Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Zakaj biti samski

Zakaj biti samski


Ne vem zakaj tako misliš. Lahko se odločiš za korak, kljub dvomu. Za to je potreben pogum. Če narediš korak samo takrat, ko si prepričana, da je varno, ga morda nikoli na narediš. ;)[/quote]

Tole o dvomu sem pisala zate, ne zase. Ti si tisti ki dvomi v vsak korak in ga postavlja pod vprasaj, ali je pravilen ali ne gre zgolj za projekcijo.

Zato ostani tak kot si![/quote]
A samski? :))[/quote]

JA!

Tisti,ki si zeli biti v vezi, je nesrecen ze zaradi tega,ker je samski. Tvoje pricakovanje,da naj tisti,ki zeli biti v vezi,je pa cisto nerealno,saj nihce ne ve kaj ga caka v neki vezi. Prav tako svoje tezave resujemo v odnosih, saj se le takrat soocamo z izzivi. Tvoj namen je to, da si zelis na razpoago le tiste s katerimi bi se razumela in zmanjsala moznost, da spoznas “napacnega”.

Joj joj Robic, cist si zgresil mojo poanto. Tosta “sporna” izjava je bila misljena bolj v hudomusnem nacinu, dejstvo pa ke, da vsak v vezo prinese svoje tegobe in probleme. Nekoga ki je depresiven ker je samski ne bo resila zgolj sprememba statusa v zaseden”. Marsikak problem lahko spucamo se preden gremo v partnerstvo.

a, da bi samski/e bili/e samski/e … vam pa ne gre — ves čas vam kljuje, da bi ga namakali/e ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Če je nekdo depresiven postal od samskosti, ni rečeno da se ne bi tega stanja znebil, ko bi prešel v partnersko vezo. Problemi so vedno lahko prisotni, če si sam ali ne; to je del “bonusa”, ki ga vsak lahko zraven v vezo prinese. Ni malo družbenih pojavov, da veze nastajajo tudi zato, ker nekdo ni zmožen svojih težav reševati izključno sam.

Capso?

Verjemi. Depresiven clovek prinese ta shit v vezo. In ne, drugi ne more depresivneza od-depresivit. Sam se mora.


no, pa sem izvedl ☺ 10x Calipco_ ♥
že od nekdaj sem se spraševal od kod lahko razni *izmi (komu, faši, naci, …) prevzamejo ljudstvo.

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Mogla bi se prijavit, da ne zapravljam pozornosti s tapkanjam imena…

Ne gre za to, da bi kdo drug drugega “oddepresivil”, gre za to, da depresivna oseba ko bo v vezi, ki mu je manjkala (zaradi odsotnosti katere je postal depresiven) – je njegovo zavedanje da je v vezi tisto, ki ga lahko ozdravi, ne oseba s katero bo.

Človek samega sebe s svojimi odločitvami lahko zdravi, hromi, slabi, poškoduje, uniči.

Nimam potrebe niti razlogov verjeti temu kar pišeš.

za časa Dolfeta so imeli neke “lebensborn” ustanove … tam so samice prišle do semena, samci so si pa jajca “družbeno sprejemljivo” praznili .

aja, pa delovne brigade za časa Juge so bile podobne ustanove – samohranilke so dobile socialno stanovanje (sploh, če je bil oče otroka v Partiji)

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

Zakaj ljudje mislijo, da jih bo veza odrešila vseh problemov, notranjih konfliktov? V odnos naj bi vstopal pripravljen, brez pričakovanj, da te bo drugi rešil lastnih okov. Depresivna oseba ni postala čez noč in tudi za to ni bil le en razlog. Začelo se je s tesnobo, z nezadovoljstvom s sabo in neštetimi neuresničljivimi hrepenenji, ki so začela dušiti.

Calypso_, tako kot si napisala…človek sprejema sam svoje odločitve, sam se lahko reši ali pogubi. Drugi stojijo ob strani in to je največ kar lahko dajo. Ni pošteno, da depresiven človek skoči v zvezi z namenom, da ga ta veza odreši. Kaj lahko ta človek da?

pri premagovanju zavrtij, obsesij, … pomaga, če na f.u.k misliš kot na rekreacijo, družabno igro … ne pa kot premagovanje vzpona na goro, na katero tudi štartaš ne ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]


Pišuka ti si čist popustil zaradi speglane srajce in nedeljskega kosila.
Treba bo it k Marjan na dva deci!!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Calypso, ne rabis verjet. Mogoce bos na to drugace gledala ce se bos kdaj “znasla” v vezi z depresivno osebo ali bila v kontaktu s tako osebo. Goldfish je lepo opisala, kako do tega pride.


Ne vem zakaj tako misliš. Lahko se odločiš za korak, kljub dvomu. Za to je potreben pogum. Če narediš korak samo takrat, ko si prepričana, da je varno, ga morda nikoli na narediš. ;)[/quote]

Tole o dvomu sem pisala zate, ne zase. Ti si tisti ki dvomi v vsak korak in ga postavlja pod vprasaj, ali je pravilen ali ne gre zgolj za projekcijo.[/quote]
Saj tudi pri meni je šlo zgolj za projekcijo, da bi morda lažje razumela, kako to deluje pri meni. :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Tisti,ki si zeli biti v vezi, je nesrecen ze zaradi tega,ker je samski. Tvoje pricakovanje,da naj tisti,ki zeli biti v vezi,je pa cisto nerealno,saj nihce ne ve kaj ga caka v neki vezi. Prav tako svoje tezave resujemo v odnosih, saj se le takrat soocamo z izzivi. Tvoj namen je to, da si zelis na razpoago le tiste s katerimi bi se razumela in zmanjsala moznost, da spoznas “napacnega”.[/quote]
Ona želi takega, ki ji ne bo vzbudil nobenega dvoma, če sem lahko malo hudomušen. :)) Talega pa ni. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Kaj to pomeni, da se mora sam? Da se mora zapret v neko sobo in se z niokmer družit ali lahko ima tudi stike z drugimi ljudmi? Ali ni tudi partner nek stik z ljudmi?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Kaj to pomeni, da se mora sam? Da se mora zapret v neko sobo in se z niokmer družit ali lahko ima tudi stike z drugimi ljudmi? Ali ni tudi partner nek stik z ljudmi?[/quote]

Mater si ti en low IQ človek Marko ej….

kaj to pomeni?

pomeni da se mora SAM ODLOČIT da ga boli kurac in razumet da je na Svetu samo kratek čas in da se ni vredno sekirat in jokcat za nič še najmanj pa za odnose in ta Svet…

Ampak do tega mora prit SAM gor nihče mu tega ne sme vsiljevat… vse kar morajo bližnji naredit je da oni sami živijo tako da mu dajejo vzgled in da preko njih uvidi… ampak če je prezabit ga je potrebno pustit da životari sam… že videno!

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]


Saj se strinjam s tabo. Nisem rekel, da je kako drugače, samo vprašanje sem postavil, da vidim iz kakšnih prepričanj je napisala tisto, kar je.
Se pa pri tem vprašam, kak človek in kdo sem sam, če se zaljubim v človeka, ki je depresiven, potem pa ga “napodim”, ker me je on spravil v depresijo. Namreč težko verjamem, da bi se v nekoga zaljubil kar tako, brez razloga, brez nekega namena.
Mogoče se motim, samo zdelo se mi je, da ima Krivokljun (vsaj)eno tako izkušnjo za sabo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Saj se strinjam s tabo. Nisem rekel, da je kako drugače, samo vprašanje sem postavil, da vidim iz kakšnih prepričanj je napisala tisto, kar je.
Se pa pri tem vprašam, kak človek in kdo sem sam, če se zaljubim v človeka, ki je depresiven, potem pa ga “napodim”, ker me je on spravil v depresijo. Namreč težko verjamem, da bi se v nekoga zaljubil kar tako, brez razloga, brez nekega namena.
Mogoče se motim, samo zdelo se mi je, da ima Krivokljun (vsaj)eno tako izkušnjo za sabo.[/quote]

Depresijo lahko človek deloma prikrije… sploh ko ima drugačen cilj pred sabo … problem je v tem ker depresija prej ali slej spet butne ven čim je nekaj kontra njegovim/njenim pričakovanjem…

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]


Saj se strinjam s tabo. Nisem rekel, da je kako drugače, samo vprašanje sem postavil, da vidim iz kakšnih prepričanj je napisala tisto, kar je.
Se pa pri tem vprašam, kak človek in kdo sem sam, če se zaljubim v človeka, ki je depresiven, potem pa ga “napodim”, ker me je on spravil v depresijo. Namreč težko verjamem, da bi se v nekoga zaljubil kar tako, brez razloga, brez nekega namena.
Mogoče se motim, samo zdelo se mi je, da ima Krivokljun (vsaj)eno tako izkušnjo za sabo.[/quote]

Depresijo lahko človek deloma prikrije… sploh ko ima drugačen cilj pred sabo … problem je v tem ker depresija prej ali slej spet butne ven čim je nekaj kontra njegovim/njenim pričakovanjem…[/quote]Če si dovolj dolgo z nekom butne svašta ven in nič od tega ne pričakuješ, ko si na začetku veze. No vsaj veliko ne razmišljaš o tem. 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


Kaj to pomeni, da se mora sam? Da se mora zapret v neko sobo in se z niokmer družit ali lahko ima tudi stike z drugimi ljudmi? Ali ni tudi partner nek stik z ljudmi?[/quote]

Abstrakno.misljenje je del odrascanja. Torej ne beri vse tako prekleto dobesedno. Sam resiti pomeni da sam resuje zadevo (v tem primeru depresijo), ne da se naslanja pri tem na drugega (poleg terapevta ki je za to usposobljen in za docim.frend ali partner pa bo). Ne recejo zastonj, da moras biti zrel za parynerstvo in biti nanj turi pripravljn. Se enkrat pinavljam: NE, partner ni tvoj teraoevt.svoj true placan, stvari ne bo jmal osebno,

Ma vse se je pobrkalo na tem telefonu grrr

Nezdravljena depresija povzroca hitro menjavanje razpolozenja, zadircnost ipd.kar jasno vpliva na razmerje. Ker se bos tudi v to vtaknil in vrnil zogico, ze zdaj povem da ne bom odgovarjala nanjo. S tabo je nemogoce komunicirat ker cist vsako izjavo razcepis na prafaktorje in postavis nova in nova vprasaja.


Saj se strinjam s tabo. Nisem rekel, da je kako drugače, samo vprašanje sem postavil, da vidim iz kakšnih prepričanj je napisala tisto, kar je.
Se pa pri tem vprašam, kak človek in kdo sem sam, če se zaljubim v človeka, ki je depresiven, potem pa ga “napodim”, ker me je on spravil v depresijo. Namreč težko verjamem, da bi se v nekoga zaljubil kar tako, brez razloga, brez nekega namena.
Mogoče se motim, samo zdelo se mi je, da ima Krivokljun (vsaj)eno tako izkušnjo za sabo.[/quote]

Depresijo lahko človek deloma prikrije… sploh ko ima drugačen cilj pred sabo … problem je v tem ker depresija prej ali slej spet butne ven čim je nekaj kontra njegovim/njenim pričakovanjem…[/quote]
Se pravi, da so kriva pričakovanja, ne pa depresija. Depresija je le posledica nekih neuresničinih pričakovanj. Pa sem ti rekel, da imaš visoka pričakovanja. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


No, pa ravno tega nisem mislil razstavljati. Še težje je komunicirati tudi takrat, ko se ti sogovornik umakne. Niti zoprnih vprašanj več nimaš. 🙂

Bom pa tukaj odgovoril na tvoj zapis pred tem. Vsak človek, prijatelj, sodelavec, tudi neprijatelj, sorodnik ali pa partner je na nek način naš terapevt. Je pa res, da določeni primeri potrebujejo posebno obravnavo s strani strokovnjaka, ko pri vseh drugih že obupajo. Imaš pa tudi take, ki jim strokovnjak ne more pomagat.
Ne vem, če se strinjam s tem, da lahko nekdo svojo depresijo reši SAM, ker je ravno to, da se počuti nekako SAM v svojem svetu ponavadi vzrok za depresijo. Vedno potrebujemo nekoga. To je lahko tudi partner, če je seveda dovolj močen za kaj takega, saj se nevede tvoje podoba zrcali v očeh partnerja. Ta pa v očeh tistega, ki je depresiven, običajno ni prav lepa.
Ne vem pa, o kaki obliki depresije sploh govorimo in kaj sploh depresija je. Jo je ocenil strokovnjak na podlagi pogovora z osebo ali se je samo nekemu “laiku” zazdelo, da ima nekdo depresijo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close