Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Punca ni za skupno življenje

Punca ni za skupno življenje

ČE sta butasta in ga bosta kupila takrat ko ni potrebno, potem da 🙂 Gre za miselnost in navado. Tisti, ki živi s starši, ob prihodu v trgovino zih ne pomisli na to, ali je dosti Prila, vc papirja….nabavi za žret in pir in to je to. Potem pa crkne žarnica je pa….hm….kje pa naj zdej novo dobim??? Mami, oči, pomagajta!

Človek ima point. nekdo ki doma živi pa “plačuje položnice”, misli da je zgolj to dovolj. Še ko gre v štacuno po fasngo, mu seznam potrebščin verjetno mama napiše 🙂

To lahko počne tudi, takrat, ko živi sam. Namreč kliče očija in mami za vse.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Saj je že pri avtorju razvidna ta misleenost….”prispeval bom za stroške”. That’s solves everything. Ona mu bo pa kuhala, prala in likala.

Ja, seveda lahko tudi potem kliče mami in očija. Dokler se odzivata, nekateri se do smrti, je pač lažje kot nekoga naučit samostojnosti.

Moj point je pa še vedno….najprej moraš ZNATI živeti sam, nato lahko poskusiš v dvoje. Avtorju znanje “živeti sam” manjka, in prepričana sem, da bo “zajedalski” sostanovalec 🙂

No, to je pa že huda obsodba nekoga, ki ga sploh ne poznaš. Na podlagi enega stavka?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Treh.
1. živi pri starših, pa je sredi 30-ih. Sebično, lahko bi staršem mal miru in samote privoščil na stara leta. Najverjetneje skupaj jejo, vendar dvomim, da on kuha staršema (glede na to, da sta onadva njemu 30+let, bi lahko nadaljnih 30 on njima :)))

2. “sej bi plačal položnice”, kot da je to edino. To, da z nekom deliš življenjsko okolje in življenje, je veliko več.

3. “sedem mesecev” – pritiska nanjo, 7 mesecev se mi zdi veliko premalo. Moje izkušnje. Ne mudi se nikamor, če se pa tipu mudi odselt, pa naj, sam ne na mojo grbo.

In ja, glede na to, da je to forum, smo primorani dajati mnenja na podlagi stavkov, brez da bi poznali vpletene. Zato tudi teh mnenj ne jemljemo tako resno. “Prepričana sem, da bo…” ni resna obsodba. JE del debate na forumu. Ne resne. Če bi rekla zajedalec svojemu prijatelju – ta bi to lahko smatlar za resno obsodbo. Avtor pa ne 🙂

Treh.
1. živi pri starših, pa je sredi 30-ih. Sebično, lahko bi staršem mal miru in samote privoščil na stara leta. Najverjetneje skupaj jejo, vendar dvomim, da on kuha staršema (glede na to, da sta onadva njemu 30+let, bi lahko nadaljnih 30 on njima :)))

2. “sej bi plačal položnice”, kot da je to edino. To, da z nekom deliš življenjsko okolje in življenje, je veliko več.

3. “sedem mesecev” – pritiska nanjo, 7 mesecev se mi zdi veliko premalo. Moje izkušnje. Ne mudi se nikamor, če se pa tipu mudi odselt, pa naj, sam ne na mojo grbo.

In ja, glede na to, da je to forum, smo primorani dajati mnenja na podlagi stavkov, brez da bi poznali vpletene. Zato tudi teh mnenj ne jemljemo tako resno. “Prepričana sem, da bo…” ni resna obsodba. JE del debate na forumu. Ne resne. Če bi rekla zajedalec svojemu prijatelju – ta bi to lahko smatral za resno obsodbo. Avtor pa ne 🙂

Avtor bi lahko kaj naredil za to, da bi si ona želela, da se preseli k njej pa ne da jo “scigani” kako bi se preselil tja….
Če mu to da bi ga sama povabila ne uspe je pa itak brez veze, da leze tja…… :/

Verjetno je problem predvsem v tem, da se je sam povabil k njej. Ženska, če je rahlo negotova, lahko dobi ob tem pomisleke. Moški, ki pa se sam povabi, pa tudi lahko izraža negotovost. Pa smo tam… pri kupčkanju, če ni (samo)zaupanja. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Nekateri smo pa že pri 15. šli proč od staršev in proč od njih živeli naslednjih 10 let. Sicer sem se po študiju vrnil domov, toda sem se še kako dobro naučil samostojnosti in skrbi zase.

Lepo in koristno. Dokler to ni dijaški dom, kjer ješ v menzi, cote pa v petek dam prat prineseš 🙂 To ni nobena samostojnost. In ja, verjamem, da se nekateri osamosvojijo prej, nekateri kasneje, nekateri nikoli.
Al pa druga varjanta. Poznam ljudi, ki so bli v študentu, s cimri, samostojnosti se pa še vedno niso naučil. Sam cimri so jamral, lepli so se listki na vrata ala “očisti vc”, “ne puščaj ostankov hrane v hladilniku”, imena na jogurtih ker ti drgač cimra vse požre ipd

Vsak zase ve 🙂

Ko sem bival v dijaškem domu, sem res ob vikendih nosil domov cunje prat, to pa je bilo tudi to. Kakorkoli obrneš, sem se moral naučiti samostojnosti. Kje pereš cunje in kje ješ, je v tem primeru samo pljunek v morje.

Ti potem sploh še kaj drugega ostane? 🙂 Sicer se strinjam, da pranje cunj in pripravljanje kosila ni neka visoka umetnost, po kateri bi lahko ocenjevali sposobnosti bivanja z nekom.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Kaj ostane? Ostane problem, o katerem tukaj ves čas pišemo, in sicer da ženska išče partnerja in pride na zmenek (v kolikor ji tega ne uspe ugotoviti še preden pride do srečanja) z (karikiram) lističem papirja na katerem piše:
– ima avto?
– ima stanovanje/hišo oz. je na svojem?
– ima službo?
– ima denar?

Tak občutek sem jaz dobil in če te alineje niso izpolnjene, ona ne bo šla z njim na drugi zmenek, če ji pa vse to uspe že prej izvedet, pa potem po možnosti kar odpove zmenek.

Naj ugibam: punco pa iščeš preko spletnih oglasov?

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -


Kaj ima to veze?

Seveda ima veze. Če iščeš preko oglasa, si hočeš – nočeš izpostavljen takim ali drugačnim šablonskim kriterijem. Večina žensk ni prijavljenih na portalih, samo take, ki se jim ornk mudi. Razen tega tam na oglasih na vsako žensko iskalko pride 10 ženskih iskalcev. In zakaj bi potem ona zgubljala čas s tabo, če pa ima tam 5 iskalcev, ki imajo vse, kar naštevaš…Če že izbira ŠABLONSKO..Malo mi deluješ en, ki premalo zaupa v svojo specifiko, mogoče je sploh nisi razvil…Raje idi v družbo, razne hobije, izobraževalne dejavnosti…Ponavadi je tam več žensk, kot moških..Dvomim, da ti bo tam kakšna na prvem randiju, ko jo boš povabil, težila, ali imaš to, ono..Meni se to še ni zgodilo.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

..10 moških iskalcev..( ne ženskih)

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Spider, meni v vsakdanjem življenju še ni uspelo spoznati oz. najti punce za zvezo. Na raznih aktivnostih, izobraževanjih, družabnih dogodkih ni nikoli preskočila iskrica s kakšno punco, vse je ostalo le pri poznanstvu. Zato pač poskušam na druge načine.

Če v vsakdanjem življenju še nisi srečal punce, ki bi ti “sprožila iskrico”, te privlačila…..poiskusi pri moških :))))


Kaj ostane? Ostane problem, o katerem tukaj ves čas pišemo, in sicer da ženska išče partnerja in pride na zmenek (v kolikor ji tega ne uspe ugotoviti še preden pride do srečanja) z (karikiram) lističem papirja na katerem piše:
– ima avto?
– ima stanovanje/hišo oz. je na svojem?
– ima službo?
– ima denar?

Tak občutek sem jaz dobil in če te alineje niso izpolnjene, ona ne bo šla z njim na drugi zmenek, če ji pa vse to uspe že prej izvedet, pa potem po možnosti kar odpove zmenek.[/quote]
Si me s temi pogoji spomnil na moje izkušnje izpred 20 let….Ko sem srečeval takšne, ki jih je zanimal samo materijalni del. S takšnimi pač nimaš kaj delati…Lahko le upaš, da srečaš kasneje kakšno bolj zrelo, ki ji je pomembno še kaj drugega, kot pa denar in “embalaža”.
Vsi nismo dobri za vse in to je treba sprejeti.


Vidim da nisem dovolj jasen. Govorim o tem da ko grem kam ven, kot prvo tam nobene ne poznam in se mi ne zdi na mestu tam kar osvajat punco ki je nikoli nisem videl niti ona mene, kot drugo je pa na takih zadevah 90% punc že poparčkanih.


Vidim da nisem dovolj jasen. Govorim o tem da ko grem kam ven, kot prvo tam nobene ne poznam in se mi ne zdi na mestu tam kar osvajat punco ki je nikoli nisem videl niti ona mene, kot drugo je pa na takih zadevah 90% punc že poparčkanih.[/quote]
Zakaj pa ne bi osvajal punce, ki je še nikoli nisi videl ? Kaj je v tem spornega ?
Kako pa misliš navezati nova poznanstva ?

kot prvo….zakaj ni na mestu? Kdo se ti je zlagal, da osvajaš lahko samo znanke?
kot drugo…..ostane ti še nezasedenih 10% 😛

Slabo zate. Zato ti vse poberejo taki, ki se jim to zdi na mestu.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close