neobičajne spolne prakse
Meni se postavlja nekaj vprašanj: kolikor razberem iz vsega skupaj si želiš nekoga, ki bi vse skupaj bodisi fejkal ali pa v spolnosti izkazoval nekaj čisto drugega kar dejansko je. Glede fejkanja se postavlja vprašanje koliko časa bi te to zadovoljevalo (glede na to, da bi vedela, da gre za fake)? V drugem primeru pa ali misliš, da boš znala postaviti meje do kam se lahko gre in ali bo partner spoh razumel, da gre za postavljeno mejo, ne pa v tem videl “poziv” za stopnjevanje? Seveda je tu še vprašanje, koliko časa bodo meje, ki vama jih boš sama postavila, zadovoljevale tebe, da jih ne boš prestavljala v nedogled in izven nevarnosti zase?
Boom to so preveč provokativna vprašanja za nekoga, ki se zaveda (ali pa tudi ne;) le svojih primarnih nagonov, v sočloveku pa ne prepozna nekoga, ki ga ima rad in mu ne želi žalega, mu je tuja spolnost na tak način, jo dojema kot nekaj drugega z drugačnim pomenom… in ga ima zaradi tega namen celo zamenjat. Pripisuje mu nesposobnost, ugodit njegovim željam in gleda le na svoje potrebe za katere niti noče sprejet od kod so prišle in zakaj so mu tako pomembne.
Lahko da so običajne težko pa verjamem, da so naravne v smislu, da so del nas kot potrebne za “popolno srečo” (v 10%). Se pa strinjam naj iste vrste ptic letajo skupaj oz naj se družijo le take s takimi, ki jim je kljuvanje s kljunom osnovni in edini namen, ki ga ima kljun….
It dobro napisano, strjeno bistvo, ki so ga želeli podat “klerikalci” v tej temi, samo dvomim, da bo pravilno razumljeno.
Se strinjam.[/quote]
se vidva in tudi IT zavedata da ona piše (IT)zgolj z osebnega stališča? lahko ona premore empatijo do sočloveka( koneckoncev če nisi ravno sociopat jo premore vsakdo), pa vseeno gre se za njena občutja , ki so lahko povSem nasprotno nekoumu drugemu in nikoli, mapka res nikoli se ni nihče sposoben vživeti 100% v občutke drugega pa nima veze koliko empatije premore…po drugi strani pa, niste sposobni dati nekomu možnosti da ima občutja ki se ne skladajo z vašimi in jih označujete za nenaravne, nenormalne itd? kot da ne bi bila vsa modrost občutij skrita v tem stavku ” nič človeškega mi ni tujega”?
Se strinjam.[/quote]
se vidva in tudi IT zavedata da ona piše (IT)zgolj z osebnega stališča? lahko ona premore empatijo do sočloveka( koneckoncev če nisi ravno sociopat jo premore vsakdo), pa vseeno gre se za njena občutja , ki so lahko povSem nasprotno nekoumu drugemu in nikoli, mapka res nikoli se ni nihče sposoben vživeti 100% v občutke drugega pa nima veze koliko empatije premore…po drugi strani pa, niste sposobni dati nekomu možnosti da ima občutja ki se ne skladajo z vašimi in jih označujete za nenaravne, nenormalne itd? kot da ne bi bila vsa modrost občutij skrita v tem stavku ” nič človeškega mi ni tujega”?[/quote]Obrni zadevo:
Dopuščaš možnost, da so (smo) nekateri že bili na njenem (ne dobesedno) in iz lastnih izkušenj poznamo tisto praznino, ki ostane po takšni “potešitvi” če v ozadju ni tiste prave ljubezni? Ona pa hlepi po nekom, ki bo sposoben zadostne mere brutalnosti, da ji zadovolji njene primarne nagone, odmeve travm iz otroštva?
Če je to vse kar išče v partnerstvu, če je to ves smisel njenega obstoja, potem izvoli, zakaj pa ne.
Ne vem zakaj se vam zdi to tako ogrožajoče klerikalno, če vas kdo želi prepričat, da ne stopite na žebelj, ker bo bolelo bolj kot ste sposobni dojet v tem trenutku?
Samo očitno mora vsak sam na lastni koži izkusit bolečino, da šele potem lahko razume/ceni kaj je “ugodje” (mogoče ljubezen?) oz sreča v 10% (ki so itak v tebi ;).
se vidva in tudi IT zavedata da ona piše (IT)zgolj z osebnega stališča? lahko ona premore empatijo do sočloveka( koneckoncev če nisi ravno sociopat jo premore vsakdo), pa vseeno gre se za njena občutja , ki so lahko povSem nasprotno nekoumu drugemu in nikoli, mapka res nikoli se ni nihče sposoben vživeti 100% v občutke drugega pa nima veze koliko empatije premore…po drugi strani pa, niste sposobni dati nekomu možnosti da ima občutja ki se ne skladajo z vašimi in jih označujete za nenaravne, nenormalne itd? kot da ne bi bila vsa modrost občutij skrita v tem stavku ” nič človeškega mi ni tujega”?[/quote]Obrni zadevo:
Dopuščaš možnost, da so (smo) nekateri že bili na njenem (ne dobesedno) in iz lastnih izkušenj poznamo tisto praznino, ki ostane po takšni “potešitvi” če v ozadju ni tiste prave ljubezni? Ona pa hlepi po nekom, ki bo sposoben zadostne mere brutalnosti, da ji zadovolji njene primarne nagone, odmeve travm iz otroštva?
Če je to vse kar išče v partnerstvu, če je to ves smisel njenega obstoja, potem izvoli, zakaj pa ne.
Ne vem zakaj se vam zdi to tako ogrožajoče klerikalno, če vas kdo želi prepričat, da ne stopite na žebelj, ker bo bolelo bolj kot ste sposobni dojet v tem trenutku?
Samo očitno mora vsak sam na lastni koži izkusit bolečino, da šele potem lahko razume/ceni kaj je “ugodje” (mogoče ljubezen?) oz sreča v 10% (ki so itak v tebi ;).[/quote]
vedno dopuščam vse možnosti, tudi te o katerih ti pišeš, ampak najbolše zdravilo za življenje je lastna izkušnja, in spet poenostavljaš, ona je izpostavila samo ta del partnerstva , kot je jasno vsem, spolnost predstavlja samo en majhen del dobrega partnerstva pa ravno ta del , če ni zadovoljujoč, lahko uniči vse ostalo kar je dobrega, tega ne more nihče zanikat…
On_, praznina lahko po določenem času nastane tudi pri “konvencionalnih” primerih. Pa ne samo, da lahko nastane, upam si celo trdit, da ima večina primerov prevar in tudi razhodov vzroke v tako nastali praznini. Praznine nastajajo enostavno zato, ker ljudje ne poslušajo sebe in svojih želja, temveč si puščajo dopovedovat od drugih kaj je in kaj ni prav, svojih želja pa se posledično sramujejo in jih tlačijo. Praznine nastajajo tudi, ko morda želje tlačijo (morda žrtvujejo) zaradi doseganja tistega “nekaj več” v odnosu on potem vse to toliko bolj (lahko) udari ven, ko je “nekaj več” tudi doseženo.
se vidva in tudi IT zavedata da ona piše (IT)zgolj z osebnega stališča? lahko ona premore empatijo do sočloveka( koneckoncev če nisi ravno sociopat jo premore vsakdo), pa vseeno gre se za njena občutja , ki so lahko povSem nasprotno nekoumu drugemu in nikoli, mapka res nikoli se ni nihče sposoben vživeti 100% v občutke drugega pa nima veze koliko empatije premore…po drugi strani pa, niste sposobni dati nekomu možnosti da ima občutja ki se ne skladajo z vašimi in jih označujete za nenaravne, nenormalne itd? kot da ne bi bila vsa modrost občutij skrita v tem stavku ” nič človeškega mi ni tujega”?[/quote]Obrni zadevo:
Dopuščaš možnost, da so (smo) nekateri že bili na njenem (ne dobesedno) in iz lastnih izkušenj poznamo tisto praznino, ki ostane po takšni “potešitvi” če v ozadju ni tiste prave ljubezni? Ona pa hlepi po nekom, ki bo sposoben zadostne mere brutalnosti, da ji zadovolji njene primarne nagone, odmeve travm iz otroštva?
Če je to vse kar išče v partnerstvu, če je to ves smisel njenega obstoja, potem izvoli, zakaj pa ne.
Ne vem zakaj se vam zdi to tako ogrožajoče klerikalno, če vas kdo želi prepričat, da ne stopite na žebelj, ker bo bolelo bolj kot ste sposobni dojet v tem trenutku?
Samo očitno mora vsak sam na lastni koži izkusit bolečino, da šele potem lahko razume/ceni kaj je “ugodje” (mogoče ljubezen?) oz sreča v 10% (ki so itak v tebi ;).[/quote]
Samo res ne veste (ti in še par fantov), o čem pišete. In avtorica ni nikjer napisala, da od zveze pričakuje zgolj in samo zadovoljitev primarnih nagonov. Ima posebne želje in bi jih rada uresničila. In v tej zvezi s svojimi željami ni razumljena.
Tudi ti v zvezi z žensko, ki bi imela neka posebna nagnjenja, v svoji “normalnosti” ne bi bil razumljen in bi se ti morda počutil čuden, ker ti ne bi bilo do česa drugačnega.
Zdaj grem pa v cerkev eno svečo prižgat iz hvaležnosti, da sem našla svojega partnerja, ker očitno sem imela ta večji zegen.
A se tebi tud kdaj zdi ali pa zgodi, da ne veš, o čem pišeš? Ali po čem sklepaš, da se to dogaja drugim? Jaz mislim, da vsak prav dobro ve, o čem piše.
Ja Spider od tebe niti nisem pričakoval kaj več, ni sposobnosti abstraktnega mišljenja?
Nekdo, ki je imel zlomljeno roko ne more dajat “nasvetov” nekomu z zlomljeno nogo, tudi uradni zdravnik ne…..
Amatersko razmišljanje, ampak res :(Se absolutno strinjam, sploh v tistih primerih, ko je osnova veze spolnost in se zaradi nje gre v neko obliko partnerstva.
Spolnost naj bi bila posledica (čustvene bližine), ne pa vzrok. 😉
Tu se pa izpostavlja, zagovarja predvsem ta spolni vidik zveze. Se strinjam absolutno ne sme bit zanemarjen nisem pa prepričan, da si lahko s spolnostjo “priseksamo” čustveno bližino oz, pridemo med tistih 10% srečnežev.
Po moje je sreča bolj v tem, da smo sposobni dojet, da sami nismo popolni in da iščemo poti, da postanemo boljši, zase ne za druge….
Bi šel tudi jaz prižgat eno svečo samo si ne upam, ker se bojim, da sem preveč nesposoben in bi lahko pri tem opravilu zažgal sam sebe nesrečneža….. 😉 :/
Slaba primerjava, zelo slaba.
In zaenkrat še nič ne vemo, da bi ti in Marko bila zdravnika, ali psihologa. Zato bi počasi že lahko nehala z razmetavanjem amaterskih diagnoz.[/quote]Ne vem, da bi kdo od naju podajal kakšne diagnoze, razen tistih, ki niste imeli kakih smiselnih argumentov in ste na tak način in z raznimi svečami želeli na grmadi klerikalnosti skurit tisto, kar sva napisala iz lastnih izkušenj, spoznanj, da bi povečali verodostojnost lastnega verovanja, ki vam ga vsiljuje “sodobna družba”.
Nisem sicer prebrala vseh prispevkov, ampak meni se ne zdi nč spornega, če ima partner kakšne posebne sexualne, je pa težava v tem, ko sta skupaj dva, ki pač nista kompatibilna ali pa se morda eden sploh ne želi niti potruditi ugoditi drugemu partnerju.
Enim je lahko domina/dom všeč, odvisno do kakšne meje, enim pač ne…to je vse stvar dogovora med dvema partnerjema.
Slaba primerjava, zelo slaba.
In zaenkrat še nič ne vemo, da bi ti in Marko bila zdravnika, ali psihologa. Zato bi počasi že lahko nehala z razmetavanjem amaterskih diagnoz.[/quote]Ne vem, da bi kdo od naju podajal kakšne diagnoze, razen tistih, ki niste imeli kakih smiselnih argumentov in ste na tak način in z raznimi svečami želeli na grmadi klerikalnosti skurit tisto, kar sva napisala iz lastnih izkušenj, spoznanj, da bi povečali verodostojnost lastnega verovanja, ki vam ga vsiljuje “sodobna družba”.[/quote]
A to pa ni diagnoza?
Pa še to: zakaj so pa tvoja lastna spoznanja več vredna od drugih? A te možnosti pa ni, da bi nam drugim lastna spoznanja narekovala, da se moramo sprostit v svojih spolnih potrebah? A te moramo po novem klicati bog in vikati?
Težava raznih “nasvetov” je v tem, ker eni želijo lačnega nahraniti, drugi ga pa želijo naučiti loviti ribe. Sicer pa naj vsak počne, kar ga je volja, zaradi mene če celo življenje hodi lačen naokrog in prosjači za hrano.
Se absolutno strinjam, sploh v tistih primerih, ko je osnova veze spolnost in se zaradi nje gre v neko obliko partnerstva.
Spolnost naj bi bila posledica (čustvene bližine), ne pa vzrok. 😉
Tu se pa izpostavlja, zagovarja predvsem ta spolni vidik zveze. Se strinjam absolutno ne sme bit zanemarjen nisem pa prepričan, da si lahko s spolnostjo “priseksamo” čustveno bližino oz, pridemo med tistih 10% srečnežev.
Po moje je sreča bolj v tem, da smo sposobni dojet, da sami nismo popolni in da iščemo poti, da postanemo boljši, zase ne za druge….
Bi šel tudi jaz prižgat eno svečo samo si ne upam, ker se bojim, da sem preveč nesposoben in bi lahko pri tem opravilu zažgal sam sebe nesrečneža….. 😉 :/[/quote]
Me pa zdaj resnično zanima zakaj je nekdo, ki spolnosti sicer daje relativno velik pomen veliokokrat “obsojen”, da mu predstavlja osnovo zveze? Zanimivo pri tem pa je, da isti, ki tako obsojajo, na enak način ne obsodijo tiste, ki nekako nakazujejo, da so ji osnova “višji cilji” (pri čemer mi najbrž ni treba posebej razlagat kaj naj bi to pomenilo). Čustvena bližina je absolutno pomembna, se mi pa ne zdi popolnoma nič pomemben način kako do nje pride. Ja, so primeri, da se ta razvije tudi skozi spolnost in ni jih malo. Ni malo primerov, ko so ljudje najprej skočili v posteljo in potem ostali skupaj in takšne veze znajo velikokrat biti preklemansko čvrste.
Seveda niso nobena spoznanja vredna več ali manj.
Prav tako lahko vsak napiše svoja spoznanja…Le ne razumem, zakaj se počutiti manjvredno, če drugi napiše svoja spoznanja ? Zaradi česar se potem tudi začnejo medsebojna obračunavanja…:)[/quote]
Večino predvsem moti to, da lastna spoznanja in stališča nekateri postavljajo kot merilo (ne)normalnosti
Seveda niso nobena spoznanja vredna več ali manj.
Prav tako lahko vsak napiše svoja spoznanja…Le ne razumem, zakaj se počutiti manjvredno, če drugi napiše svoja spoznanja ? Zaradi česar se potem tudi začnejo medsebojna obračunavanja…:)[/quote]
Večino predvsem moti to, da lastna spoznanja in stališča nekateri postavljajo kot merilo (ne)normalnosti[/quote]
Mene ne moti, dokler se ta stališča dokazujejo le preko foruma ali pa pri njem doma..Moti me, če takšni ljudje pridejo na vodilne položaje ali pa v parlament….:)
Vse je normalno, kar je normalno obema, ki v spolnem odnosu sodelujeta (ali pa če v njem sodeluje več oseb). Edini pogoj je, da je soudeležba prostovoljna. Vse kar si vsak od nas misli iz lastnih izkušenj, je popolnoma nepomembno. Če pa se človek spusti v nek odnos, ki ga ne more shendlati, mora pač sprejeti odločitev kako ven iz njega.
Večino predvsem moti to, da lastna spoznanja in stališča nekateri postavljajo kot merilo (ne)normalnosti[/quote]
Mene ne moti, dokler se ta stališča dokazujejo le preko foruma ali pa pri njem doma..Moti me, če takšni ljudje pridejo na vodilne položaje ali pa v parlament….:)[/quote]
Robi, ne se hecat – folk, ki je zabredel v politiko nimam blage veze, kaj je in kaj ni normalnost, pravzaprav nimajo blage veze o ničemer 🙂
Zakaj neobičajne spolne prakse?
Res potrebujete- potrebujemo to?
Zakaj?
Da nam ni dolgčas?
A dejte no. Če odnos temelji zgolj in samo na ‘fizikalijah’, jasno, da se enkrat (in kmalu) vsi naveličate-naveličamo.
Treba je osvajati dušo, da se lehko po tem greste ‘fizikalije’. In v osvajanju duše in zapeljevanju, ni nikoli konca. Dolgčasa tam ni.
Smo truditi se je treba. Nič ni ‘samo od sebe’.
lp,D
Se absolutno strinjam, sploh v tistih primerih, ko je osnova veze spolnost in se zaradi nje gre v neko obliko partnerstva.
Spolnost naj bi bila posledica (čustvene bližine), ne pa vzrok. 😉
Tu se pa izpostavlja, zagovarja predvsem ta spolni vidik zveze. Se strinjam absolutno ne sme bit zanemarjen nisem pa prepričan, da si lahko s spolnostjo “priseksamo” čustveno bližino oz, pridemo med tistih 10% srečnežev.
Po moje je sreča bolj v tem, da smo sposobni dojet, da sami nismo popolni in da iščemo poti, da postanemo boljši, zase ne za druge….
Bi šel tudi jaz prižgat eno svečo samo si ne upam, ker se bojim, da sem preveč nesposoben in bi lahko pri tem opravilu zažgal sam sebe nesrečneža….. 😉 :/[/quote]
Me pa zdaj resnično zanima zakaj je nekdo, ki spolnosti sicer daje relativno velik pomen veliokokrat “obsojen”, da mu predstavlja osnovo zveze? Zanimivo pri tem pa je, da isti, ki tako obsojajo, na enak način ne obsodijo tiste, ki nekako nakazujejo, da so ji osnova “višji cilji” (pri čemer mi najbrž ni treba posebej razlagat kaj naj bi to pomenilo). Čustvena bližina je absolutno pomembna, se mi pa ne zdi popolnoma nič pomemben način kako do nje pride. Ja, so primeri, da se ta razvije tudi skozi spolnost in ni jih malo. Ni malo primerov, ko so ljudje najprej skočili v posteljo in potem ostali skupaj in takšne veze znajo velikokrat biti preklemansko čvrste.[/quote]Tule smo se “zapeli” ali je normalno ali ni normalno, kar je popolnoma irelevantno med dvema, ki se odločita za nekaj, zaradi mene lahko zraven pripeljeta še psa, me nič ne gane….
Ne verjamem pa (iz lastnih izkušenj), da lahko pride do neke čustvene bližine s seksom po logiki, da bolje, več…. seksam bolj sem si blizu z nekom, prej bi si upal trditi, da je zadeva obratna….
Avtorica ni zadovoljna/zadovoljena s tem partnerjem, ker:
a) je v zvezi premalo seksa
b) je seksa premalo na nepravilen način
c) nista si čustveno dovolj blizu, da bi potešila drug drugega na “skoraj vseh” področjih njunega odnosa
“Liberalci” ste ji predlagali naj se ne ukvarja z njim (in posledično s sabo) naj preprosto išče drugega, ki jo bo dovolj dobro, na pravi način…itd
“Klerikalci” smo priporočili, da naj z njim poglobi odnos na čustveni ravni (s pogovorom) in se na podlagi tega odloči ali bosta nadaljevala ali iskala drugega oz se bo posledično spolnost izboljšala, ker če se ne da prit skupaj na čustveni ravni je tudi seks ničvreden.
Ps
ustrezno obkroži in iz tega naredi sklepe po lastni presoji, poizkusi svoje sklepe utemeljiti z neko smiselno razlago brez nepotrebnih pridevnikov drgačemislečim 😉 :))))
Forum je zaprt za komentiranje.