ne gresta skupaj), upam si trditi, da nekdo, ki bi našel 1000 € jih ne bi vrnil, isti človek ki bi imel priliko za varanje pa tega ne bi storil (pa recimo, da se ne ozira na to, kaj kdo vidi in kaj ne)…in smo spet na začetku :D[/quote]
Primerjava je povsem dobra, saj to ne pomeni, da tisti, ki bi denar vzel, tudi prevaral ob priliki. Prikazano je samo, kako različno vidimo, kdaj je priložnost izkoriščena. Za nekoga je priložnost izkoriščena, ko prevara vsakič ko ima priliko, za nekoga pa, da zavrne to možnost, ko ima priliko. Razlika je v tem, da prvi partnerja ne spoštuje, drugi pa ga. Vsaj v mojem svetu.
Ravno včeraj sem poslušal “prigode” kolega, ki veliko potuje po svetu in izkorišča priliki povsod, kjer je možno (pa ne pobira denarnic po cesti :), je pa poročen in pravi, da življenje je kratko in ga je potrebno izkoristit. Razumem človeka, ki je v sebi tako prazen, da potrebuje “gonjenje” okrog za zapolnitev teh praznin, da si s tem zapolni svoje življenje. Vsaj momentalno. Ampak on zase ne bi rekel, da je prazen, on bi rekel, da je poln, ravno zaradi teh “afer”. Žena seveda nič ne ve, vsaj on je tako prepričan.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Jaz teh dveh dejanj nikakor bi primerjala med sabo: priložnost za nezvestobo ali vrniti najdenih 1000€ (mi ne gresta skupaj), upam si trditi, da nekdo, ki bi našel 1000 € jih ne bi vrnil, isti človek ki bi imel priliko za varanje pa tega ne bi storil (pa recimo, da se ne ozira na to, kaj kdo vidi in kaj ne)…in smo spet na začetku :D[/quote]
Primerjava je povsem dobra, saj to ne pomeni, da tisti, ki bi denar vzel, tudi prevaral ob priliki. Prikazano je samo, kako različno vidimo, kdaj je priložnost izkoriščena. Za nekoga je priložnost izkoriščena, ko prevara vsakič ko ima priliko, za nekoga pa, da zavrne to možnost, ko ima priliko. Razlika je v tem, da prvi partnerja ne spoštuje, drugi pa ga. Vsaj v mojem svetu.
Ravno včeraj sem poslušal “prigode” kolega, ki veliko potuje po svetu in izkorišča priliki povsod, kjer je možno (pa ne pobira denarnic po cesti :), je pa poročen in pravi, da življenje je kratko in ga je potrebno izkoristit. Razumem človeka, ki je v sebi tako prazen, da potrebuje “gonjenje” okrog za zapolnitev teh praznin, da si s tem zapolni svoje življenje. Vsaj momentalno. Ampak on zase ne bi rekel, da je prazen, on bi rekel, da je poln, ravno zaradi teh “afer”. Žena seveda nič ne ve, vsaj on je tako prepričan.[/quote]

Ne govorim o kakovosti primerjave, le da jaz teh dveh dogodkov med sabo ne bi primerjala, gre za dve povsem različni stvari, če ostalim bralcem to ustreza tudi prav :))

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close