Samski kaj potujete?
A samski kaj potujete? V mislih imam potovanja brez agencij, popotniško potepanje na svojo roko?
Večkrat se menim s samskimi preko neta pa večinoma zanikajo, pravijo, da ne potujejo, ker so samski in nimajo s kom it?
Jaz pa sem samska, potujem, sem popotnica in mi je čisto ok?
A ostali, ko ste samski, tudi ne potujete?
Je to gor kaj solo-popotnikov?
Pa ne mislim potovanj z agencijami.
Jaz grem kar sama in uživam.
Meni se zdi v ednini itak laže kot v skupini … Sem hodila sama naokrog in spoznala veliko ljudi, ki so bili prav tako sami, sploh Avstralci in Američani – so si vzeli pol leta ali še več ter popotovali po Evropi, vsa čast. In to davno pred internetom, danes je vse skupaj sedemkrat lažje.
Edino na kak treking ne bi šla sama.
Potovanje in destinacija je bolj odvisna od financ kot od tega, ali imam družbo ali ne. Če bi vedno čakala na nekoga, bi se presneto načakala, da ne govorim o slabi volji itd. Bz. Kot je napisal Paco, če se ti kam zalušta, se vsedeš v avto ali pa na kolo in pičiš. Drugo so daljše destinacije, pa tudi če si sam, lahko spoznaš druge ljudi, ki ravno tako potujejo sami ali v paru. Backpacking pa to. 😉
Kar se tiče potovanj v samskosti in v vezi, bi rekla, da je več potovanja v vezi. Že zaradi tega, ker te solo variante vedno najdražje pridejo, če pa koristiš še kak popust za dva, je pa sploh super (no, sej za koriščenje takega popusta dejansko ne rabiš partnerja, ampak samo še ega prijatelja/ico zraven).
Edino na morje bi raje šla s prijateljico kot sama, to mi je pa res tako družabno preživljanje časa, ko se samo ne pržiš na soncu, ampak vržeš kake karte (še v dve je težko), ali se greš zezat na mini golf, zvečer ven ipd. Pač lažje je ponoči še s kom skozi gozd it kot pa sami, brrr
Aja hobo v angleškem slengu pomeni homeless person torej brezdomec po našem slengu klošar. Mene so pa vsakič če sem šla kdaj na avion sama, so me tam že ogovarjali kaki starci in se vsiljevali tko da ne bi si upala sama potovati. Pa nism bla nikol izivalno oblečena, bla sem poslovno oblečena navadne business hlače in srajca poslovna. Ja sj, če si ženska te bodo nadlegovali tut če ženska ne izgleda dobro, kaj češ tko je na žalost, sam mene bi tut to motilo, bi me blo strah.
En moj frend k tko potuje kot ti, sam mi vedno pravi da če sam potuješ moraš izgledati kot klošar skoraj zato da si bolj neopazen za druge da te ne nadlegujejo itd, da nisi v nevarnosti.
No tko mi je frend reku, js sem šla itak samo parkrat na avion sama, nisem pa rekla da sem sama potovala. In tam sem bila oblečena v poslovna oblačila. Frend je mislil da če človek sam potuje da ne smeš izgledati kot nek papagaj v kričečih oblačilih ali ženske z make upom, štikli itd…taka oprava je pač neprimerna in privablja lahko freake.
Ti se sigurno ne oblečeš tako? Pač oblečeš se preprosto, praktično. Vendar kljub temu kot si že sama omenila bo ženska s sivo opravo na takih potovanjih privabljala tipe.
Drugače js občudujem take ljudi ki imajo jajca potovati sami, res kapo dol. Js neb upala.
Potovanje z nahrbtnikom, kričeča oblačila, makeup… ne to res ne gre skupaj. To se seveda 100% strinjam. In se seveda ne oblečem tako. Oblečem se tako kot sem napisala in to ni klošarsko. Nisem še videla popotnice v štiklih.
S sivo opravo? Kakšna pa je siva oprava?
Težakom se pač umaknem in to je to. Načeloma je tako, da recimo v Skandinaviji nimaš težav s težaki. V kakih bolj muslimanskih državah pa znajo biti težave, sicer z nekimi orto muslimanskimi državami še nimam izkušenj. Imam samo izkušnje s takimi ne preveč ortomuslimani. Njim je pa čudno ja, da ženska sama okrog vandra.
Ja js sem imela pred leti neke romantične vizije kako bi šla potovati sama nekam v Indijo. No potem ko sem imela možnost iti parkrat sama samo na avion sem dobila feeling da nekako tak tip potovanja ni zame.
Siva oprava mislila sem športna oblačila ki so nesexy in niso ponavadi opazna. Zato sem uporabila izraz siva.
Uff ja kakšne muslimanske države tam pa ne vem če je varno za žensko da sama potuje. V glavnem za take stvari iti sam potovati moraš biti res prava oseba za to. Pa razni trekingi, to je moja mami takšna bolj avanturistične narave. Take stvari so bolj za avanturistične, športno naravnane ljudi.
Js če bi šla bi šla za kak mesec v mikronezijo, polinezijo in tam po otokih in samo plaže bi raziskovala ker obožujem plaže, ocean, potapljanje. To bi pa blo zame, 300 parov bikink in mikronezija lol (joke).
Ampak Princesko pa čisto povsod napadajo… 😀
Dopust ala poležavanje na plaži z možgani na off in čivavo na straži? Nah. Morje je fajn, ker lahko v vodo skočiš. Sicer se mi pa letos nekaj lušta enih 1400km z biciklom na sever. Pa en malo manj vroč vikend moram sprobat, če bi šlo okrog Istre v enem šusu.
Sj to sem navajena Markiz:), polarizacija povsod, zato ker sem iskrena. In športna oblačila so v večji meri res grda in siva no razen kake sexy fitness oprave. Js že neb dala gor takih cot yuk. Bi se počutla kot hobo. Sam še vedno bom iskreno povedala kaj si mislim o vsem pa naj me pol sodijo lol
Nč ej zdj grem pa v Hervisa si kupit ta najbolj široke ribiške hlače pa klobuk lol
Forum je zaprt za komentiranje.