Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Prvi in edini za celo življenje

Prvi in edini za celo življenje


Nisi ti prelomil obljubo :)?


Nisi ti prelomil obljubo :)?[/quote]
???

Nisi ločenec?

Si mogoče kdaj pomislil/la, da sta v zakonu dva????

Ti si FULL drugačna! Tako drugačna, da si na las podobna tem, ki si želijo biti drugačni in tudi mislijo, da so. :)))))))[/quote]

Zate vem, da si trenutno lačen, ker si FULLL drugačen:). Pojej jabolko:).[/quote]On je hotel pa ribo….. :)))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Zate vem, da si trenutno lačen, ker si FULLL drugačen:). Pojej jabolko:).[/quote]On je hotel pa ribo….. :)))[/quote]

Kdo spet hoče ribo?

On je hotel pa ribo….. :)))[/quote]

Kdo spet hoče ribo?[/quote]Ma vprašanje je kdo jo noče? 😉 :))))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Kdo spet hoče ribo?[/quote]Ma vprašanje je kdo jo noče? 😉 :))))[/quote]

Ma vidim da je naval. Ma oštja, bo treba red narest… 🙂


Zato pa obstaja ločitev. :)) Če pa skočiš v vodo in priletiš na skalo, pa ti nimaš več niti druge možnosti. Si zamisliš, da tudi ločitve ne bi bilo? Še huje, kot tisti skok na skalo. :))
Matkič, a ti nikoli nisi prelomil obljube? Jaz zase vem, da jo držim. Ampak poročna zaobljuba je vseeno nekaj drugega, kot to, da prijatelju obljubiš pomoč pri prenašanju novega pohištva.
In ravno ta občutek oziroma zavedanje, da ta obljuba ni 100% dokončna in sigurna je tisto, kar lahko odnos dveh naredi dober in živ. Saj tam, kjer se dva zavedata, da je to zdaj za vedno, se morda ustavita pri svoji osebni rasti in grajenju odnosa in le tega zanemarita, saj itak bosta vedno ostala skupaj, zakaj bi se trudila. Če pa se dva zavedata, da nič ni dokončno, kljub obljubi, pa imata večje možnosti, da resnično ostaneta skupaj do konca in to znata tudi ceniti.[/quote]

Ne nikoli nisem prelomil obljube, zaobljube ali prisege (no ta zadnje nikdar nisem izrekel) in je tudi v prihodnje nimam namena… je raje ne izrečem oziroma mora biti zelo dobro definirana da se ve kdaj je nična…

Point je v tem da je vse kar praviš res, ampak potem ne rabiš zaobljube, raje ne zaobljubiš nič in konstantno gradiš naprej in ne MOREŠ prelomit ničesar…

Fora je v tem da jaz nebi zaobljubil da bom imel samo 1 žensko.. zato raje ne izgovorim zaobljube če nisem 100% da jo bom tudi ko bi mi bilo težko prenašal.

Pa saj jaz se že ves čas strinjam s tabo ti pa še kar nočeš videt da ti čisto nekaj drugega razlagam kajne?

Point je v tem da naj se zaobljuba ki jo data EKSPLICITNO pred pričami pove KDAJ jo je moč prekinit… to kar ti govoriš nikdar ni omenjeno v zaobljubi in zato nima veze… ker tudi če jo po človeški logiki MNOŽICE prelomiš zaradi UPRAVIČENIH dejanj drugega si še vedno človek ki se svoje zaobljube ni držal…

Če bi pa pred pričami reko da je moja zaobljuba nična ČE boš izvajal nasilje nad mano, me varal z drugo osebo itd. potem pa ti to daje PRAVICO odrečt zaobljubo ker jo naredi nično… ampak ker se nič takega ne reče in je vsa zaobljube relativnostna (torej kot si reko si jo vsak tolmači po svoje) pomeni da si vedno prelomil zaobljubo če se je ne držiš…

jaz ne govorim o tem kdo je soodgovoren… jaz govorim o tistem ki prekrši ZAOBLJUBO… odgovorna sta ZMERAJ oba ampak zaobljuba pa vedno prekrši EDEN izmed njiju…

Če bi bila poroka dvostranska pogodba potem bi lahko jaz POLJUBNO vnašal v poročno pogodbo ČLENE ki jih želim… kolikor vem to v Sloveniji NI MOŽNO in zato poroka ni pogodba…

Jaz mislim da ti ne razumeš da se jaz s tabo 100% strinjam v vsem razen v tem da skritih ČEjev v zaobljubi NE SME BITI! ker druga stran kateri se zaobljubljaš PRED PRIČAMI ni seznanjena KDAJ bo za tebe osebno zaobljuba nična in zato tudi ona izreče zaobljuba na podlagi PREMALO informacij…

in ker PRIČE niso seznanjene s ČEji ti ČEji ne morejo biti kot razlog preloma zaobljube ker jih priče ne poznajo niti druga stran ki se zaobljublja…

Zato si vedno zaobljubo-lomilec/ka če prelomiš nekaj kar nisi dovolj dobro definiral (kar je tvoja krivda!)

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

a ni razlika med obljubiti in zaobljubiti se ☺

-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.--.-.-.- [sup]"If you want to win you must not lose"[/sup] – [sub][i]Number One[/i][/sub]

a ni razlika med obljubiti in zaobljubiti se ☺[/quote]

če ne izpolniš katerekoli si enak gnoj od človeka 😉

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

a ni razlika med obljubiti in zaobljubiti se ☺[/quote]

če ne izpolniš katerekoli si enak gnoj od človeka ;)[/quote]

Torej hočeš povedat, da je vsak ločenec gnoj od človeka?

a ni razlika med obljubiti in zaobljubiti se ☺[/quote]

če ne izpolniš katerekoli si enak gnoj od človeka ;)[/quote]

Razlike med obljubo in zaobljubo ne poznam.. neizpolnjevanje obljub pa je zame nepredstavljivo…

če ne izpolniš katerekoli si enak gnoj od človeka ;)[/quote]

Torej hočeš povedat, da je vsak ločenec gnoj od človeka?[/quote]

gnoj od človeka je ločenec ki je podal zahtevo zz katero je efektivno prelomil ZAOBLJUBO/OBLJUBO… tudi če je kriv partner/ka… kriv pa je zato ker ni pomislil prej da se mu to lahko zgodi in je se sploh zaobljubil nekomu v katerga ni miljon procenten da ga nebo prevarala na takšen ali drugačen način….

Kriv je tudi tega da pred pričami ni povedal kdaj je njegova zaobljuba nična…. če bi to naredil nebi bil obljubo-lomilec/ka

to je vse… razlogi so lahko pravilni alinepravilni… obljubo v vsakem primero prelomiš!

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

Ja s tem se pa tudi jaz strinjam…zakaj se sploh taki ljudje poročajo…ko se pa ločujejo pa izpade kot, da so se norca delali iz ceremonije.

Torej hočeš povedat, da je vsak ločenec gnoj od človeka?[/quote]

gnoj od človeka je ločenec ki je podal zahtevo zz katero je efektivno prelomil ZAOBLJUBO/OBLJUBO… tudi če je kriv partner/ka… kriv pa je zato ker ni pomislil prej da se mu to lahko zgodi in je se sploh zaobljubil nekomu v katerga ni miljon procenten da ga nebo prevarala na takšen ali drugačen način….

Kriv je tudi tega da pred pričami ni povedal kdaj je njegova zaobljuba nična…. če bi to naredil nebi bil obljubo-lomilec/ka

to je vse… razlogi so lahko pravilni alinepravilni… obljubo v vsakem primero prelomiš![/quote]

Torej je po tvoje ženska, ki da vlogo za ločitev, ker jo je mož udaril, gnoj od človeka? Torej mož lahko ženi naredi karkoli, jo vara, pretepa, zmerja, ona ne sme dati vloge za ločitev, ker potem postane gnoj od človeka?

Ali ženska vara moža, doma lenari, mož dela, on da vlogo za ločitev, torej je on gnoj od človeka?


Zato pa ima človek svobodno izbiro, kaj bo izbral. Obljuba ne reši odnosa, pokvari ga pa tudi ne. To lahko naredita le posameznika, ki ga gradita, z obljubo ali pa brez.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

gnoj od človeka je ločenec ki je podal zahtevo zz katero je efektivno prelomil ZAOBLJUBO/OBLJUBO… tudi če je kriv partner/ka… kriv pa je zato ker ni pomislil prej da se mu to lahko zgodi in je se sploh zaobljubil nekomu v katerga ni miljon procenten da ga nebo prevarala na takšen ali drugačen način….

Kriv je tudi tega da pred pričami ni povedal kdaj je njegova zaobljuba nična…. če bi to naredil nebi bil obljubo-lomilec/ka

to je vse… razlogi so lahko pravilni alinepravilni… obljubo v vsakem primero prelomiš![/quote]

Torej je po tvoje ženska, ki da vlogo za ločitev, ker jo je mož udaril, gnoj od človeka? Torej mož lahko ženi naredi karkoli, jo vara, pretepa, zmerja, ona ne sme dati vloge za ločitev, ker potem postane gnoj od človeka?

Ali ženska vara moža, doma lenari, mož dela, on da vlogo za ločitev, torej je on gnoj od človeka?[/quote]

jap … kriv/a je ker je sploh dala zaobljubo takemu človeko ki lahko to postane….

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

Jah kaj se je pa poročila s takim nasilnežem…poročiš se samo takrat ko nekoga 100% poznaš…sploh pa a ne pravi zaobljuba: v dobrem in slabem…?

Jah kaj se je pa poročila s takim nasilnežem…poročiš se samo takrat ko nekoga 100% poznaš…sploh pa a ne pravi zaobljuba: v dobrem in slabem…?[/quote]

Saj ni tolko problem tega da se je zaobljubila takemu pa takemu pacientu ali obratno… problem je ker NI PRED PRIČAMI povedala KDAJ JE ZAOBLJUBA NIČNA… torej se je zaobljubila BREZPOGOJNO!

In zato ravno pravim da krši zaobljuba tudi če so razlogi upravičeni!

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]


To ne bo čist držalo. Ne poznam dobesedno, kako zaobljuba gre, zagotovo pa vem, da je v njej besedna zveza “ljubil te bom…”. V teh besedah pa se skriva tisto, kar bi ti rad, da se pove na glas. Saj se pove. Ljubiti nekoga namreč pomeni, da ga ne varaš in izvajaš nasilje nad njim. Mogoče to celo kje bolj natančno piše. Ne vem, še nisem poročen. :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Brez zamere, ampak Matkič in tipkovnica, vidva nimata po podstrešju vse počiščeno, a ne?
Ste pomislila, da je tisti nasilnež prelomil obljubo ali pa ona varalica? Ni prelomil obljubo tisti, ki je vložil vlogo za ločitev, ampak tisti, ki je udaril/varal. Torej?
Vama bo končno kaj kliknilo?

ampak on se ni ZAOBLJUBIL da jo nebo vdaril ali?

.............................................................................................. [b]''Your time is the greatest gift you can give to someone.'' - Rick Warren[/b]

Matkič, seveda se je.
Torej jo je udaril in prekršil zaobljubo, ona sme vložiti vlogo za ločitev.
Ali ona je tudi zaoblubila zvestobo, ampak je varala, torej je on upravičeno vložil za ločitev.
Koliko postov je treba napisat, da tudi tebi potegne? 100 očitno ni dovolj. Je dovolj 500 postov, da ti dojameš poanto?


Saj, ko se loči, se na koncu krivo tudi počuti, verjemi. Še vedno pa strah pred tem občutkom krivde ne sme biti izgovor, da se iz odnosa, kjer nekdo nad nami zganja nasilje, ne rešimo. Imamo pa izbiro, kar je spet fajn. 🙂

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close