hiperaktivni otroci na kavi
Tkole. Vcer se dobiva z znanko, bolj sluzbene sorte kava kot ne, pride z necakinjo (5let), ki jo je konstantno motila, vabila k igri, prekinjala pri govoru z mano, skakala sem pa tja kot bi imela mevlje v riti. Sem hotla bit pametna in sem se sla jaz igrat z njo na igrala pa nekaj zanimivega razkazat, a puncka ni dala miru nit 5min. Kako risanje! Kake knjigice! Se k sosednji mizi je sla spegat, sicer sta se smejala, ceprav sta bila tudi onadva razvidno na poslovnem sestanku.
Se vam je ze zgodilo da greste s kom na drinko ali jest pa otrok zraven “dela stalo”? Kako jih zaposlot? Ja ja vem, vzgoja, pa vendar…gotovo obstaja kaj s cimer se jih utrudi. Frendica iz vrtca mi pravi da jih najbolj utrudijo stafetne igre in kdo se boji crnega moza :)))
Zanima me cist tko, ker to znanje dostkrat prav pride 🙂
vsekakor si “legitimizirala” vzgojo otroka, ker:
– si se tudi sama “igrala” z njo
In potem takega razvajenega otroka, ki nima pojma kako se vesti v družbi fašemo na kakšen forum ☺☺☺
za skepat okoli kepe tastare in vse, ki v procesu razvajanja pan.krta sodelujejo.
Z otrokom ni nič narobe. Na “poslovni sestanek” ne greš s 5 let staro punčko, ki potrebuje pozornost. Če bi se dobili na igrišču, bi otrok šel na igrala, ampak sta šle na kavo, v dolgočasno okolje, ki ne ponuja nekega aktivnega norenja za otroke:). Naslednjič naj bo izbira lokala z otroškim igriščem.
Mamice (in pasivni očetje) preveč razvajajo in cartajo, vsi so “mali gavnerčki”, “ljubčeki” in podobno, skratka otrok lahk odela, kaj mu pade v glavo, pa se mamice in očetje ne zdrznejo, kja šele da bi nekdo drugi povzdihnil glas proti njihovemu otroku, še posebej takrat so hudo užaljeni. Nihče ga ne sme niti več štrcniti za uho, pa je to že “fizična zloraba” otroka. Meje se otroku postavljajo na vsakem koraku, ker je to del vzgoje in socializacije, sicer vidimo rezultate permisivne “vzgojne bere” najkasneje v puberteti…
Kaj naj rečem. Ampak jaz sem odrasla in recimo it z dvema dolgočasnima osebama na kavo je čista muka. Tudi jaz se ne bi vedela kam dati. Kave ne pijem, pogovor me ne bi zanimal recimo. V glavnem kot odrasla bi težko zdržala na taki zadevi. In vedve ste bili otroku s svojim pogovorom res na smrt dolgočasni. Tako, da na eni strani dam prav tisitm, da pač ne otroke vlačit na take zadeve, ker jih s tem trpinčite.
Po drugi strani pa ima tudi matjazko prav.
Kaj pa otroke izmuči: dirkanje, miganje, divjanje, potem so kot angelčki. Samo v takem lokalu pač to ne gre, zato ti lokali niso za otroke.
Spomnite sami sebe kako vam je mučno recimo čakat na vlak, na zdravnika. Sploh, če nimate nič za brati zraven, nimate nikogar se za menit z njim. Kar ne veste kam bi se dali, čeprav ste odrasli.
Je treba tudi otrokov vidik videt.
Paco hehe ti pa si od hudica 😉
Goldy, vcasih ne gre drugace in je otrok pac zraven. Dva se pa dobili v lokalu z igrali. Sem misla da je bilo jasno razvidno. Gugalnuca, tobogan, un za palacinke delat in plezalna skala. Problem je ker ocitno rabi cloveka da jo zabava.
Dajte kake konkretne nasvete dat, saj marsikdaj pridemo v stik z otroki, ne mores ga doma pustit kot morskega prasicka.
Jaz se sebe spomnim v OŠ. Vedno sem med prvimi rešila naloge in se velik del časa na smrt dolgočasila v šoli. Prav trpela sem na tistih stolih. Kažina nisem zganjala, ampak le samo zato, ker sem bila deležna precej stroge vzgoje in si preprosto nisem upala. Se pa OŠ ne rada spomnijam ravno zaradi te obupne dolgočasnosti.
Le redko se je našel učitelj, da je ugotovil, da eni pač rabimo več izzivov, da rabimo več za delat. Večinoma taki delajo potem kažin. Večina jih ni imela stroge vzgoje in so delali kažin. V bistvu je bila pa težava v tem, da nismo imeli kaj delat. Da smo prej končali kot ostali in se potem na smrt dolgočasili.
Pač je treba takega otroka izmučit. Najbolj z aktivnostmi. Šport je odličen. Večji imajo pa potem številne duge izzive. Komu je tudi reševanje matematičnih nalog izziv. Samo najti je treba kaj je otroku izziv.
pa v lokal pripeljane odvezane, brez nagobčnike pse tudi lahko zbrcamao …
aja tako pri otrocih kot pri psih na ustrezno mesto postavi “odgovorno osebo”
Od takšnega otroka pričakovati, da bo pol ure ali več sedel pri miru, je nerealno.
Zaradi tega še otrok ni hiperaktiven.[/quote]
če laiki postavljajo diagnozo:)))
drugače pa verjetno razvajena punčara, katera potrebuje nenehno animacijo…..pa očitno ji rata še neznance spravit v animiranje…[/quote]
Saj nisem postavil nobene diagnoze. 🙂
Postavil bi jo, če bi napisal, da otrok je hiperaktiven, če v lokalu ne more sedeti pri miru.
Ni stvar zdaj v tem, da otrok potrebuje nenehno animiranje, ampak, da se lahko giblje in ima na razpolago temu primerne rekvizite oziroma igrala.
Pa še to:
Ne, ni se mi to zgodilo, ker se izogibam ljudem s froci. O čem se boš pa pogovarjal s tako osebo, kako je sinčku pripravila malico in ga morala že ob 5ih zjutraj zbudit in pelat v vrtec ? Waw no, kako zelo interesantno, raje ostanem doma, pa bulim v zid, kot pa da poslušam te “prigode”.
To to!
Dejstvo je da se mlade mamice pa tudi tiste ne več tako mlade (30+= ne znajo pogovarjat o ničemer drugem kot skoz kaj je froc naredo kaj so one mogle, kak so trpele, kak nimajo cajta za it frizuro si naret pa na nohteke lakirat… pa kak so k zdravniku hodle
ŽIV DOLGČAS… poleg njih pa bi res par shooterjev mogo spit da zdržim več kot 15 min!
To to!
Dejstvo je da se mlade mamice pa tudi tiste ne več tako mlade (30+= ne znajo pogovarjat o ničemer drugem kot skoz kaj je froc naredo kaj so one mogle, kak so trpele, kak nimajo cajta za it frizuro si naret pa na nohteke lakirat… pa kak so k zdravniku hodle
ŽIV DOLGČAS… poleg njih pa bi res par shooterjev mogo spit da zdržim več kot 15 min![/quote]
Tudi očetje obstajajo, če že obstajajo mamice. 🙂
Očetje pa se ne pogovarjajo o otrocih, pa lakiranju nohtov…:)))
Sprašujem se, v čem si ti zanimiv? Kaj je tisto, kar vzbudi zanimanje pri sogovorniku? O čem sploh debatiraš s svojimi frendi? Katere so tvoje prigode? Športanje…uauuuuuu:))).[/quote]
Dovolj sem zanimiv, da si me malprej kontaktirala na zasebca. Sori, mogu sm oment, preveč je smešno 😛
To to!
Dejstvo je da se mlade mamice pa tudi tiste ne več tako mlade (30+= ne znajo pogovarjat o ničemer drugem kot skoz kaj je froc naredo kaj so one mogle, kak so trpele, kak nimajo cajta za it frizuro si naret pa na nohteke lakirat… pa kak so k zdravniku hodle
ŽIV DOLGČAS… poleg njih pa bi res par shooterjev mogo spit da zdržim več kot 15 min![/quote]
In to najbolj veste ravno tisti, ki se z njimi sploh ne pogovarjate. Prazne lape! :))
Forum je zaprt za komentiranje.