Moški, kako bi reagirali ob ženski, ki ne bo mama?
Veš kako je draga “nebommama” 🙂 Kar misliš, to si. 🙂 Ampak, ti veš, da nisi jalova in ne vem kakšne ogabne se znajo moški še spomniti. 🙂
Jaz recimo sebe ne poimenujem kot samohranilke, ampak samske ženske, ki ima otroka. Hecno, ker sliši se eno in isto. Toda ni. Zakaj? Zato, ker se samohranilke s tem izrazom v pogovoru avtomatsko samopomilovalno identificirajo z žrtvijo, ker je sama z otrokom.
Jaz ne gledam na to tako. Jaz gledam nase, kot na samsko žensko z otrokom tako tako, da sem srečna, ker imam otroka, s katerim čudovito in zabavno skupaj shajava in preživljava resnično zabavne dni, in edino, česar nimam, je partner, ker sem presrečna, da bi ga iskala in sprejela pod vsako ceno, samo da imam partnerja.
Tako moraš spremeniti tudi svoje mnenje ti. Ne misli si, kaj bo kdo rekel, če si pač zaradi bolezni ne moreš privoščiti otroka. Avtomatsko ignoriraj te izjave, kar pomeni, da ne dopuščaj, da se te čustveno dotaknejo. Ker tako kot imam jaz prepričanja o tem, da sem samska ženska z otrokom, ki srečno živi dan izza dneva, ima neka samohranilka prepričanje kako težko z otrokom sama sfolga in zato rabi partnerja…ti si samo dopovej resnico: tako pri tebi to je in tisti, ki te bo rad, bo to razumel in te brez težav sprejel.
Ne misli, da jaz pa zdaj vsak dan za vsakim ovinkom srečam super normalne moške. Ne, moja težava je, da so poročeni ali prestari. Nisem še spoznata tistega, za katerega bi si sama v sebi rekla, no, ta je pa narejen čisto po meri moje duše, da jo dopolnjuje. 🙂
Boš videla, da ti bo kmalu začelo iti na živce, ker ti bo vsak vsiljeval svoje mnenje, s tem da zatira oz. ne spoštuje tvoje oz. tvojo odločitev. In pravi, verjemi mi, tisti, ki ti je dan, ti je dan tebi natanko zato, ker si to kar si.
Ne vem no, meni bi se zdelo skrajno podlo, da bi zapustil partnerko samo zato, ker ne more imeti otrok. To meni pove vse o karakterju takšnega človeka. Potem je res celo bolje, da nimaš opravka s takšnimi egoisti.
Pač mene ženska zanima kot oseba, ki ima nek karakter, sanje, želje, cilje, potrebe, napake 🙂 ne pa kot stroj za rojevanje otrok, fukmašina ali pa lepotni dodatek avtomobila.
Jebiga sem pač čudn zato me ne jemli kot večinsko mnenje moških 🙂
shygirl, lepo napisano to o samski ženski z otrokom :).
Drugače pa se jaz ne obremenjujem s tem,da ne bom imela otrok, ampak s tem, da sem samska in če naletim na moške so tako kot ti praviš: prestari, poročeni ali pa niso nič od tega, ampak so pa taki, da samo o otrocih sanjajo :). Ga spoznaš pa ti reče, da išče žensko, ker si želi otrok :).
Seveda sem pa tako kot ti, tudi jaz taka: bolje dobro samska, kot slabo (z)vezana :).
Hvala. To prepričanje o samski ženski z otrokom me je naučil moj otrok, zato ker mi je dal vedeti, da sem zanj mam in prijateljica in tako obratno dopuščam in razvijam svoj odnos do njega.
Eni, ki o otrocih sanjajo, sanjajo tudi o tem, da bodo njihove ženičke samo faktor produkcije in gospodinjstva ter nočne relaksacije. Eni sanjajo o otrocih, potem pa ko jih dobijo, stečejo kolikor jih noge nesejo. Eni pa sanjajo samo o ženski, s katero bosta veliko potovala, hodila v hribe, na izlete,… Eni pa sanjajo, da niti ne vedo o čem sanjajo. 🙂
Vidi se, da ne jaz, ne ti, nisva naletela na tapravega, s katerim bi se komplementarno, brezpogojno sprejemala taka kot sva.
Boš videla, jaz bom spoznala moškega, v katerega se bom do ušes zaljubila in mu bo moj tamavček samoumeven del moje duše, kot boš ti spoznala moškega, katerem se niti trohico ne bo zdelo čudno ali jalovo, da pač ne boš imela otrok.
Ker veš, da smo si osebe različne. Vsak ima svoje sanje in cilje. In midve bova nekega dne na blef že spoznale takega, ki čudežno se nam bo zdel, kakor da bi ga poznali vse svoje življenje in naju sprejel kot harmonijo svojega življenja.
Ja jaz sploh še nikoli nisem poskusila chatati na kakšnih ona-on in podobno, ker ko samo že slike vidim…me minejo vsi, zato ker jim potreba skor čez ekran seka.
Jaz na monu chatam zato, ker so različni, samski, vezani, z otroci ali brez in si delimo mnenja, izkušnje in se spoznavamo tisti, ki iskreno spregovorimo.
Spodaj sem dala temo za kavico v Ljubljani, če se uspemo zmeniti (beri: jaz in Matjaž morava nehat s temi šalami, ker potem vsi mislijo, da je to samo hec), se nariši na našem srečanju, ok?
To srečanje je zato, da se spoznamo, da razširimo svoja poznanstva oz. dobimo nove prijatelje in nove življenjske dogodivščine.
[/quote]
1. v fazi klepeta ne verjemi nikomur, tudi tu ne – na chatih (tem in drugih) si vsak od nas ustvarja svoj avatar, ki je lahko podoben realni sliki, lahko pa mooorje daleč od nje.
2. bodi pozorna na malo starejše ločene moške, ki so že ‘pridelali’ kakšnega otroka; svojo biološko nalogo so izpolnili, zadostili svoji potrebi po nadaljevanju vrste, istočasno pa presneto dobro poznajo nespečnost, jok, odgovornost, ki jih s seboj prinese otrok. Veliko takih bi z veseljem sprejelo tvoje stališče, celo še bolj zanimiva bi jim bila, verjemi!
Majhnemu otroku starš ne sme biti prijatelj ali prijateljica! Ker prijatelj ne pristopa z avtoriteto in usmerjanjem, ki jo otrok nujno rabi, sicer vzgojimo samovšečne in funkcionalne neodrasle pamže, take kot sem jaz![/quote]
Robi, prosim če popraviš Matjažkov izvirni post, da bo tako pisalo, namreč, to je hotel napisat.
Matjažko ti pa… saj ne vem… saj menda nisi hotel napisat, da ShyGirl in tista s tiste teme izpred 9 let ne vzgajata otroka prav? Se ti tako malo, čisto majčkeno pa vendar ne zdi, da to presega tvoje visoke strokovno teoretične kompetence?
Otroka vzgajaš ti in on tebe nazaj; ti odrasteš šele takrat ko odraste tvoj otrok, po mnenju biologov, šele takrta , ko ima tvoj otrok otroka…
sicer pa ti… ne vem, kako si ti predstavljaš bit starš… mogoče kot mlajši brat? Ker ta vloga bi še nekak bla zate,.. kaj drugega pa… mogoče čez 30 let no…
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup]
Saj imaš prav…Takšne gledamo tudi pri nas, ne le v Ameriki. :)[/quote]
Zakaj pa pol še ni popravljeno?
Ej a ne da je grdo, da je matjažko napisal, da si ti kot šahovska figura? Meni se to zdi zelo grdo namreč… ko muje težko, pa se vedno nate obrne…
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Ne razumem te obupane gonje, da bi si dobila partnerja, ki bi te sprejel, kljub temu da ne moreš imeti otrok. Sploh ne razumem, zakaj bi si bilo sploh treba prizadevati najti partnerja? Bolj kot se namreč silimo, da bi si našli nekoga, bolj se nam to izmika. Nazadnje pa si nakopljemo koga, ki nam niti pod razno ne ustreza, predvsem po duševni plati.
Tega ne pišem zato, ker bi hotela pametovati, kakor da se meni ne bi kdaj zgodilo kaj takega. Še več, skoraj nenehno se moram otepati skušnjave, da si ne bi tudi jaz že “kakega poiskala”, saj sem že lep čas samska. Prav brcniti moram samo sebe in si dopovedovati, v kaki prednosti sem, ker mi ni treba pod posteljo iskati druge smrdljive v kepco zvite nogavice, ker si lahko izmislim, da bom šla na dopust v škotsko višavje, ne pa v vedno en in isti obmorski kraj v hrvaški Istri, z istimi bednimi moževimi kolegi, ker mi ni treba vzeti kredita za avto, ker me baš briga če vozim 16 let starega in ga brez problema kje obdrsam, brez da bi potem kdo na mene zijal…
Predlagam ti torej, da tudi ti pomisliš na sladke prednosti samskega življenja in začneš neizmerno uživati v njih. Boš videla, ko boš postala sproščena in zadovoljna s svojim življenjem, se bo hitro sam od sebe pojavil kdo, ki te bo hotel teh sladkosti oropati 😀
A ti Vesno Godino hvališ samo takrat, ko ti to ustreza?
Dr. Vesna Godina Prijazna vzgoja – resen problem
http://www.youtube.com/watch?v=7QyNj3sOtVA
Saj imaš prav…Takšne gledamo tudi pri nas, ne le v Ameriki. :)[/quote]
Zakaj pa pol še ni popravljeno?
Ej a ne da je grdo, da je matjažko napisal, da si ti kot šahovska figura? Meni se to zdi zelo grdo namreč… ko muje težko, pa se vedno nate obrne…[/quote]
Katenjka, ponavljaš se. Obrni ploščo, ker ti iglica na istem mestu preskakuje, namreč to si že napisala. :))
Malo se ustavi. Kje pa piše, da je moški s katerim želiš preživet preostanek življenja, sploh ploden, te zmožen oplodit? Tip, ki bi te zaradi tega zapusti, je pa res egoist.[/quote]
Jaz pa mislim, da tip, če bi jo zaradi neplodnosti zapustil ni egoist. Si pač želi imeti družino in svoje otroke. Samo povedati mora odkrito.
In potem naj gre novim zmagam naproti.:)
Ja Bibita, to je res. Moški, ki si želi ustvariti družino, se bo verjetno res taki ženski ognil. Po drugi strani pa moški, ki si želi družino, sploh ni nujno, da je ploden. Se pravi, če bo žensko izbiral na podlagi tega pogoja, naj se gre prej testirat. To želim povedat. Nekaj si želeti in potem biti to sposoben uresničit, ni enako. Želje so, vendar ni nujno, da jih bomo zmožni vse izpolniti. Sicer pa se družino prav tako lahko ustvari tako, da se posvoji otroka.
Jaz recimo si družine želim, ne vem pa, če jo lahko ustvarim. Logično je, da se bom raje oprijel ženske, ki nima že vnaprej fiksne ideje, da otroka ne bi želela imet. Pa tudi proti fiksnim idejam imam svoje mnenje. Namreč, da se lahko zelo hitro spremenijo v pravih okoliščinah.
Malo se ustavi. Kje pa piše, da je moški s katerim želiš preživet preostanek življenja, sploh ploden, te zmožen oplodit? Tip, ki bi te zaradi tega zapusti, je pa res egoist.[/quote]
Jaz pa mislim, da tip, če bi jo zaradi neplodnosti zapustil ni egoist. Si pač želi imeti družino in svoje otroke. Samo povedati mora odkrito.
In potem naj gre novim zmagam naproti.:)[/quote]
Zanimivo razmišljanje.
Če te prav razumem potem tudi tip, ki bi recimo tebe zapustil zaradi lepše in mlajše tudi ne bi bil egoist ? Seveda, ker bi si raje ustvaril družino z mlajšo in lepšo.
Ko bi le bilo več tako “razumevajočih” punc :)))
Jaz pa mislim, da tip, če bi jo zaradi neplodnosti zapustil ni egoist. Si pač želi imeti družino in svoje otroke. Samo povedati mora odkrito.
In potem naj gre novim zmagam naproti.:)[/quote]
Zanimivo razmišljanje.
Če te prav razumem potem tudi tip, ki bi recimo tebe zapustil zaradi lepše in mlajše tudi ne bi bil egoist ? Seveda, ker bi si raje ustvaril družino z mlajšo in lepšo.
Ko bi le bilo več tako “razumevajočih” punc :)))[/quote]
To razmišljanje se tudi meni ne zdi sporno. Namreč, če ne more več živet s tabo, naj se žrtvuje in živi s tabo, da ne bo egoist… kaj je to zdaj?
Podobno npr. človek, ki naredi samomor, ga ne naredi, ker noče več živeti, ampak ker ne more več živeti. Jaz če ne bi mogla imet, bi mu sama predlagala, naj me pusti… Zakaj bi bila človeška vsta prikrajšana za potomce genetskega materiala, ki je tudi meni všeč? Če bi me pustil zaradi druge, bi pa rekla, da je baraba 🙂 🙂
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Glej ju kako se bunita :))
Končni rezultat je v obeh primerih enak, zavržena ženska. Enkrat zaradi neplodnosti drugič pa zaradi lepše in mlajše. Po moje je to enako, ker tip v vsakem primeru išče boljšo robo zase.
Nikjer nisem govoril o žrtvovanju samo čudno se mi zdi, da se tukaj potihoma odobrava, če moški zapusti neplodno žensko in po drugi strani pa se dela veliki pok kadar tip zapusti partnerko zaradi mlajše ali pa recimo boljše. V obeh primerih ima ženska neko “napako”.
Zame isto sranje-drugo pakovanje :)))
Forum je zaprt za komentiranje.