Simon Mohoric, Društvo Srce za Bulle- Kaj je narobe s tem človekom ?
Podpis! Samo da je nekdo drugačen, drugače razmišlja ga obsoja gruča ljudi, ki ne vidijo dlje od svojega nosu in so navadne ovce. Jaz ga podpiram, ker tudi sama najraje pomagam živalim kot pa pokvarjenim ljudem! Predlagam da tisti ki tako pljuvate, dajte se javno z imenom in priimkom izpostavit, aja to pa ne, ker nimate jajc, pogumni ste samo na netu
Sicer se delno strinjam z njim, pes je reagiral nagonsko, bolj je vprašanje, kaj je otrok delal na zagrajenem dvorišču? Ali sedaj ne smemo imeti psa? Namreč mi smo doživeli podobno, k sreči pa psička ni ugriznila, si ne predstavljamo da bi imela 2 rotwailerja. Naša je majhna psička 5 kg. Tako da ta dogodek je strašna tragedija, hkrati pa upam da bodo pravniki spremenili zakon da je privat lastnina privat in da lastnik ne odgovarja za ugriz psa na privat zagrajenem dvorišču.
Tu pa se moja podpora Simonu konca, dobro poznam njegovo društvo, kaj počne ostalim društvom, skregan je z vsemi razen z Zavodom Pit. Pljuva čez vse ostale, jih blokira
Kako nizkoten moraš biti da to delaš. Kritizira v svoji zaprti skupini, da ostali ne vidijo in se niti braniti ne morejo. Poslužuje se javnega linca, se spomnim ko so na njegovo pobudo časopisi objavljali sliko ženske ki je psička oddala po par mesecih. On uniči ljudi z lahkoto ker ljudi sovraži. Spomnim se primera v Kopru , ko so se terierji stepli, lastnica je s bičem tolkla po njih, sosedje poklicali policijo in inšpekcijo, on se pa postavi, pazi to, on se postavi na stran nore lastnice, ki je s tepežem celo psa poškodovala. Ljubitelj živali ali pa ne, kakor mu paše. Včasih očitno celo zagovornik lastnikov ki pretepajo psa. Vse za samopromocijo. Je pa nasprotoval zato ker je Lajka društvo to pretepanje izpostavila, on pa hop kontra. Tip je nor in podn. Njegovi sledilci pa bog pomagaj, resnično me preseneča da se najdejo ljudje ki tako slepo malikujejo nekoga. Brez kritičnosti. To so še hujši verniki kot tisti od Janše. Ko nekaj poveš, samo malenkost da ni ploskanja, si že blokiran. V sekundi.
Skregan je z večino društev, najbolj z Lajko.
V preteklosti pa kriminalec, ki odkrito pove da sovraži ljudi. Jaz doniram ogromno, ampak njim nikoli.
Verjamem da se bodo vse te objave pojavile na njegovi skupini, Simon uživaj v branju
Ajd pacientka sp*zdi svojga cucka natepavat in ne nalagaj gluposti. Men se zdi da z Simonom ni čisto nič narobe, niti me ne briga kakšen izgleda. Je pa z vami cuckojebkami, ki ga povsod zagovarjate kot da nimate dveh pik v glavi (no tistih itak nimate). Res si boga v tisto svojo kepo. Če bi mela dva grama možgan v njej bi kej pametnega počela namesto klofala o svojem idolu v želji da bi te opazil. Pa te ne bo, takih tutk ko si ti ima na tisoče v skupini revica. Tako, da ti ne ostane drugega ko tvoj cucek še naprej.
Tip je spreten manipulator. Njegova skupina pa prava sekta.ki mu kimajo, ga malikujejo. JDruštvo v Sloveniji nima nobene pristojnosti, lahko dajo prijavo na inšpektorat. Edino inšpektor lahko odredi odvzem ali spremembo pogojev
Simon pa vkoraka na dvorišče in vzame psa. A hkrati v primeru Mengša in Rona zagovarja pravico do privat posesti. In se sprašuje kaj je punčka tam počela? A on privat lastnino spoštuje ko vkoraka in odpelje psa?
Tip je munjen, uboga njegova družina. Njegovi sledilci pa opranoglavci.
Tip je itak glup. Njega tud na Levcu ne bi sprejel. Njegova bejba tudi ni ravno bistra, je res da tud ni ravn izobražena. Frizerka in freak, ki je svoje šolanje zaključil v 6.razredu = pravi par, ki bo svoja dva otroka lahko veliko naučil v življenju. Mene blazno zanima kaj si v resnici o njem mislijo njegova tast in tašča…
Tip je žleht,tako kot je ena rekla, obrača stališča kakor veter piha. V vojni z večino društev, skupino ima zaprto in ko samo nekaj malega napišeš, da ni ihhh in ohhhh in ahhhh vsemogočni Simon, si že blokiran v skupini. Spravlja se na vse možne ljudi, jih blati, ampak ker je tak norec, se ga vsi bojijo. Kriminalec, dvakrat obsojen na zaporno kazen, sovraži ljudi. Poznam živalsko sceno, zanj vsi pravijo, da je zmešan. ta njegova skupina je pa skupina nekih vodljivih opranih ljudi, ne moreš verjeti da kaj takega obstaja, da so tako nekritični ljudje. Jaz ne dam biti centa njihovemu društvu, pa mesečno pomagam društvom. Ampak ne njim.
Tetovaže so pa njegova osebna stvar, ampak vsaj obraz bi pustil cel. Zgleda prav strašljivo. Ko se tako iznakaziš, ni poti nazaj. Je pa on prepričan, da je vseemogočni, ne priznava inšpekcije, psa kar vzame, kar se mi ne zdi prav. Inšpekcija je tista ki ima te pristojnosti
Sama se z njim ne ukvarjam, vem pa, da ga bom klicala, če bom še kdaj prišla v situacijo, da na prijavo mučenja živali s strani pristojnih organov ne bo odziva.
Ma, če bo treba, mu zrihtam še novinarja in fotografa, če mu je že toliko do slave in prepoznavnosti, samo, da bo žival na koncu rešena.
Ker v nekaterih primerih se naša veterinarska inšpekcija spravlja na teren “kot bolan srat”, potem pa v novicah gledamo shirane živali, polne zajedalcev, in izvemo, da so sosedje že večkrat prijavili nemogoče grozote, pa na inšpektoratu niso niti s prstom mignili, ali pa, da so sicer prišli, vendar “niso zaznali nobenih nepravilnosti”…
Tole ti ne verjamem. Vsakič ko sem se obrnila na inšpekcijo, so odredili izboljšanje pogojev. Vsakič. Kmet ki je imel preveč mačk, so jim odredili sterilizacije, sedaj že 3 leto ni mladičkov, ni pretepov, ne slišiš gonečih mačk. Vse urejeno. Pes ki je imel neustrezno uto, res samo nekaj iz dil zbito, ogromna luknja spredaj, ni šans da se zagreje prostor, poslikam , pišem inšpekciji, čez 14 dni je imel pes novo hišico iz 2 prostorov, pa začeli so ga sprehajati.
Kaj pa Simon naredi? S tisto grdo potetovirano faco pride tja in začne govoriti kot da bi bil mal munjen, nepovezano, tako kot v primeru Mengša, ko ga sploh nisem razumela, kaj hoče povedati. Itak da ljudi kap zadene in vsi v šoku psa predajo, ker se takega tipa bojijo.
Naredite prijavo, a prej si preberite zakon o hišnih živalih, ne klicati da je kravica na sončku in ji je vroče. Inšpekcija se odzove na resne probleme, takrat ko je res kršitev, ne ko se nekomu zdi ,da Šarplaninca pozimi zebe, ker njihova čivava je na toplem pokrita v postelji v bloku v 13. nadstropju.
Potrjujem da ni normalen. Njegovi verniki pa sploh ne. Da je on malo čez les ok, da se panjdejo še taki ki to podpirajo je pa že žalostno.
[/quote]
Veliko ljudi ne najde topline, podpore, somišljenikov nikjer drugje in se zatekajo k takim. Zato tudi cvetijo razno razne sekte, ki znajo oprati glave. Noben povprečno pameten politik nima tako fanatičnih privržencev kot taki modeli, kot so ta Simon, Janša, katoliška cerkev, razne vzhodnjaške sekte itd.
Tole ti ne verjamem. Vsakič ko sem se obrnila na inšpekcijo, so odredili izboljšanje pogojev. Vsakič. Kmet ki je imel preveč mačk, so jim odredili sterilizacije, sedaj že 3 leto ni mladičkov, ni pretepov, ne slišiš gonečih mačk. Vse urejeno. Pes ki je imel neustrezno uto, res samo nekaj iz dil zbito, ogromna luknja spredaj, ni šans da se zagreje prostor, poslikam , pišem inšpekciji, čez 14 dni je imel pes novo hišico iz 2 prostorov, pa začeli so ga sprehajati.
Kaj pa Simon naredi? S tisto grdo potetovirano faco pride tja in začne govoriti kot da bi bil mal munjen, nepovezano, tako kot v primeru Mengša, ko ga sploh nisem razumela, kaj hoče povedati. Itak da ljudi kap zadene in vsi v šoku psa predajo, ker se takega tipa bojijo.
Naredite prijavo, a prej si preberite zakon o hišnih živalih, ne klicati da je kravica na sončku in ji je vroče. Inšpekcija se odzove na resne probleme, takrat ko je res kršitev, ne ko se nekomu zdi ,da Šarplaninca pozimi zebe, ker njihova čivava je na toplem pokrita v postelji v bloku v 13. nadstropju.
[/quote]
Žal vem za primer, pri katerem je pes uglednega zdravnika (ki je še vedno živ) pokončal vsaj dve mački, 😥 ugriznil dva otroka – prijave so sicer bile, ampak zgodilo se nič pa nič. No, razen 200€ kazni za zdravnika, ker pes ni bil na povodcu…
Hrano ima, vodo ima, cepljen je, ima ograjen vrt (lukenj, izkopanih pod ograjo, ni videl nihče), pesjak (odprt), pa še dostop do hiše (v kateri so ljudje zelo malo doma). Just could’t be better… Pes je pa še vedno redno “ups, pobegnil” in plašil sokrajane, nobenih izboljšav ni bilo.
Policija je rekla, da ni dokazov, da je bil to ta pes. Pa so bile priče, pes je bil dokaj znan v svoji okolici…
Dokler ni nekdo zastrupil psa… 🤐
ja, samo glej, da boš za pravega psa klicala. po možnosti pasemskega in takega, na katerega že čaka novi lastnik. drugače se lahko kar pod nosom obrišeš. in ti in pes.
[/quote]
Živi bili pa videli.
Ta Simon je pa meni tako grozen človek, prav bojim se ga. Pa ne zaradi tetovaž, zaradi njih je samo grd. Njegov jezik, to je en najbolj zlobnih ljudi na svetu. Skregan z vsemi, kritizira vsa ostala društva, jih žali, zmerja, ampak njegova skupina je zaprta in večino je blokiral. Notri v skupini so taki ki mu kimajo. Samo to prenese. samo on je bog in vsemogočni. Ego do neba. Njegovo izražanje pa izpod kritike, to je človek izpod nivoja, saj sploh ne zna argumentirati, kar nekaj blebeta, kot v primeru Rona, ko je bil na TV.Da pa nekdo trdi da edini on reši pse, pa ljudje, zato so inšpekcije, ne pa Simon. Pri nas društva nimajo teh pooblastil. In ni res, da inšpekcije ne delajo, na vsako prijavo se odzovejo in tudi odredijo odvzem, kadar so razmere hude, kadar je potrebno izboljšanje, pa to naložijo lastniku. Sem naredila več prijav, pa so bile vedno rešene. Je pa nekaj res, ne mporeš delati prijav, da je pes na ketni in se tebi smili. ketne so dovoljene in inšpektor v tem ne zazna kršitve. Sosedu so poslali inšpektorja, ker je imel pes Zlati prinašalec slabo dlako in je bil skoz v pesjaku, revček zanemarjen, ga zunaj zebe, taka je bila prijava. Ta pes je bil dnevno na sprehodu, dlako je imel pa slabo , ker je bil revež star 14 let in je komaj še hodil, zato je v glavnem spal, tudi ljudje ko smo stari, nismo najlepši. Hišo je imel dvoprostorsko in ga ni zeblo, ker pozimi so ga dajali v garažo, to sem videla na svoje oči. Ampak vedno imaš neko blokarsko bitje, ki je prepričano, da kuži pa mora biti notri in je zunaj mučenje. Take prijave seveda padejo in potem rečejo, da inšpekcija ne dela. Pa delajo dosti več kot en Simon ki samo blebeta in vleče donacije. jaz njim ne dam niti eura. Vsa ostala društva so dosti bolj proaktivna kot Simon in več naredijo na živalski sceni.
No,no glede “efektivnosti” inšpekcij pa ne bom besed zgubljala. 2 dni nazaj sem mela,na žalost je tko naneslo z mucko,ki je bila zanemarjena (zlomljena hrbtenica,odprte rane,kri,polulana pokakana itd) pa sem želela da bi pršlo društvo-so mi objasnili da nobeno društvo ne more po lastniško mačko-treba je poklicat policijo. Sem zelo nerada to nardila. No,in kje bo en policaj bukselj s srednjo šolo (po možnosti še tak k ne mara mačk) ocenil kaj je mučenje in kaj ne? so prišli,sem se komaj zadržvala da ga ne bi na gobec. No,po vseh postopkih,bi mogla zdaj policija dat zeleno luč društvu in jih pooblastit,da pridejo po mucko,amm nobenga ni blo tukaj. tudi med prazniki ne. Toliko o tem. pa še bi lahko spisala.. ampak nč skrbet,mucka je u nulo popedenana,skopana,nardil smo ji celo voziček s koleščki se bo furala zdej okol 😀 😀 ker je invalidna hihi. po prijavi so se zelo hitro streznili. tko da vse ok.
Forum je zaprt za komentiranje.