Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek ljubiti ali biti ljubljen

ljubiti ali biti ljubljen

če bi se morali odločiti: bi raje ljubili ali bili ljubljeni?

Ljubila. Definitivno.

Raje nič od navedenega, če ne morem imeti obojega. 🙂

Vse ali nic.

Eh…

Saj ljubezen ni sebična.

Ljubila.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ljubezen mora biti obojestranska.

Mora?:)

Ljubezen je brezpogojna:).

A ni to nekaj vzajemnega, slej ali prej če si le ti ta, ki ljubiš se sčasoma “iztrošiš”, če se ljubezen ne vrača (nisi ljubljen/a) in obratno oz čuden je filing, je ko veš, da te nekdo ima zelo rad, ti pa njega ne…raje potem nič, kot pa to.

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Kako lahko ljubezen “iztrošiš”?Veš kaj pomeni rad? Rad lahko imaš cel svet,ljubiš pa samo svojega dragega in če je prava ljubezen se ne iztroši.Res pa je če ti njega ne ljubiš nimata prihodnosti.

Saj ljubezni je več oblik. Ljubezen do otrok se nikoli ne izstroši, četudi se ne vrača v enaki meri. Če te ima nekdo rad, ne vidim ovir, da ga ne bi imeli tudi sami. Imeti rad ali ljubiti sta lahko dva pomena.

Sklepam po izkušnjah – sem že nehala nekoga ljubiti, zato sem tudi v navednice dala glagol “iztrošiti”, ne vem kako drugače se naj izrazim. V pravo ljubezen ne verjamem, to je mit.

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Mora?:)

Ljubezen je brezpogojna:).[/quote]
Tvoja, ko ljubiš ali pričakuješ, da boš brezpogojno ljubljena ? 🙂

Jaz ne verjamem, v brezpogojno ljubezen.
Drugače pa imam raje, če sem ljubljen. 🙂

Jaz imam pa rad.

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

A “ljubiti” se navezuje samo na ljubiti svojega partnerja, ali to pomeni tudi svoje življenje, ljudi, živali, sebe,…? Kdor ljubi, je itak ljubljen, tako da prvo. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Itak. Lahko ljubiš svoje starše, svojega otroka, celo svoje prijatelje in psa, ne moreš pa ljubiti nekoga, ki naj bi ti bil partner, saj gre pri partnerstvu za vzajemnost. In se prej ali slej izstrošiš.

Sicer pa glupa tema, sori. Svet ni črno-bel, da bi morali izbirat med tem ali onim.

Itak. Lahko ljubiš svoje starše, svojega otroka, celo svoje prijatelje in psa, ne moreš pa ljubiti nekoga, ki naj bi ti bil partner, saj gre pri partnerstvu za vzajemnost. In se prej ali slej izstrošiš.

Sicer pa glupa tema, sori. Svet ni črno-bel, da bi morali izbirat med tem ali onim.[/quote]
Iztrošiš se , ker niso izpolnjena pričakovanja.
Ker se trudiš, ni pa primernega oziroma pričakovanega odziva.

Je pa to dober dokaz, kako je naša ljubezen pogojena. Saj pri brezpogojni ljubezni, ni pričakovanj. 🙂

Itak. Lahko ljubiš svoje starše, svojega otroka, celo svoje prijatelje in psa, ne moreš pa ljubiti nekoga, ki naj bi ti bil partner, saj gre pri partnerstvu za vzajemnost. In se prej ali slej izstrošiš.

Sicer pa glupa tema, sori. Svet ni črno-bel, da bi morali izbirat med tem ali onim.[/quote]
Iztrošiš se , ker niso izpolnjena pričakovanja.
Ker se trudiš, ni pa primernega oziroma pričakovanega odziva.

Je pa to dober dokaz, kako je naša ljubezen pogojena. Saj pri brezpogojni ljubezni, ni pričakovanj. :)[/quote]

Točno tako, Robi, zaradi naših pričakovanj. Kdor misli da v partnerstvu ni pričakovanj, še nikoli ni bil v njej 😉 Brezpogojna je samo ljubezen med mamo in otrokom. Pa še to omejen čas.

Sicer pa zame ljubiti ne pomeni zgolj čustev, ampak tudi lastnosti, kot so spoštovanje, kamor spada da ceniš človeka in njegove odločitve, da ne posegaš v njegov osebni prostor s teženjem, ampak z razumevanjem itd. itd.


Normalno.
Stvar je v tem, da se ljudje večkrat ne zavedamo koliko pogojev nekomu postavljamo in kaj vse od njega pričakujemo. Še posebej do takrat, dokler nekdo zaradi spoštovanja in ljubezni do nas, večino naših pogojev tudi izpolnjuje.

Ja, prehitro radi jemljemo človeka za samoumevnega, namesto da bi njegova dejanja jemali kot bonus, kot nekaj, kar nam on da, podari. In če nekaj jemljejo kot samoumevno, tega ponavadi ne znamo cenit. In korak do izsiljevanja potem res več ni daleč…

Ja, prehitro radi jemljemo človeka za samoumevnega, namesto da bi njegova dejanja jemali kot bonus, kot nekaj, kar nam on da, podari. In če nekaj jemljejo kot samoumevno, tega ponavadi ne znamo cenit. In korak do izsiljevanja potem res več ni daleč…[/quote]
Zato pa tisti, ki sam ne daje, tudi ne pozna občutka dajanja in zaradi tega težko ceni vse, kar dobi od drugega.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Če ljubimo smo lahko tudi ljubljeni in pride do vzajemnosti, če smo le ljubljeni in sami ne ljubimo ne more biti prave ljubezni, pa kakršnakoli že je ta ljubezen. Sami lahko le damo… ljubezni se pač ne da vzeti.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Če mi kuha pomeni, da me ljubi.
Bolje da ona kuha ker meni se neljubi…… 😉 :))))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Čisto gostilniška… On. :)))

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Daj ne buzi točajka, raje prinesi še eno rundo….. :)))

Sploh pa kako bi se kaj pametnega lahko zmenili o takih abstraktnih pojmih kot so tu predstavljeni, če niste bili sposobni dojet niti v katero stran se je vrtela tista plesalka od It? Oz vam je meglila um…. prpričani pa 110% vsi v svoj prav? :/ 😉

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close