Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek kako naprej

kako naprej

Ali pa je težava v tem, da se hipoteke plačuje vsak mesec in zaradi pogostosti to stopi v ospredje kar “samo od sebe”. In je treba včasih stvari postaviti v perspektivo in ugotoviti, da morda le nismo tako daleč od tistega, kar našteva katenjka…[/quote]

Pred časom sva se z otrokoma odpravila na počitnice, na eksotični otok sredi oceana. Na prospektu so obljubljali sonce 365 dni na leto, ko smo pa prišli tja pa je bilo videti, da so se za teden dni odprla nebesa. Dež, dež in samo dež. Bila sva tako izgubljena, kot še nikoli. Tamalima sva obljubila raj in neskončne plaže, dobila sta pa vlažen apartma in obupane starše. Čeprav se sicer odlično razumeva je tista nemoč iz naju izvabila vse tisto kar sploh nisva. Ne bi verjela, če ne bi doživela, da lahko na ljubezen vpliva tudi vreme.

Na marsikaj lahko vplivaš Pandora, lahko odmisliš hipoteke, ne moreš pa odmisliti…vreme (v prenesenem pomenu). Žal nimamo idealnega okolja, vsaj ne ves čas, tako da tisto …da nekomu nezadržno hočeš dobro in si srečen samo, če je srečen on… to v teh časih ob vseh teh dejavnikih preprosto ne more funkcionirati, kot bi moralo.

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Ehm, tu se pojavi še ena mejčkena razlika med spoloma. Ženske obvladajo multitasking …[/quote]Saj potem pa ni težav, če čveka z žensko, ki obvlada multitasking (karkoli že to pomeni) 🙂 :)[/quote]

Hotela je povedat, da obvlada komjuter! Informacijska ženska. Tipkat že zna, kot vidiš. :)))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Jaz osebno si tudi težko predstavljam, da bi se moj partner čustveno navezal na katero drugo osebo – ki bi jaz lahko doživljala kot tekmico za njegovo ljubezen, jaz pa bi mirno to opazovala oz. me ne bi ganilo (ne bi bila vsaj nekoliko ljubosumna, negotova, prizadeta). Ne vem, kje je pa potem moja ljubezen?

In ja, seveda se lahko druga ženska (prijateljica?) ali pa na splošno druga oseba, zelo hitro dojema kot tekmica, če partner svoji ženi ne izkazuje neke ljubezni oz. naklonjenosti, če ob njem ne sliši, vidi, doživi, občuti… kako ji je naklonjen, kako jo ima rad. Tu ne gre samo za besede, dejanja, ampak tudi za vso neverbalno komunikacijo. Za simboliko skozi mimiko obraza, govorico telesa, seveda pa tudi skozi dejanja, besede…

Gre pa tudi za naša prepričanja, kaj je tisto, kar lahko poimenujemo izkaz ljubezni, pripadnosti, cenjenosti, … in kaj ne…[/quote]

Priznaj, ti si se sedaj osredotočila, da je ta druga oseba najmanj Halle Berry, ali pa vsaj kakšna z idealnimi merami :D:D:D

Poglej, ljudje, ki jih srečujemo in ki nato postanejo naši partnerji so bili že prej čustveno navezani na določene osebe. Lahko je to mama, sestra, prijateljica, bivša sošolka… Ne morejo kar prekiniti z njimi zato ker se je določena ženska pojavila v njihovem življenju.

Mene ne moti, če je še nekomu drugemu naklonjen in izkazuje ljubezen. Pomembno mi je, da imam v vsej tej njegovi ljubezni levji delež.

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

vezivo za “trdno” zvezo ima dve komponenti:
– kredit za stanovanje in avto
in
– otroke

če imata dva € in čas za fitnes, dnevna srečevanja z družbo, denar in čas za šopinge … nimata omejitev, da se ne “izživljata” še po svojih induktriranih sprejemljivostih na okolje.

samo “prisilne” omejitve nas držijo v okviru

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Zaradi tega, kar se še prerado zgodi, če preveliko čveka…:
[/quote]

Arghhhh. Zdaj bodo pa dobili občutek, da ga imaš na ketni … si oplela za naslednjih x tem … :DDDDDD[/quote]
Tu lepo pride do izraza feminizem in želja po nadzoru nad moškim spolom. 🙂
Pa saj ni čudno, da potem moški bežijo na svobodo…:)

Glej, mišljeno je v erotičnem smislu in nisem čisto prepričana, če je to samomor, če nekoga pač težko deliš, če ne gre za domišljijo oz fetiš..nekje sem prebrala, da je (monogamni) seks med dvema lepilo, ki ju veže, če pa gre za poligamijo, pa je sredstvo, ki ju razstreli stran..

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Ali pa je težava v tem, da se hipoteke plačuje vsak mesec in zaradi pogostosti to stopi v ospredje kar “samo od sebe”. In je treba včasih stvari postaviti v perspektivo in ugotoviti, da morda le nismo tako daleč od tistega, kar našteva katenjka…[/quote]

Pred časom sva se z otrokoma odpravila na počitnice, na eksotični otok sredi oceana. Na prospektu so obljubljali sonce 365 dni na leto, ko smo pa prišli tja pa je bilo videti, da so se za teden dni odprla nebesa. Dež, dež in samo dež. Bila sva tako izgubljena, kot še nikoli. Tamalima sva obljubila raj in neskončne plaže, dobila sta pa vlažen apartma in obupane starše. Čeprav se sicer odlično razumeva je tista nemoč iz naju izvabila vse tisto kar sploh nisva. Ne bi verjela, če ne bi doživela, da lahko na ljubezen vpliva tudi vreme.

Na marsikaj lahko vplivaš Pandora, lahko odmisliš hipoteke, ne moreš pa odmisliti…vreme (v prenesenem pomenu). Žal nimamo idealnega okolja, vsaj ne ves čas, tako da tisto …da nekomu nezadržno hočeš dobro in si srečen samo, če je srečen on… to v teh časih ob vseh teh dejavnikih preprosto ne more funkcionirati, kot bi moralo.[/quote]To se mi zdi, da samo potrjuje to, o čemer sem pisala. Prijateljstvo je dosti bolj ohlapno, dosti bolj prizemljeno, vezano na neke oprijemljive reči, je dosti bolj neodvisno od trenutne situacije, kot pišeš, vremena… v partnerstvu si morda nemalokrat preveč ihtavo želimo, da bi bilo vse super, in je ravno zato toliko konfliktnih situacij oziroma tihih maš… če ga pa jemlješ z distanco, pa ni neke globoke zavezanosti in ljubezni, ki naj bi po moje partnerstvo razločila od prijateljstva, mogoče je res kar piše boom, da je partnerstvo enako prijateljstvo + seks…
glede na to da jaz sanjarim, čepim v knjigah in si pomagam s tujimi citati, vi pa živite žive zveze, imate vi prav in jaz narobe-

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

partnerstvo = prijateljstvo + ekonomija + seks + spoštovanje različnih interesov.

Hehe spoštovaje je včasih obratno sorazmerno ljubezni, še en citat elizabeth taylor:”Manj kot sem ga spoštovala, bolj sem ga ljubila.”

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Potem pa naj bo upoštevanje.

Zakonska zveza med partnerjema bi po moje (kar ve tudi mož) temeljila na medsebojnem zaupanju, prijateljstvu, dopolnjevanju, ljubezni (oz vsaj pozitivnem čustvu z leti, ko veš, da si pripravljen za partnerja narediti vse),.. Vse to sva predelala takrat pred dvema letoma. Se je strinjal, mi dal prav. In vse to je sedaj (že kar po zelo kratkem času po tem pogovoru) prelomil. Nisem zatežena ženska, ki ga želi imeti pod kontrolo. Niti ljubosumna, če se srečuje, kliče z ženskami. Saj ima ogromno sodelavk, žensk v skupini, kjer je v prostem času, skupaj komentirava ženske na morju, tudi ob ogledu kakšnega porniča,… To prikrivanje, laganje meni zaradi te dotične osebe pa…. mi ni normalno in sprejemljivo. In če greš tako na nož po skupnem dogovoru (ter videnem in doživetem pred časom), potem nekaj mora biti. In trdi, da ni nič, da je prekinil za vse veke. In to me mori. Je pa definitivno res naiven človek, ki nikoli v nobenem ne vidi nič slabega, se nikoli z nobenim ne skrega. Če mu ni kaj všeč, se umakne in gre.


Kaj pa, če vprašaš moža, kaj misli o napisanem ?
Ima on občutek, da ti nisi prelomila nobene trditve in nisi zatežena ženska ?

Tu manjka en del zgodbe. Kaj si ti imela s to žensko, da ti je potem grozila ? Na podlagi česa ?


Kolikor se meni zdi, ga ti kot takšnega, naivnega kot praviš da je, ne sprejemaš. On pa se temu upira tako, da ti pokaže, kdo je in da ga lahko sprejmeš ali pa ne.
Seveda je tukaj tudi on, ki ni nedolžen, ampak zanj ne moremo komentirat, ker sam ni nič povedal o primeru. Verjamem pa, da bi krivdo iskal (tudi) pri tebi. Kje misliš, da bi jo našel?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

pa si te dni res preveč v enačbah, če jih vidiš tudi v mojem pisanju :-)))


Kaj pa, če vprašaš moža, kaj misli o napisanem ?
Ima on občutek, da ti nisi prelomila nobene trditve in nisi zatežena ženska ?

Tu manjka en del zgodbe. Kaj si ti imela s to žensko, da ti je potem grozila ? Na podlagi česa ?[/quote]

Mož ve za to pisanje tukaj. Žal mu je za vse, nasedel je njenemu opravičilu njemu ter ponovnim prijaznim besedam. Ni se mu zdelo, da je šel predaleč, dokler ni videl količine in dolžine klicev. Njemu se je zdelo samo nekajkrat. Zakaj je šel preko dogovora – ne ve povedati drugače, kot da je imel namen samo kak čvek ter ji pomagati v eni zadevi, ki jo pozna on, ona pa ne. Da je zbezljalo preko vsega, se ni zavedal.
Zakaj mi je grozila? Takrat prvič se je želela pogovoriti, da mi pove da ni nič. Ko sva se dobili, sem ji pokazala dokaze, ona pa je tajila. Da to ni res, da to ni ona, skratka – kljub dokazom je rekla, da jo nadlegujem, da ji grozim, da nas bo vse tožila… Tako sem po 10 minutah odšla s tega srečanja, preden naredim nekaj, res primernega za tožbo. Seveda je potem šlo še do klicev k raznim drugim nevpletenim – ni bilo prijetno, podrobnosti nebi tu javno.

Marko – sem kriva tudi sama. Ne tajim. Kriva sem v toliko, ker sem takrat rekla, da če izvem, da ponovno stopi z njo v kontakt na skrivaj, preden se OBEMA opraviči za laganje, grožnje, slab glas… da bom naredila sranje. In očitno je, da ženska se meni ni bila pripravljena opravičiti (še zdaj trdi, da mož je v redu, jaz sem …..)je mož kontaktiral na skrivaj, samo da jaz ne podivjam (na tak način nekje mi je predstavil zadevo). Kriva sem, ker sem bila nezaupljiva in večkrat tipala kje je, včasih burno odreagirala, če je zamudil – ampak z besedami, da bi me lahko vsaj obvestil, ne pa da čakam in ga ni (sedaj pri mobitelih je to ja možno). Nikoli, res nikoli pa mu nisem lagala ali šla preko kakšnega dogovora med nama.

Verjamem, da nisi šle preko dogovora, si pa bila, kot sama praviš, preveč kontrolirniška oziroma si to počela na tak način, da je on začuti stisko oziroma tisti grenak občutek, da ga je nekaj MOČNO pobiksal, čeprav je on bil prepričan, da ga ni. Imel je svoje razloge, katerih pa ti nisi bila pripravljena poslušat, ker preprosti nisi dovolj zaupala. Zato se je odločil, da te “nedolžne” stvari raje počne na skrivaj in tako nič ne izgubi. A vendar, hkrati tudi nič ne pridobi, to je tvojega zaupanja.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Hej punca :), kaj je s tabo? Slabi dnevi? Po navadi se slišiš veliko bolj bojevito in takšna si mi veliko bolj všeč. 🙂 Zase mislim, da imam lahko dobro zvezo le z dušo, ki ni preveč sorodna moji, me fizično privlači, s katero se dobro ujamem v seksu in je moj najboljši prijatelj. Vrstni red oziroma razmerje tega pustiva zaenkrat postrani 😀 Še nisem slišala za zvezo, ki bi bila idealna. Lahko pa postane približek tega, če se vanjo ne spuščaš sanjaško in z ihtavo željo, da mora biti vse super.

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Po zadnjem opisu tvojega moža se mi zdi, da so ga že starši vzgojili v ne samo nekonfliktno osebnost, temveč še v osebnost, ki se nima pravice postaviti zase – verjetno z dobro mero čustvenega izsiljevanja in če si je hotel izpolniti kakšno lastno željo, je moral tu in tam kdaj marsikaj prikriti tudi staršem. V osnovi pa ostaja tak kot je – marsikaj počne mimo svoje volje, se marsičemu odrele predvsem zato, ker se boji prizadeti bližnje. Skratka, gre za človeka, ki se ga da gnesti podobno kot testo. Kamor ga postaviš, tam bo stal, čeprav ne nujno tudi po svoji volji, katero težko izraža, saj je naučen, da z uveljevljanjem te ponavadi prizadane bližnje. Skratka, ne zna in ne zmore postavljati mej (tudi tebi).

Vprašanje, ki sledi je, zakaj si si ti izbrala točno njega oz. točno takšnega in v odgovoru na to vprašanje se skriva tudi odgovor na vprašanje zakaj vse to počne. Ob tebi doživlja podobne občutke kot jih je tudi doma. Če razumem prav, si mu že prvič zagrozila z razhodom, če se zgodi še kdaj in zdaj se je zgodilo (ali pa ves čas dogajalo), ti pa se ukvarjaš z dilemo kaj zdaj storiti. Čisto iskreno, verjetno bi najraje svojo besedo požrla in morda bi največji šok zate bil, če bi zdaj nenadoma on obrnil ploščo in ti rekel, da dejansko nima smisla in da pojdita narazen.

Saj potem pa ni težav, če čveka z žensko, ki obvlada multitasking (karkoli že to pomeni) 🙂 :)[/quote]

Hotela je povedat, da obvlada komjuter! Informacijska ženska. Tipkat že zna, kot vidiš. :)))[/quote]

Ženske so taka nadnaravna bitja, ki lahko zaupajo in se hkratki bojijo – torej dve stvari hkrati.

Za moške je pa to ali …ali

Hotela je povedat, da obvlada komjuter! Informacijska ženska. Tipkat že zna, kot vidiš. :)))[/quote]

Ženske so taka nadnaravna bitja, ki lahko zaupajo in se hkratki bojijo – torej dve stvari hkrati.

Za moške je pa to ali …ali[/quote]Tisto, da se bojijo imate nastavljeno že po defoltu, ono drugo se pa pojavlja v nelogično ponavljajočih obdobjih, kot nek kratek stik…. 🙂
Zato pa rabite oz si želite ob sebi sigurnega majstora/štromarja…. 😀

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Obupano obupana,
poskušaj razumeti tvoje:

1) Vsi tvoji posti govorijo o tem, kar ti misliš, da je prav. In o tem, da se tvoj mož strinja s tabo. Ma ta tvoj mož sploh kaj razmišlja, ima kakšen originalen pogled na kakšno stvar ali se samo strinja s tabo?
In če se (res?) tako strinja s tabo, zakaj počne nekaj drugega, kar ni v skladu s tem kar (domnevno) misli??? Ali ti ta neskladnost med besedami in dejanji ne pove …. dovolj?

2) Ta ženska tvojega moža ni “speljala”. Usedel se je v avto in šel z njo. Če že misliš, da se moškega da speljati, se to lahko zgodi enkrat. Dvakrat ne. drugič se on prostovoljno usede v avto.

Hej punca :), kaj je s tabo? Slabi dnevi? Po navadi se slišiš veliko bolj bojevito in takšna si mi veliko bolj všeč. 🙂 Zase mislim, da imam lahko dobro zvezo le z dušo, ki ni preveč sorodna moji, me fizično privlači, s katero se dobro ujamem v seksu in je moj najboljši prijatelj. Vrstni red oziroma razmerje tega pustiva zaenkrat postrani 😀 Še nisem slišala za zvezo, ki bi bila idealna. Lahko pa postane približek tega, če se vanjo ne spuščaš sanjaško in z ihtavo željo, da mora biti vse super.[/quote]Ja ampak, a ni vredno, če uporabim vaše ciljno usmerjene besede, na račun tega da zveza mogoče ne bo obstala in da bo bolelo, ko greš narazen- vse skupaj začeti kot pravljico, z varljivimi sanjami in nerealnimi željami? Da se sparčkaš zato, ker se zaljubiš, ne pa zato, da si zasiguraš seksualni servis in varnost na starost in instucionaliziraš produkcijo otrok? Danes, ko iz ekonomskega in socialnega vidika ni več tako težko živeti sam, kot je to bilo to nekoč, bi se vendar morali vezati bolj iz ljubezni, ne pa zato, ker se vsi drugi ali zato, ker se to kaže kot bolj priročno… da torej od samega začetka stremiš k idealu, ne pa k približku… ah kako tehnicistično sem zdaj to napisala..ccccc

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Katenjka in zdaj promoviraš točno to, kar si teden nazaj očitala meni kot zmotno razmišljanje.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Ne da bi vedela, mogoče samo vpičila v tvoj suhi pragmatizem, ker je včasih priročen za štrikanje šala… še boljše zna to prijatelj On_ :)))

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

A obstajajo hujši pragmatiki, kot so zdolgočaseni copatarji tipa On_, ki so v zvezi, ker je tako pač…praktično?

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close