neobičajne spolne prakse
Mogoče se, mogoče pa ne. Njene želje absolutno niso nujno posledica zlorabe in teh želja ni treba odpravljat, z njimi ni nič narobe.[/quote]
V tem primeru so in se nehajte že eni slepiti in zanikati nekih dejstev, samo zato, ker jih v sebi zanikate.
Na splošno ni nujno, da je v ozadju neko posilstvo, je pa nek drug razlog, le zavedate se ga ne.
In ne govorim o odpravljanju želja, ampak o razumevanju teh želja.[/quote]
Lej, zelo preprosto je, nekateri se samo hočemo imeti fletno. Saj ti menda tudi ne greš secirat vsake svoje želje in potrebe v prafaktorje. Če se ti zalušta jabolka, potem razviješ celo teorijo o adamu, evi, raju, pregrehi, bogu in tako dalje? Če se ti enkrat seksa ob 8. zjutraj namesto tako kot običajno ob 8. zvečer, greš to analizirat, iskat vzroke, spraševat ljudi, k psihiatru po pojasnilo ali preprosto prisluhneš želji in si polepšaš dan? Madonca no.
PA še tole…..ta fantazija je v bistvu plod predelane travme. Dokler ni bila predelana, je bila tudi fantazija v podzavesti. Posledice so bile “odklop med aktom” (kot, da dejanje samo opazujem, z mislimi me ni tam, tam je samo telo), nezmožnost doseganja orgazma (če pa sem ga že dosegla, je sledil jok in občutek krivde), brez libida (razen ob souporabi opojnih substanc).
Ko pa sem se odprla, začela s terapijo, pa so te posledice izginile, pojavila pa se je nova, ki je v bistvu posledica predelane izkušnje. Tako nekako. Izguba te bi bila korak nazaj, ne naprej.
Ja prav, zdaj boš po hitrem postopku zamenjala partnerja (v kratkem času katerega že, tretjega ali četrtega?)– operacija uspešna, pacient umrl–
Imaš en simptom, ki ga lahko odpraviš, ni nujno s psihiatrom, namreč na vsak način bi rada enoličen enoznačen odgovor na tvoj problem, ki ni trivialne narave, (tu si dobila nasprotujoča mnenja, kar je itak pričakovano, in se ti več ne da, se umikaš)
Človekova seksualnost je zelo komplicirano področje, na vso srečo in nesrečo imamo domišljijo, ki vse skupaj popravi ali pokvari, kakor kdaj– z njo se ukvarjajo mehka mejna področja psihologija, seksologija, psihiatrija, antropologija, mogoče še sociologija,… kar hočeš, in enoznačne rešitve, ki ti jo je na dušo napihal tvoj psiholog, ni. Ravno s s pravim partnerjem oz njegovim najboljšim približkom, ki ga uspemo pač najti, v bistvu popravljamo travme iz otroštva in mladosti, kakršnekoli že so, in to večinoma ravno preko seksualnosti, praktično celo življenje do in še v pozno starost, zato je to toliko občutljivo področje.
Navsezadnje je tudi tvojemu fantu težko, da bi moral igrati nekega posiljevalca, če to ni njemu lastno, niti v domišljiji –kako sploh zgleda to pri vaju, ko se spravita to delat, ti bi rada bila posiljena, njega pa to plaši, na isti način kot nezavedno plaši še zmeraj tebe, da se vsakič znova in znova znajdeš skupaj ravno s človekom, ki tega nima vgrajenega v sebi. Je to naključje? Ne vem če… Na tak način boš še dolgo menjavala partnerje, dokler te bodo hoteli, potem pa se boš pač sprijaznila z zadnjim ali kako?
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] OStati z nekom, ki nas ne zadovolji oziroma ob katerem nismo (popolnoma) srečni, pa bi pomenil uspeh operacije? Samo da številka ni previsoka, ni važno, kakšnega dobimo? Treba se je ustavit in trpet. Klerikalka?
Fant, ki ima rad oralni seks in punca, ki se ji to gnusi. Ostaneta skupaj in je fant pač brez oralca? PRipravit žensko, da uvidi, da to ni nekaj umazanega? Par skupaj, oralca pač moški dobiva drugje. Ali pa zamenjava partnerja? KAj bi tu priporočila, da bi operacija uspela?
Tvoj zadnji post raztura 🙂 iz tega povzetka se da razbrati, kako so nekateri uporabniki zategnjeni in prepričani v svoj prav, ne da bi vsaj malo potegnili glavo ven iz peska, sicer pa je to že skoraj pravilo – žal marsikje ne le teh straneh :-/
umaknit sem se hotela, ker se mi je zazdelo, da mi branje odgovorov škodi. Da me v bistvu oddaljujejo od cilja, in bi bilo zato smiselno prenehat jih brat. Nič osebnega, niti “ne da se mi več”. Pa vidim, da me bolj krepijo kot slabijo, tako da bom nadaljevala 😛
In ne, v bistvu nisem bila posiljena, bila sem spolno zlorabljena. Niso prevladovali občutki groze/strahu/bolečine, ampak bolj gnus/sramota/krivda.
heh ne vem, kolegica, kje si ti prebrala, da sem jaz to napisala…??[/quote]
Razbrala iz sledečega:
Tole je ena možnost. OStali dve, ki jih imam, sta ostati z njim, kljub nepotešenosti ali prepričati njega, da me poteši. Četrte ni. Tretja možnost je, kolikor vidim, neuresničljiva, torej mi ostane samo še ta druga – ostati kljub nepotešenosti. Prva pa se ti zdi zgrešena, kolikor vidim, zaradi številnih menjav, ki jih iskanje prinese zraven. Se motim?
Aha, in ti si 100% sigurna, da se ni ta travma pač izrazila na drug način oz. da je le napol predelana?
Mislim, če si v vse tako 100% prepričana, potem ti preostane samo še eno: da si najdeš partnerja, ki mu je všeč to kar te zadovolji. Tukaj ni nobene dileme. Sedanjemu pa dopusti, da tudi sam najde eno, ki bo kompatibilna z njim in se ne bo več počutil siljenega v nekaj kar mu ni. Mislim, da je to najbolj fer do obeh.
ti želiš biti zvezana, ker je to tvoje bistvo. Bistvo enih moških pa je, da seks kupijo. Samo takrat se počutijo dobro, kot se ti počutiš dobro, če te med seksom nekdo zveže. moških, ki bi tudi brez plačila tebi izpolnili želje, je kolikor hočeš,samo ne bodo ti všeč. Če je to tisto, kar te bo najglobje izpolnilo, potem takega najdi, samo potem ne bodi malenkostna in ne zahtevaj zraven še milijon drugih lastnosti.
Daj oglas, boš videla kaj bo.
heh ne vem, kolegica, kje si ti prebrala, da sem jaz to napisala…??[/quote]
Razbrala iz sledečega:
Tole je ena možnost. OStali dve, ki jih imam, sta ostati z njim, kljub nepotešenosti ali prepričati njega, da me poteši. Četrte ni. Tretja možnost je, kolikor vidim, neuresničljiva, torej mi ostane samo še ta druga – ostati kljub nepotešenosti. Prva pa se ti zdi zgrešena, kolikor vidim, zaradi številnih menjav, ki jih iskanje prinese zraven. Se motim?[/quote]Ja motiš se. Hecno mi je, da ozdravljena in močna, kakor si in še bolj postajaš, od forumskih neznacev pričakuješ, da ti odgovorijo, ali ostati strenutnim fantom ali ne in potem še ono magično vrašanje, kolika je verjetnost, da najdeš takega, ki mu ta “fetiš” ne bo tuj? Zakaj pa tega ne prepoznaš sama v človeku, zakaj pa se vedno znova znajdeš skupaj s takim, ki tega nima? No kaj misliš, jaz nimam pojma…
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Ups je to neka visoka filozofija, ali pa ima barnabas v oni drugi temi prav, da smo ženske tupe– ker jaz zdaj tu ne razumem, ali je to kritika na moje pisanje ali ne ccccc[/quote]
Sploh ne. Le zakaj se takoj čutiš napadeno? Če je to posledica kakšnih travm iz otroštva pa bi bilo zelo zanimivo vedet kakšne so tvoje spolne fantazije. :-))))[/quote]Sem napisala, samo je forum- ne vem zakaj-, noče objaviti– cccccc
:)))))
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] katanejka….od štirih trije, torej 75%. Zakaj? Verjetno zato, ker je približno tako razmerje tudi v reali. Če bi jih bilo več, bi mogoče bilo 50:50.
Po prebiranju pa vidim, da je očitno procent še dosti nižji in bo iskanje še dosti težje. V glavi sem imela, da je moškim načeloma všeč “nadvlada”, prej bi rekla, da je manj žensk, ki bi lahko bile podrejene kot moških, ki bi “gospodarili” nad žensko. Zdej bom počasi spreminjala mnenje… Kur.., bo treba iskat šivanko v senu 🙂
že včeraj smo prišli do zaključka, da je najbolje zate da zamenjaš partnerja; vkolikor pa je to zate prevelika žrtev pa se boš morala zadovoljiti s takšno spolno prakso kot je – sama presodi, kaj ti je pomembnejše. Med posti so se oglasili tudi nekateri, ki trdijo, da dolgoročno ni v redu vztrajati z nekom, ki v spolnih aktivnostih ni kompatibilen, prilagodljiv. Če bi bila na tvojem mestu, bi bila zelo razočarana vsaj nad polovico uporabnikov kakšne nedorasle, nekorektne, toge in nepremišljene odgovore so napraskali skupaj.
Hvala za nesramnost. Pa pustimo to. Zakaj ti je hecno? Močni ljudje naj ne bi spraševali na forumu?
Bi prej rekla, da si ti bolna in šibka, pa to skrivaš z “odgovarjanjem nam revčkom, ki na forum zapišemo vprašanje”. Ja, mi smo revčki, ki si domišljamo, da smo “ozdravljeni in močni”. Vi, svetovalci, pa ste enkratne osebnosti brez napak. Jea right
Bi bilo boljše, če bi se delala, da tega problema nimam, morda kakšnemu drugemu šibkemu revčku, ki tukaj za nasvet sprašuje, dala kakšno pametno, se povzdignila nad njega, mu priporočila psihiatra, se smejala njegovemu navedku, da je “ozdravljen in močan”, kot nekateri tukaj…..but, that’s not my stile
raje sem navidezno šibka, kot navidezno močna.
Pha – kot, da so moški tu na forumih odkriti, sem že danes 2x omenila, kako se vsi nekaj držijo nazaj – predvidevam pa da na kompjuterih ali zunanjih diskih imajo vse polno takšne in drugače pornografije po možnosti tudi z nasilno vsebino…, nič jim ne verjamem v te zgodbice o tem, da se jim to gabi ipd bla, bla. Priporočam, da poiščeš po spletu kakšno anonimno anketo na to tematiko z rezultati, morebiti povzetek večih raziskovalnih projektov, da si popraviš odstotni vtis, kljub dejstvu da ljudje tudi v anketah grozljivo lažejo.
Dvomim, da si partnerja iščemo naključno razpršeno po celi populaciji, še bolj dvomim, da je razmerje takih, ki ne bi niti enkrat na mesec na ne čisto klasičen način spali s partnerko, samo 25%, sploh sem pa prepričana, da ti odgovori na forumu (moški in tudi ženski) niso relevanten vzorec, po katerem bi delala neke dobre analize~~
Torej, dvomim, da gre za naključje, bolj je to rezultat preveč instant terapije… kaj pa vem–
Ne vem od kje ti to, da sem nesramna, mogoče dvakrat preberi kakšen (moj) post, mogoče tudi moj nick 😉
Predvsem pa kako dobro knjigo po možnosti večih avtorjev.
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Saj ne, da bi bila neki užaljena, ampak vseeno moram vprašati: ti nalašč ali slučajno ignoriraš moje zapise, v katerih ti potrjujem, da so tvoje želje nekaj normalnega in da jih je mogoče uresničiti? Saj vem, da si želiš, da bi debata čim dlje ostala živa, ampak se mi zdi, da jo zdaj že kar malo na silo podžigaš.
Ti si šla z meščani, ki prisegajo na kofetkanje na sončku ob Ljubljanici, debatirat o alpinističnih tehnikah na še nepreplezanih smereh v Himalaji, če lahko še jaz ponudim kako prispodobo.
Sama v stavku, ki sem ga citirala (z napačnim nickom 🙂 ) ne opaziš nesramnosti in sarkazma?
Ja, moram več brat, ti pa se moraš naučiti bolj jasno izražati in pusti sarkazem (močno in ozdravljeno) in prispodobe (op uspela, pacient umrl) pri miru, očitno ti ne grejo najbolje od rok.
instant terapija, seveda. To bo to. Ker…če bi bila terapija ok, potem me ne bi imela s čim dol potlačit in potrdit svoje teze, da nisem “ozdravljena”. Poznaš čas trajanja terapije in število seans? Ne? Terapevta in obliko terapije? Ne? Kaj pa veš….aja 3 od 4-ih. Primitivnemu bi bilo tole zadosti za sodbo o “instant terapiji”.
ne ignoriram jih, samo ne odgovarjam na njih. Ponavadi se oglasim, ko se s čim ne strinjam, če se, si zadevo popredalčkam, si jo zapomnim, in to je to. Tudi samici bi marsikdaj pritrdila, ampak takrat mi je dovolj, da si v glavi rečem “prav imaš”. V nasprotnih primerih pa samo v glavi “nimaš prav” ne zadostuje, moram to izlit na papir.
Na silo podžigam? Morda. Zdaj v bistvu ne iščem več odgovorov, jih že imam, debata me pa vseeno zanima oz debatiranje me zabava.
Forum je zaprt za komentiranje.