Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek hiperaktivni otroci na kavi

hiperaktivni otroci na kavi

Misliš na splošno ali glede hrane?

Ker na splošno otroku daš tudi tisto, kar hoče. S tem ga spodbujaš k razmišljanju, izražanju svojih hotenj, želja…saj si nihče ne želi lutke, ki bi vedno migala tako kot bi mi hoteli:).[/quote]

in tako so nastali Matkič, Spider DoSadni .. in babnice v tej temici ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Očetje pogojujemo svojo ljubezen, želimo po “srednjeveških metodah” uveljaviti red – zadeva je zelo preprosta naredi to in to in in te bo oče imel rad, če ne…. na srednjeveško natezalnico, takoj! 😉
Tu ni nobenega dvoma, ni pogajanj in ko otrok to ve se počuti varnega znotraj postavljenih mej.
Mamice pa se “demokratično” dogovarjate, ker vaša ljubezen do otroka je brezpogojna, karkoli otrok naredi še vedno ga imate rade, četudi vidite, da vas izsiljuje z “lačen in žejen” se ve še kar polne ljubezni, pogajate z njim.
Kar navdaja otroke z dvomom in včasih je to breme precej težko za malo bitje, ko koleba kako se odločiti.

Ker si nismo enaki je prav tako, da mama vzgaja drugače kot oče, a paziti je treba, da je obojega ravno prav ne pa da drug drugemu rušita avtoriteto 😉

Vse tukaj pišoče ste proti razvajenim moškim (in ženskam), ko pa gre za vaše otroke se pa kriteriji razvajenosti malo prilagodijo 😉 (blago rečeno) oz to že ne more bit slabo za njegov razvoj, za njegovo razmišljanje, če se otrok lahko v nedogled sam odloča o čemurkoli…… :/[/quote]
Pa v kakšen nedogled? Spet te je v ekstrem zaneslo… :/

Nihče pa še ni omenil očijevih princesk, ki se jim očiiii ne more upreti, pa očijevih sinetov, prenašalcev priimka, ponosa familije, ki majo popolno protekcijo s strani očeta…

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...


pri “princeskah” je enostavno … število i-jev v “očiiii…” ustreza številu mest zneska v € (9, 99, 999, …) ☺ simpl

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Še dobro, da se je oglasila Senza, ker sem že hotela kontaktirati tehnično pomoč MON-a :)))
Eeemm … kje ste vi? Že pri razvajenosti?

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

pri fouš goveji župi ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Očetje pogojujemo svojo ljubezen, želimo po “srednjeveških metodah” uveljaviti red – zadeva je zelo preprosta naredi to in to in in te bo oče imel rad, če ne…. na srednjeveško natezalnico, takoj! 😉
Tu ni nobenega dvoma, ni pogajanj in ko otrok to ve se počuti varnega znotraj postavljenih mej.
Mamice pa se “demokratično” dogovarjate, ker vaša ljubezen do otroka je brezpogojna, karkoli otrok naredi še vedno ga imate rade, četudi vidite, da vas izsiljuje z “lačen in žejen” se ve še kar polne ljubezni, pogajate z njim.
Kar navdaja otroke z dvomom in včasih je to breme precej težko za malo bitje, ko koleba kako se odločiti.

Ker si nismo enaki je prav tako, da mama vzgaja drugače kot oče, a paziti je treba, da je obojega ravno prav ne pa da drug drugemu rušita avtoriteto 😉

Vse tukaj pišoče ste proti razvajenim moškim (in ženskam), ko pa gre za vaše otroke se pa kriteriji razvajenosti malo prilagodijo 😉 (blago rečeno) oz to že ne more bit slabo za njegov razvoj, za njegovo razmišljanje, če se otrok lahko v nedogled sam odloča o čemurkoli…… :/[/quote]
Pa v kakšen nedogled? Spet te je v ekstrem zaneslo… :/

Nihče pa še ni omenil očijevih princesk, ki se jim očiiii ne more upreti, pa očijevih sinetov, prenašalcev priimka, ponosa familije, ki majo popolno protekcijo s strani očeta…[/quote]Senza iz majhnega raste veliko……. 🙂

No če beremo tole temo bolj mamice zagovarjate razvajanje in potem, če je še očiiiii tak (beri mama s pipijem) potem je so izpolnjeni res vsi pogoji….. :/

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Eeeemmm, kakšen se je tebi zdel otrok na kavi iz uvodnega posta, bolan (hiperaktiven), razvajen ali čist normalen za današnji čas, pač je še malo pofirbcal še pri sosednjih mizah?

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Eeeemmm, kakšen se je tebi zdel otrok na kavi iz uvodnega posta, bolan (hiperaktiven), razvajen ali čist normalen za današnji čas, pač je še malo pofirbcal še pri sosednjih mizah?[/quote]

Sej veš kako je, če je moj je zvedav, če je pa tuj je pa razvajen.


Če se zgovarjaš na naravni način hranjenja, potem je treba otroku ponuditi le naravni način hranjenja. To pomeni le takšno hrano, kot zraste v naravi. Torej le presno hrano.
Človek je v osnovi frutarijanec in njegov naravni način hranjenja zadostiti s sladkarijami, je čisto zavajanje naravnih potreb. Saj se le od sadja in presne hrane ni možno zrediti.
Kar pomeni, da je naravni način prehranjevanja že zdavnaj uničen zaradi nenaravne in predelane hrane.
Od tega, kar mi doma pripravimo za kosilo, pa se ni možno zrediti, ker je glavna jed zelenjava ali pa kakšna kaša. Zato se ne gre za nobeno siljenje, če otrok ne more pojesti vsega. A če ne more pojesti vsega potem tudi sladkarij ne more. Ali ne ? 🙂 Razen, če se gre za izsiljevanje….Saj res, za nekatere mame otrok ne izsiljuje, ampak starš, ko pravi, da je treba pojesti vso zelenjavo. 🙂

Ja, tako nekako to gre. 🙂


Če se zgovarjaš na naravni način hranjenja, potem je treba otroku ponuditi le naravni način hranjenja. To pomeni le takšno hrano, kot zraste v naravi. Torej le presno hrano.
Človek je v osnovi frutarijanec in njegov naravni način hranjenja zadostiti s sladkarijami, je čisto zavajanje naravnih potreb. Saj se le od sadja in presne hrane ni možno zrediti.
Kar pomeni, da je naravni način prehranjevanja že zdavnaj uničen zaradi nenaravne in predelane hrane.
Od tega, kar mi doma pripravimo za kosilo, pa se ni možno zrediti, ker je glavna jed zelenjava ali pa kakšna kaša. Zato se ne gre za nobeno siljenje, če otrok ne more pojesti vsega. A če ne more pojesti vsega potem tudi sladkarij ne more. Ali ne ? 🙂 Razen, če se gre za izsiljevanje….Saj res, za nekatere mame otrok ne izsiljuje, ampak starš, ko pravi, da je treba pojesti vso zelenjavo. 🙂

Ja, tako nekako to gre. :)[/quote]

Zame presno prehranjevanje ni naravno. Ljudje imamo zobe za grist, ne za okras:). Zagovarjam raznoliko hrano, kar pomeni tudi uživanje mesa, sploh pri otrocih, ki se še razvijajo. Kateri otrok ti bo pojedel ogromne količine fižola kot nadomestek mesa?:) Pravim le, da imajo otroci količinsko prirojen občutek, kdaj je dovolj oz. kdaj ni. Z raznimi nagradami porušiš to ravnovesje, ker mora otrok pojesti še eno žličko za mamo, za očeta, za babi, za dedka, za teto, za strica…sploh se ne konča:). Otroku daješ občutek, da pri hranjenju vedno dela nekaj za druge. Po možnosti ga postaviš še pred TV, da je z mislimi drugje in kar golta hrano. Po hotelih sem opazila, kako mamice otroke postavijo pred iPade in jih futrajo vmes, ko oni gledajo risanko in podobno. Skratka skregano z logiko in ni čudno, da je marsikateri otrok predebel za svojo starost.

Eeeemmm, kakšen se je tebi zdel otrok na kavi iz uvodnega posta, bolan (hiperaktiven), razvajen ali čist normalen za današnji čas, pač je še malo pofirbcal še pri sosednjih mizah?[/quote]

Na žalost nisem bila jaz tista, ki je bila s krivokljunko na tej kavi, bi pa takole na prvo žogo rekla, da gre za zdravo, normalno razvito in igre željno punčko, ki je morala sedeti pri miru, ob kavi z dvema starima kokljama (oprosti, krivokljunka :))), medtem ko je bilo njej do igre, kar bi pravzaprav otroci morali ves čas početi.

Mimogrede, si prebral tisto knjigo? Zakaj nisi? Ne moreš dve uri sedeti/ležati pri miru? Se ti ne ljubi in raje počneš kaj drugega? Ccc… tebe so kot otroka razvajali, počel si lahko, kar si hotel, zdaj pa imam hudiča :)))))

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Eeeemmm, kakšen se je tebi zdel otrok na kavi iz uvodnega posta, bolan (hiperaktiven), razvajen ali čist normalen za današnji čas, pač je še malo pofirbcal še pri sosednjih mizah?[/quote]

Na žalost nisem bila jaz tista, ki je bila s krivokljunko na tej kavi, bi pa takole na prvo žogo rekla, da gre za zdravo, normalno razvito in igre željno punčko, ki je morala sedeti pri miru, ob kavi z dvema starima kokljama (oprosti, krivokljunka :))), medtem ko je bilo njej do igre, kar bi pravzaprav otroci morali ves čas početi.

Mimogrede, si prebral tisto knjigo? Zakaj nisi? Ne moreš dve uri sedeti/ležati pri miru? Se ti ne ljubi in raje počneš kaj drugega? Ccc… tebe so kot otroka razvajali, počel si lahko, kar si hotel, zdaj pa imam hudiča :)))))[/quote]Tisti punčki (po moje) še ni nihče razložil na njej razumljiv način, kako se obnašaš ko greš s staro kokljo na kofe oz da naj vsaj pazi, da ne bo motila ljudi pri sosednjih mizah, ker v družbi veljajo neka pravila (napisana in ne napisana) 😉 in zato je bilo vsak eni kokoški tam malo neprijetno :)))

Meni pa tudi nihče ne reče, sedaj pa je čas, da vzameš tisto knjigo v roke in jo predihaš oz se vedno najde nekaj/nekdo kar me odvrne od te namere in potem (globoko) diham kje drugje samo pri knjigi ne…… 😉
Saj nisi preveč huda, a ne koklja? :))))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


Pa v kakšen nedogled? Spet te je v ekstrem zaneslo… :/

Nihče pa še ni omenil očijevih princesk, ki se jim očiiii ne more upreti, pa očijevih sinetov, prenašalcev priimka, ponosa familije, ki majo popolno protekcijo s strani očeta…[/quote]Senza iz majhnega raste veliko……. 🙂

No če beremo tole temo bolj mamice zagovarjate razvajanje in potem, če je še očiiiii tak (beri mama s pipijem) potem je so izpolnjeni res vsi pogoji….. :/[/quote]
Da bi iz malega zraslo veliko, mora imeti za to pravšnje predispozicije. Če daš želvo v majhen akvarij, ne bo gromozanska, pa če se na glavo postaviš. In če otroka od malega navajaš, da je ne vedno ne, tudi ne bo več poskušal z izsiljevanjem, bo pa toliko bolj zadovoljen, če mu boš kdaj sam od sebe ponudil tisti sladoled na sprehodu, pa čeprav eno uro pred kosilom. In ja, če otrok ne mara zelenjavne juhe, ga nikar ne sili z njo, naredi zelenjavne polpete, ki jim gredo ponavadi bolj v slast, pa še hladne lahko jejo čez popoldne…
Sama sem absolutno proti temu, da se iz čokolade, sladoleda, napolitank ipd. dela ekskluzivo, ker to niso. Dandanes je ekskluziva domača zelenjava in sadje, sploh za tiste, ki nimamo vrta in nismo pristaši teorije, da je meso nujni del obroka.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...


Ribica, zdaj pa še mi razloži kaj je treba bolj gristi in za kaj imeti bolj močne in zdrave zobe ?
Za razne juhice, kašice, čokolino, makarone…Ali pa za jabolka, hruške, lešnike, mandeljne….?

Saj ga pri meni tudi jejo. A naravno bi pomenilo to, da ubiješ srno in jo surovo, še toplo poješ. In za takšno naravno in presno hrano rabiš kar dobre zobe. 🙂
Človek si je uničil zobe s kuhano hrano in belimi strupi.

Ti še vedno nočeš razumeti, pa čeprav sem že trikrat napisal, da otroka ne silim, da mora jesti, če ne more več.
Ko otrok reče, da ne more, mu rečem, da pač naj pusti in bo pozneje, ko bo lačen.
Meni je to res bedno, ko kdo tako govori in otroka sili, kot pišeš.

To pa so moderne mamice in moderni načini, ne pa srednjeveški. 🙂

Robi no, kaj pa sama oblika nasih zob? Res kaze na to da surovo meso lahko trgamo in prezvecimo? Daj no, smo pa ja napredovali iz predjamskega cloveka! Sej ni point v prekuhani hrani, ampak kaksno vrednost ima ta hrana. Ali vsebuje koristne snovi ali ne. Saj cesen in cebula sta tudi grozno zdrava, a ju mnogo ljudi surovih ne prenese.

Ce se povrnem na izvorno emo, se vseeno bolj strinjam z onetom da otrok rabi meje in omejitve. Saj se ne ukvarjate po cele ure s frocem?! Sui upate na wc sami? Kaj pa kuhanje? Starsevstvo ne sme pistat mucenistvo in otrok ne zajedalec.


Saj pa sem že napisal, da smo ljudje v osnovi frutarijanci. To pomeni sadjejedci. Tu pa tam še kakšne orešček, pa košček mesa, pa smo najbolj blizu naravnemu načinu prehranjevanja.
Seveda to ni možno realizirati, ker ne živimo v eksotičnih krajih, da bi imeli skozi vso leto na razpolago sveže sadje.

S toplotno obdelavo se uniči večina vitaminov in encimov, ki so kot katalizatorji pri prebavi hrane. Zato mora človek pojesti veliko več kuhane hrane, da zadosti potrebam po vitalnih snoveh. A hkrati pa zaužije preveč hranilnih snovi, ki povzročajo nabiranje kg in zamaščenost telesa.


Če ne more pojesti, ga seveda ne bom silil. Mogoče bo čez eno uro lačen in bo seveda najprej dobil svoje kosilo, šele potem pa kaj drugega ali pa sladoled.
Ni pa šans, da bi povedal, da noče solate, bi pa raje kruh s pašteto. 🙂

Ne razumem, zakaj je sladoled izsiljevanje ?[/quote]

Robi, jaz dojemam tako otroka, kot odraslega – enako. Tudi otrok je človek, s to razliko, da (ker je naš) do njega gojimo neka svoja (včasih prevelika) pričakovanja. Da bi nam bil podoben, da bi živel po načelih, ki se nam zdijo prava ali pa, da bi jedel vso zelenjavo. Ampak čeprav otroci so neke vrste preslikava, ni nujno, da prav naša. So majhni človečki s svojimi potrebami in željami, ki jih je treba spoštovati. So bodoči odrasli, ki bodo skozi čas razvili neke povsem svoje navade in način življenja, mogoče ravno kontra tistim, katere smo jim vcepljali.

Absolutno se strinjam, da je treba otroka učiti, usmerjati, spodbujati, pa tudi kakšno stvar prepovedati. Ampak tukaj ne govorimo o tem, ko hoče otrok vtakniti dve žici v vtičnico električne napeljave ali skočiti na glavo v brezno, temveč o tistih situacijah, kjer pa imamo starši vendarle nekaj manevrskega prostora. Dosledno vztrajati pri “svojih” pravilih (za katere pravzaprav niti ne vemo ali so prava) in zahtevati od otrok določeno ravnanje (v situacijah, kjer bi bili dogovori možni) mi je zgrešeno z vso logiko. Zakaj toliko zahtevati od otrok? Ko pa tudi sami nismo dosledni pri svojih odločitvah/obljubah, ki smo jih sprejeli pri dovolj razviti in zdravi pameti.

Mogoče bi pa na takšen način poskusili še pri tistih, ki trpijo pomanjkanje seksualnega apetita ob domači kuhinji. Ko bo začutil potrebo, mu najprej ponudimo lastno ženo. Če jo zavrne, ker mu ne paše, jo je že sit ali se mu gabi njen okus in vonj, počakajmo. Čez čas, ko se mu bo spet zahotelo, mu zopet ponudimo ženo. In to počnimo “do konca”. Z obljubo, da si bo potem lahko omislil ljubico, sladico ali pa kruh in pašteto.

Pojejmo, kar je na krožniku, četudi je šmorn. Bodimo dosledni.

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]


Ja, seveda je človek.
A vedno pogostejše težave okrog razvajenih in čustveno nezrelih sončkov, so zame dejstvo, da se do otrok prepogosto goji premajhna pričakovanja.

Smo ravno včeraj bili na obisku pri eni družini, kjer imajo dva otroka…In smo najprej bili priča jezi in pritoževanju staršev, da njuna otroka ne počneta ničesar drugega, kot da sta cel dan v svoji sobi pred računalnikom. Da nočeta ničesar delati in se samo zgovarjata drug na drugega, pa čeprav se od otrok ne zahteva nobeno fizično delo, ampak čisto preprosta opravila. Ampak je za takšne otroke, ki imata vsak po dva računalnika, najnovejši telefon in vse ostalo, kar si zmislita, preveč že to, da se spravita iz svoje sobe stran od računalnika.
To je tipična moderna družina, kjer se od otrok “preveč” pričakuje.

Ob tem se spomnim na izjave tistih žensk, ki trdijo, da nočejo otrok, ker njihovi otroci tako ali tako ne bodo skrbeli za njih, ko bodo sami ostareli. In vidim, da imajo v večini primerov kar prav, saj takšni otroci ne bodo znali drugega, kot izkoriščati hotel “mama” dokler bo možnost.

Vsak ima svoja pravila in svojo logiko.
Tako, kot se tebi zdi zgrešena moja doslednost, tako se meni zdi zgrešeno tvoje popuščanje.
Vsak dela tako, kot sam misli, da je prav.

Ja, saj so bogi…:)
Ni čudno, da je toliko čustveno labilnih oseb, ki so polni samopomilovanja.

:)))
Na koga je pa to letelo… 😉

Mislim, Margot, da bi marsikatera žena bila zadovoljna s tovrstnim delovanjem, s čimmanj čakanja na vmes…

:)))
Na koga je pa to letelo… 😉

Mislim, Margot, da bi marsikatera žena bila zadovoljna s tovrstnim delovanjem, s čimmanj čakanja na vmes…[/quote]

Ni letelo na nikogar konkretnega. Z Robijem samo debatirava.
Nisem pa hotela biti kruta, čeprav zgodba bi se morala začti z … starši ti določijo ženo… :)))

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Torej v dobi, ko odrasli seksajo po računalniku ti še vedno pričakuješ, da se bodo otroci igrali zunaj, na igrišču? ://

Šalo na stran :)) Poglej, če ni v igri kakšna računalniška odvisnost potem dva računalnika, najnovejši telefon in vse ostalo ni razlog, da nočeta ničesar delati in da ne opravljata preprostih opravil. Takšno izgovarjanje velikokrat pride staršem zelo prav. Paše jim, da imajo otroci računalnike in telefone zato da imajo mir pred njimi, ker se jim ni treba posvečati in jih vzgajati, potem se pa čudijo, da so nevzgojeni. Iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da je pri nas doma iztržek opravljenih gospodinjskih opravil od našega računalniškega frika veliko večji, kot pa od potepuške madam, ki jo je na vseh igriščih dosti. Torej, hočem ti povedati to da – temu ni kriv računalnik, še manj pa materialno stanje družine (če si hotel povedati tisto: bolj ko imajo otroci polne riti…)

Imeti otroke zato, da boš preskrbljen na stara leta?

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Se strinjam, celotna družina je vpeta v neko (odvisniško) mrežo, kjer vsak nekaj “profitira”. Tako vzdržujejo svojo “družinsko homeostazo”.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Kaj pa vem, če je tako enostavno.

Stvar je v tem, da več otrokom nudiš, kar tako, brez da bi se zato potrudili, da ne vidijo v tem prave vrednosti. Vse jim je tako samoumnevno. In tako potem ni občutka sreče, zadovoljstva, ko nekaj dobijo. Saj ni bilo nobenega truda zato, da so to dobili.

Saj ne pravim, da je za vse otroke enako, se pa zna tako zgoditi.

a take hiperaktivne mule, ko zrastejo mečejo jajca, moko … v mlade sošolce ☺
pa popivajo po vaških trgih neko ceneno pijačo

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]


Ja, kdo bo pa delal za naše penzije ? 🙂
Če ne bo preveč sebičnih ljudi, ki bodo na podlagi svojih navad zlahka prišli do bogastva, da sploh ne bo denarja za ostale poštene ljudi 🙂

Seveda je lahko razlog, da imajo starši mir pred otroci.
A v tem primeru (in verjamem, da prav tako v večini primerov) je bil naveden razlog to, da starši otrokom to vse privoščijo, ker sami niso imeli vsega tega in nekega materialnega bogastva. Kar pomeni, da starši s tem, ko otroku vse to privoščijo, zdravijo svoje travme in otroke le uporabijo kot sredstvo preko katerih tekmujejo z ostalimi, da se lahko pohvalijo kaj vse imajo njihovi otroci….
In ker v otroke projicirajo lastne občutke manjvrednosti, se jim otroci zelo hitro začnejo smiliti, ko je potrebno od njih karkoli zahtevati. Zato je treba otroku bolj ali manj vse prinesti k riti, da se ne bodo preveč naprezali in trudili, kot so se včasih morali starši, da so si kaj zaslužili.
Zato družba prehaja v drugo skrajnost. Od represivne vzgoje v permisivno. Rezultati pa so nevzgojeni in arogantni otroci, ki samo zahtevajo ter nimajo občutka za spoštovanje, saj so naučeni, da starši upoštevajo in spoštujejo predvsem njihove želje.

Veliko zgodb se začne z……Otrok pretepel mamo…Otrok ne upošteva učitelja….Razvajeni sončki popivajo in razbijajo po ulicah….:)

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close