Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Moški, kako bi reagirali ob ženski, ki ne bo mama?

Moški, kako bi reagirali ob ženski, ki ne bo mama?

prvo je potrebno najti partnerja, ki bo te bo imel rad, tebe, potem pa pridejo na vrsto taka razmišljanja, in kdo vama brani da bi se nekoč odločila za otroka? pač ne bo biološki, gresta v posvojitev…kar je še vedno boljša izbira…pri bioloških moraš vzeti kar dobiš, pri posvojitvi pa lahk izbiraš..))[/quote][/quote]

Resni moski…..Kaj takega[/b] sprejme…Na zalost, se nisi naletela na pravega…Ali kdaj bos…? Kdo ve…
In ce sem prav razumel, te je bivsi zaradi tega zapustil ????
Ni te vreden…ko ga je….


Ne, narobe. Drugega iščeš, ko in če si sam in ti je malo dolgčas 🙂 🙂 A ti iščeš drugo, če imaš trenutni problem v zvezi? Aja točno, tu pecaš 🙂 🙂


Ja hvala za tole res. Če bi kdo drug to napisal, bi mislila, d aje hudoben ali pa pač čustveni hlod. Ti pa ne vem, kaj si, oboje ali še kaj tretjega… Prvič, sem o tem že pisala, in ker sem potem prebrala da pišem preveč osebno izpovedno, bom s tem nehala. Samo to pa še bom pojasnila. Midva sva o tem dosti govorila (mislim, midva z bivšim). In je on sam rekel, da “ve” da jaz to tako razumem (in sem jaz rekla, da ne, da ga razumem) in je on tudi rekel da ne. V glavnem , Robi…kaj pa če je kaj drugega od zadaj, kaj misliš? A nisem napisala, da on apriori ne želi imeti otrok? A veš , kaj to pomeni? Ne da z mano noče, da jih noče. In mi je žal zanj, podobno, kot bi mi bilo žal, če bi si npr. trajno poškodoval roko ali kaj takega… in mu želim, da si bo kdaj želel imet otroke in to neodvisno od mene. No sicer pa saj ne vem, zakaj to pišem…

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Vidim, da me je večina narobe razumela. Bom še enkrat poudarila par stvari.
Nisem neplodna (vsaj nič ne vem o tem, da bi bila).
Noben moški me ni zapustil, zaradi tega.
In ne iščem nikogar tu gor. POstavila sem le hipotetično vprašanje, ki se mi porajo ob četanju na portalih.
Vidim pa je, da bo kar držalo, da moški ne želijo žensk, ki ne bodo imele otroke. Recimo Marko je sicer videt zelo zrel, prijazen moški, ampak je jasno napisal, da bi se ognil ženske, ki ne bo imela otrok.
Nekako pričakovano: tisti, ki jih imate otroke, vas taka ženska ne bi motila, tisti, ki jih nimate pa bi se je večinoma ognili :).

Težko je rečt, kaj bi naredil, če nisem v situaciji. Niti ni pošteno o tem debatirat, če dobro pomislim. Če bi mi ženska bila všeč, obstaja tudi možnost, da se je ne bi izognil. Ker po pravici povedano, ne potrebujem matere, da mi bo rodila otroka, ampak žensko, kot osebo, s katero bi bil pripravljen delit vse. Torej, ni ti treba že takoj v štartu povedat, da ne želiš otrok. Tako človeku sploh ne daš priložnosti, da te spozna kot osebo. Težka dilema je tole no, ker sploh ne vemo, za kolikšno verjetnost podedovanja te bolezni dejansko gre in zakaj točno se gre. Poleg tega pa vemo, da zdravniške napovedi tudi niso vedno točne, celo daleč od tega včasih.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Seveda Marko, da ne razlagaš takih stvari že na začetku, tega še nikoli nikomur nisem razlagala :). Sprašujem le hipotetično.
Glede na to kar si pa napisal pa je več kot jasno, da bi se izognil take ženske :), ker bi jo preverjal koliko % možnost je, da se bolezen ponovi pri otrokih. Možnost je 50%, če podeduje po očetu ne bo imel te bolezni, če po mami pa jo bo imel.
Ampak opazila sem, da bi te zanimala le verjetnost ponovitve pri otroku. Vseeno ti je pa za zdravje ženske :). Je pa 100%, da bi se zdravje poslabšalo. In to resno poslabšalo. Mogoče bi imel povsem zdravega otroka in partnerko invalidko.


Seveda je treba eno stvar končati, da lahko začneš drugo….

To pecanje preko foruma je bolj podobno pecanju na suhem….:)
Lahko se res zgodi, da kakšno ribo vrže ven na suho……

A je ženska funkcija v rojevanju? Otroka lahko posvojita, zakaj bi zapuščal partnerja zaradi tega.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Glede na debato s številnimi moškimi, ki so lahko to mnenje anonimno povedali, je točno tako.
Tudi, če prebereš zgornje poste, boš videl, da večina kaže na to, da hočejo imet otroke, če jih še nimajo.
Zanima jih mogoče le to ali se bo bolezen podedovala na otroke, ne zanima pa jih zdravje ženske.
Ti verjetno spadaš v kategorijo moških, ki že ima otroke :)?

[/quote]

Zaenkrat še nisem svojega dragocenega dednega materiala posredoval naprej “tisti srečnici”. haha :))) Ženska je vedno lahko gotovova 100%, da je otrok njen, za oečta pa se nikoli ne ve, zato so tu moški menda bolj previdni. 😀 Nekje sem bral, ko so delali krvne raziskave, menda v nekem večjem ameriškem mestu, da je delež moških, ki dejansko ne bodo skrbeli za “svoj dedni material”, kar precejšen, da veliko žensk izbere moškega glede primernega očeta in glede primernega oplojevalca (ljubimca), ker ti dve funkciji verjetno nista tako pogosto združeni? 😉

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Nočeš ti, noče ona ali pa sta še premlada, matjazko :)?

Kakšno vprašanje pa je tole ????
A tebe v tvojem življenju mogoče omejuje dejstvo, da boš nekoč umrl(a) ?? Po moje ne, živiš normalno življenje kot ostali, mogoče celo nevarno :), zagotovo pa ne čakaš nekje v kotu na starko s koso.
Pravi smisel življenja je, da ga živiš ne pa, da tuhtaš o njem.
Pa mislim, da se ženska ne poroči samo iz razloga zadovoljevanja moških potreb, menda bi tudi ona morala kaj imeti od zakona :))


jaz sem te že prav razumel, me pa zanima če ti razumeš mene)) ti povem svoje stališče, recimo da bi leta nazaj srečal žensko ki bi bila v takšni situaciji kot si ti, in če bi bilo to to, potem bi tudi sprejel dejstvo da iz zdravstvenih razlogov ne smeš zanositi, kaj se tu more? na prvem mestu si ti in tvoje zdravje, imeti otroke v taki situaciji je pač neodgovorno, do tebe in tudi do otrok (če bi se kljub svemu odločila zanje)…v nadaljevanju pa, kot skoz pravim, ko sta v vezi prava dva, je tudi to rešljivo, in to je posvojitev.. je pa tudi res da obstajajo moški ki jim je pa otrok prioriteta ….smo si pač različni

Meni se zdi pa tole vprašanje tako brezplodno! Čisto enako bi ga lahko zastavil kak moški, torej, kaj mislijo ženske o takih, ki nočejo otrok… Bi zvenelo kaj drugače?
Glej, avtorica, na enem sosednjih forumov se ta tema skoraj vsak dan pojavi in na njen račun je vedno kar dosti kreganja. To pa zato, ker so ljudje pač različni, eni razmišljajo tako, drugi drugače.
Če bi ti, hipotetično, vse svoje bodoče partnerje najprej zaslišala o tem, bi dobila pač določen odstotek tistih, ki bi rekli ja, drugih, ki bi rekli ne, tretjih, ki bi modro molčali, četrtih, ki bi rekli, kar bi ti hotela slišati, samo da te dobijo v posteljo….. toda iz tega ne moreš potegniti nobene statistike. Če si sama ne želiš otrok, boš morala pač najti moškega, ki se s tem strinja. Če ti ni všeč, da moški kadi, si najdeš nekadilca, če so ti všeč motorji, je večja možnost, da boš našla nekoga, ki deli to tvojo strast itd….. druge skrivnosti pa v tem vprašanju ni, vsaj zame ne.

Glej: nikogar ne bom zasliševala (sem že imela partnerja pa se o tem nisva nikoli menila). Jaz sem preprosto vprašala kako je mnenje moških o tej temi. In kdor želi odgovori, komur je pa vprašanje butasto pa ga preskoči, zakaj bi se ukvarjal z butastim vprašanjem :).
Nekadilcev je ogromno in z lahkoto ugotoviš kdo je in kdo ni. Moško mnenje o tem ali ja otroci ali ne pa je težje dobit.

Sem te razumela :), nisem mislila, da me vsi niste razumeli, večina ni. Ti si pa v manjšini.
Me pa veseli, da ti je bolj pomembno zdravje partnerke kot širjenje svojih genov na potomce.


jaz sem te že prav razumel, me pa zanima če ti razumeš mene)) ti povem svoje stališče, recimo da bi leta nazaj srečal žensko ki bi bila v takšni situaciji kot si ti, in če bi bilo to to, potem bi tudi sprejel dejstvo da iz zdravstvenih razlogov ne smeš zanositi, kaj se tu more? na prvem mestu si ti in tvoje zdravje, imeti otroke v taki situaciji je pač neodgovorno, do tebe in tudi do otrok (če bi se kljub svemu odločila zanje)…v nadaljevanju pa, kot skoz pravim, ko sta v vezi prava dva, je tudi to rešljivo, in to je posvojitev.. je pa tudi res da obstajajo moški ki jim je pa otrok prioriteta ….smo si pač različni[/quote]

Nebommama
če ti bo lažje, v sorodu imam primer, ko ona od svojih nastniških dni naprej ne more (in nima) imeti otrok. Lahko bi rodila le tujega otroka (torej oplojeno jajčece od darovalke, lahko pa bi bil seveda oče njen partner). Sta brez otrok in kot izgleda, bo tako tudi ostalo (starost). In klapata skupaj.

Mislim, da je veliko bolj izražena želja po otroku nam, ženskam, kot pa moškim. Jaz se glede tega ne bi obremenjevala. Kot je pisal Marko, čisto možno je, da najdeš človeka, ki mu bo večja želja biti s tabo, kot pa imeti lastnega otroka.

Ali pa seveda, kot piše Robi, da najdeš partnerja, ki že ima svojega otroka in ne bo sploh čutil potrebe še po katerem dodatnem. Jaz verjamem, da je takšnih veliko.

Rabiš ti kakega simpatičnega otročka, točno takšnega kot sem jaz, potem samo povej, bova uredila. :))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Rabiš ti kakega simpatičnega otročka, točno takšnega kot sem jaz, potem samo povej, bova uredila. :))[/quote]

Res, Matjazko, človek bi te rade volje pustil pri miru, ampak s takšnimi posti pa kar kličeš, da te nekdo “lopne”…

Greva še eno rundo?

Rabiš ti kakega simpatičnega otročka, točno takšnega kot sem jaz, potem samo povej, bova uredila. :))[/quote]

Res, Matjazko, človek bi te rade volje pustil pri miru, ampak s takšnimi posti pa kar kličeš, da te nekdo “lopne”…

Greva še eno rundo?
[/quote]
No use…

Tista srečnica ima to srečo, da se zaveda, da ti niti slučajno nisi primeren oče v psihosocialnem smislu, (in ni videt, da bi se to kaj spreminjalo na boljše), čeprav s svojimi posti večkrat ustvarjaš zmotno predstavo, pa te mogoče kdo napačno preveč ceni.

To bi znalo biti res, mislim,da je bil takšen vsak 7. oče. Kaj več o tem pa ne vem… Sem slučajno zasledila, možno,da tudi ni resnično, glede na to, da so s prilično spornimi postopki pridobili podatke…
Aja ženska ni vedno gotova, so bili znani primeri, ko so otroke v porodnišnicah zamenjali, res pa je, da mogoče katera to bolj sluti kot moški, ker pač… oprosti, ženska ni taki konj… oziroma ker ima intuicijo?

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

katenjka

Oh, vedno izvem nekaj novega od forumske ekspertize za ljubezensko področje, t. i. nesojene psihologinje Katenjke, ki ima obilo izkušenj tudi iz partnerskega in družinskega področja, poznavanje moških, seznanjenost z vlogo matere in njeno intuitivno žilico za streljanje 1km mimo tarče velikosti slon. :)))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


Hvala enako. Za tebe velja prilično isto. Ok no ti si več tega bral. Sicer pa lahko lepo priznaš, da sem imela prav. Jaz na primer brez problema priznam, da ti včasih imaš.
Joj to je pa druga lastnost, ki je ne maram, po večini jo imajo moški. Po možnosti družboslovci, le zakaj?
In to, da nisem psihologinja, ni nobena moja bolečina… za tebe pa ne bi vedela.

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]


Hvala enako. Za tebe velja prilično isto. Ok no ti si več tega bral. Sicer pa lahko lepo priznaš, da sem imela prav. Jaz na primer brez problema priznam, da ti včasih imaš.
Joj to je pa druga lastnost, ki je ne maram, po večini jo imajo moški. Po možnosti družboslovci, le zakaj?
In to, da nisem psihologinja, ni nobena moja bolečina… za tebe pa ne bi vedela.[/quote]

Katenjka, brz zamere, ampak mislim, da področje psihologije ni področje, kjer bi lahko zablestela ali naredila kariero 🙂 , ker si bolj, kako naj rečem, ne najdem pravega izraza… :)))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

… zdaj mi je padlo v glavo, “prizemljena”. 😀

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

… zdaj mi je padlo v glavo, “prizemljena”. :D[/quote]
🙂 🙂
Pojma nimaš, kaj sem. Toliko o tvojih psiholoških analizah. In sploh ne zamerim, ker glede na to, kako malo sem se pravzaprav ukvarjala s psihologijo v smislu čitanja, študiranja take vrste knjig, vem prilično dosti. Več, kot boš ti v tem življenju vedel o mojem fohu 🙂 🙂

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

… zdaj mi je padlo v glavo, “prizemljena”. :D[/quote]
🙂 🙂
Pojma nimaš, kaj sem. Toliko o tvojih psiholoških analizah. In sploh ne zamerim, ker glede na to, kako malo sem se pravzaprav ukvarjala s psihologijo v smislu čitanja, študiranja take vrste knjig, vem prilično dosti. Več, kot boš ti v tem življenju vedel o mojem fohu 🙂 :)[/quote]

A netalentiran glasbenik bo postal talentiran, če se bo z igranjem klavirja veliko ukvarjal? Ne, ker ni tisto nekaj že v njem. Določene stvari (talente) imamo ali pa jih nimamo. In psiholgija ni tvoje področje, to je gotovo, se strinjaš? 😀

Tvoj “foh” je področje, kejr treba kar nekaj vedeti o fiziki in matematiki, to je očitno še slepcu brez tvoje presunljive “intuicije”. 😀 Na principu izključevanja se zožijo možnosti.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close