Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Zakaj ženske po določenih letih skupnega življena prevzamejo vlogo samo mame

Zakaj ženske po določenih letih skupnega življena prevzamejo vlogo samo mame

Vidim, da sploh ne veš kaj je Cooper. Verjetno si želel povedat, da v 12ih minutah pretečeš 2800m. Ali pa si hotel povedat, da si pretekel 2400m v 12min?
Cooper je za moške: 2400m (meri se čas)oz. tek na 12min (meri se pretečena razdalja).
Kakorkoli že: 2800m v 12 minutah smo tekle punce v srednji šoli. Tiste bolj agile seveda. Za fante, sploh take v najboljših letih, je pa to švoh.

Dobro, potem pa nimam tako nizek prag. 🙂 Problem je v tem, da pri fuzbalu jih redko fašeš (odvisno tudi od sloga igre), pri boksu jih pa vedno. In pri fuzbalu (sem ga treniral, tega s kopačkami) jih nihče nerad faše.
Tisti, ki jim je to bilo všeč, so šli verjetno prej že v boks. Dobro, bli so tud taki, ki so ostali pri fuzbalu in so vedno jamrali, če so jih dobili po nogah. Nekaj bolečine je pač treba vzet v zakup, če se odločiš za nek določen šport. Nogomet je delno kontaktni šport, tenis recimo ni. In šah tudi ne. Še vedno pa ti lahko kdo nabije žogico v glavo, zabriše lopar ali pa te trešči po glavi z igralno ploščo od šaha. Ampak verjetnost je manjša. :))
Pri fuzbalu jih po nogi pogosteje dobi tisti, ki preveč “dribla” ali pa če igra z “divjaki”, ki so namesto v boks, šli v fuzbal, če malo poenostavim. Fuzbal pač ni za vsakega. Če daš pijance v avto in na cesto, se bodo tudi zaletavali med seboj, pa ne namerno. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


In ti si naš terapevt ali pa iščeš svoje mesto med bolniki, pa te ne sprejmejo? :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Vidim, da sploh ne veš kaj je Cooper. Verjetno si želel povedat, da v 12ih minutah pretečeš 2800m. Ali pa si hotel povedat, da si pretekel 2400m v 12min?
Cooper je za moške: 2400m (meri se čas)oz. tek na 12min (meri se pretečena razdalja).
Kakorkoli že: 2800m v 12 minutah smo tekle punce v srednji šoli. Tiste bolj agile seveda. Za fante, sploh take v najboljših letih, je pa to švoh.[/quote]
Iz wikipedije :

The Cooper test is a test of physical fitness. It was designed by Kenneth H. Cooper in 1968 for US military use.[1][2][3] In the original form, the point of the test is to run as far as possible within 12 minutes.

Razdaljo prelaufanih metrov se izmeri glede na spol in glede na starost. Torej v razponu 20-29 let ( kjer se nahajam jaz ) piše da, če pretečeš 2800m v 12ih minutah to pomeni zelo dobro, za ženske je pa ta razdalja 2700m.

Vir : http://en.wikipedia.org/wiki/Cooper_test

Nimaš pojma, ti verjetno še tečt ne znaš, kaj šele da bi pretekla takšno dolžino !

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Vidim, da sploh ne veš kaj je Cooper. Verjetno si želel povedat, da v 12ih minutah pretečeš 2800m. Ali pa si hotel povedat, da si pretekel 2400m v 12min?
Cooper je za moške: 2400m (meri se čas)oz. tek na 12min (meri se pretečena razdalja).
Kakorkoli že: 2800m v 12 minutah smo tekle punce v srednji šoli. Tiste bolj agile seveda. Za fante, sploh take v najboljših letih, je pa to švoh.[/quote]

Ti pa res nimaš pojma

2800 m ali več v 12 min pod 30 let je smatrano kot ODLIČNA pripravljenost.

http://www.aktivni.si/tek/vadba/cooperjev-test/

poglej razpredelnice

fak no ste eni pametni pa nimate pojma glede Cooperjevega…

Sadni je imel prav

2800m je Cooperjev za moškega in če prelaufa on 2800m v manj kot 12 minutah oz če prelaufa 2800+ metrov v 12 minutah je v odlični kondicijski pripravljenosti….

jaz dvomim da mi uspe 😉 ene 2 jurčka pa bi naredo 😀

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

@ DoSadni in Matkic: naučita se brati tabela. 12 min za 2.800m za do 30 let je samo “dobro”.
prevedeno v max / min točkovanje pa popolnoma povprečno!!

Klik in spodnja tabela[/url]

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]


to je hitrost cca 14 km/h ☺ … “sprehod” z roko na ritki bejbe je pa 5 km/h ☺☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Sadni je v 12minutah pretekel toliko kot jaz v srednji šoli. Ja za 17 letnico je to čisto ok razdalja, odlična pravzaprav :). Če bi bil deklica, bi te sprejeli na DIF s takim tekom.

dedek preberi si tabelo moški

kjer jasno razločno piše da do 30 let je 2800 m pripravljenost ODLIČNA

briga mene računaje minut vijolčna tabela je važna!

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

Hja, hvaljenje s tem, da moški preteče toliko kot ena gimnazijka, ni ravno fajn, a ne?
Pa sploh nisem šla na DIF.

Eh, ta forum je karnekaj postal. Neki anonimni trolli so se začeli pojavljat gor. Ne bi se čudil, če se za temi nicki skriva kak x6, skromni, m., On_…

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

A pol hvaljenje da dvignem toliko kot ene ženske bodybuilderke tudi ni ravno fajn?

Vedno se najde 1 boljši od tebe … če pa ne takrat pa čez 1 leto…

A misliš da ni ženske ki prelaufa več od tebe… torej se po tvojem lahko hvali samo tisti ki je NAJBOLŠI v tem trenutku torej kakšen Bolt ipd… ker proti njim si ti en navadn lokel luzerski tako kot jaz kar se tiče laufanje

butasto mišljenje IQ na sobni temperaturi

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

Jaz nikoli nisem hodila na kake treninge, nisem športnica, ne treniram nič. Torej se hvalit, da ima moški isti čas kot jaz, ki nisem športnica, je res smešno.
Če bi bila športnica, potem je druga, pa nisem. Pač migam za dušo, ko sem pri volji.

Bodibilderke so pa bljak. Bodibilderji tudi.

majketi ?…

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

aja samo si brezposelna in maš cajt migat za dušo vsak dan 2x na dan brez problema

da ti pretečeš 2800m v 12 minutah BREZ aktivnega športnega življenja je možno samo če imaš to v genih ali pa imaš izjemne predispozicije še zraven nadpovprečnih genov…

ali pa da se lažeš 😉

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

Kot sem zapisala, je bil to moj tek v srednji šoli. Nisem pa nikoli bila v nobenem športnem klubu. Vedno migala le za dušo.
Priznam pa, da bi bil sedaj rezultat slabši. Tam nekje 2300-2400m.

Ja no saj Sadni ni več v srednji šoli torej?

Torej je Sadni zdaj boljši od tebe trenutno… tisto kar je bilo ne šteje več… Angleži so tudi bli Svetovni prvaki v fuzbalu pred ”100” leti

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

Samo jaz sem se čisto zapustila, zato toliko slabše. Zredila, polenila. Se bo treba popravit. Od kar imam fanta, sem raje z njim kot na tekanju.
Sicer pa kak moški je to, da z žensko tekmuje?

Ti si se šla primerjat in ”tekmovat” z Sadnim ne on s tabo… (pozabljaš kdo je napisal da je to slabo ker je ona pretekla tolko pa tolko?)

Sploh pa Vonnova je /letos/lani izrazila željo da bi tekmovala ob boku MOŠKIH smučarjev…

torej če si dovolj samozavestna si pripravljena tekmovat z vsakomer…

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

Jaz ne tekmujem, tekme me ne zanimajo. Niti s sadnim ne tekmujem, samo omenila sem mu, da je enak kaki 17letnici.

Sicer ne vem za druge, toda meni tudi deluje ko neka 17-letnica in ne zaradi športnih rezultatov 😛

Kaj je Calypso, ne moreš iz svoje kože ? Kar priznaj si, da sem ti izpadel carčina na tem forumu, zdaj me pa prcaš, ker si na vsak način želiš pridobit mojo pozornost. Ista si kot exotic. Kar sprijaznite se, da si nič ne iščem tu gor, mene se ne da ne impresionirat s črkami. Zaradi mene lahko tudi ti napišeš, da vsak dan hodiš na fitness, da imaš boljšo postavo, kot vse tiste punce, ki smo jih lepili po temah, da se moraš še otepat moških, da te grabijo za rit, bla bla, to nima nobenega efekta name. Piši to matjazku, on bo še presrečen takšnih sporočil, te zna še isti dan povabit na pijačko, pa čeprav pravi, da je v zvezi ( lol ).

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.


Razlogi ponavadi izhajajo iz otroštva in s tem iz izkušenj. 🙂

In to je velikokrat res, da se moški umakne in beži v službo ali v gostilno, ker se ne čuti sposobnega ali pa dovolj dobrega, da bi bil del družine.[/quote]
Tako je, moški sam odigra to vlogo in žensko na ta način prepriča, da ni sposoben. Ona pa tudi ni toliko pogumna (kar je nekako razumljivo, ni pa koristno zanjo), da bi ga povabila in ga opogumila, da on opravi svoje delo dostojno, saj se je ravno tega najbolj bala. To je, da bo njen mož tak ali pa podoben, kot je bil njen oče. In ko se ji ti strahovi uresničijo, se ustraši, umakne iz odnosa in se raje posveti otroku. Vsaj ta jo ima rad.[/quote]

Krivično je zaradi razlogov iz otroštva (ali česarkoli že) drugemu odvzeti priložnost, da se izkaže za sposobnega in ravno tako ne toleriram tega, da je nekdo zmožen narediti otroka, kaj in kako bo z njim pa ga kaj dosti ne zanima oz se te vloge kratkomalo boji – tisti, ki se v tem najdejo si naj kar dajo odrezati testise, jih ne rabijo.

To sva bila s tvojo prijateljico Katenjko. Zakaj nisi izrabil priložnosti, bi ti jo takoj prevzel, če ne bi bil zaseden, baje, 🙂 saj si napisal, da je edina, s katero bi se srečal na pikniku? :)) Mogoče pa so ji bolj všeč moje mišice, čeprav nimam 12 min na 2800 m? 😀

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

To sva bila s tvojo prijateljico Katenjko. Zakaj nisi izrabil priložnosti, bi ti jo takoj prevzel, če ne bi bil zaseden, baje, 🙂 saj si napisal, da je edina, s katero bi se srečal na pikniku? :)) Mogoče pa so ji bolj všeč moje mišice, čeprav nimam 12 min na 2800 m? :D[/quote]
Katenjka je kul za pogovarjat se, čutim pa da se ne bi kaj preveč ujela. Sem prepričan, da je tudi sama podobnega mišljenja. Torej ti jo prepustim, she’s all yours “macho man” !

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close