neobičajne spolne prakse
Ja, je čudno. No, psiholog pravi, da niti ne, je pa res, da gre za vzorec, ki ga pač imam. Nisem si ga izbrala, sem pa rabila kar nekaj časa, da ga sprejmem. Če povem, da sem bila v mladosti spolno zlorabljena (ponavljajoče), se vam bo slišalo še bolj čudno. Vsaj meni se je. Baje pa, da je “normalno”.
S delom o čudnosti se strinjam, s tem, da je “škodljivo”, pa ne. Moj psiholog pravi, da ni nič škodljivega in da naj se ne trudim “razrešiti” tega, ampak da je treba sprejet. Si pa kar dober “psiholog”, si pravilno razbral, vsaj odebeljeni del :)[/quote]
Mene pa vseeno vznemirjajo pomisleki kdo in zakaj bi kdo verjel, mislil, da si zasluži nasilje? Običajno je tako, da človek ki je bil spolno zlorabljen ima kasneje težave, da bi bil sploh spolno aktiven, kaj šele da bi fantaziral o posilstvih ipd, vsaj tako trdi stroka.
Meni se to ne zdi čudno, ker za vse obstaja nek vzrok. Če si bila spolno zlorabljena, jo torej povsem razumljivo, da imaš to potrebo. Kar pomeni, da moraš skozi svojo izkušnjo spoznati, da si kljub slabi izkušnji vredna boljšega, lepšega odnosa. Včasih šele, ko si neko neka željo izpolnimo, spoznamo, da to ni tisto, kar nas osrečuje, izpopolnjuje, ampak da smo še vedno tam, ko smo bili. Kaj pa, če si predstavljaš, da doživiš tak odnos (kot si ga želiš) z nekom? Si prepričana, da bi te to izpopolnilo, osrečilo? Kaj bi pridobila?
Sam namreč verjamem, da si boš za takšno željo morala poiskati nekoga, ki te ne spoštuje kot osebo, ampak te bo imel le za spolni objekt. In potem boš trpela na drugi področjih tega odnosa, verjetno še veliko bolj, kot sedaj s tem partnerjem.
Samica – tudi jaz sem tako mislila, zato me je še bolj begalo, tega sem se še bolj sramovala, poskušala potlačiti. Tudi meni je bilo logično, da se bom “izogibala spolnosti”. Pa ni tako, vsaj po besedah mojega psihologa. Baje da ali gre v eno skrajnost, ali druga. Tale moja naj bi bila še celo bolj pogosta, samo problem je, da si je ženske ne priznajo.
Marko – sem že doživela, ni samo, da sanjarim o tem. Bolje uživam, sedaj vem zakaj.
Baje da imam v podzavesti vkoreinjeno, da sem poredna, da je seks nekaj, kar se ne sme početi (ali povedati odraslemu, mami ipd). Storilec v žrtvi spodbudi take občutke, da lahko z početjem nadaljuje. In potem se nam top vkorenini. Pri posilstvu nimam “lastne volje# in se ne počutim umazano, ko to delam. Če dojemate. S tem pa lažje doživim orgazem, ker ni občutka krivde in sramote. Če sem aktivna, sem “grda”.
Tako ali tako je to edino, kar ti preostane. Da sprejmeš svojo preteklost…Seveda to velja za vse nas, ne glede na vzorce. Kar je bilo, tega ne moremo spremeniti.
Lahko le ozavestimo to, kar smo. Šele s tem, ko ozavestimo te vzorce, ki nas določajo, lahko s svojo zavestno voljo vplivamo na to, kako se bodo vzorci izražali in nam krojili usodo.
In če se strinjaš, da si ti čudna, potem ni več dileme okrog “čudnosti”. Škodljivo je toliko, kolikor boš sama dopustila, da se podzavestni vzorci realizirajo v tvojem življenju. Sprejeti ne pomeni, da počneš in slediš tem vzorcem. Saj vzorci kreirajo našo usodo.
Sprejeti pomeni, pustiti pri miru, ne pa prenašati v ta trenutek, v katerem živiš.
Mogoče te vleče, da bi spoznala takšnega moškega, ki bi ti pomagal izpolniti tvoje fantazije, zato, da bi s tem ozavestila to, kar si v sebi potlačila…Na takšen način bi predelala svoje travme, kar pa zna biti boleče. Ne mislim na seks, ampak na splošno življenje s takšnim partnerjem. Na kratko povedano…To bi bil način, kjer bi poskusila to razrešiti. Kar pa ti psiholog odsvetuje.
To je jasno, da imaš ukoreninjeno (na to sem pomislil že v prvem tvojem sporočilu). Zavedati pa se moraš, da lahko ta vzorec prerasteš in na koncu doživiš orgazem na povsem drugačen (nežen) način z enako intenzivnostjo, kot ga sedaj na grob način.
Zato že od vsega začetka pravim, da menjava partnerja tega ne bo rešila (vsaj ne takoj). Če bo rešila težavo, bo pa prinesla težave drugje, ker gre za napačna prepričanja, ki so se vsedla v tvoj um in z njimi boš težko funkcionirala v zdravem odnosu. Če boš dobila nekoga, ki ti bo izpolnil željo v spolnosti, te ne bo spoštoval sicer, če pa boš dobila nekoga, ki te bo spoštoval, pa ti ne bo izpolnil te želje v spolnosti. V vsakem primeru boš v konfliktu s partnerjem, če tega vzorca ne odpraviš. Spremeniti moraš samo določena prepričanja, ki pa so zasidrana tudi v podzavesti in to se ne da čez noč. Treba je veliko dela na sebi, sicer pa ti naj psiholog razloži, kako je s tem. Sam verjamem, da se te vzorce da prerasti, kar zahtev svoj čas. Mogoče boš res morala zamenjati še določeno število partnerjev, ker običajno moramo narediti nič koliko napak, da najdemo pravo pot.
Ljudje s takšnimi in podobni težavami pogosto rešitev najdejo tako, da s partnerjem živijo kolikor se pač da spodobno, intimnost pa izživljajo drugje. Ljudje so polni teh vzorcev, ki jih rešujejo na napačne načine. To je tudi zelo pogost razlog za toliko nezvestobe. Pa ne govorim samo o tem, da mora človek bit spolno zlorabljen, lahko gre za neko povsem manj očitno stvar, zaradi katere potem iščemo “nezdrave” odnose in jih razdiramo.
V mojem primeru ne gre le za to, kaj bi jaz mislila, se večinoma opiram na strokovne vire. Razmišljam prredvsem o tem, da se morda mnogo premalo o teh stvareh odkrito pogovarjamo.
Kontrole? Veš, kakšna razlika je biti posiljen ali imeti le zavezane oči…se pravi, če bi imela zavezane oči in se potem ne bi dogajalo nič neobičajnega, bi ti to zadostovalo? Predlagam, da bi lahko v vezi s sedanjim fantom občasno imela zavezane oči (vkolikor pa ga pa tudi to moti potem pa res ne vem…..).
Dvomim, da bi bile zavezane oči dovolj za izpolnitev te fantazije. Potem jih lahko le zapreš in bo učinek enak. Kakorkoli, me pa zanima, ali je tvoj partner seznanjen z vzrokom, od koder izhaja ta tvoja želja oziroma fantazija.
Đizs, no! Mi prosim razložiš po kateri logiki bi se to dvoje nujno moralo izključevati? To se sliši skoraj tako kot, da bi kdo rekel, da so nemoralni vsi, ki ne tolčejo samo misijonarca in to izključno v trdi temi. Zdaj pa res ne vem ali so pri ISO sprejeli kakšen standard, ki določa kakšna je normalna spolnost?
Sprašujem pa na splošno in ne za konkreten primer, ker zaradi dogodkov utegne avtorici kdaj iz podzavesti udariti še kakšna druga težava in bi že iz tega vidika bila dobrodošla obravnava.
Đizs, no! Mi prosim razložiš po kateri logiki bi se to dvoje nujno moralo izključevati? To se sliši skoraj tako kot, da bi kdo rekel, da so nemoralni vsi, ki ne tolčejo samo misijonarca in to izključno v trdi temi. Zdaj pa res ne vem ali so pri ISO sprejeli kakšen standard, ki določa kakšna je normalna spolnost?
Sprašujem pa na splošno in ne za konkreten primer, ker zaradi dogodkov utegne avtorici kdaj iz podzavesti udariti še kakšna druga težava in bi že iz tega vidika bila dobrodošla obravnava.[/quote]
Jaz pa ne trdim nasplošno, ampak to govorim za konkreten primer. Sem pač prepričan, da nekdo, ki svojo partnerko spoštuje, kot osebo, je ne bo šel “posiljevat”. Čeprav je zdaj na koncu zelo omilila svojo fantazijo s tem, da je dovolj, če ima zavezane oči. Slednje se mi namreč ne zdi nič spornega.
Seveda se ne gre samo za orgazem. Gre se za doživljanje spolnosti kot take, za občutke pri tem, čigar posledica je potem orgazem, ki je zaradi intenzivnejših občutkov, lahko intenzivnejši oziroma lahko nastopi večkrat, pogosteje.
Saj ji nisem določil, kako ga naj doživi, ampak kako bi ga lahko doživela.
Saj je (bila) obravnavana pri psihologu, saj pri njej ne gre za to, da bi se to še stopnjevalo, da bi recimo hotela, da ji razbije nos ali nalomi rebra (čeprav tudi to obstaja in tudi to se lahko tretira kot normalno)
Mogoče pa res ne bi bilo napačno, če bi šla še h kakšnemu, po možnosti psihiatru, ker ta dotični ji je napravil medvedjo uslugo s tem, kar je rekel, naj se ne poskuša spremeniti. Ko se najdeta dva tako različna človeka, če hočeta da veza obstane, se pač en mora. In njen fant se bo tu težko–
Na gimnaziji sem imela profesorja, ki je ob neki priliki rekel, da bi vse ženske morale biti posiljene, sploh pa tiste, ki so, za to niso zadosti hvaležne –in večinoma so to obsojali sošolci, sošolke pa ne. Zdaj ne vem, ali so hoteli igrati gentlemane, konec koncev to ni tako redka fantazija pri ženskah, ker pač, hm svetniki– seksualnost in agresija pravzaprav nimata tako malo skupnega, ali pač?? Te teme so pogost motiv v umetnosti– slikarstvu, filmih, visoki (in celo šund) literaturi… ni mi jasno, ali tisti, ki to po iso standardu v temi in samo v enem položaju, če tudi sicer po svetu hodite z zaprtimi očmi?
Ali pa samo vse tako dobro razumete–
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] hmm, zdaj pa ne vem: če bi katera napisala, da doživlja močnejše orgazme samo če je zgoraj, ob enem pa bi povedala še, da je imela dominantno mamo in podrejenega očeta, je tudi tu kakšna povezava? Ali pa kdo, ki uživa v doggy stylu, v otroštvu pa mu je pes bil velika želja, ki so mu jo starši odrekali? Pa orala in in strogo omejevanje sladkarij, hmmmm …
Včasih t.im. iskanje “globljih pomenov” za stvari, ki jih ne razumemo, ne maramo, morda celo ne obvladamo deluje kot opravičevanje – sebe :-)))[/quote]Ups je to neka visoka filozofija, ali pa ima barnabas v oni drugi temi prav, da smo ženske tupe– ker jaz zdaj tu ne razumem, ali je to kritika na moje pisanje ali ne ccccc
[code]"Nekoč bo lepo,
ko blazni bomo ob ognjih čepeli
in bomo odprte rane imeli-
takrat bo lepo..."[/i][/code]
[sup]france balantič [/sup] Sedaj mi je jasno od kje imajo ljudje, ki imajo fetiše dominacije/ponižnosti, bonding, lateks, fantazije o posilstvu od kje jim to. Kot avtorica omenja je bila spolno zlorabljena v preteklosti za kar mi je zelo žal zate in sočustvujem s tabo:(.To da fantaziraš o tem da bi bila ponižana in posiljena v bistvu ti je to edini ventil da lahko preko tega fetiša izkusiš sploh seks. Kot si napisala če si “aktivna” mentalno pri seksu torej nisi zvezana, imaš odprte oči se zavedaš točno kaj delaš in se imaš pod kontrolo, takrat se poutiš “grdo”, umazano, slabo, sigurno ti spomini ko si bila zlorabljena pridejo na plano ker si jih potlačila ker so tako boleči. Upam da ti psihiater pomaga, da ti ne bo treba bežati več v fetiše in da se boš lahko partnerjem tudi prepustila naravno brez fetiša. Čeprav ne me narobe razumeti nimam nič proti fetišem ampak kot ti opisuješ koristiš fetiše kot edini način seksa, ki te osreči in ki ga sama lahko hendlaš.
Ne bi se strinjala s tem, da vsak, ki pomisli ali si zaželi drugačnosti, popestritve, morebiti celo uresničiti to o čemer fantazira, da je bil spolno zlorabljen. Ljudje smo si glede tega različni, nekateri potrebujejo vse živo za stimulacijo, nekaterim je več kot dovolj prirojena “oprema”. Zanimivo bi bilo, če bi se katera oglasila, ki ni bila zlorabljena in si želi podobnih tretmajev o katerih je govora.
No, preveč posploševati res ni dobro, ampak ko je govora o tem, da nekoga vzburja samo neko nasilje, normalna spolnost brez tega, pa ne, potem je zadaj skoraj gotovo neka slaba izkušnja. Je pa vsekakor potrebno obravnati vsak primer posebej, ne glede na običajnost neke prakse.
Ja, je čudno. No, psiholog pravi, da niti ne, je pa res, da gre za vzorec, ki ga pač imam. Nisem si ga izbrala, sem pa rabila kar nekaj časa, da ga sprejmem. Če povem, da sem bila v mladosti spolno zlorabljena (ponavljajoče), se vam bo slišalo še bolj čudno. Vsaj meni se je. Baje pa, da je “normalno”.
S delom o čudnosti se strinjam, s tem, da je “škodljivo”, pa ne. Moj psiholog pravi, da ni nič škodljivega in da naj se ne trudim “razrešiti” tega, ampak da je treba sprejet. Si pa kar dober “psiholog”, si pravilno razbral, vsaj odebeljeni del :)[/quote]
Bi rekla, da ima psiholog kar prav, tisto o podzavestnih vzorcih bi bilo pa preenostavno, če bi se tako direkt odražalo v spolnosti. Jaz tega ne bi povezovala in bi tole tvojo zlorabo obravnavala čisto ločeno.
Đizs, no! Mi prosim razložiš po kateri logiki bi se to dvoje nujno moralo izključevati? To se sliši skoraj tako kot, da bi kdo rekel, da so nemoralni vsi, ki ne tolčejo samo misijonarca in to izključno v trdi temi. Zdaj pa res ne vem ali so pri ISO sprejeli kakšen standard, ki določa kakšna je normalna spolnost?
Sprašujem pa na splošno in ne za konkreten primer, ker zaradi dogodkov utegne avtorici kdaj iz podzavesti udariti še kakšna druga težava in bi že iz tega vidika bila dobrodošla obravnava.[/quote]
Takega mnenja, kot je Marko, je veliko ljudi. Seks mora biti po njihovem spodoben in dostojanstven, ker je to ljubljenje na vseh ravneh, ne seks. No, če se dobita dva taka skupaj, res ni problema, naj furata dostojanstvenost na vseh ravneh. Se pa v takih primerih resno sprašujem, kako potem lahko trdijo, da se popolnoma prepustijo drug drugemu – če imajo pa pri tem toliko omejitev?
Ne bi se strinjala s tem, da vsak, ki pomisli ali si zaželi drugačnosti, popestritve, morebiti celo uresničiti to o čemer fantazira, da je bil spolno zlorabljen. Ljudje smo si glede tega različni, nekateri potrebujejo vse živo za stimulacijo, nekaterim je več kot dovolj prirojena “oprema”. Zanimivo bi bilo, če bi se katera oglasila, ki ni bila zlorabljena in si želi podobnih tretmajev o katerih je govora.[/quote]
No, jaz sem se oglasila.
Ne bi se strinjala s tem, da vsak, ki pomisli ali si zaželi drugačnosti, popestritve, morebiti celo uresničiti to o čemer fantazira, da je bil spolno zlorabljen. Ljudje smo si glede tega različni, nekateri potrebujejo vse živo za stimulacijo, nekaterim je več kot dovolj prirojena “oprema”. Zanimivo bi bilo, če bi se katera oglasila, ki ni bila zlorabljena in si želi podobnih tretmajev o katerih je govora.[/quote]
No, jaz sem se oglasila.[/quote]
Res je 🙂 sem šla skozi celo temo še znova, hvala.
Forum je zaprt za komentiranje.