Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Ne znam kuhat

Ne znam kuhat

Hehehe malo(meščan) kuhat sicer znam, “gospodinja” pa nisem … če pa že komu kaj postrežem pa to z veseljem naredim in ne iz razočaranja.:)

Resnica…. ja vem, da te booooooooooliiiiiiiii ….. je pa daleč od pljuvanja 🙂

Hehehe malo(meščan) kuhat sicer znam, “gospodinja” pa nisem … če pa že komu kaj postrežem pa to z veseljem naredim in ne iz razočaranja.:)

Resnica…. ja vem, da te booooooooooliiiiiiiii ….. je pa daleč od pljuvanja :)[/quote]
Bibitka, no use, resnično, ti napravi domačo nalogo, saj veš katero, potem pa lahko kaj skupaj skuhava za take, kot je spider. Nekaterim je očitno dano, da jih bo še dolgo bolelo.

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

V redu, prav imaš.

Sem navaden plešast luzer brez punce, ki vse dni samo drka.

Nekako tako kot beta matjazko.

Ti očitno nisi samski, prepričana sem, da ne. In v tem je pol tvojih problemov.

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Se trudim s to nalogo, pa nisem prepričana, če mi bo uspelo… če bo sila te pokličem na pomoč.:)

Za take, ki imajo radi različne vrste jedi, ne bova imele težkega dela.:) Šmorn pa je itak moja specialiteta.:)

Se trudim s to nalogo, pa nisem prepričana, če mi bo uspelo… če bo sila te pokličem na pomoč.:)

Za take, ki imajo radi različne vrste jedi, ne bova imele težkega dela.:) Šmorn pa je itak moja specialiteta.:)[/quote]Ah kakšno pomoč… ne vem, kaj si imela v mislih, jaz nisem pristojna za take naloge, ni to moje področje, jaz sem bolj za v kuhinjo, no mogoče bi še lahko dala na analizo kakšno zelišče, če ni morebiti strupeno, namreč zdaj je ravno čas, ko nekateri po gozdovih nabirajo kake zeli pa je treba paziti, da jih ne zamenjamo s čim strupenim. Še Robija bi bilo dobro o tem poučiti, on menda tudi malo z raznimi recepti eksperimentira, ko je vegetarijanec, naj pride raje k nama na kosilo, kot da sam kje kaj išče, kaj praviš?

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Se trudim s to nalogo, pa nisem prepričana, če mi bo uspelo… če bo sila te pokličem na pomoč.:)

Za take, ki imajo radi različne vrste jedi, ne bova imele težkega dela.:) Šmorn pa je itak moja specialiteta.:)[/quote]

Bibitka, škoda, da ne znaš narediti cesarskega praženca, ampak zgolj šmorn, bi se oglasil kaj pri tebi, da bi se skupaj mastila. 🙂

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Pomoč pri “domači nalogi”.:) Pristojnost gor ali dol, važno je, da znaš “carski praženec” naredit, ker zame je to vse isti šmorn.:) Robi ne vem, če bi se glih kaj pustil poučevati … ne rečem za matjazeka, tega bi še lahko (pod nujno) kaj poučile in naučile.:)


Katenjka…Same lušte mi delaš…Potem pa sem razočaran. če ni nič iz tega…:)

Jaz bi bil vajin poskusni zajček…Seveda pa vsakega šmorna ne spravim v sebe…:))

Bo katenjka naredila cesarski praženec 🙂 če imaš pa rad kaj bolj takega, za sabo vzet, pa lahko jaz naredim skutine-pehtranove buhtle 🙂

Ne se sekirat. Glavno je, da se naučiš mešat. Not bo že on deval.

Robi kako pa tega ne opaziš 🙂

Krajše kiklce, hitreje skuhana kosila, hitreje oprano perilo, bolj drzne kopalke, manj kosmate,…. :))

O tehnologiji pa raje ne, ker še trenutno obdelujejo industrijsko revolucijo, čez kakšnih sto let pa bodo spoznale tehnologijo prve svetovne vojne 🙂

Bo katenjka naredila cesarski praženec 🙂 če imaš pa rad kaj bolj takega, za sabo vzet, pa lahko jaz naredim skutine-pehtranove buhtle :)[/quote]
Jaz bi že poskrbel za nadev….Samo ne vem, če je Bibitka bolj tradicionalno usmerjena in pride v poštev le marmelada ali pa bi bila zadovoljna s kakšno vanilijevo kremo…:)

Mogoče se premalo oziram za mlajšimi modeli..Tistimi do 25 let…:)

Robi kako pa tega ne opaziš 🙂

Krajše kiklce, hitreje skuhana kosila, hitreje oprano perilo, bolj drzne kopalke, manj kosmate,…. :))

O tehnologiji pa raje ne, ker še trenutno obdelujejo industrijsko revolucijo, čez kakšnih sto let pa bodo spoznale tehnologijo prve svetovne vojne :)[/quote]
Hja prvo vojno so dobili kemiki, drugo fiziki, tretja menda pripada biologom? je pa tako, kar se tiče ravno tehnologije prve sv. vojne, a ni strup že od nekdaj bil bolj v pristojnosti žensk…ne vem no… jaz ne bi bila tako neučakana na tvojem mestu…

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Bo katenjka naredila cesarski praženec 🙂 če imaš pa rad kaj bolj takega, za sabo vzet, pa lahko jaz naredim skutine-pehtranove buhtle :)[/quote]
Jaz bi že poskrbel za nadev….Samo ne vem, če je Bibitka bolj tradicionalno usmerjena in pride v poštev le marmelada ali pa bi bila zadovoljna s kakšno vanilijevo kremo…:)[/quote]
Vanilijeva krema bo v redu Robi, upam, da jo znaš pripraviti, jaz večkrat delam rogljičke iz kvašenega listnatega testa, saj veš mini 7days…marmelada je tudi kul, ali pa špinača, moram poskusiti še s pehtranom… včasih res začutim globoko empatijo do nevegetarijancev, ki so čisto preveč omejeni s tisto za človeka nehrano pa ne vidijo ničesar drugega.

Ja seveda do 25, kaj pa drugega… čeprav jaz sem začela kiklice nosit šele po 25em, pa kitke si spletem in potem me v trgovini tu vsi tikajo, alkohola pa sama sploh ne morem kupit. A misliš, da bo pri 30+ kaj boljše 🙂 🙂

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]


Ne pečem peciva…..Ne upam preveč jesti…Moram paziti na linijo…:)

Ti kar ostani pri kiklicah…:)
Mogoče je to le neko obdobje, ko želiš ugajati…Ko boš našla svojega princa, te bo verjetno malo minilo…Ne bo več takšne potrebe.
Ti kdo drugi kupuje alkohol ? Saj jaz ga tudi ne morem, ker ga ne rabim.

To je res. Večina nikoli ne pogleda na tiste police, kjer je kakšna bio hrana, pa druge alternative.

Robi

Neumen tisti, ki ima plitvejše žepe, torej?

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Ženska, ki ne zna kuhat, je neuporabna.

Jaz sem moški, pa znam kuhat. Ne znam si predstavljat, da sploh kje živi kakšna ženska, ki ne zna.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Saj baje tudi starejši modeli 30+ že sledijo napredku 🙂
No tako vsaj pravijo na tem forumu ne vem pa, če to res drži 🙂
Da se slučajno, ki ne oziraš za prestarimi modeli ? 🙂

V bistvu si bo podaljšala mladost, če se ne bo pustila vpeti v gospodinjska opravila. Dragi bo pa imel tako polne roke dela, da ne bo imel časa šteti njenih gub in misliti na neumnosti.

Kuhati se naučiš, če te veseli in ko/če je nujno. Velja za oba spola.

Praksa pravi drugače 🙂
Poglej enostaven primer. Žarnica je v uporabi že več kot sto let pa še danes 99,9999 % žensk ne ve praktično nič o njej :), kljub temu, da jih uporabljajo dnevno.
Če zna ženska sama zamenjat žarnico pol je to že velik uspeh, če pa še pozna koliko vatov ima pol pa je to za Guinnessovo knjigo rekordrov. Da pa še slučajno ve kakšno fasungo ima žarnica ali pa tip žarnice pol pa ji je potrebno postavit kip kot najbolj razgledani ženski na svetu 🙂

Da sploh ne omenjam kakšnih bolj zahtevnih naprav 🙂

Glede strupov pa takole. Tisti “strupi”, ki so nastali na štedilniku so res bolj v domeni žensk :))

Enkrat sem nekje zasledila, da si napisal nekaj v tem smislu:

“ženska, ki ne zna f***t”, je neuporabna.
“ženska, ki ni za odprto zvezo, je neuporabna ….

Zdaj si me pa malo zbegal da si v to uvrstil še kuhanje.:)

To je pa pohvalno, da kot moški znaš poskrbet zase tudi na tem področju.:)

Praksa pravi drugače 🙂
Poglej enostaven primer. Žarnica je v uporabi že več kot sto let pa še danes 99,9999 % žensk ne ve praktično nič o njej :), kljub temu, da jih uporabljajo dnevno.
Če zna ženska sama zamenjat žarnico pol je to že velik uspeh, če pa še pozna koliko vatov ima pol pa je to za Guinnessovo knjigo rekordrov. Da pa še slučajno ve kakšno fasungo ima žarnica ali pa tip žarnice pol pa ji je potrebno postavit kip kot najbolj razgledani ženski na svetu 🙂

Da sploh ne omenjam kakšnih bolj zahtevnih naprav 🙂

Glede strupov pa takole. Tisti “strupi”, ki so nastali na štedilniku so res bolj v domeni žensk :))[/quote]

Pajade!! Iz ene menjave žarnice delaš neko posebno! Ti to po sebi meriš sposobnosti? :)))

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Če bi ženska morala sama žarnico zamenjat, bi to tud nardila no. Ne se hecat s takimi teorijami. Malo preveč poniževalno in vase zagledano je tole posploševanje. To delo pač moški že v svoji naravi raje opravi sam, da se počuti bolj “moško”, zato ženskam tega nikoli ni treba. Podobno je z nekaterimi ženskimi opravili in moškimi izkušnjami na tistem področju. Sicer pa se nekatere ženske še niso povsem osamosvojile, iznenačile z moškimi, to obdobje šele nastopa. Na vseh področjih pa so izjeme. Za vsakega se najde primerna ali za vsako se najde primeren. Smo si dovolj različni.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Pri nas pa nimamo več žarnic, imamo same sijalke :). Žarnice v trgovini že težko dobiš, vsaj 100W, kakšne 40 ali 60W mogoče še kje dobiš.
Marko, hudo se motiš, ko pišeš, da ženskam ni treba nikoli zamenjat žarnice oz. sijalke. Kaj misliš, da naredim, ko crkne? Pokličem serviserja :)?

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close