Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Kako zaupati dekletu glede kontracepcije?

Kako zaupati dekletu glede kontracepcije?

Ne vem, ti se odloči.

Najprej si se “pritožil” nad “posplošeno izjavo” (čeprav meni ne deluje ([sub][sup]preveč[/sup][/sub]) posplošeno), malo zatem se pa skriješ za lastno posplošeno “primerjavo”….. nobenih dejstev, zgolj še en pljunek v mon-ovo morje pljunkov…. ;/[/quote]Da si ženske vedno in v vsakem primeru želijo le varnost in čustva (pod čemer je sigurno mišljeno na točno določene vrste čustva), seks pa je krona vsega, nikoli pa samo seksa, je posplošena izjava. Četudi jo je možno podkrepiti z dvema primeroma, ki jih morda izjavljajoči le vidi tako kot jih želi videti. Lahko se pa se z nasprotnim mnenjem tolaži kdor se hoče.[/quote]Mislim, da se tu ne rabimo kaj veliko slepit, da vsi mi nekako rabimo neko mero varnosti in čustev vprašanje je bolj koliko kdo in česa.
Če temu ne bi bilo tako bi to svojo (fizično?….čeprav ne vem kako zgolj fizično se to občuti) potrebo potešili brez varnosti in čustev kar bi v realnosti izgledalo nekako tako, da bi se pač potešili z nekom kar na ulici, če bi se nam ob njem vzbudila ta potreba…..
Si lahko predstavljaš? :) Če moški nekako opazi njeno fizično potrebo po tem početju se ona ne more temu upret, da si jo poteši, jo pač prepogneš čez mizo in tačas se lahko ona čustveno posveča nap branju knjige, pregleduje splet…itd. ti pa jo fizično potešiš…. 😉 Če gremo v skrajnost fizično čustvenega zaznavanja, da je zadeva bolj nazorna. Lahko si pa zaradi varnosti raje umisli “veseljaka” 😉

Ne vem, dvomim da lahko to fizično in čustveno ločiš med sabo in če ti je nekdo fizično všeč v tebi prebudi neka čustva, kaj boš s tem potem naredil je pa zgodba vsakega posebej.

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


Potem pa se le zmenita preko ZS, da ne bo prej mimo pomlad…..:)

[/quote]

Za Robija s tremi pikicami in srčkom

Jaz sicer ne poznam njune zgodbe od prej, ker sem tu bolj nova, zato ne bom ničesar trdila in dovoljujem možnost, da se motim. Ampak takole, na prvi pogled, se meni ne zdi, da antilopa peca matjazkota.

Jaz jo doživljam kot ribico, ki plava v svojem ribniku, ki bi nekaj jedla. Matjazko pa je v tem primeru ribič, ki pravzaprav to sploh ni, ker pravi ribiči obesijo vabo, vržejo trnk in ga pustijo v vodi toliko časa, dokler se nekaj nanj ne obesi. S tem not-ven, not-ven, pa se zdi da bolj trnke pere[/quote]

To je pa prvi primer, ko slišim, da riba lovi ribiča. Izjema so morda kakšni morski psi. :-))))

Potem pa se le zmenita preko ZS, da ne bo prej mimo pomlad…..:)[/quote]Za Robija s tremi pikicami in srčkom

Jaz sicer ne poznam njune zgodbe od prej, ker sem tu bolj nova, zato ne bom ničesar trdila in dovoljujem možnost, da se motim. Ampak takole, na prvi pogled, se meni ne zdi, da antilopa peca matjazkota.

Jaz jo doživljam kot ribico, ki plava v svojem ribniku, ki bi nekaj jedla. Matjazko pa je v tem primeru ribič, ki pravzaprav to sploh ni, ker pravi ribiči obesijo vabo, vržejo trnk in ga pustijo v vodi toliko časa, dokler se nekaj nanj ne obesi. S tem not-ven, not-ven, pa se zdi da bolj trnke pere….[/quote]….on samo uči črva plavat…. 😉 :)))

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Za Robija s tremi pikicami in srčkom

Jaz sicer ne poznam njune zgodbe od prej, ker sem tu bolj nova, zato ne bom ničesar trdila in dovoljujem možnost, da se motim. Ampak takole, na prvi pogled, se meni ne zdi, da antilopa peca matjazkota.

Jaz jo doživljam kot ribico, ki plava v svojem ribniku, ki bi nekaj jedla. Matjazko pa je v tem primeru ribič, ki pravzaprav to sploh ni, ker pravi ribiči obesijo vabo, vržejo trnk in ga pustijo v vodi toliko časa, dokler se nekaj nanj ne obesi. S tem not-ven, not-ven, pa se zdi da bolj trnke pere[/quote]

To je pa prvi primer, ko slišim, da riba lovi ribiča. Izjema so morda kakšni morski psi. :-))))[/quote]

Bravo Boom – čista 10ka!

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

[/quote]….on samo uči črva plavat…. 😉 :)))[/quote]

Ja. Nekaj takšnega. 🙂

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Verjetno se nihče, tako moški kot ženska, ne bi potešil ravno z vsakim, ki pride mimo. Mora obstajat nekaj, da začutiš željo, a ne? Če je ta želja obojestranska, potem res tu ni problema in s čustvi ter varnostjo se mi zdi, da to nima opravit nič. Tudi, da se ne potešimo ravno na ulici, ne. No, pod varnost morda lahko razumemo spolne bolezni ali to, da se ne zvrneta ravno kam med koprive ali trnje (pa še to bi morda zakoga utegnilo biti stimulativno).

Margot-

Glede na moje kriterije (videnja, pričakovanja, ideale o ženski) – ja.
Ne govorim o spolni sli, ampak o zamenjavi partnerjev na ‘hip-hop’.
Če se je zmožna poseksati kdajkoli in s komer koli, to seveda izpodbija (mojo) tezo o čustveni ženski.
Namreč če je čustvena, mora prvo razviti ta čustva do moškega, s katerim lahko gre šele nato v posteljo.
Zame je čustvena ženska tista, ki ji čustva odpirajo pot v spolnost, ne pa zgolj surove seksualne potrebe ali nagon.
Če so telesno “radodarno-odprte”, so zelo “lahke” in je nikoli ne bi hotel imeti za kaj resnega, če jo je vsak dobil na tako enostaven način…
Funkcioniranje po “moškem kopitu” glede na moj ženski ideal zame ni ženstveno, prefinjeno in z neko gracio (da ne bo pomote, pišem zase.)

Skorajda nihče nima slabe slike ali predstave o sebi, razen če ima zelo skrhano samopodobo…
Lahko si samo narcisističen, ko rabiš še dodatno potrjevanje/dokazovanje okolici o svoji lastni vrednosti.

Sploh ne, je pa večji delež moških, ki si bolj “latasti”, čeprav se mi zdi, da jih ženske tudi dohajajo.
Pornografijo konzumirajo pretežno ženske? Prostitucijo ženejo naprej ženske? Zelo majhen delež.
Mogoče kulturno pogojeno, mogoče biološko glede na spol (hormoni), mogoče oboje, ne vem…

Kako si ti čustvena, jaz ne vem, ker te ne poznam. Za nekoga si, lahko za večino moških, za nekoga pač ne.
Odvisno, s kakšnimi lastnosti žensko si nekdo želi, kaj ga (nezavedno) privlači, kakšne so značajsko-osebnostne značilnosti.
Nikoli ne bomo našli ljudi, da bomo vsem ugajali ali bili simpatični.

Pandora1

Če delujemo razčlenjevalno, analitično, logično – smo bolj racionalen tip.
Torej čustvovanje je tista manj razvita funkcija.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Tudi ulica je lahko stimulativna.… 😉

Mislim, da živali opravijo tako kot je Margot zastavila in ji Pandora pritrdila, vsaj nekatere.
Ko samica izrazi fizično željo (feromoni) “podkuri” s tem samčka in potem “hpa cupa”….
Recimo, da se tudi nekateri ljudje lahko poistovetijo s to “živalsko”…. energijo/mišljenjem in da izpadejo bolj človeški si lahko umislijo tudi “veseljaka”…. Vendar za kako dolgo? Za celo življenje?

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Meni se pa zdi, da imaš ti veliko željo, da bi ženske v tebi videle princa na belem konju. Ampak se ne splača. Si predstavljaš kako umazano zgleda bel konj v takem vremenu in razmerah kot so sedaj?


Mogoče je črv tako plašen, da vedno skoči na suho, ko se riba približa. :))

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Tudi ulica je lahko stimulativna.… 😉

Mislim, da živali opravijo tako kot je Margot zastavila in ji Pandora pritrdila, vsaj nekatere.
Ko samica izrazi fizično željo (feromoni) “podkuri” s tem samčka in potem “hpa cupa”….
Recimo, da se tudi nekateri ljudje lahko poistovetijo s to “živalsko”…. energijo/mišljenjem in da izpadejo bolj človeški si lahko umislijo tudi “veseljaka”…. Vendar za kako dolgo? Za celo življenje?[/quote]

No, no, nikar preveč o tem kaj je ali ni živalsko. Živali to počnejo zaradi “vprogramirane” težnje po nadaljevanju vrste. Po tej logiki je torej lahko bližje živalskosti mnenje, da se “splača” nekomu “dat” le, ob veliki meri verjetnosti, da bo s tabo nekoč ustvaril družino (torej omogočil čustva in varnost).

Fantje,dajte no si priznat in se sprijaznit, da so tudi ženske seksualna bitjja. Drugače boste kaj kmalu tudi vi na tem, kot tisti, ki je napisal, da se je njegova (sicer bivša) z njim ljubila, z ljubimcem pa fukala.

Margo, tako malo veš o pravih ribičih in o športnem ribolovu. 😀
Veš, da ribiču ne daje pravega užitka in zadovoljstva to, da jo potegne na suho in si jo ocvre na olju, ampak da mu malo “pipka”, zagrabi, se malo igra, preizkuša njeno moč, ko jo pa ujame, pa jo lepo nazaj spusti, da odplava naprej. :)) Pri tebi bi lahko tudi poskusil s kalifornijskimi glistami, če bi trznila kaj. :)))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


Saj tega nihče ne zanika, da niso. Moje mnenje je le, da imamo vsi to potrebo, z razliko od tega, da se razlikujemo po tem s kom ali kdaj bomo, po nekih trnutnih prepričanjih, ki nam v določenem starostnem obdobju vladajo. Pri enih lahko to obdobje traja tudi celo življenje, pri drugih pa se spreminja, s prepričanji torej.
Nekdo torej lahko neko obdobje seksa “zgolj” za užitek oziroma vsaj takšno prepričanje nosi v sebi. Kasneje pa spozna osebo ali pa spozna v sebi, da mu to ni dovolj, spremeni določena prepričanja, poišče sebi bolj primern osebo, torej takšno s katero vsaj kaže, da bo lahko ostajal dlje časa in pozornost posveča le njej. Nekaterim to uspeva, drugi se v to silijo itn.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Meni se pa zdi, da vidva zelo napačno razmišljata. Vidva (matjazko in On_) menita, da zavedanje in izražanje spolne sle ženski nekaj ženstvenosti vzame, medtem ko jaz mislim, da ženska ravno s tem nekaj na ženstvenosti pridobi.

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Se strinjam. Pa saj je pri moških isto.

In, Matjažko, če je ženska zmožna seksa brez nekih oh in sploh čustev, še ne pomeni, da se lahko poseksa s komerkoli in kadarkoli in da je lahka. Ne vem, od kje ti ta povezava. Če pa nanese tako in je fizična privlačnost, zakaj pa ne. To še zdaleč ne pomeni, da ni čustvena.

Kaj potem je tudi uporaba raznoraznih pripomočkov “smrtni greh”? Ker ne gre za čustva, ampak samo za fizično potešitev?

------------------------ "And forget not that the earth delights to feel your bare feet and the winds long to play with your hair." (Khalil Gibran)

Ohhh, končno eden, ki se spozna na ženske potrebe torej lahko iz tega sklepam, da jih zna tudi zadovoljit.

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Ohhh, končno eden, ki se spozna na ženske potrebe torej lahko iz tega sklepam, da jih zna tudi zadovoljit.[/quote]

So ženske potrebe odslikave tvojega lastnega doživljanja moških? So ženske tako simpl, da lahko posplošimo tvojo soebno perspektivno na celotno žensko populacikjo? NE! Torej ne moreš uporabljati 1. os. mn, izhajajoč iz 1. os. edn. (JAZ). Lahko pa rečeš ali predvidevaš, da morebiti Boom zna zadovoljiti TVOJE seksualne potrebe, ker je to pač TVOJ tip moškega.

Da so vse ženske iste, je en larifari. Spolno moški precej bolj podobno funkcioniramo, ženske pa zdaleč ne – ne čustveno in ne spolno.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Pa bodimo konkretni.

Vzemimo tri ženske. Ena ni nič lepa, druga je srednje lepa, tretja je zelo lepa.

Prvo pecajo v enem letu 3 tipi. Ona sprejme vabilo od 2. Uspešnost pri njej je 66, 6%.

Drugo peca v enem letu 10 tipov. Ona sprejme vabila 3. Uspešnost pri njej je 33, 3 %.

Zelo lepo peca v enem letu 100 tipov. Ona sprejme vabila 10. Uspešnost je pri njej 10%.

Katera je zdaj “najlažja”?

Lepe ženske, ki “gredo z vsakim”, obstajajo le v tvoji domišljiji.

Nadlaje praviš, da je ženska radodarna, če jo “lahko dobi vsak”. Ženska, ki jo lahko dobi vsak, ne obstaja. Razen mogoče kakšna zelo obupana.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Matematika..:)))) V drugem primeru je seevda 30%.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Pa bodimo konkretni.

Vzemimo tri ženske. Ena ni nič lepa, druga je srednje lepa, tretja je zelo lepa.

Prvo pecajo v enem letu 3 tipi. Ona sprejme vabilo od 2. Uspešnost pri njej je 66, 6%.

Drugo peca v enem letu 10 tipov. Ona sprejme vabila 3. Uspešnost pri njej je 33, 3 %.

Zelo lepo peca v enem letu 100 tipov. Ona sprejme vabila 10. Uspešnost je pri njej 10%.

Katera je zdaj “najlažja”?

Lepe ženske, ki “gredo z vsakim”, obstajajo le v tvoji domišljiji.

Nadlaje praviš, da je ženska radodarna, če jo “lahko dobi vsak”. Ženska, ki jo lahko dobi vsak, ne obstaja. Razen mogoče kakšna zelo obupana.[/quote]

Če je pametna, izbere enega kakovostnega, k čemur sicer lahko pripomore lepota, ampak ne kot paritveni obred (Saj katera ženska pa ima težave, da ne dobi seksa, če si zgolj to želi? Nobena.), ampak kot selekcijski vzvod ali pomoč pri sortiranju moški iz veliko širše populacije kot pri onih manj atraktivnih. :))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Matjažko, tebe je v resnici strah, da boš dobil žensko, ki te bo čez čas pustila ker:

– se te bo naveličala
– bo spoznala boljšega od tebe

Iz tvojih besed veje nesigurnost, zato si sprožil debato, kjer iščeš somišljenike, da je ženska “promiskuiteta” nekaj slabega in celo”ne preveč razširjenega”.

Mislim, da je tvoj strah odveč. Večina ljudi preživi večino življenja v neki dolgočasni vezi.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Tako je. Vendar to ni posledica narave, temveč tradicije, ki se (milo rečeno) očitno nekateri zelo bojite, da bi se spremenila.

Matjazko, moj tip moškega je moški, ki se zaveda vseh mojih potreb in ne preskakuje SPOLNIH, samo ker mu zamisel, da imajo ženske potrebo po spolnosti ni všeč. Zavračanje možnosti, da lahko tudi ženske funkcioniramo tako je grozljivo in vsak čas nam boš vzel še volilno pravico. Če ima ženska željo po spolnosti ne pomeni da je lahka. Je samo zdrava ženska.

Če tebi bolj ustreza lik ženske, ki se mora najprej čustveno prikleniti na moškega zato da ima lahko spolni odnos je to tvoja stvar.

..... [i]Damn! I'm so good in bed. I can sleep for hours.[/i]

Ojoj, kakšne projekcije. Skozi svojo moško vrednost sem jaz zelo samozavesten, poznam svojo vrednost. :)) Če se ti tako počutiš, ne vem… 😉

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Tako je. Vendar to ni posledica narave, temveč tradicije, ki se (milo rečeno) očitno nekateri zelo bojite, da bi se spremenila.[/quote]

Tradicije? To, kako kdo doživlja spolnost, ali morajo biti čustva prisotna ali ne je tradicija? WTF? To je nekaj individualnega, prirojenega. Včasih, ko prebiram takšne in podobne teme imam vtis, da se nekateri zelo slabo poznate, da ne bom izpostavljala globine nepoznavanja tiste/ga, s katero/im izmenjujete tekočine 😛

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close