Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek SREČA V DVOJE

SREČA V DVOJE

Zato pa je nekdo že navedel pojem DAME in ga lepo opisal. To je v glavi ženske, ampak ok,katera ga razume ve za kaj gre.

Probaj2013, ti imaš pa sigurno tak hud naval. Po mojem sploh ne moreš prebrati vseh mailov.

Aleksandra, odlična analiza :).

Probaj2013, ti imaš pa sigurno tak hud naval. Po mojem sploh ne moreš prebrati vseh mailov.

Ni bistvo tega, da bi imel naval.

Pomembno je KO/ČE se javi oseba katera razume,kako in kaj.

😉

Ni bistvo tega, da bi imel naval.

Pomembno je KO/ČE se javi oseba katera razume,kako in kaj.

;)[/quote]Nekaj oseb katera razume,kako in kaj se ti je že javilo tu, pa nekako nisi zadovoljen z njimi, se mi zdi 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Ni bistvo tega, da bi imel naval.

Pomembno je KO/ČE se javi oseba katera razume,kako in kaj.

;)[/quote]Nekaj oseb katera razume,kako in kaj se ti je že javilo tu, pa nekako nisi zadovoljen z njimi, se mi zdi ;)[/quote]

Počasi in ziher…….danes dežuje,jutri pa bo mogoče spet sonček.

;))

Nekaj oseb katera razume,kako in kaj se ti je že javilo tu, pa nekako nisi zadovoljen z njimi, se mi zdi ;)[/quote]

Počasi in ziher…….danes dežuje,jutri pa bo mogoče spet sonček.

;))[/quote]Kaj tebi dež lije že odkar si iskal tisto dominantno?
Sploh pa pazi se sonca, lahko te opeče, ko se že toliko časa skrivaš za oblaki… ga nisi vajen 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Počasi in ziher…….danes dežuje,jutri pa bo mogoče spet sonček.

;))[/quote]Kaj tebi dež lije že odkar si iskal tisto dominantno?
Sploh pa pazi se sonca, lahko te opeče, ko se že toliko časa skrivaš za oblaki… ga nisi vajen ;)[/quote]

Vsak ima svoj faktor……………;)

Ne vem zakaj, ampak ob tebi imam občutek, da je tvoj preslab za ta “žgoča/sijoča sonca” na tem forumu…… 😉

Ps
dobronameren nasvet 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Saj so na tem forumu tudi izjeme. :)) Ne moreš ugajat vsem, nikoli.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Dama in madam sta oba izraza, ki izhajata iz francoščine.

Madame pomeni “moja gospa” ( ma dame).
Dama je torej gospa.
Mademoiselle pa pomeni gospodično.
Madame v francoščini je vljudnostni nagovor. Dama (gospa) pa se uporablja na splošno.

Malo razgledanosti ne škodi, ne?


Res ne, ker je morda zavrnil že veliko žensk, ki so se smatrale za madame, medtem ko je on mislil, da gre za prostitke. Ajajaj. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ja, ja ampak to so “temna sonca”, ki jih zastirajo oblaki…. teh pa avtor noče oz se jih izogiba ://

kje je kdo ki bi kot sonce posijal

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Kaj neka beseda po SSKJ ali ekvivalentu pomeni in kako se uporablja, je pa lahko bistveno drugače.

Ko mi moja draga polovica reče madame, ni to mišljeno niti pohvalno, niti ljubkovalno, ampak zgolj zasmehujoče… in ja, se počutim stara 🙂

Ja, ja ampak to so “temna sonca”, ki jih zastirajo oblaki…. teh pa avtor noče oz se jih izogiba ://

kje je kdo ki bi kot sonce posijal[/quote]
To je pa pogosta težava večine samskih.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Se torej na svoj račun ne pošališ oziroma iz lastnosti, ki bi naj predstavljale tvojo “šibkost”? Če ti ta hec predstavlja težavo, bi to morda lahko bilo nekaj, kar pri sebi (še) ne sprejemaš, torej starosti kot jo imaš. Tvoja starost ne bo namreč nič drugačna in tudi tvoj videz ne, če ti bom rekel kako drugače. Razen morda na tvojem obrazu v tistem trenutku, ko ti reče kar ti pač reče. :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ja saj, mislim, da pod 50 nobena izmed nas noče biti dama ali pa gospa… Če že, potem da ti vsaj rečejo mlada gospa 😉
Čisto razumem, da ti ne paše, če ti dragi reče madam, meni tudi ne bi.
Moja replika je bila mišljena na to, da če nekdo nekomu razlaga, kaj kaj pomeni, potem je fajn, da ti ve dejansko, o čem razlaga, ne pa kar nekaj na pamet…

Ja saj, mislim, da pod 50 nobena izmed nas noče biti dama ali pa gospa… Če že, potem da ti vsaj rečejo mlada gospa 😉
Čisto razumem, da ti ne paše, če ti dragi reče madam, meni tudi ne bi.
Moja replika je bila mišljena na to, da če nekdo nekomu razlaga, kaj kaj pomeni, potem je fajn, da ti ve dejansko, o čem razlaga, ne pa kar nekaj na pamet…[/quote]Sedaj nam pa še razloži kaj pomeni “moja gospa”, ker drugače bo spet eno ribarjenje v kalnem 😉

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Uf…
v francoščini se pred poimenovanjem dostikrat uporablja zaimek “mon” (za moškega, moj) in za žensko “ma” (moja) kot izraz spoštovanja… tako se recimo generalu reče “mon general”, ženski pa “ma dame oz. madame”… to je pač taki galantni jezik:)
Drugače “madame” se seveda prevede samo kot gospa (to je popolnoma normalno, običajno poimenovanje za žensko, za gospo, ki se uporablja recimo v trgovini, na pošti, tako kot pri nas), ker mi pač v slovenščini takega izražanja nimamo. Izraz pa pride od tam.

mmmm….

No, in ponovno se sprašujem, kje si bil ti, ko sem jaz iskala svojo boljšo polovico??? :DDD


Se torej na svoj račun ne pošališ oziroma iz lastnosti, ki bi naj predstavljale tvojo “šibkost”? Če ti ta hec predstavlja težavo, bi to morda lahko bilo nekaj, kar pri sebi (še) ne sprejemaš, torej starosti kot jo imaš. Tvoja starost ne bo namreč nič drugačna in tudi tvoj videz ne, če ti bom rekel kako drugače. Razen morda na tvojem obrazu v tistem trenutku, ko ti reče kar ti pač reče. :))[/quote]

No, zdaj pa razumem, kje je pobrala Katenjka tisto od starosti, kar je razlagala v drugi tebi, pa mi ni bilo jasno o čem govori…. Morda bi morala pojasniti malo drugače.

Ko reče madame – se mi prižge opozorilna lučka v možganih z napisom “kar bo zdaj rekel, ti ne bo všeč…” To pa zato, ker besedo uporablja izključno samo takrat, ko me zasmehuje.

Počutim se pa “stara”, ker me beseda madame spominja na mojo Francosko prateto, ki ima več kot 90 let… in odkar jo poznam, jih ni imela manj kot dobrih 60.

Ali je zdaj malo bolj jasno?

[/quote]

Ne vem, če se šalim na lasten račun. Mislim, da mi nikoli ni šlo preveč dobro od rok 😀
Imam pa veliko lastnosti, ki predstavljajo mojo šibkost, vendar mislim, da starost ni med njimi ..


Se torej na svoj račun ne pošališ oziroma iz lastnosti, ki bi naj predstavljale tvojo “šibkost”? Če ti ta hec predstavlja težavo, bi to morda lahko bilo nekaj, kar pri sebi (še) ne sprejemaš, torej starosti kot jo imaš. Tvoja starost ne bo namreč nič drugačna in tudi tvoj videz ne, če ti bom rekel kako drugače. Razen morda na tvojem obrazu v tistem trenutku, ko ti reče kar ti pač reče. :))[/quote]

No, zdaj pa razumem, kje je pobrala Katenjka tisto od starosti, kar je razlagala v drugi tebi, pa mi ni bilo jasno o čem govori…. Morda bi morala pojasniti malo drugače.

Ko reče madame – se mi prižge opozorilna lučka v možganih z napisom “kar bo zdaj rekel, ti ne bo všeč…” To pa zato, ker besedo uporablja izključno samo takrat, ko me zasmehuje.

Počutim se pa “stara”, ker me beseda madame spominja na mojo Francosko prateto, ki ima več kot 90 let… in odkar jo poznam, jih ni imela manj kot dobrih 60.

Ali je zdaj malo bolj jasno?[/quote]

Čemu si morala svojo starost zrecitirati v takšno uganko? Ti arabske številke nagajajo ali se zaradi literarnega opisa sebe počutiš mlajšo? 🙂

Čemu si morala svojo starost zrecitirati v takšno uganko? Ti arabske številke nagajajo ali se zaradi literarnega opisa sebe počutiš mlajšo? :)[/quote]

Mitko, zakaj bi analiziral druge? Raje povej kaj o sebi, da se razvije čvek.

zanimivo :)))

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close