Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek hiperaktivni otroci na kavi

hiperaktivni otroci na kavi


a si ti v javni / državni službi??? kakšno penzijo si pa mislil … to je jekaj hudo zastarelega, okorelega, kar je Marija-Terezija naredila za svoje poštarje in železničarje … sedaj smo v drugih časih in se bo živelo od najemnin za (prevelike) nepremičnine ☺

čak mal — kdo je sedaj “pošten”??? Tisti, ki nič nima, ki je vse zafrčkal (3x na leto dopust, vsakih 7 let nov avto …) ali tisti, ki naj bi takega fič-firiča “vzdrževal” (kao “sebičen”) na stara leta ???
get real … mularija že sedaj ima minimalca in “živijo” od profita, ki ga ustvarijo

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]


a si ti v javni / državni službi??? kakšno penzijo si pa mislil … to je jekaj hudo zastarelega, okorelega, kar je Marija-Terezija naredila za svoje poštarje in železničarje … sedaj smo v drugih časih in se bo živelo od najemnin za (prevelike) nepremičnine ☺

čak mal — kdo je sedaj “pošten”??? Tisti, ki nič nima, ki je vse zafrčkal (3x na leto dopust, vsakih 7 let nov avto …) ali tisti, ki naj bi takega fič-firiča “vzdrževal” (kao “sebičen”) na stara leta ???
get real … mularija že sedaj ima minimalca in “živijo” od profita, ki ga ustvarijo[/quote]
Pošten je tisti, ki je s svojim delom nekaj ustvaril in denar vložil nekam, kjer bi naj bil varen pred tistimi nepoštenimi, ki bi imeli vse na lahek način in brez dela.


a si ti v javni / državni službi??? kakšno penzijo si pa mislil … to je jekaj hudo zastarelega, okorelega, kar je Marija-Terezija naredila za svoje poštarje in železničarje … sedaj smo v drugih časih in se bo živelo od najemnin za (prevelike) nepremičnine ☺

čak mal — kdo je sedaj “pošten”??? Tisti, ki nič nima, ki je vse zafrčkal (3x na leto dopust, vsakih 7 let nov avto …) ali tisti, ki naj bi takega fič-firiča “vzdrževal” (kao “sebičen”) na stara leta ???
get real … mularija že sedaj ima minimalca in “živijo” od profita, ki ga ustvarijo[/quote]
Pošten je tisti, ki je s svojim delom nekaj ustvaril in denar vložil nekam, kjer bi naj bil varen pred tistimi nepoštenimi, ki bi imeli vse na lahek način in brez dela.[/quote]

aha … a prodati dobro idejo (miselno delo) pa ni pošteno??
pa biti uspešen in ljudem prodajati z veliko razliko (ker se pač da) v ceni tudi ni pošteno

sploh pa: “poštenega” zasluška NI … je družbeno sprejemljiva plača, pogodbeno usklajeno plačilo …

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Zame je to tipična družina, ki ne zna komunicirati in skupaj nimajo kaj početi. Ta dva starša nimata nobenih pričakovanj do otrok, ker tolerirata in zagovarjata sistem čepenja v sobi, igranja z najnovejšo tehnologijo. Me zanima, kako bi takšna družina funkcionirala na izletu nekje na samem v gozdu, ko bi se srečevali s pogledi in bili primorani komunicirati. Kaj šele, da bi otroka imela seznam tedenskih opravil…ja, vse to so pričakovanja. Najlažje se je otroka znebit z “igračkami” in ga prepuščat samega v sobi.

Zame je to tipična družina, ki ne zna komunicirati in skupaj nimajo kaj početi. Ta dva starša nimata nobenih pričakovanj do otrok, ker tolerirata in zagovarjata sistem čepenja v sobi, igranja z najnovejšo tehnologijo. Me zanima, kako bi takšna družina funkcionirala na izletu nekje na samem v gozdu, ko bi se srečevali s pogledi in bili primorani komunicirati. Kaj šele, da bi otroka imela seznam tedenskih opravil…ja, vse to so pričakovanja. Najlažje se je otroka znebit z “igračkami” in ga prepuščat samega v sobi.[/quote]
ojej … kje si pa ti “gor zrasla” ☺
so tudi familije, ki se zaradi pasje sence skregajo na smrt … si v glavo zmečejo vse, kar jim pade na pamet — odlična komunikacija ☺
aja … to je pa kao posledica alkohola in mamil … ups ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Margot, ti si naravnost ljubka s temi opisi 🙂 Tale punčka ni niti sekunde sedela na najini “kavi”. Ko sta prišli in ko smo se predstavile, se je šla guncat, ko so kavo tudi prinesli, je prišla nazaj in vprašala, če sva že končali. Ko ji je znanka rekla, da še ne, da sva komaj začeli, je hotela na plezalno skalo (je kolegica šla z njo), prideta nazaj, tamala nekaj brska po žaklju, ki sta ga imeli s sabo, si v usta tlači enormne količine čigumijev, nato se motovili okoli naju, jaz predlagam, da se pred dežjem gremo še spustit po topoganu in delat palačinke, yeeey veselje. Nato se vspine, gremo pod streho in komaj razložim res bistveno glede službenih obveznosti, se mi že na pol usede v naročje, pograbi moj mobitel in vpraša, če mam kake igrice. Rečem, da nimam, ko telefon še kar mečka po rokah, ji ga mirno vzamem in rečem, da moj tel. ni za igrat, znanka ji reče Veš, ***, ne moreš kar vzet tujih telefonov, in ji da svojega. Tamala nekaj brska po njem, nakar mi začne kazat videe, skupaj gledava (jaz in tamala) njene vragolije, nato spizdi k sosednji mizi in se nevarno blizu nagiba k tipu, ki bejbi nasproti njega kaže neke načrte. Potem jima “sune” menu s pijačami, tipu porine pred nos, ko on vzame, ta se nasmeje, nekaj zabavnega reče, tamala zbeži stran in se začne hihitat… saj čist štekam razposajenost otrok, sam kar je 2 much, je 2 much. Kolegica mi še reče, da pri eni stvari ni 5 min miru. Na koncu sva s tamalo še nardili en krog po lokalu, ker so bili razstavljeni posterji ipd.

Kava ni trajala več kot 20-30 min, komaj da sva se uspeli zmenit bistveno. Tamala je znanki še skakala v besedo. Kot že rečeno, srečanje je bilo neodložljivo, priletela je z nečakinjo, jaz itak imela nič proti, sam težko je bilo sodelovat. Drugič pač bomo to dvoje ločili.
Se pa vprašam, kako je doma, ko tamala prekine odrasle sredi pogovora, ali celo morda telefonskega… Problem se ne kaže samo pri druženju z drugimi odraslimi, doma mora bit isto. In taka permisivna mama bo kmalu rodila novo raketo [sub](tu sem bila pa malce zlobna, priznam:)[/sub]

Me je zanimalo, če imate tudi drugi podobne izkušnje in kako odreagirate. 🙂 Tudi tisti ki že imate svoje otroke, pa ste v novi družbi z očitno zelo živahnim otrokom… se vpletete v Igro” ali ignororate?

Jaz otrokom kupim vse, kar si lahko privoščim(va). Ali je to veliko/malo je odvisno katere oči na to gledajo, o tem ne bomo, ker to sedaj niti ni pomembno. Tako ravnam, ker sta moja otroka in ker ju imam rada. Tega jima ni treba “prislužiti” s pospravljanjem ali kako drugače, ker jaz nisem njihov delodajalec, ki bi jima plačevala njune storitve. Pospravljanje in pomaganje pri gospodinjskih opravilih je popolnoma druga zgodba. Pospravljati in pomagati morata zato, ker je to treba narediti, ker si jaz želim da je to narejeno, ker me imata rada in spoštujeta in ni odvisno od moje trenutne finančne situacije ali kakšne računice, da bosta zato dobila ajpeda, ajfona, nagrado ali medaljo za posebne zasluge.

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Torej, dobita VSE, kar jima na pade na glavo? Prav vse, pa čeprav potem ostane v kotu, se praši, ali postane predmet obsedenosti? :O

Jaz otrokom kupim vse, kar si lahko privoščim(va). Ali je to veliko/malo je odvisno katere oči na to gledajo, o tem ne bomo, ker to sedaj niti ni pomembno. Tako ravnam, ker sta moja otroka in ker ju imam rada. Tega jima ni treba “prislužiti” s pospravljanjem ali kako drugače, ker jaz nisem njihov delodajalec, ki bi jima plačevala njune storitve. Pospravljanje in pomaganje pri gospodinjskih opravilih je popolnoma druga zgodba. Pospravljati in pomagati morata zato, ker je to treba narediti, ker si jaz želim da je to narejeno, ker me imata rada in spoštujeta in ni odvisno od moje trenutne finančne situacije ali kakšne računice, da bosta zato dobila ajpeda, ajfona, nagrado ali medaljo za posebne zasluge.[/quote]

a to provociraš al resno?

Jaz otrokom kupim vse, kar si lahko privoščim(va). Ali je to veliko/malo je odvisno katere oči na to gledajo, o tem ne bomo, ker to sedaj niti ni pomembno. Tako ravnam, ker sta moja otroka in ker ju imam rada. Tega jima ni treba “prislužiti” s pospravljanjem ali kako drugače, ker jaz nisem njihov delodajalec, ki bi jima plačevala njune storitve. Pospravljanje in pomaganje pri gospodinjskih opravilih je popolnoma druga zgodba. Pospravljati in pomagati morata zato, ker je to treba narediti, ker si jaz želim da je to narejeno, ker me imata rada in spoštujeta in ni odvisno od moje trenutne finančne situacije ali kakšne računice, da bosta zato dobila ajpeda, ajfona, nagrado ali medaljo za posebne zasluge.[/quote]Koliko so vredne stvari v življenju za katere ne rabiš nobenega lastnega truda, da jih dobiš? 😉 :/

———————————————————

Sploh pa vsi ki zagovarjate, da naj se otrok uči z zgledom, po drugi strani mu pa popuščate, češ naj se sam odloči, kje je tu zgled starša kot odločnega človeka po katerem naj bi se otrok zgledoval? Oz po kom naj se zgleduje, če so njegovi starši neki “softiči”, ki se uklonijo vsaki (otrokovi) želji? Kakšno sporočilo jim s tem dajete in ali res veste/razumete kako to otrok razume, sprejema?

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

heh! Pusti margotico. Ona še iz peska zlato dela.

Krivokljun, ne dobita vsega, kar jima pade na glavo ampak vse, kar si lahko privoščimo, družinski budget pa je omejen. Torej, po principu, če ti kupim neko stvar, ti one druge mogoče ne bom mogla, zato razmisli. Seveda se med njimi najdejo tudi takšne stvari, ki se naknadno izkažejo za brezvezne. Te potem prodamo na bolhi dobrim ljudem.:)) Kaj zdaj? Boš rekla, da se tebi ni nikoli zgodilo, da si si kupila kakšne čevlje in jih potem nisi nikoli obula, kakšno torbico, ki ti ni šla nikamor zraven? Te je zaradi tega kdo živo požrl? Daj no…

1raglja, ne vem kateri del se ti zdi sporen? Na misel mi ne pride, da bi otrokom plačevala za to, ker posesajo stanovanje. Sicer jim lahko naslednjič pride na misel, da mi zaračunajo čaj, ko mi ga prinesejo h postelji kadar zbolim. Pa ne misli, da se moji otroci pulijo za sesalec. Tudi moji zavijajo z očmi, vzdihujejo ah, ne že spet in podobno. Ampak, če sem čisto iskrena, tudi jaz fašem vročino dan pred tistim, ko naj bi se lotila generalnega čiščenja. Komu je pa to prijetno? Ampak na koncu pa imamo pospravljeno. Vedno.

On_, tudi dedca sem dobila brez posebnega truda, nisem ga ne kupila, ne plačala, pa ga vseeno cenim in spoštujem. Pa breskvice sem tudi dobila zastonj. In to se mi zdi tako lepo in tako zelo to cenim, da sem zanje celo temico odprla :))

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

a na to, da hiperaktivni froci delajo štalo drugim in sramoto svojim, pa nihče ne pomisli ob dogovarjanju za kofetkanje ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Sporno mi je enako kot krivokljunki. Aja, jaz ne kupujem brezveznih stvari, kaj vem, se mi zdi neumno to, sem ful kalkulatorja pri takih rečeh.
Pr nam, pospravljamo vsi, ko se vržemo v to, ponavad ni izgovorov, razen kadar mojega prime želja po generalni, takrat sem jaz prostovoljec, ki gre na zelooo doooolg sprehod s psom.

He, he, he… ne vem če bi on zate isto povedal…. 🙂
Sploh pa…. si že morala imet kake pretekle izkušnje, da sedaj tega “zastonjskega” tako čislaš… :)))))

Pol nisi ti ena tistih, ki je rekla: trudila sam se, i trudila, i ostala trudna…… ? :))))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

To to!

Dejstvo je da se mlade mamice pa tudi tiste ne več tako mlade (30+= ne znajo pogovarjat o ničemer drugem kot skoz kaj je froc naredo kaj so one mogle, kak so trpele, kak nimajo cajta za it frizuro si naret pa na nohteke lakirat… pa kak so k zdravniku hodle

ŽIV DOLGČAS… poleg njih pa bi res par shooterjev mogo spit da zdržim več kot 15 min![/quote]

Jst mam dva, pa se nikdar ne menim o njih, ker nobenga ne briga kako poteka moj dan z njima. Oziroma, ne mislim sploh razlagat, da imam otroke, ker to nikogar ne briga, če me razumeš. Poleg tega, z materinstvom nisem zgubila svoje osebnosti in jaza, kar za večino mamic nebi mogla rečt.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close