Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek hiperaktivni otroci na kavi

hiperaktivni otroci na kavi


Še ena “briliantna” mama. Čudno, da mu nisi še roko dovolila položit na vroč štedilnik.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.


Še ena “briliantna” mama. Čudno, da mu nisi še roko dovolila položit na vroč štedilnik.[/quote]

Mišek, ko boš enkrat fotr, se oglasi, prej pa teorijo s knjig zganjaj!!!


Spet nisi mogla iz svoje kože, da ne bi šla težit ljudem, ki ti niso naredili nič slabega, ane ? Kot sem že večkrat napisal, groza od ženske si Senza. Stavim, da nimaš veliko prijateljev, jaz si definitivno ne bi želel bit v tvoji družbi.[/quote]
Če nekdo uničuje naravo, ki me obdaja, kako lahko trdiš, da mi noče nič slabega? Si res tako ozkogleden?

Mhm, ne spomnim se, da bi te kadarkoli povabila v svojo družbo… Za moje prijatelje pa ne skrbi, ravno prav jih imam, da me družba takih bedakov, kot si ti, nikakor ne zadovolji, tako da se lahko mirno ukvarjaš s tebi bolj všečnimi ljudmi.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Otrok od Sadnega bo nekoč požgal gozd, po njegovem pisanju sodeč. :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Spet nisi mogla iz svoje kože, da ne bi šla težit ljudem, ki ti niso naredili nič slabega, ane ? Kot sem že večkrat napisal, groza od ženske si Senza. Stavim, da nimaš veliko prijateljev, jaz si definitivno ne bi želel bit v tvoji družbi.[/quote]
Če nekdo uničuje naravo, ki me obdaja, kako lahko trdiš, da mi noče nič slabega? Si res tako ozkogleden?

Mhm, ne spomnim se, da bi te kadarkoli povabila v svojo družbo… Za moje prijatelje pa ne skrbi, ravno prav jih imam, da me družba takih bedakov, kot si ti, nikakor ne zadovolji, tako da se lahko mirno ukvarjaš s tebi bolj všečnimi ljudmi.[/quote]
Ker je eno vejico stran utrgu, boš ti na slabšem, ti bo začelo primanjkovati kisika ane in se boš še istega dne zadušila ? Daj ne delaj muhe iz slona, problem pri tebi je samo, da povsod moliš nos, kot da nimaš že tako dovolj problemov, jih moraš iskat še drugje. Odrasti otrok babji.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.


Še ena “briliantna” mama. Čudno, da mu nisi še roko dovolila položit na vroč štedilnik.[/quote]

Mišek, ko boš enkrat fotr, se oglasi, prej pa teorijo s knjig zganjaj!!![/quote]
Ravno v tem je problem, ker eni niste niti pripravljeni imet otrok, pa greste vseeno v to. Bilo bi že dovolj, če bi mu pokazala kakšne posledice lahko dobi od tega, če se igra z ognjem, npr mu kakšne opekline na slikah pokazala ipd, ne pa da mu pustiš, da se opeče z vžigalnikom. Kje imaš pamet ženska ? -.-

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Mišek, ko boš enkrat fotr, se oglasi, prej pa teorijo s knjig zganjaj!!![/quote]
Ravno v tem je problem, ker eni niste niti pripravljeni imet otrok, pa greste vseeno v to. Bilo bi že dovolj, če bi mu pokazala kakšne posledice lahko dobi od tega, če se igra z ognjem, npr mu kakšne opekline na slikah pokazala ipd, ne pa da mu pustiš, da se opeče z vžigalnikom. Kje imaš pamet ženska ? -.-[/quote]

:))) ko so pamet talal, mene ni blo zraven, si še moju dobil….se opazi..

Ejjj, drgač vedno tko hitro sklepaš? od kje tebi vžigalnik? vžigalico je itak spustil, še preden je plamen prišel do prstov, samo da je ratalo toplo, brez vsakih posledic. no, na tleh je ostal en flekec, sam…

da te ne bo skrbelo, če zdaj prižgejo vžigalnik, mam drug problem, ne opekline, sam zaenkrat še nisem zavohala.


Zgoraj si napisala, da je prižgal vžigalico in se opekel z njo. Kr vleč se zdej vn ja, tipična Monovka.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.


Zgoraj si napisala, da je prižgal vžigalico in se opekel z njo. Kr vleč se zdej vn ja, tipična Monovka.[/quote]

zame je razlika, da zapeče al pa opeče.


Če nekdo uničuje naravo, ki me obdaja, kako lahko trdiš, da mi noče nič slabega? Si res tako ozkogleden?

Mhm, ne spomnim se, da bi te kadarkoli povabila v svojo družbo… Za moje prijatelje pa ne skrbi, ravno prav jih imam, da me družba takih bedakov, kot si ti, nikakor ne zadovolji, tako da se lahko mirno ukvarjaš s tebi bolj všečnimi ljudmi.[/quote]
Ker je eno vejico stran utrgu, boš ti na slabšem, ti bo začelo primanjkovati kisika ane in se boš še istega dne zadušila ? Daj ne delaj muhe iz slona, problem pri tebi je samo, da povsod moliš nos, kot da nimaš že tako dovolj problemov, jih moraš iskat še drugje. Odrasti otrok babji.[/quote]
Kolesariš ali voziš avto? No, ko ti bo nekdo zdemoliral tvoje prevozno sredstvo, se spomni na “neškodljivost” početja tega fantiča, ki se je že v otroštvu naučil, da lahko uničuje vse, kar ni njegovo. In v tem primeru nikar ne bodi jezen – kaj pa je eno kolo ali en avto v primerjavi z vseeemi kolesi in avtomobili na svetu?

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...


Zgoraj si napisala, da je prižgal vžigalico in se opekel z njo. Kr vleč se zdej vn ja, tipična Monovka.[/quote]

zame je razlika, da zapeče al pa opeče.[/quote]
Še večja razlika je pa med lastno izkušnjo (z vžigalico) in videno neko (“berzvezno”) sliko

Samo Sadni sam slike gleda…..

Jao, jao, jao…

To, kar pripoveduje On_ (in Marko zagovarja, ne da bi sploh razmislil) je čista bedarija. Ti, On_ s tem, ko si otroka udaril, zato da ne bo tekal na cesto, nisi nič preprečil, da bi prišlo do še hujše nesreče, ampak ga s to svojo »čez rit« poskušaš neverbalno vzgojiti na en prav grozovit in neučinkovit način.

Strinjam se, da je treba poseči po metodah, pa čeprav agresivnih, ko so pričakovane koristi večje od morebitnih posledic, ampak potem je tvoj primer s tekanjem otrok na cesto popolnoma zgrešen. Otroka s tem nisi vzgojil ali kakorkoli obvaroval za v prihodnje, kajti oba veva kolikšen »rok trajanja« imajo tiste »čez rit«. Trajajo tako dolgo, dokler jih peče ta zadnja. Otroci imajo namreč zelo kratek spomin.

Kot takšen primer bi lahko eventuelno navedli, ko rešuješ otroka (ali odraslo osebo), ki se utaplja in ta v paničnem strahu maha z rokami in ogroža življenja obeh. V tem primeru bi resnično lahko otroka (ali odraslega) klofnil, da ga spraviš k sebi (ali v nezavest), zato da rešiš oba. Torej, obstajajo “rešilne” klofute, “vzgojne” pa 100% ne obstajajo.

Otroka se ne vzgaja z batino ampak z besedo. Te besede pa je treba iz dneva v dan ponavljati. Saj veš, repetitio est …. Tako smo se naučili gristi, jesti, hoditi in na takšen način se otroci učijo tudi drugih stvari. Ker pa nam današnji tempo življenja ne dopušča veliko časa za vzgojo, starši neumno mislimo, da je dovolj, da povemo enkrat, potem pa si domišljamo, da imamo na otrocih funkcijo “save”. Žal tako ne gre. Dajte si že enkrat dopovedat, da otroci nehajo tekati na cesto zato ker jih starši ves čas (s ponavljanjem) opozarjamo na nevarnosti in ne zato, ker jo je (pred davnimi leti) dobil po riti.

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]


Ker je eno vejico stran utrgu, boš ti na slabšem, ti bo začelo primanjkovati kisika ane in se boš še istega dne zadušila ? Daj ne delaj muhe iz slona, problem pri tebi je samo, da povsod moliš nos, kot da nimaš že tako dovolj problemov, jih moraš iskat še drugje. Odrasti otrok babji.[/quote]
Kolesariš ali voziš avto? No, ko ti bo nekdo zdemoliral tvoje prevozno sredstvo, se spomni na “neškodljivost” početja tega fantiča, ki se je že v otroštvu naučil, da lahko uničuje vse, kar ni njegovo. In v tem primeru nikar ne bodi jezen – kaj pa je eno kolo ali en avto v primerjavi z vseeemi kolesi in avtomobili na svetu?[/quote]
EKO Senza 😀 Sej ne, da zagovarjam uničevanje, ali onesneževanje narave, vse kar sem ti želel povedat je to, da pretiravaš in delaš scene po nepotrebnem. Tudi sam sem kot otrok kdaj kako vejico prelomil, npr. ko smo si še kot otroci iz tega frače nardili ipd bedarije, ki smo jih takrat počeli, pa to še ne pomeni, da bom zdaj kot odrasel šel na Golavc sekat drevesa, pa žgat listje. Ne gre to tko veš, čudne teorije mate vi to…

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Margot, se strinjam. Poleg prepovedi mora biti zraven vedno tudi razlaga. In zame osebno je dober starš tisti, ki zna razlago ustrezno prilagoditi otrokovi starosti oz. sposobnosti razumevanja.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Margot, jaz sem mojemu sigurno stokrat povedala, kako se na cesti hodi, da se da roka in bla, bla, bla, samo ko se ti strga, ga počiš po riti ne zaradi vzgojne, zaradi tega, ker se ustrašiš zanj, in potem govoriš še stoprvič in tako naprej. Vsaj jaz tako.

zame je razlika, da zapeče al pa opeče.[/quote]
Še večja razlika je pa med lastno izkušnjo (z vžigalico) in videno neko (“berzvezno”) sliko

Samo Sadni sam slike gleda…..[/quote]
Ok pametnjakovič, pa gremo potem takole. Se spomniš, ko ste hodili z osnovno šolo k zobozdravniku, kaj so vam tam zobozdravnice kazale ? Kaj se vam lahko zgodi, če si ne boste umivali zob, preko slik so nas ostrahovali, kaj se nam lahko pripeti, če si jih ne bomo redno ščetkali. Brezvezne slike my ass, zdaj sem ti dokazal, da nimaš pojma kaj govoriš.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.


Kolesariš ali voziš avto? No, ko ti bo nekdo zdemoliral tvoje prevozno sredstvo, se spomni na “neškodljivost” početja tega fantiča, ki se je že v otroštvu naučil, da lahko uničuje vse, kar ni njegovo. In v tem primeru nikar ne bodi jezen – kaj pa je eno kolo ali en avto v primerjavi z vseeemi kolesi in avtomobili na svetu?[/quote]
EKO Senza 😀 Sej ne, da zagovarjam uničevanje, ali onesneževanje narave, vse kar sem ti želel povedat je to, da pretiravaš in delaš scene po nepotrebnem. Tudi sam sem kot otrok kdaj kako vejico prelomil, npr. ko smo si še kot otroci iz tega frače nardili ipd bedarije, ki smo jih takrat počeli, pa to še ne pomeni, da bom zdaj kot odrasel šel na Golavc sekat drevesa, pa žgat listje. Ne gre to tko veš, čudne teorije mate vi to…[/quote]
Raje eko kot zgolj eho.

Je pa zanimivo, kako pristransko si odreagiral – ni te zmotilo, da se je mamica s sinčkom “vtaknila” v komunikacijo mame z dojenčkom, ampak samo to, da kako sem odreagirala jaz… Ampak ja, še bolj zanimivo je to, da glede na to, kako grozna se ti zdim, mi namenjaš neverjetno veliko pozornosti. Verjetno zato, ker si (v nasprotju z mano) že velik in odrasel fant. 🙂

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Margot strinjam se (tudi) s tvojo metodo. Ker nimam lastnih otrok, težko rečem, kaj bi sam v neki situaciji naredil, ker ne vem, kako se bo v določenih situacijah otrok pri določeni starosti obnašal, koliko bo slišal/upošteval moje besede in kako učinkovit bo moj pristop, ter kako se bom sam sposoben obnašati. Vsekakor so besede v prvi vzgojni vrsti orodja. Težko je rečt, da udarec po riti apriori ni pravi pristop, če ne omenimo, kaj vse smo pred tem poskusili, kakšna je bila situacija, kako smo se odzvali, kako je otrok ravnal in koliko je star.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Še večja razlika je pa med lastno izkušnjo (z vžigalico) in videno neko (“berzvezno”) sliko

Samo Sadni sam slike gleda…..[/quote]
Ok pametnjakovič, pa gremo potem takole. Se spomniš, ko ste hodili z osnovno šolo k zobozdravniku, kaj so vam tam zobozdravnice kazale ? Kaj se vam lahko zgodi, če si ne boste umivali zob, preko slik so nas ostrahovali, kaj se nam lahko pripeti, če si jih ne bomo redno ščetkali. Brezvezne slike my ass, zdaj sem ti dokazal, da nimaš pojma kaj govoriš.[/quote]

maš ti dober spomin, verjetn zarad une moje pameti, da ti je tista slikca od zobarja, ki so jo ponavad pokazal 1x na leto, ostala v glavi čez celo leto za vsako jutr in večer, pa še kdaj vmes.


Še večja razlika je pa med lastno izkušnjo (z vžigalico) in videno neko (“berzvezno”) sliko

Samo Sadni sam slike gleda…..[/quote]
Ok pametnjakovič, pa gremo potem takole. Se spomniš, ko ste hodili z osnovno šolo k zobozdravniku, kaj so vam tam zobozdravnice kazale ? Kaj se vam lahko zgodi, če si ne boste umivali zob, preko slik so nas ostrahovali, kaj se nam lahko pripeti, če si jih ne bomo redno ščetkali. Brezvezne slike my ass, zdaj sem ti dokazal, da nimaš pojma kaj govoriš.[/quote]
Prav nič nisi dokazal, glede na to, kako donosne so zobozdravniške in zobotehnične storitve. Verjetno ne zato, ker so tiste grozljive slike vse otroke po vrsti prepričale, da se je pametno učiti iz napak drugih…

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...


Dokazal sem, da slike niso brezzvezne, tako kot trdi avtor “nima smisla”. Name so pustile pečat, pa na marsikoga drugega tudi. Pomaga pa tudi, če imaš ob sebi še starše, ki te ves čas opozarjajo na to.

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Dejstvo je, da če si jih že kot otrok nisi redno ščetkal, da si jih tudi kasnej ne boš. Pa naj ti On_ razloži kaj več o tem, on je itak foter vseh otrok na svetu lol

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

No prav.
Mogoče sem dal slab primer in tudi se strinjam z nekom, ki je napisal, da je nasilje znak nemoči. V tem primeru nemoči starša otroku dopovedat, da za božjo voljo naj ne teka čez cesto.
Ali če povem drugače:
Mali otrok razume eno čez rit drugače kot pa tistih 1.000 ponavljanj “ne smeš čez cesto” ali še drugače, bila je narejena raziskava zakaj si neprijetne trenutke v življenju bolj zapomnimo jih doživljamo čustveno bolj intenzivno, kot tiste prijetne (na športnikih, ki so do doživeli razočaranje poraza). Preprosto zato ker nas to obvaruje pred morebitno naslednjo neprijetno izkušnjo in se naslednjič veliko bolj trudimo, da bi nam uspelo.

In še nekaj: vzgoja malega otroka je zelo podobna vzgoji psička, iz preprostega razloga, ker tudi mali otrok ni sposoben abstraktnega razmišljanja, podobno kot psiček in kar ga naučimo pred abstraktnim načinom razmišljanja je “zacementirano” v njegovo razmišljanje. Tudi mali otrok se podobno odloča kot psiček, zgolj med nečim kar je zgolj njemu prijetno, mu povzroča ugodje in tistim kar mu ni prijetno. To je osnovna šablona obeh.
Seveda se otrokova sposobnost razmišljanja z leti stopnjuje/izboljšuje, postaja bolj kompleksno, dočim psiček ostaja na nekem nivoju. Sadni zdi se mi, da si ti obstal na stopnji pred zmožnostjo abstraktnega načina razmišljanja, ki je značileo za otroke pred vstopom v šolo? :/
Tu govorimo o malih otrocih 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


Jaz sem imel kot otrok precej slabe zobe, ker si jih nisem redno ščetkal. Danes si jih čistim redno, ker sem imel preveč težav v mladosti oziroma preveč obiskov zobozdravnika zaradi preveč uničenih zob. Ne spomnim se, da bi mi kdorkoli kazal kake slike, spomnim pa se drugih nevšečnosti iz tega obdobja. Verjetno pa imamo ljudje tudi različno razvito odpornost na posamezne bolezni.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

No prav.
Mogoče sem dal slab primer in tudi se strinjam z nekom, ki je napisal, da je nasilje znak nemoči. V tem primeru nemoči starša otroku dopovedat, da za božjo voljo naj ne teka čez cesto.
Ali če povem drugače:
Mali otrok razume eno čez rit drugače kot pa tistih 1.000 ponavljanj “ne smeš čez cesto” ali še drugače, bila je narejena raziskava zakaj si neprijetne trenutke v življenju bolj zapomnimo jih doživljamo čustveno bolj intenzivno, kot tiste prijetne (na športnikih, ki so do doživeli razočaranje poraza). Preprosto zato ker nas to obvaruje pred morebitno naslednjo neprijetno izkušnjo in se naslednjič veliko bolj trudimo, da bi nam uspelo.

In še nekaj: vzgoja malega otroka je zelo podobna vzgoji psička, iz preprostega razloga, ker tudi mali otrok ni sposoben abstraktnega razmišljanja, podobno kot psiček in kar ga naučimo pred abstraktnim načinom razmišljanja je “zacementirano” v njegovo razmišljanje. Tudi mali otrok se podobno odloča kot psiček, zgolj med nečim kar je zgolj njemu prijetno, mu povzroča ugodje in tistim kar mu ni prijetno. To je osnovna šablona obeh.
Seveda se otrokova sposobnost razmišljanja z leti stopnjuje/izboljšuje, postaja bolj kompleksno, dočim psiček ostaja na nekem nivoju. Sadni zdi se mi, da si ti obstal na stopnji pred zmožnostjo abstraktnega načina razmišljanja, ki je značileo za otroke pred vstopom v šolo? :/
Tu govorimo o malih otrocih ;)[/quote]
A se ji reče tudi predoperativna stopnja (3-6 let)?

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close