Prijateljstvo M/Ž
Ronka, ne sekiraj se zaradi matjažka, itak da je sfalil s svojim postom, očitno mu je zatajila intuicija, včeraj je bil težek dan za njim, verjetno je dobil za večerjo jezikovo župo al pa je spet moral sam kuhat, potem seje probal odkupit s spremenjenim citatom…dvomim, da je pomagalo…no v glavnem, treba je malo sočustvovati z osamljenimi v vezah…
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Matjazko, res slabo bereš. Nikjer nimam seznama, da bi moral hodit v gore, biti alpinist, igrati tenis. Le zakaj, če jaz nisem nič od tega? In še enkrat, kar si napisal o meni, je povsem mimo. Ampak me pa veseli, da si takega mnenja, vsaj en 🙂 mi reče, da sem redoljubna.
Robi, ti bistveno bolje zadaneš oz. razumeš zadeve kot Matjazko :).
Če sklepam po temah na MONu o moških, ki popivajo, o moških, ki so cele dneve v službi, o moških, ki nič ne pomagajo. In če se obrnem okrog sebe, pogledam kako živijo sosedje tudi opazim podobno: kup žensk ima moške, ki nimajo prijateljic, to res ne, ampak prosti čas preživljajo po gostilnah in oblajajo vsako žensko, ki mimo pride. Sploh, če je vsaj 20, 30 let mlajša jo skušajo otipavat, se ji vsiljevat. Na kupe takih moških je v soseščini. Ampak očitno to ni nič narobe, narobe je le to, če ima nekdo prijateljico? Čeprav ti moški, ki jih opisujem, bi poseksali vsako, ki bi bila za. Zakaj pa nimajo prijateljic je pa tako logično: katera bi si želela tipa, ki je ne spoštuje, za prijatelja? Kje je tu zrelost žensk?
Bom pa napisala še en lep primer. S kolegom, ki ima punco, greva vsake toliko se potapljat, tudi sama. Pa njegova punca ne dela nobene scene. On jo seveda povabi zraven, včasih pride tudi ona zraven na kak izlet, kaj več pa ne. Ona je izredno prijetna ženska, on je zelo ok človek in noben od njiju ne priklepa drugega nase. On bi seveda bil zelo vesel, če bi se šla ona potapljat z njim, ker pa ji do tega ni, ga ona ne omejuje (in tudi on ne omejuje nje pri njenih hobijih). In oba se krasno razumeta, čeprav se oba družita s prijatelji nasprotnega spola, ni ljubosumja, je zaupanje. Ni omejevanja, ni lastninjenja, ni scen. Redki so taki pari. Super je, če imata oba podobne hobije, da lahko to počneta skupaj. Če pa nimata je pa super, da si uredita tako kot ta dva.
Katenjka, jaz sem pa mislila, da je Matjazko samski, ko je tako zagret za teme o samskih :).
Jaz sem dokaz, da je možno prijateljevat M/Ž. Imam dva prijatelja, eden je iz otroštva. Zaradi tega je bilo v preteklih zvezah veliko haloja, zato pa so pretekle zveze, ker mi partnerji niso zaupali, bili so ljubosumni, so varali in mislili, da sama počnem isto. Potem sem spoznala človeka, ki je izpolnjeval vsa moja pričakovanja. Sva se poročila in eden od bivših njegovih sodelavcev je postal moj zelo dober prijatelj. Ja,potrebno je zaupanje partnerja in tudi prijateljevih partnerjev. Jaz lahko grem kamor se mi zahoče z mojima prijateljema, ker :1.mi zaupa partner in 2.mi zaupata prijateljevi partnerki, smo kot ena velika družina, občasno gremo skupaj na dopust, če ni meni za sprehod gre partner s prijateljevo partnerko, če je meni, pa mojemu ni, greva s prijateljem, lani se je celo zgodilo da smo na dopustu v dnevni gledali TV, jaz sem zaspala in ko sem se zbudila, sem opazila, da sva v sobi sama s prijateljem, ker je tudi on zaspal, moj partner in prijateljeva partnerka ter najin sin so se umaknili na teraso, da naju ne prebudili. Ena od prijateljevih partnerk mi včasih reče, da bi me upala pustit z njim na konec sveta, pa ve, da se ne bi nič zgodilo, ker me predobro pozna. Moram reč, da do prijateljev ne čutim poželenja, čeprav sta oba vredna greha. Včasih se pošalimo na ta račun, da bo kdo s kom spal ali, da je najinemu sinu eden od prijateljev oče, oz. da je moj mož oče prijateljevi hčeri.
Ja , možno je prijateljstvo, če se zavedaš kje so meje in če imaš okrog sebe samozavestne ljudi, ki ti zaupajo.
Ronka, jaz se pravzaprav s tabo ne strinjam glede prijateljstva. Znano je, da npr. prostitucija prispeva k temu, da je manj ločitev, ker gre tu za “varanje” ne pa za varanje, od tod verjetno večja toleranca žensk, da gre tip s kolegi za šank kot pa s prijateljico športat.
Če sta si prijatelja fizično všeč, je velika možnost, da enkrat prestopita mejo prijateljstva, če se veliko družita. Jaz imam eno tako izkušnjo, bila sva prijatelja, oba samska. Veliko sva se pogovarjala, o vsem, lahko rečem, da sva se boljše štekala kot potem z bivšim. Ampak če bi hodila sama na kakšne večdnevne izlete, no saj prijatelji to počnejo a ne…pa ne vem, do česa bi prišlo, pa sva imela oba rada gore npr. Ko sem začela hodit z bivšim, sem to prijatelsjtvo na nek način skenslala, sem ga še vedno pogrešala, ampak enostavno nisem več hotela hranit tega prijateljstva vsaj ne v takem res globokem smislu…ker sem enostavno dala prednost najini vezi s fantom into razvijat. Nisem pa recimo skenslala svoje prijatlejice, to sem pa hotela ohranit.
Ti imaš bolj moške hobije, s športom se sami po sebi (le zakaj?) več ukvarjajo moški. In pri športu je tako, da so moški boljši od žensk, če sta oba profesionalca ali oba rekreativca. Pri tenisu in badmintonu je pa sploh tako, da je najboljše igrat z enakovrednim igralcem. In če igrata prilično enako časa, bo verjetno vsak fant igral boljše pd tebe…torej kaj bi bil razlog, dabi nek vezan fant raje igral tenis s tabo kot s svojim kolegom? No pri potapljanju je verjetno drugače, tudi pri alpinizmu je drugače, pa vseeno…po navadi se potem družiš z nekom zaradi prijateljstva…in načrtno iskati prijatelja med vezanimi se mi zdi malo tako no…igrat se z ognjem…Ker imaš tu celo paleto možnosti, od nič, tistega varanja zaradi občutka šibkosti in alkohola ,do varanja, ki to sploh še ni v fizičnem smislu, do tistega ki to je v pravem pomenu besede, ko imajo akterji resen problem, pa ne samo akterji, še otroci zraven.
Za Matjažka pa se tudi jaz sprašujem, mogoče ima pa nostalgične spomine na čas, ko je bil samski 🙂 🙂
Mala maja, a na dopust pa vseeno ne greš s prijateljem, njegova žena pa s tvojim možem? Torej vseeno greste ali skupaj ali pa vsak par po svoje. Pa tiste šale o tem, kdo je oče, si govorite pred otroci?
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] O, streljaš z vsemi razpoložljivimi topovi? Katenjka, umiri se, ni dobro za krvni tlak, malo ženske galantnosti, prosim, da ne boš potem taka kot jaz, da se te vsi bojijo…. 🙂
Prekajen jezik, mmm, specialiteta, tako kot vampi. Presrečen bi bil, če bi me ti s tem pogostila, samo domače bi moralo biti. Na žalost ni bil jezik, jedel sem piščanca. 🙂
Spet vrtaš v mojo zasebnost, ti firbec, saj tebi tudi ne bi bilo treba obešati na veliki zvon in večkrat razglašati, da si samska, razen seveda, če to ni bilo namenoma… Robi, da nisi preslišal kje, samska je!!!, Kar pomeni verjento, da je fraj, na razpolago? Saj midva bi se tudi stepla zate, če se ne bi bolje poznala, pa itak nobenega ne maraš 🙁 , pa čitaš menda ne. hehe 😀 To bi kri špricala na vse strani, prava mesarija… 🙂
Katenjka, naj ti bo, čeprav mene ne moreš kar tako provocirati, da bi mi ušla kakšna informacija, razen če si tega jaz ne želim – moja veza ni tuzemeljska, pardon, tu-slovenska, ampak tudi eterična ni, misli uhajajo na sever, ampak vremena bodo Kranjcem se zjasnile… 🙂 To je bilo prosto po Prešernu, malo se namuči s čisto poezijo, ampak ne poskušaj že v štartu razumeti, ampak začutiti, kaj sem povedal. 😀
Sicer pa glede tvoje strategije, da je napad najboljša obramba, ni najboljša strategija, je sploh neznačilna za ženski slog igre (Kaj si po horoskopu? Nek zemeljski znak, verjento z rožički, z očitnim vplivom in primesmi marsovske moške energije), ker je preveč vihrava, nepremišljena, vse stavi na moč, hitrost, akcijo, zanemarjaš pa lastno obrambo s pretiranim odpiranjem, kjer se hitro pokaže tvoja ranljivost. To bi ti nazorno dokazal v partiji šaha, čeprav bi raje odigral z Bibitko skvoš, ker ti si bolj ognjevitega temperamenta in ne dvomim, da bi mi kaka figura mimogrede priletela v glavo, ko bi izgubljala. 🙂
PS: Katenjka, popij kak kozarček, da umiriš živce. Glej kako mirno roko imam jaz, s kakšno nežnostjo in mehkobo se sprehajam z blazinicami prstov po tipkovnici in s kakšno lahkoto razvijam tok misli, ti pa se samo ves čas nekaj razburjaš na dobrohotne moške dušice. Pri tebi bi težko našli tolažbo ali vzpodbudno besedo osamljeni moški v zvezah s temi tvojimi trdimi rugljevskimi pristopi, mogoče pa si boljša kuharica? Jezikovo župo znaš skuhati, to veliko pomeni, ali pa raje vidiš moške stradati na tofu siru, solatkah in sojinih polpetih vsak dan, ker si vegetarijanka 😀 Ne veš, kaj zamujaš, ker se izogibaš mesenim užitkom! :)))
katenjka, torej lahko sklepam, da se naj ženska, ki se potaplja, neha potapljat, ker sama se ne more, prijateljic nima, samskim potapljačev nima, torej se ne sme potapljat z vezanim. Naj se raje neha ukvarjat s takim športom?
Ali pa ženska, ki je alpinistka, ker ne najde ženske alpinistke, ki bi z njo plezala, samskega alpinista tudi nima na zalogi, torej se naj neha ukvarjat s tem športom?
TOrej bolje imet tipa, ki bo popival okrog in poseksal vse, kar se mu bo predalo kot pa da ima prijateljico?
Kdo omenja večdnevne izlete? NIkjer nisem omenjala večdnevnih izletov v dvoje pa vsi to naprej mečete. ŠE ENKRAT: NIKJER NISEM PISALA, DA BI ŠLA NA POTOVANJE OZ. VEČDNEVNI IZLET Z VEZANIM MOŠKIM (SAMO JAZ IN ON).
Moške hobije? Torej se samska ženska sme ukvarjat le s šivanjem pa baletom pa aeorobiko in podobnimi zadevami, ki niso moške? Le zakaj?
In verjemi mi, da v potapljanju nima sploh nobene veze ali pa recimo športno plezanje, tam so ženske kar enakovredne (manjša moč, vendar večja gibljivost :)).
Točno to: badminton, tenis… iščeš nekoga, ki ti je enakovreden, ne nekoga, ki je istega spola. In če ima moški soigralko pa potem dobi punco, ki pa noče igrat oz. igra dosti slabše, bo zato skenslal soigralko? Torej bo opustil svoj hobi, ker je soigralka napačnega spola? Ni rečeno, da je ženska vedno slabša od moškega.
Kdo je rekel, da načrtno iščem družbo vezanega? Spet preobračanje besed.
katenjka, še en primer nepotrebne lljubosumnosti, tu je možakar ljubosumen na ženinega nečaka, kaj bi šele bilo, če ne bi šlo za sorodnika: http://med.over.net/forum5/read.php?95,7564539
Je ona slaba žena, ki se ukvarja s športom in ker ima moža, ki se mu ne da športat? Bi se potem morala tudi ona zapustiti in se ne ukvarjat s športom? ALi pa bi se morala vpisat v ženski šport, čeprav jo ne veseli? Ni bolje, da se ukvarja s nečem kar jo veseli? In pač je našla moško družbo, na njeno srečo nečaka, ker če ne bi bil sorodnik, bi mož ponorel.
Pameten mož bi šel z njo tekat.
Žal pač nismo vse ženske take, da bi bile le doma v kuhinji in štrikale :). Imamo tudi kaj drugega rade in potem nas obsojajo, ker se menda ukvarjamo z moškimi športi. Še dobro,da se ne ukvarjam z nogometom ali pa smučarskimi skoki, potem bi bila šele grozna :).
Najprej me cefrajo eni, da ne smem od moškega pričakovat, da se bo ukvarjal s podobnimi hobiji kot se jaz. Ok, fajn je, da ima podobne hobije, ampak, če jih nima jih pač nima.
In potem, če se strinjam s tem, da je partner lahko tudi nekdo, ki nima podobnih hobijev pa me scefrajo drugi: ni ok, če se bi jaz kot vezana ženska družila pri hobijih z drugimi moškimi.
TOrej sklep MONa je tak: ne iskat partnerja s podobnimi hobiji, ker so to prestrogi kriteriji in ko partnerja pač najdem, se moram nehat ukvarjat s svojimi hobiji, ker z drugimi moškimi se pa res ne smem družit in prijateljevat (ženskih prijateljic pa nimam za tako druženje).
Zakaj bi pa šla sama s prijateljem na dopust ? Zato imam družino, da uživam z njo. Prijatelje imam za druženje. No ker te je zbodel stavek na račun očetovstva. To zgleda takole npr. smo na nogometni tekmi kjer igra najin sin in da gol, prijatelj , ki se je veliko ukvarja s športom podraži mojega moža:”a vidiš kakšnega je zabil, to delajo moji geni, no zdaj veš da sem bil jaz zraven, ko so se mu delale noge” ali pa smo na obisku pri njih in hči zaigra na harmoniko,moj mož , ki se ukvarja z glasbo dregne prijatelja in mu reče:”no kaj boš pa na to rekel, kdo pa je naredil te umetniške prstke”.
Ali ko gre moj mož službeno na potovanje pokliče prijatelja in mu reče:”zdaj bo cel teden sama doma, delajta kar hočeta,samo daljinca od televizije mi ne zapravita”. Ali pa pride prijatelj na kavo in pokliče mojega moža:”čuj sem na kavi,spet sem dobro zadel, ker te ni doma, bova pospravila posteljo,daljinca pa se nisva dotikala, ker nisva imela časa”
Seveda so takšne šale vedno prikrite ušesom otrok 🙂
Veš kako je, žal je večina ljudi takšnih, ki ne verjame,da je možno le prijateljstvo med moškim in žensko. Potem pa smo samske ženske kot da bi bile kužne. Če se družim s samskim moškim te že prepričujejo, da postanita par, če se slučajno družim z vezanim pa nastane pravi cirkus. Tako, da sem pač samotar.
Na dopuste pa tudi z vezanimi prijateljiciami ne bi hodila tako kot ne z vezanimi prijatelji ne :).
Res ? Moram to dati v svojo podatkovno bazo…Ta informacija lahko še kdaj pride prav…:)
Ronka, ne sekiraj se. Včasih ljudje radi pretiravamo, da zgleda bolj razburljivo. Tako, kot tiste reklame za popoln pralni prašek, ki očisti vsak madež…:)[/quote]
No ja, moj partner, če bi začel trenirat z 20 let mlajšo, se ne bi sekirala :). Na otroke nisem ljubosumna :).
Matjazko, a ti smatraš prijateljstvo tako, da vsak dan pošiljaš smse nekomu? Le zakaj bi nekomu vsak dan pošiljal smse? Jaz napišem 3 sms na mesec za vse ljudi skupaj, včasih pa še toliko ne. Pišem le takrat, ko je nujno.
Čudno, nisem vedela, da je prijateljstvo to, da nekoga nadleguješ vsak dan z smsji :).
Ronka, me zanima, če bi tvoj moški začel trenirati z 20-letom mlajšim dekletom, ki bi mu vsak dan pošiljala SMS-e. Po mojem bi marsikatera ogenj bruhala, tudi ti…. :))[/quote]
Sem spregledala, da si imel v mislih tisti link.
Ne, jaz takega tipa sploh ne bi imela. Kaj bom s partnerjem, ki mu ni do moje družbe? Bolje samska kot s tipom, ki mu ni do tega, da bi se z mano družil. Tale na linku je pa še hujši, na ženinega nečaka je ljubosumen. Če bi bil pravi moški, bi šel skupaj z ženo teči, ne pa da doma kavč greje. In potem ona ne bi iskala nečakove družbe.
Pa ravno ti me pljuvaš, da ne smem zahtevat, da ima moški podobne hobije. Tale ženska na linku te je upoštevala, zdaj pa ima, mož greje kavč, družit se mora pa z nečakom :).
Ronka, me zanima, če bi tvoj moški začel trenirati z 20-letom mlajšim dekletom, ki bi mu vsak dan pošiljala SMS-e. Po mojem bi marsikatera ogenj bruhala, tudi ti…. :))[/quote]
Ronka
Ronka, ti tudi ne poskušaj z igrami na srečo, kjer ugibaš, tako kot Katenjka ne, bi preveč denarja zapravili. 🙂
Poglej, kakšne rasti so Tajke, kakšne majhne prsteke imajo, in kako zmasirajo! 😀
Zakaj imajo zrele ženske mlajše fante? Ugani! Za tek, da ohranjajo formo…. haha 😀
Ronka, prosim za malo diplomacije, jaz sem prišla na ta forum pisat, ker sem videla, da ste tu pametne punce, da bom jaz tebi v pomoč in ti meni…ne morem imeti odprtih dveh front v eni temi, poglej, kake neumnosti tu pišejo določeni osebki moškega spola.
Sem napisala, da je pri potapljanju verjetno drugače, pri alpinizmu hm…kakor se vzame, pri športem plezanju pa sploh, ker tam ne plezaš drug proti drugemu, pa nevem,koliko si plezalka, moči se ne da kar tako kompenzirat niti tam ne 🙂 :). Ampak če se greš takega preživljanja veliko časa skupaj, po možnosti še omenjene dejavnosti, je velika možnost za tisto,kar sem pisala.
Glej, če bi imela prijateljico za potapljanje, mene je to že od nekdaj zanimalo, sem mislila it na tečaj, potem sem pa začela hodit z bivšim, pa sva počela druge stvari. No zdaj sem spet samska, ste to vsi prebrali, torej samska, enkrat sem to pred leti probala, pa mije bilo všeč.
Aja podobno tenis in badminton, tenis sem igrala, badminton bolj probala, toliko da vem, da z nekim fantom, ki to igra, nimamkaj igrat, vsaj zaenkrt ne.
No pa se zmeniva kaj a ne…lahko tudi smučat konec koncev.
Sevede ne, ni dvoma, lahko bi se mu samo zasmilila po napornem teku, da bi preznojeni pod tušem umil hrbet, ker nazaj si menda težko ženske sežete? 😀
[/quote]
A ti si sploh prebral, tepec, kaj je napisala? 10 let mlajši od nje so otroci. In tam v tisti temi je on nečak od njegove žene. Malo preberi preden nekontrolirao spustiš prste na tipkovnico.
Drugače pa ne vem, akj toliko res postavljate na piedestal to prijateljstvo med moškim in žensko…a ste kot neki avtisti v seksualnem smislu ali kaj…mislim, nekje je meja a ne in ni slabo če se jo postavi načrtno.
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Matjazko, imela sem te za pametnega, nekoč. Zdaj pa vidim, da ti gredo po glavi pedofilske in incestne misli (veš 20 let mlajše so zame otroci, nečak na linku pa je sorodnik).
Katenjka, žal sem ne morem strinjat s tabo. Jaz pač ne vidim v moških le seks-objekt :). In žal se ne strinjam, da se ženske ne bi smele ukvarjat s športi, kjer prevladujejo moški. Saj veš, da sam se ne smeš potapljat, sam ne moreš plezat, zaradi varnosti.
Joj, spet ga lomim, imam 5 tečajnikov, pa dva sta komaj 20 letna. In včasih grem s kom v dvoje. Hm, pa nisem vprašala, če sme z mano, če je samski :). Pa še učim jih, jaz ženska, učim pet moških.
Forum je zaprt za komentiranje.