Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Prijateljstvo M/Ž

Prijateljstvo M/Ž


Hvala za pojasnilo.
Razen, če pride vmes kaj nepredvidljivega..Kakšen gumidefekt…:)
[/quote]
No tu se lepo vidi, na kaj misli vezan tip in na kaj samska ženska.

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Koliko si pa ti star, da se ne znaš obvladat? Upam, da nimaš kakšne ultra seksi sosede.

Meni se telesna privlačnost ne zdi ovira za prijateljstvo. Ta komponenta potem, ko ena ali druga stran dojame, da ne bo nič iz tega, izzveni, in če štima človeška kemija, se prijateljstvo ohrani.

Se strinjam. Včasih se pa nisem.

Imam sicer prijatelje, ne vem pa ali je razlog prvi, drugi ali pa zato, ker so vsi vezani. :)[/quote]

Zanimiva sprememba mnenja..še ene 2 leti nazaj si žolčno trdila nasprotno..

Eni pač bolj dolgo rabite, da sprevidite, da imam prav..)

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Koliko si pa ti star, da se ne znaš obvladat? Upam, da nimaš kakšne ultra seksi sosede.

Ta komponenta potem, ko ena ali druga stran dojame, da ne bo nič iz tega, izzveni, in če štima človeška kemija, se prijateljstvo ohrani.[/quote]
Nimam seksi sosede…:)
Je pa odvisno od tega, če sta osebi vezani ali samski. Pri vezanih je več možnosti, da ostane odnos na nivoju prijateljstva, pri samskih pa ne.

Upoštevam dejstvo, da si ženska. Večina moških se ne bi s tem strinjala.

V teh časih, ko itak vara, kdor ima pet minut časa, res ne razumem, kaj naj bi pri tem imelo zveze, ali si vezan ali samski.

In še enkrat te vprašam, ali se res tako slabo obvladuješ in imaš tako malo stika z ženskami, da zatrzaš ob pogledu na vsako nadpovprečno privlačno žensko in imaš zarošene možgane?

Meni se zdi, da ženske čare slabo prenašajo samo tisti, ki imajo premalo izkušenj z ženskami. Zrel dec bi moral znati brez hujših muk in otrdevanja prenesti tudi to, da mu je sogovornica telesno privlačna.

Jaz imam pa ravno obratne izkušnje:
če sta oba samska, je prijateljstvo možno, ko en ni več samski pa je ponavadi konec prijateljstva, ker se vezani ne upa več družit s samsko/samskim (ker partner ne dovoli).
Res izjemoma je možno prijateljstvo samska-vezan, ampak v tem primeru sem opazila, da je on zelo pošlihtan in njegova partnerka tudi (v glavi). Ona ni nič ljubosumna na njegove prijateljice in se kdaj pa kdaj tudi pridruži. Ampak tako v glavi pošlihtanih parov je zelo zelo malo.
Pri večina vezanih moških je pa tako, da mu njihove partnerke ne dovolijo druženje s samskimi ženskami. Vedno mora biti še kdo tretji zraven.
Ja samske smo zelo nevarne.

[/quote][/quote]


Nikoli nisem varal in nimam tega namena.
Pač pogledam za dobro žensko in to je v glavnem vse.


Ampak večina pravi, da ni možno le prijateljstvo. A to pomeni da je večina dedcev nezrelih ?
Kaj pa ženske ? Saj morata biti oba za akcijo.

Ženske, ki so vezane, ponavadi partnerju ne dovolijo, da se druži s kako drugo žensko (recimo, da bi bila soplezalca pri športnem plezanju, da bi šla v gore skupaj ali kaj takega, čeprav sama pa tudi noče z njim) in so ljubosumne. Ljubosumje pa vemo, da je znak prenizkega samospoštovanja ne izraz ljubezni. Torej ne moremo reči, da so ženske bolj zrele od moških :). Včasih pa je ljubosumje preprosto sklepanje v stilu: jaz bi varala, torej je tudi on tak :).
Nekak sem opazila, da naj bolj ljubosumni so tisti, ki so sami s sabo nezadovoljni in se bojijo, da bodo sami ostali, če jim partner gre stran ali pa tisti, ki sami varajo in potem mislijo, da so vsi varalice.


Ampak večina pravi, da ni možno le prijateljstvo. A to pomeni da je večina dedcev nezrelih ?
Kaj pa ženske ? Saj morata biti oba za akcijo.[/quote]


A to potem pomeni, da ste samske ženske nezrele ?

Če upoštevam trditev:
Torej bi morala tudi zrela (samska) ženska prenesti dejstvo, da ji je moški simpatičen in ga ne bo skušala zapeljevati.

Ali pa bi morali le moški biti tisti, ki bi se morali upirati skušnjavam, ženskam pa se ni treba…:)


Točno. Ravno to hočem zgoraj povedati.


Nikoli nisem varal in nimam tega namena.
Pač pogledam za dobro žensko in to je v glavnem vse.


Ampak večina pravi, da ni možno le prijateljstvo. A to pomeni da je večina dedcev nezrelih ?
Kaj pa ženske ? Saj morata biti oba za akcijo.[/quote]

No, in v čem je potem problem? Prijateljico bi pač prvi mesec ali dva tudi “pogledal”, potem bi bil pa prijatelj, ne da bi te klalo zraven.
Ko takole berem tipe, imam občutek, da potemtakem sploh ne morete govoriti s privlačno žensko, ne da bi se vam v glavi vrteli določeni filmi. To mora biti pa res naporno – razen če niste itak taki loleki, da se niti ne pogovarjate z ženskami.

In seveda je tu še ta komponenta, da mora biti tudi druga stran za.


Ampak večina pravi, da ni možno le prijateljstvo. A to pomeni da je večina dedcev nezrelih ?
Kaj pa ženske ? Saj morata biti oba za akcijo.[/quote][/quote]

Tole z vezanimi ženskami zmaji je spet ena huda floskula.


A to potem pomeni, da ste samske ženske nezrele ?

Če upoštevam trditev:
Torej bi morala tudi zrela (samska) ženska prenesti dejstvo, da ji je moški simpatičen in ga ne bo skušala zapeljevati.

Ali pa bi morali le moški biti tisti, ki bi se morali upirati skušnjavam, ženskam pa se ni treba…:)[/quote]

Ja seveda, samo ženske v tej temi nismo izpostavile tega problema, da ne moremo biti prijateljice s tipi (ki so nam privlačni).

Kakor katera 🙂
Večina vezanih žensk pa nas ima za nevarne, se bojijo, da bi jim speljale dedca.

A to potem pomeni, da ste samske ženske nezrele ?

quote]

Žal ni le floskula, ampak resnica. Večina vezanih žensk ne dovoli svojim partnerjem, da bi se družili v dvoje z drugo žensko. Če si izjema vsaka ti čast. Redke so take, ki dovolijo, da gre njihov partner večkrat sam z drugo žensko na kako turo v gore.
Ne govorim o tem ali sme it na pijačo z drugo žensko, govorim o konkretnejšem druženju. Če ti nisi taka, ti čestitam :).
Saj poznam take, ampak so tako redko posejane po tej naši ljubi zemljici :).

[/quote]

[/quote][/quote]

Nakar se je treba še vprašat, kako zreli so tipi, ki se vežejo s takšnimi ženskami.
Meni je posesivnost zelo tuja. Saj veš, kako pravijo: pes se ne proba strgat z verige, če je ta dovolj dolga.

Žal je večina žensk takih (in isto velja za moške). Če se bo on odločil, da se bo recimo potapljal s prijateljem bo vse ok, če se bo pa odločil, da se bo potapljal s prijateljico, bo pa vse narobe.
Jaz se pogosto prav neumno počutim, ko kak vezan-kolega iz našega športnega kluba gre na aktivnost v dvoje z moškim kolegom. TUdi, če sta le dva. Če sem pa samo jaz in on pa nočejo it (razen tisti, ki so samski, takrat pa ni problema, če sva le dva).
Smem it z žensko smučat, z vezanim moškim pa ne recimo, ker si on ne upa. Sme pa iti smučat z moškim to pa sme :).


Ni tako enostavno, ker je v ozadju več faktorjev. Če sem zadovoljen s svojim odnosom, potem ne glede na “vrtenje” filmov ne bom podlegel skušnjavi, saj mi je obstoječ odnos preveč dragocen, da bi tvegal.
Če pa je odnos bolj tako tako, pa ni več neke dileme. Samski moški pa niti nima neke dileme, saj je v ospredju privlačnosti, ki teži k temu, da se zadovolji.

Vsaka simpatična prijateljica je kot skušnjava…Podobno kot, če se ženska odloči shujšati, njen partner pa ji vsak dan ponuja sladkarije…..

Hormoni delujejo, pa če želimo ali ne. Zato še toliko bolj pride do izraza trdna volja.

Ti bi bila zadovoljna, če bi se tvoj partner veliko družil z neko lepo punco (prijateljico) in bi njej vse zaupal, se z njo zelo dobro razumel, jo sprejemal takšno kot je, jo spoštoval, itd..? Me prav zanima.

__________________________________________ Fear of doing things does not prevent you from dying, only from living!

jp1991, jaz sicer nisem ravno samozavestna, tudi moje samospoštovanje je na psu, ampak, da pa partnerju ne bi zaupala, ko sem ga imela, se pa ni nikoli zgodilo. Nikoli nisem nikogar privezala na ketno.

Ti bi bila zadovoljna, če bi se tvoj partner veliko družil z neko lepo punco (prijateljico) in bi njej vse zaupal, se z njo zelo dobro razumel, jo sprejemal takšno kot je, jo spoštoval, itd..? Me prav zanima.[/quote]

Takole pa je, če ima moški moške prijatelje :): http://med.over.net/forum5/read.php?27,7571396

Moram reči, da je vsekakor bolje imeti partnerja, ki ima prijateljico s katero se druži kot pa takele prijateljčke kot ima oseba v temi na linku: popivanje, drogiranje, varanje pa sploh nima prijateljic, samo prijatelje.
Ne, vsekakor ne bi marala moškega, ki popiva okrog z moškimi, da ne govorimo, da se drogira in kljub temu, da je s moškimi prijatelji, vara. Zame je že samo popivanje in drogiranje bistveno prehudo.
Veliko raje vidim partnerja, ki ne bo popival, se ne bo drogiral, imel bo pa prijateljico s katero bo recimo igral tenis. Če jaz ne bi hotela igrat tenisa z njim, mu ne bi odrejala s kom sme in s kom ne sme igrat. Isto velja, če jaz ne bi želala it tekat z njim, če ne bi hotela it z njim v gore, karkoli podobnega, bi mu dovolila, da si sam najde družbo.
Isto pričakujem od partnerja: ali naj bi šel z mano na aktivnosti, ki jih jaz počnem, če pa noče, pa bom našla drugo družbo. Vsekakor bi najprej njega povabila (zakaj pa imamo partnerja, če ne zato, da bi se veselili biti v njegovi družbi), če pa ne bi hotel, bi povabila koga drugega. Nikakor pa tudi jaz ne bi hodila ven popivat, se drogirat, in se potem izgovarjala, da nisem vedela, kaj sem počela, ker sem bila zadeta.

ronka

A poznaš kakšno, ki bi ji to bilo všeč!? 🙂

Občutek imam, da mora pri tebi biti vse kot iz škatlice, da imaš imaš knjige na polici zložene po abecedi, nikjer niti malo prahu, da so kozarci brezhibno čisti brez najmanše pičice, da je vse na svojem mestu in v “najlepšem redu” – perfekcionizem oz. pretirano redoljubje. Zakaj si postavljaš toliko omejitev (v svoji glavi), ne samo glede mioških, ko po seznamu delaš kljukice, kakšen naj bo, da igra tenis, za božjo voljo, zakaj pa ne raje kriket – LEPO TE PROSIM! , ker potem si preveč “zapeta”.

Brez zamere, ampak ti samo preveč premlevaš, ne razmišljaj toliko, sprosti se, “spusti se”.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

matjazko, očitno je kar precej žensk tu gor, ki ima moške, ki popivajo, vsaj glede na teme na MONu, obenem pa nimajo moških, ki imajo prijateljice :). Sklepam po temah na MONu, da so bolj zaželeni tipčki, ki popivajo kot pa tipi, ki ne popivajo, imajo pa prijateljice.

matjazko, hudo hudo napačne občutke imaš. Ne bi mogel bolj mimo pihnit pri opisu kot si :). Le od kje ti takšne ideje :). Pa sem mislila, da je več psihologa v tebi pa čisto mimo pihaš :). Kje sem pa napisala, da mora moški igrati tenis? To bi rada videla kje sem to napisala :). Ne moti me, če ga igra, če ga pa ne ga pač ne, saj ga jaz tudi ne, zakaj bi potem zahtevala, da ga mora on igrati? Zaradi mene lahko igra tudi kriket, samo, da ne popiva in se ne drogira.
Matjazko, branje ti dela težave :), sklepe pa vlečeš hudo hudo napačne. Daj pobrskaj po MONu, sem nekaj pisala o čiščenju :).

Ne vem, opazil sem,da je bil podobnega mnenja pri svojih zapažanjih glede tvojega odnosa do moških tudi Robi. Eno je, kako te drugi vidijo, drugo je, kaj o sebi (zmotno) mislimo. Da bi igral kriket je bilo mišljeno sakastično v zbadljivem tonu, ker si nekje pisala tudi, da bi bilo fajn, če bi bil alpinist ali pohodnik za v gore, če se ne motim. Ne vem, zakaj seciraš in premlevaš takšne nepomembne, površne stvari, saj to je jasno, da ti tak moški pri priči pobegne, ko ga prestrašiš s temi seznamčki. Edini kriterij za moje pojme bi moral biti značaj, da je dober človek, da se “štekaš” z njim. Ne pa to mi ne paše, pa tak mora biti, pa ono mora početi, pa blabla….. Takšne bi se na kilometer izognil, ker je preveč zakomplicirana…

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


To sigurno. Saj tisti, ki so že po naravi bolj mirni, ne iščejo družbe, da bi potem dva sedela v miru.:)
Vsi iščemo sebi enake oz. čimbolj podobne, ker upamo, da se bomo razumeli in ne bo konfliktov.

Mogoče ima večina žensk raje bolj “žive” moške. To pa za sabo tudi večkrat potegne popivanje.

Saj, če nisi slabe volje, če moški ne gre s tabo kolesarit, ko si ti zaželiš, potem v tem ne vidim nobenega problema. Saj s tem moškega ne obremenjuješ in ne pričakuješ, da bo ti vedno na razpolago.

Matjazko…Res sem pisal o tem, da lahko dolg seznam in veliko pričakovanj, marsikoga prestraši….Je pa pozneje ronka napisala, da ji ni pomembno, da mora moški iti z njo na Triglav, če si sam tega ne želi.
Je pa res, da je bolje, da smo čimbolj samozadostni. Da ne pričakujemo, da bo nas drugi nenehno osrečeval in zapolnil neko notranjo praznino.
Da ne pričakujemo od drugega nekaj, česar sami ne moremo nuditi.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close