Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Varalice

Varalice

Kdor sebe vara, se tega itak ne zaveda. Zato se temu reče varanje.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

To isto je bil že (v tej temi) 2x vprašan. Pa še zdaj ni odgovoril. Drugače pa že in že in že in že…

Mislim, da Spider nima vse počiščeno pri sebi.

Sem odgovoril že zdavnaj it, samo ti ne znaš brati oz. bereš, kar tebi paše. 100-krat pa ne bom pojasnjeval istih neumnosti tebi, Pandori in ostalim idealistom.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Kaj si pa zdaj spesnil???

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Kaj si pa zdaj spesnil???[/quote]
to pa tudi mene zanima
meni se bere kot, da si mu ga je uspelo v anus vtaknit … trdega

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]


Saj vsi bolj ali manj živimo v prevari oziroma v svoji omejeni resnici, saj ne poznamo univerzalne resnice.
Problem je, če smo preveč zaverovani v svojo “resnico” in se ji nismo pripravljeni odreči, pa čeprav trpimo.

Ja, tako je bilo mišljeno.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Mare, no offence, ampak vsaka beseda ima svoj primarni pomen. In varanje definitivno nima takšnega, kot ga tu predstavljaš. Če že, lahko temu rečeš samoprevara, zaje.b, metanje peska v oči, zaslepljenost … nikakor pa ne varanje. Včasih je dobro operirat z besedami takimi kot so, brez izmišljevanja svojih pomenov (razen v liriki, jasno:)


+1

"No one can make you feel inferior without your consent." - Eleanor Roosevelt.


No offence. Ampak varati sebe ali pa samoprevara. Kakšna je pa razlika? Napisal sem kdor sebe vara, zato se meni ne zdi nič spornega.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Zakaj je varanja vedno več? Je razlog tudi to, da so se ženske osamosvojile in imajo svoj zaslužek? V službi imajo namreč službene zabave, seminarje in s tem je več priložnosti za varanje…Verjetno je veliko varanja tudi z namenom napredovanja v službi.


Ker je družba napredovala v tej smeri v kateri poveličuje uživanje, svobodno zadovoljevanje svojih potreb, egoizem….
In smo se zato znašli pred neko prelomnico, ko se sprašujemo kako dolgo bomo še lahko furali takšen način življenja in takšen sistem.

Lasten zaslužek res pripomore k temu, da se nam ni potrebno obremenjevati s tem kaj bo si mislil partner. Ni pa to razlog za varanje, ampak le zviša možnosti, da zadovoljimo svoje potrebe ne glede na to, kaj si drugi misli.
To nam vliva občutke samostojnosti in neodvisnosti, da sebi dokažemo, da ne rabimo drug drugega za kaj več, kot za poštešitev potreb. Zato prihaja do tega, da nam ni več veliko mar za drugega…Kar je neke vrste stranski učinek želje po neodvisnosti.

Smo spet pri topli vodi? Varanja je toliko zato, ker bi tradicionalisti radi sedeli na dveh stolih. Hkrati bi se radi šli cerkveno zapovedano resno zvezo in pa uživanje. In to ni tako od danes, to je tako skozi stoletja.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Tradicionalisti bi radi sedeli na enem stolu, vendar jim ta ne zadostuje, ampak to samo zato, ker imajo “predebelo” rit, ne pa zato, ker bi bilo kaj narobe s stolom. Spremeniti morajo to, kar vlagajo “vase” oziroma v odnos, pa bo en stolček čist dovolj. 😉

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ja, ta tvoj teoretičen odgovor bo pa res odpravil varanje.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Ti pa ne sediš samo na dveh stolih, ti sediš na veliki klopi in posledično pada še več dreves in suhih vej.

Kaj vam tradicionalistom ni jasno, samski smo svobodni početi, kar hočemo. Vam pa ostane samo faušija ali pa varanje, če upate.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

……potem pa ostajajo suhe veje…..in gnijejo….

In kaj potem? Kaj to tebe briga? Itak je preveč ljudi na svetu.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

….ker je boljše pogorišče, bitka, boj…kot razpad in humus, gnoj.

Prah si in v prah se povrneš…

Tudi za tabo bo ostal samo razpad in gnoj. Greš po isti poti, kot jaz. Le glej, da boš ob častnem vzdrževanju tradicije nemislečih imel-a tudi kaj lepega od lajfa.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -


Moj odgovor ne bo ničesar odpravil. Odpraviti ga moral vsak sam pri sebi. Jaz samo pišem svoja opažanja. Mogoče bo pa koga predramilo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Ker je družba napredovala v tej smeri v kateri poveličuje uživanje, svobodno zadovoljevanje svojih potreb, egoizem….
In smo se zato znašli pred neko prelomnico, ko se sprašujemo kako dolgo bomo še lahko furali takšen način življenja in takšen sistem.

Lasten zaslužek res pripomore k temu, da se nam ni potrebno obremenjevati s tem kaj bo si mislil partner. Ni pa to razlog za varanje, ampak le zviša možnosti, da zadovoljimo svoje potrebe ne glede na to, kaj si drugi misli.
To nam vliva občutke samostojnosti in neodvisnosti, da sebi dokažemo, da ne rabimo drug drugega za kaj več, kot za poštešitev potreb. Zato prihaja do tega, da nam ni več veliko mar za drugega…Kar je neke vrste stranski učinek želje po neodvisnosti.[/quote]

Varanje je vedno bilo in bo. Varanja je zato več, ker je več priložnosti. Prilika dela tatu, pravi slovenski pregovor. Tako da, Robi, izogibaj se ženskim delovnim kolektivom, ker če si z nekom nonstop, lahko hitro preskočijo kakšne iskrice. :))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Torej si ti en labilen tip moškega, ki ga moraš predhodno zaposliti v rudniku, če ga vzameš za moža? :)))

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Torej si ti en labilen tip moškega, ki ga moraš predhodno zaposliti v rudniku, če ga vzameš za moža? :)))[/quote]
Ampak v rudniku ne bo pravega izziva, če so sami moški. 🙂
Bolje v kakšno slaščičarno, kjer si obkrožen s samimi sladkimi stvarmi. 🙂


Če pa se bolje razumem z ženskami. 🙂
Če preskoči iskrica, še to ne pomeni varanja. Varanje je, če hočeš ogenj, ne le iskric….Zato se tudi hitro opečeš. 🙂

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close