ŽENSKI IDEAL
Ok, po svoje zanimivo, čeprav jaz sem zanjo slišala tule prvič ali pa sem do tukaj preslišala, ne vem no, se ne ukvarjam s tem, kakšne so druge, raje s seboj, če se mi da 😉
Sodeč po komentarjih s foruma za zaključujem, da Monica konkretno razbija stereotip, da so blondinke bolj iskana/idealizirana “trofeja”
Ne vem, kaj imajo moški na spiskih, si bom morala kdaj od katerega spisek sposoditi ali ukrasti 😉 Monica je vzor, kot zgleda se moram res pozanimat, kdo je ta dečva, da mnogim daje vzor…. ja, nič novega, spet sem hodila po svetu z zaprtimi očmi 🙂
Upam, da ni prepozno 😉
http://www.youtube.com/watch?v=AmQEZ3t2Vjs
Zakaj je angleščina bolj “cool” v primerjavi s slovenščino? Ker je “in”, manjvrednostni kompleksi??[/quote]
Angleščina je zakon, najboljši jezik na svetu.[/quote]
Da nekdo bolje obvlada angleščino kot slovenščino, ki je materinski jezik, je na nek način žalostno, ker gre za plitki konformizem. Namreč tujci, narodi, ki so nam poskušali zagospodovati, so vedno preganjali naš jezik in literaturo, ker je jezik je glavni temelj naše kulture, na podlagi katerege se identificira nek narod. Če ni jezika, je asimilacija in stapljanje z velikimi narodi neizbežna….
Če se lažje izražaš v tujem jeziku kot lastnem, to ni hvale vredno. Če bi vsi tako razmišljali v Avstrijski Koroški, ne bi imeli niti teh par odstotkov slovenskega življa, ki je še ob koncu 19. stoletja predstavljalo večino. Meni se zdi naravnost bedasto, ko v narodnostno mešanih družinah otroci ne znajo našega jezika, kot da bi se sramovali svoje majhnosti, ker so očitno neuku, da ja slovenščina pravzaprav posebnost, nikjer na svetu nimaš na tako majhnem prostoru, da bi se govorilo preko 50 narečij, prekmurščina naj bi ohranjale menda še nekatere besedne dragulje iz protoslovanskega besedišča. Enako “dojemljivost” Slovencev za tuje jezike so izkoriščali tudi v prejšnji Jugoslaviji, ko je bila srbohrvaščina “boljši jezik” od slovenskega.
Matjazko-Take it easy, listen to this track and relax:)
The sun in my eyes and the world at my feet
My love’s in the music, the music’s in me…res hud refren.
Angleščina je zakon, najboljši jezik na svetu.[/quote]
Da nekdo bolje obvlada angleščino kot slovenščino, ki je materinski jezik, je na nek način žalostno, ker gre za plitki konformizem. Namreč tujci, narodi, ki so nam poskušali zagospodovati, so vedno preganjali naš jezik in literaturo, ker je jezik je glavni temelj naše kulture, na podlagi katerege se identificira nek narod. Če ni jezika, je asimilacija in stapljanje z velikimi narodi neizbežna….[/quote]
Dvomim, da se najde kje kdo. Za zgodovino mi pa dol visi, angleščina je še vedno numero 1. Besede dvakrat lepše zvenijo, kot v slovenščini in to je zame čisto dovolj.
Podobno na primer v narodostno mešanih zvezah, ko en ali noben od partnerjev ne govori materinega jezika drugega, meni je to tudi bedasto, na primer, saj ne da bi špekulirala, kako je (bo) to pri tebi, to je seveda stvar tvojega zasebnega življenja, samo meni se to zdi pusto, saj ji ne moreš niti reči, da jo imaš rad, ko te ne bo razumela, in potem si v eni temi celo pisal, da če to prevečkrat govoriš, da je izraz neke notranje negotovosti, ali kako že…
Seveda, po drugi strani je pa tudi patetično, da se ne moreš nekako normalno pogovarjati v tujem jeziku brez uporabe google translatorja… ccc
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Sam res Sadni, sem že kot 9, 10 letni otrok znala angleško recimo tam okoli 50% sedaj jo pa znam vsaj tako moji angleško govoreči frendi pravijo da okoli 85-90%. Ampak sem bila vedno v temu, torej vedno sem kaj prevajala, gledala cnn, bbc, mtv..ogromno sem brala v angleščini in nemščini, drugače se jezik pozabi. Vedno me je ta jezik bolj privlačil kot slovenščina, zato sem napisala da se lažje izrazim v angleščini.
Meni je dosti hudo ko vidim da določeni v sloveniji tako slabo govorijo angleško in recimo veliko stvari ne morejo početi. Že če samo pogledamo internet, so omejeni samo na slovenske ali še mogoče kake hrvaške spletne strani. Sedaj svojo mami učim angleško, pa je res naporno, ker ta generacija ni odraščala z angleškim jezikom in nimajo nobenih osnov.
Matjazko-Moja slovenščina je zelo dobra, če hočem in se potrudim lahko perfektno slovnično pišem. Samo kot sem rekla ne čutim slovenščine kot svojega jezika, zato je pa tukaj angleščina, ki jo hvala bogu razume večina svetovnega prebivalstva.
Da nekdo bolje obvlada angleščino kot slovenščino, ki je materinski jezik, je na nek način žalostno, ker gre za plitki konformizem. Namreč tujci, narodi, ki so nam poskušali zagospodovati, so vedno preganjali naš jezik in literaturo, ker je jezik je glavni temelj naše kulture, na podlagi katerege se identificira nek narod. Če ni jezika, je asimilacija in stapljanje z velikimi narodi neizbežna….[/quote]
Dvomim, da se najde kje kdo. Za zgodovino mi pa dol visi, angleščina je še vedno numero 1. Besede dvakrat lepše zvenijo, kot v slovenščini in to je zame čisto dovolj.[/quote]No to ej tudi bedasto, ne morem drugače, nekaj posebnega so zraven slovenščine, (tu ni razprave) na primer lužiška srbščina in kavkaški jeziki, če prav vem, vsaj čečeščina, ki ohranjajo dvojino…
sicer pa so bolj spevni od angleščine romanski jeziki, zlasti portugalščina, romunščina, (filmčki posvečeni izključno tebi, Sadni prijatelj :)))) )
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Da nekdo bolje obvlada angleščino kot slovenščino, ki je materinski jezik, je na nek način žalostno, ker gre za plitki konformizem. Namreč tujci, narodi, ki so nam poskušali zagospodovati, so vedno preganjali naš jezik in literaturo, ker je jezik je glavni temelj naše kulture, na podlagi katerege se identificira nek narod. Če ni jezika, je asimilacija in stapljanje z velikimi narodi neizbežna….[/quote]
Dvomim, da se najde kje kdo. Za zgodovino mi pa dol visi, angleščina je še vedno numero 1. Besede dvakrat lepše zvenijo, kot v slovenščini in to je zame čisto dovolj.[/quote]
Angleščina je “simple jezik”, ni dvoumen, zato je recimo mednarodni jezik, zato se tudi uporablja v programiranju. Takim, ki jim za zgodovino “dol visi”, se jim ponavlja ravno zaradi ignorantsva, ker se ničesar ne naučijo iz nje.
Forum je zaprt za komentiranje.