Zakaj ravno Marko Juhant
Ko se govori o vzgoji, je Marko Juhant zelo “pameten” in omenja helikopterske starše in zavijanje v vato. Res je veliko njegovih pogledov super, a zdaj ko je razprava glede izboljšanja pomanjkljivosti devetletke, njegovi pogledi nič ne prispevajo k izboljšavam. Vse probleme devetletke vali na starše in jim očita, da imajo razvajene otroke, kadar ti šole ne zmorejo zdelovati sami (zdelovati midlim z dvojko). Veliko 10 letnih otrok je samostojnih pri gospodinjskih opravilih, se vozijo z avtobusom na dejavnosti, sprehaja psičke.. pri šolskih naligah pa se zjočejo in gredo v šolo brez naloge, če jim ne pomagajo starši. Ti otroci niso otroci helikopterskih staršev, ampak so povprečni otroci, od katerih šola zahteva preveč. In tudi od staršev. Zakaj se toliko upošteva le njegovo mnenje in ne mnenje tistih strokovnjakov, ki pravijo, da pri 6. letih otrok razvojno še ni zrel za v šolo?
Clanek sem prebrala in ni tako kot pravis. Veckrat je poudarjeno da je 9letka zgresena in da je pobezljala sploh pri najmlajsih. Res pa je da resitev ne oreflaga. Kolikor vem so narejene tud analize ki so dale take rezultate samo na resitvah se ne dela. In enim starsem, ki so se vedno v vecini, je treba nalit cistega vina. Enostavno ne dojamejo posledice svojih dejanj. Pa da se razumemo. Mardikater njegov pogled/nasvet je smuseken cist vse pa tud ne.
Sposojeno od Milene Miklavčič – toliko, da ne navajam brez vira. ( Ona pa kopirano od Roka Pirnata.)
Za mano je počitniško delo s slovensko mularijo na morju, nepozabna in bogata izkušnja. Prebral veliko teoretiziranja o permisivni vzgoji, sedaj doživel to v praksi. Ta država, sistem, starši (pa tudi mediji) očitno načrtno vzgajajo čustvene in vedenjske invalide, zakaj forsira tak način, ne vem. Na kratko, mulci do 16-ega leta dobro poznajo svoje pravice (ne pa dolžnosti), če jim kaj ni prav, omenjajo starše, odvetnike in varuha človekovih pravic, ne poznajo meja, odrasle imajo za zlate ribice, ki izpolnjujejo želje, imajo se za samostojne (čeprav še niso polnoletni, ne živijo na svojem in ne služijo).
Ta samostojnost pade tisti trenutek, ko je treba prijeti za metlo in pospraviti za sabo. Mnogi od njih so prvič videli smetišnico, saj ”mami vedno vse posesa.”
Zlaganje cunj, pospravljanje postelje in mize po obroku? Komedija.
Večina od njih so popolni individumi, vidijo le sebe, so brez občutka za skupnost in brez kančka empatije. Komunicirati ne znajo, razen preko mobitelov ali chata. Slabo samopodobo zakrivajo z pretirano samozavestjo, ki ne bazira na ničemer. Prepričani so, da bodo tlesknili s prstom in uspeh, denar in slava bodo prišli.
Nimajo samoiniciative, da bi karkoli spremenili (predvsem na sebi), vse je brezveze, jutri jih ne zanima, le takojšen užitek brez obveznosti, vlečejo se kot megla, so zamorjeni, nobenega življenja in iskre ni v teh najstniških kadavrih, zbudijo se le, ko se jim krati ”človekove pravice”, smejijo pa se le, ko se zafrkava, norčuje in ponižuje kakega od šibkejših ali drugačnih otrok.
Vsak drugi je že diagnosticiran kot hiperaktiven/depresiven/čustveno moten, starši in psihiatri rešujejo probleme tako, da jim dajejo tablete in iz njih delajo odvisnike, namesto da bi jih zbrcali v leno rit in nagnali na igrišče/travnik/njivo, skratka ven.
Grozljivo je, v kako slabi fizični kondiciji so.
Igrišča so bolj ali manj samevala, nič se jim ni dalo, jaz kot povsem povprečen rekreativec sem bil za njih doktor telovadbe. Mnogi izmed njih so iz razbitih družin, kjer vladajo neurejeni odnosi, kar je gotovo delen razlog za tako obnašanje, ne pa celoten.
Vsi otroci jasno niso bili taki, bilo je nekaj redkih izjem, kjer so mulci še v stiku z samim seboj, starši in naravo, bili so večinoma s podeželja, ki je očitno zadnji okop delovnih navad.
Moja hči poučuje likovno vzgojo na nekaj osnovnih šolah in je nad otroci totalno navdušena treh letih ni doživela niti ene negativne izkušnje, pa ima tudi sama komaj 27 let. Očitno moraš biti res talent za današnjo mladino, ker če nisi, potem o njej lahko govoriš samo negativno.
Pač, otroka je treba znat motivirat, da pogleda stran od telefona oz. tablice. Niso pa otroci tisti, ki si telefone kupujejo, kupujejo jim jih starši, torej se vse začne doma.
Ne verjamem.Sicer pa je likovna vzgoja nekaj čisto drugega, kot recimo športna vzgoja ali matematika.Pri risanju in ustvarjanju se otroci sproščajo, drugje pa morajo dati kar precej več od sebe,
Ja, imeti moraš talent za današnjo mladino , posebej pa še za njihove starše.Večina jih je kar v redu, se pa vedno najdeta dva, ki samo nergata (to so tisti, ki v svojem privat življenju niso zadovoljni).
J
Zate je “pameten”, ker očitno misliš, da je on samo Marko Juhant.
On je specialni pedagog in verjemi , da je videl že na stotine otrok in njihovih staršev, imel ogromno predavanj po osnovnih šolah, napisal je veliko knjig na različne teme, se ukvarjal z otroki v različnih domovih in ni padel z neba včeraj, kot očitno ti zmotno misliš.
Problematiko dobro pozna , zato že ve, o čem govori!
Seveda je napisal “najstniški kadavri”.
Glede na to, da so vsi zasedeni, brez fizične kondicije, poleg tega pa hiperaktivni…
Le zakaj je zdaj toliko hiperaktivnih?
Ker se premalo fizično gibljejo.
Včasih so imeli do šole 2 km…zdaj jih vozijo s kombiji in tako v šolo pridejo spočiti in nabildani z energijo.Kdo bo potem sedel še tričetrt ure, če so prej spali in sedeli v kombiju?
Jaz sem povsem strinjam z napisanim!
Ne verjamem.Sicer pa je likovna vzgoja nekaj čisto drugega, kot recimo športna vzgoja ali matematika.Pri risanju in ustvarjanju se otroci sproščajo, drugje pa morajo dati kar precej več od sebe,
Ja, imeti moraš talent za današnjo mladino , posebej pa še za njihove starše.Večina jih je kar v redu, se pa vedno najdeta dva, ki samo nergata (to so tisti, ki v svojem privat življenju niso zadovoljni).
J
[/quote]
Že že, ampak tudi pri likovni vzgoji ima avtiste, hiperaktivce in druge z odločbami, pa mora vse obvladat, jih motivirat, jih usmerjat k izvedbi naloge, itd. Prav tako ima projekte, ki jih mora nareidti z učenci, ji pa na kraj pameti ne pade, da bi se drla nanje, jim grozila ali kako drugače uporabljala kakršno koli silo pri umirjanju razreda, ko se razživi. Je sama kot učenka bila deležna takih učnih lekcij (ko se je njena razredničarka tako drla v razredu, da je vsakič ostala brez glasu) in si je prisegla, da sama ne bo taka učiteljica.
Ti si po tvojih komentarjih sodeč zrelo še manj, nisi še menda prestar, da bi te lahko mučila mentalna regresija. Ker imaš za vse samo en pogled, eno sliko, čist si brez širine . Lastno življenje ti je manj sočno zarad tega, ker podobno delaš s sabo. Raje se obrni naokoli, brez sodbe poglej stvari širše od zgoraj, zviška, od strani, predvsem pa nujno s pozicije drugega, o komer teče zadeva. Ne pa samo predse dol, ozko ko kakšen omejenc, to ni realno.
Ti si po tvojih komentarjih sodeč zrelo še manj, nisi še menda prestar, da bi te lahko mučila mentalna regresija. Ker imaš za vse samo en pogled, eno sliko, čist si brez širine . Lastno življenje ti je manj sočno zarad tega, ker podobno delaš s sabo. Raje se obrni naokoli, brez sodbe poglej stvari širše od zgoraj, zviška, od strani, predvsem pa nujno s pozicije drugega, o komer teče zadeva. Ne pa samo predse dol, ozko ko kakšen omejenc, to ni realno.
[/quote]
Da si multinično psihično moteno, to je realno.
Čeprav to vidiš kot obsojanje.
Marko Juhant je klovn, ki je na stara leta našel svojo tržno nišo. Samo-podelil si je status strokovnjaka za otroke, čeprav ni nikoli delal sistematično preučeval. Po tej logiki, bi se lahko tudi pazniki v zaporih imenovali za strokovnjake iz kriminalitete.
Vsak otrok je samostojni posameznik in je bolj ali manj drugačenm, od svojih vrstnikov. Vsako generaziranje je samo potencial za katastrofo. Nekateri otroci so ne glede na izobrazbo zelo razviti in odgovorni pri 8-mih, drugi pri 12-tih, nekateri pa nikoli.
Obtoževati starše je zelo populistično in enostavno. Vsak starš na njegovih predavanjih si pač pri sebi misli, res so grozni ti starši – mi na srečo že nismo taki!
ne vem o katerem članku pišeš, ampak … samo 1x sem bila na nekem njegovem predavanju in žal mi je bilo vsake minute, ko sem tam sedela … eno samo pametovanje in posploševanje.
drugač pa jaz s preobremenjenostjo otrok nimam izkušenj, imam pa izkušnje z nemotiviranostjo, dolgočasenjem in na splošno z nezainterisiranostjo učiteljev.
Ti tudi razvojno nisi zrelo niti za OŠ.
In večina otrok je razvajenih, predvsem zaradi zblojene feministične vzgoje.
[/quote]
Tukaj ti ne dam čisto prav.
Taka vzgoja se je pri nas pojavila na vseh ravneh.Tudi v vrtcu in šoli je marsikaj prepovedano.
“Kazen” je že dolgo zlovešča beseda, ki jo vzgojiteljice v vrtcu skoraj ne smejo uporabljati!
Taka je politika vzgoje na vseh ravneh države.
Prav tako na pedagoških fakultetah, kjer Marko Juhant in njegove “teorije” iz prakse niso prav uveljavljene…Na žalost.
Forum je zaprt za komentiranje.