ŽENSKI IDEAL
Ideal – to samo notri v določen lik projeciraš svoje neizpolnjene želje, hrepenenja, pričakovanja, sanjarjenja, romantične predstave, pozitivne čustvene vsebine, ko mu pripišeš določene lastnosti, ki včasih mejijo na božanske kvalitete. In kot tak je ideal nedosegljiv, ker ni realen.
Lažje pa ta ideal najdeš, če si v prvi vrsti zadovoljen s samim sabo. Navadno takrat ne iščeš napak in slabosti, ampak opažaš predvsem pozitivne lastnosti, vse ostalo pa skušaš razumet.
Ideal je samo neka predstava, ki si jo naša podzavest namisli. V podzavesti pa se skrivajo tudi vse naše “napake” oziroma lastnosti, ki jih pri sebi nismo sprejeli oziroma z njimi nismo zadovoljni. In iz tega potem sledi, da te napake opažamo pri drugih v različnih oblikah. Kažemo jih pa s kritiziranjem, obsojanjem, zavistjo in tako naprej. Tudi, če tega ne počnemo na glas in si te stvari samo mislimo, nismo veliko na boljšem. Morda smo le malo bližje kakšnemu spoznanju, ker se očitno zavedamo, da to početje ni “lepo”.
Marko, a se res da nezadovoljstvo s seboj kompenzirati z materialnimi dobrinami in kako dolgo to “razmerje” sploh traja? Ali je prav, da sploh tako razmišljamo? Npr nekdo, ki je zelo uspešen, si posledično lahko privošči številne dobrine (piči luksuz), ali ni sporno, da na tem forumu potem temu pravimo, da je to le “zdravljenje” nezadovoljstev s seboj (nakupovanje dobrin).
Dokaj ozek in krivičen pogled.[/quote]
Malo bom kritičen. Ozko je tvoje razumevanje, ne toliko moje razmišljanje. Nisem napisal, da tisti, ki kopičijo material, da so nujno nezadovoljni s sabo. To sploh ne. Saj, če dobro prebereš še enkrat, boš morda razumela. Če pa želim zajet vso širino svojega pogleda, pa bi vsak odgovor moral napisat na dolgo in široko. Nekaj svobode pri razmišljanju pa vam le želim pustit. :)[/quote]
Z razumevanjem res skoparim, sem še prebrala vsaj 2x, da sem si malo popravila prvotni vtis 😉
Lahko bi še dodali, da je po slikah sodeč razmišljanje (vseh?) moških o ženskah le o “embalaži”, le ta predstavlja užitek.
“Glava” je moteč dejavnik na objektu poželenja, potešitve [sup]MOJIH[/sup] potreb…..
Hm po temeljitem premisleku bi se kar za Spelco odlocu. Govorim cisto vizualno, kaksna oseba je se mi ne ne sanja.[/quote]
Sem predvidevala, da imaš “boljši” okus.:) …. no, al pa vsaj drugačen.
p.s.
Mislim pa, da nisem narobe predvidevala…. ali pač? :)))[/quote]
Tudi jaz nisem narobe predvidevala. 🙂 Moj okus pa je še vedno takšen, kakršen je. In Špela mi ni nič posebnega: širok pas, umetni joški, debele noge, običajen obraz … Vem pa, da je najbež všeč večini moškim, ampak to še vedno ne spremeni mojega okusa. 🙂
Hm po temeljitem premisleku bi se kar za Spelco odlocu. Govorim cisto vizualno, kaksna oseba je se mi ne ne sanja.[/quote]
Moški 111, mene pa zanima zakaj bi se odločil ravno za Špelo?[/quote]
Ker ga že nekaj let berem, naj ti odgovorim namesto njega: on je tako vzviešn, da ne opazi tistih pod D (na srečo, ne bi si želela da me taki šovinisti opazijo), se pravi, to je glavni kriterij. Ni pene, če ima gnile zobe, glavno, da so joški.
Kaj pa je narobe s Špelo, da nobenemu ne bi “smela” bit všeč, kot oseba na primer oziroma tud če samo vizualno? Itak se vedno zagledamo najprej z očmi.
Mene zanima, zakaj bi se moški111 odločil zanjo. V živo sem jo srečala pred kakšnim letom v City parku v eni od trgovin in lahko rečem, da je punca precej lušna, kaj drugega pa niti nisem zaznala. Ne, jaz nimam nič proti njej 😉
Oh saj vem da vam je večini oh in sploh in ne pravim, da komu ne sme biti všeč. Mene pa pač po postavi spominja na nilskega konja s tem širokim pasom in debelimi rokami. Niti trohice feminilnosti mi nima, pa naj jo mediji še tako favorizirajo v višave. Kakšni Tini Vrhovnik ne seže niti do gležnjev. Razumljivo?
Ampak dobro, jaz sem ženska in moje mnenje tako ne šteje.
Forum je zaprt za komentiranje.