Kaj mi preostane?
Imam asistenco, 05.11.2023 ob 17:07
tebi ni jasno, 05.11.2023 ob 17:02
Imam OA, 05.11.2023 ob 16:42
Ne vidim pri vas zdravih ljudeh res kaj vam ni jasno. Mi invalidi smo upraviceni iz strani drzave do pomoci, pa ni vazno ali je to pomoc pri hranjenju ali pri obdelavi vrta. Pravila so za vse jasna, delate po navodilu nas, ce vam kaj ne pase pa grete. Delo kot vsako drugo delo za katerega ste placani in ja ce zahtevam da mi prestihate vrt ste placani za to in rade volje bi ga sama pa ne morem. Kaj ni jasno?
Tebi ni jasno, da nimas sluznja, ampak asistenta, da ti pomaga pri osnovnih stvareh, ki so hranjenhe, pitje, preoblacenje, premikanje, osebna higiena, osnovna higiena doma, osnovno kuhanje in osnovni transport.
Ce ne mores v trgovino, greva pes s tvojim vozickom. Ce je predalec, ni problema, menda v 8 urah prideva do trgovine in nazaj in potem se mojih placanih 8 ur neha. Ce hoces se novo plenico in kroznik juhe, placaj nadure v gotovini takoj na licu mesta ali grem.
Ce si ti zleht, znam tudi jaz biti zleht! Vrt bi ti stihala glih nekje od marca do julija, dve tri lopate vsak dan.
Ljudje so placani, da poskrbijo za vase osnovne potrebe in ze za te osnovne potrebe so krepko podplacani! Vi bi pa se ciscenje zlebov in prestihan vrt!
Moja prijateljica ima zelo staro babico, za katero so najeli dve zenski iz bivse Juge, ki se menjata na 2-3 mesece, imata stanovanje in hrano ter placilo 2k na mesec. Babica je kot nova, od kar jih ima in domaci ti dve zenski jemljejo kot druzino, vse po dogovoru, tudi kdaj bi bili prosti, kam bi sli, organizirajo kak izlet, da je primeren za babico in da ti zenski vidta kaj Slovenije, kaj dozivita, da ni samo delo, ju povabijo na svoja praznovanja in podobno, skratka obojestransko so se vzeli za svoje. To je pomoc onemogli ali bolni osebi, ki je ne mores poplacat z denarjam, ne pa te vase usive zahteve po stihanju vrta in ciscenju zlebov!
Bi vas rada videla ko bi bila odvisna od drugih vi in vase imetje/nepremicnina kako bi govorili. Vzamem samo to kar mi pripada in to je asistent, ki po pogodbi mora narediti vse kar recem. To je moja pravica in pika!!!
sam ne pol jokat ko boš od sebe odgnala vse in ne bo več človeka, ki ti bi obrisal rit …
res ko tole berem ostajam brez besed, in za take gre denar iz mojega žepa? wtf …
… sej na prvi uč tole deluje kot provokacija, sam se bojim da niti slučajno ni …
Ko bi bila odvisna od drugih, bi zmanjsala svoje obveznosti in obveznosti do premozenja na minimum! Samo nujno!
Hiso bi zamenjala za prilagojeno stanovanje, s preostankom denarja pa kupila prilagojen avto, da me lahko asistent tudi kam pelje in z zneskom, ki ostane, bi mu privoscila kak pribolhsek, ne zato, ker ga ze drzava placuje, ampak ker mi pomaga in odtehta vse, cesar sama ne morem.
Ni asistent kriv, da niste sposobni samostojnega zivljenja, zato res ni potrebe, da se izzivljate nad njim!
Asistent mora po pogodbi narediti samo tisto, cesar je samsposoben, za kar ima znanje in vescine ter je povezano z osnovno pomocjo koristniku uslug OA. Ni suzenj!
tebi ni jasno, 05.11.2023 ob 17:17
Ko bi bila odvisna od drugih, bi zmanjsala svoje obveznosti in obveznosti do premozenja na minimum! Samo nujno!
Hiso bi zamenjala za prilagojeno stanovanje, s preostankom denarja pa kupila prilagojen avto, da me lahko asistent tudi kam pelje in z zneskom, ki ostane, bi mu privoscila kak pribolhsek, ne zato, ker ga ze drzava placuje, ampak ker mi pomaga in odtehta vse, cesar sama ne morem.
Ni asistent kriv, da niste sposobni samostojnega zivljenja, zato res ni potrebe, da se izzivljate nad njim!
Asistent mora po pogodbi narediti samo tisto, cesar je samsposoben, za kar ima znanje in vescine ter je povezano z osnovno pomocjo koristniku uslug OA. Ni suzenj!
Bravo! Super ste to napisali?
Unaware, 05.11.2023 ob 17:16
Draga gospa invalidka!!
Tole kar pišete je žalostno in sramotno. Upam, da ne dobite nobene OA več. Izvolite v dom, kjer bo res minimalna oskrba. Namesto, da bi bili hvaležni, da so ljudje sploh pripravljeni delat tako zoprno delo za faking minimalca????!!!!!!Pa dajte se postavit v njihovo vlogo. Namesto s hudobijo in zagrenjenostjo, se da z ljudmi, ki vas oskrbujejo, delati tudi drugače. Jaz sploh nisem vedela, da je temu tako. Da si lahko suženj eni žleht osebi. Sram naj vas bo!!!!
Kot sem rekla. Postavite se v mono kozo!!!! To mi pripada in pripada mi tudi da dela po pogodbi kar narocim. Pa kaj vam ni jasno? Vi omate noge roke vse jaz pa sano to osebo ki je moje roke in noge!!!!
Imam asistenc, 05.11.2023 ob 17:25
Kot sem rekla. Postavite se v mono kozo!!!! To mi pripada in pripada mi tudi da dela po pogodbi kar narocim. Pa kaj vam ni jasno? Vi omate noge roke vse jaz pa sano to osebo ki je moje roke in noge!!!!
Za usranih 800€ vam pripada pomoč pri osebni higieni, hrano lahko naročite na dom, osnovno pospravljanje po stanovanju, občasno kuhanje. In to je to. Vsaj jaz bi tako delala, če bi bila prisiljena opravljati to suženjsko delo. Za vse osralo se plača ekstra.
Ves da, 05.11.2023 ob 11:59
Pa ne vem ce imate ravno prav. Sem imela znanko ki je bila oa, ampak dejansko je delala vse, ker je to zaposlitev v smislu pomagati osebi delati to kar sama ne more-tako da tudi mija znanka je bila taxi sluzba cistilka kuharica vrtnarka ni da ni, ker je pac to namen oa
Alo. To so osnovna opravila kuhanje, pospravljanje. Ne pa okopavanje njive in molzenje krav. Kolikor v 8 urah narediš in da nimaš dodatnih stroškov.
“Imam asistenco” vas malo dribla in zeza. Najbrž provocira, ker ji je tema všeč. Mogoče celo kakšna zmešana Šnela?
Upravičenci do OA so upravičeni do pomoči pri osnovnih opravilih, vstajanje, sedenje, premikanje, sranje, scanje, umivanje, kuhanje, pospravljanje, branje, čiščenje, likanje, dajanje zdravil, spremstvo do zdravnika, trgovine. VSE NA STROŠKE UPRAVIČENCA. To pomeni, da s svojim avtom ni dolžan voziti upravičenca kamorkoli, če zato ne dobi povrnjenih stroškov, v takem primeru pokliče taxi in strošek plača upravičenec. Če ima upravičenec avto, vozi asistent njegov avto in ga tanka z denarjem upravičenca. Če upravičenec nima avtomobila, ga vozi s svojim ali pokliče taxi.
Kar se tiče drugih del, npr. delo na vrtu – ja, če je dovolj časa. Ampak tu gre za majhne vrtičke, nekaj glavic solate, nekaj sadik bučk, pa kakšne balkonske grede, ne pa za prave vrtove. Če nek upravičenec potrebuje oskrbo PRI OSEBNIH OPRAVILIH, asistent itak nima časa pleti vrta, ampak mora kuhati kosilo, pomiti kopalnico, likati cunje….
Delo v gozdu, žaganje drv in podobno ne spada v dela in naloge OA. Za taka dela mora uporabnik najeti delavce in jih plačati. To ni osebna asistenca.
Kdor pravi, da CSD prekinja pogodbe v takih primerih, ko asistent ne želi voziti upravičenca na svoje stroške ali izven delovnega časa, laže.
že ime pove, 05.11.2023 ob 17:34
“Imam asistenco” vas malo dribla in zeza. Najbrž provocira, ker ji je tema všeč. Mogoče celo kakšna zmešana Šnela?
Upravičenci do OA so upravičeni do pomoči pri osnovnih opravilih, vstajanje, sedenje, premikanje, sranje, scanje, umivanje, kuhanje, pospravljanje, branje, čiščenje, likanje, dajanje zdravil, spremstvo do zdravnika, trgovine. VSE NA STROŠKE UPRAVIČENCA. To pomeni, da s svojim avtom ni dolžan voziti upravičenca kamorkoli, če zato ne dobi povrnjenih stroškov, v takem primeru pokliče taxi in strošek plača upravičenec. Če ima upravičenec avto, vozi asistent njegov avto in ga tanka z denarjem upravičenca. Če upravičenec nima avtomobila, ga vozi s svojim ali pokliče taxi.
Kar se tiče drugih del, npr. delo na vrtu – ja, če je dovolj časa. Ampak tu gre za majhne vrtičke, nekaj glavic solate, nekaj sadik bučk, pa kakšne balkonske grede, ne pa za prave vrtove. Če nek upravičenec potrebuje oskrbo PRI OSEBNIH OPRAVILIH, asistent itak nima časa pleti vrta, ampak mora kuhati kosilo, pomiti kopalnico, likati cunje….
Delo v gozdu, žaganje drv in podobno ne spada v dela in naloge OA. Za taka dela mora uporabnik najeti delavce in jih plačati. To ni osebna asistenca.
Kdor pravi, da CSD prekinja pogodbe v takih primerih, ko asistent ne želi voziti upravičenca na svoje stroške ali izven delovnega časa, laže.
To se pa fino motis. 3 leta nazaj sej dela ravno to ker drugega ni bilo. Ko sem zavrnila fijakanje gor dol in obiske trgovin izven delovnega casa brez nadur seveda/ker ne smes varovanca pustit samega/ sem dobila odpoved!
Tako je925, 05.11.2023 ob 17:32
Vem da je tezko. Tudi mi doma smo skrbeli za osebo ko se ni blo asistenc on podobno. Morate razumeti da so to ljudje ki ze tako ne morejo nic in so zagrenjeni in se pac znasanjo nad vsakim. Niso sami krivi
Seveda niso sami krivi.
Tudi asistenti niso krivi, prišli so jim pomagat…oni pa…
MI mamo rroke noge
Ti pa si ze na dalec zleht. Bog ve zakaj si na vozicku. Karma zihr.
Obnasas se kot da je ao kr tvoj. Ona je clovek ki ima custva. Ti pa si stara vesca k se skrivas za krizom. Visoka duhovna oseba si . Fuj se mi gravzas. Cez gobec bi te pocla da bi mi pred ocmi tkole cvilila. Packa
Po moji logiki osebni asistent pomaga invalidni osebi pri umivanju, hranjenju, ipd. Lahko nabavi hrano, kaj skuha, da oprat perilo, pospravi, počisti.
Ni pa osebni asistent SUŽENJ invalidni osebi, ki si bo vsak dan znova izmišljala, kaj je treba storiti. Osebni asistent lahko prinese drva v hišo in zakuri, ne bo pa šel v gozd podirat dreves. Prav tako se od osebnega asistenta ne more pričakovati, da bo kopal vrt ter sadil in sejal. No, mogoče, nekaj malega, ampak vrtnarjenje je naporno in zahteva kar precej dela. Sicer pa je treba vsa opravila opisati v pogodbi o zaposlitvi, da ne pride do izkoriščanja
Uf, uf, kakšna tema in koliko medsebojnega napadanja med eno in drugo stranjo. Ok, očitno je res, da so nekateri invalidi zagrenjeni in zato znajo bit nesramni, ampak po drugi strani je pa res, da pa vi, ki ste te invalide tako napadali, tudi niste poskušali malo razumet, kako pa naj se počuti oseba, ki ne more poskrbet zase. Verjamem, da bi invalidi z veseljem zamenjali vlogo z OS. Nimam izkušenj kako je s to OA, ampak po logiki bi vseeno morale veljat neke omejitve in invalid ne more zahtevat vseh del. Saj tudi OA ni maher na vseh področjih in lahko pride do poškodbe. In osebno mislim, da če ne moreš sam poskrbet za vrt, ga žal nimaš itd. Pač vse v mejah normale. Ni pa potrebno zato kar vse invalide v domove. To je grdo od vas. Tudi invalidi imajo pravico čimbolj normalno živet in hb za OA. So pa res plačani absolutno premalo.
Egoisti, 05.11.2023 ob 18:26
Uf, uf, kakšna tema in koliko medsebojnega napadanja med eno in drugo stranjo. Ok, očitno je res, da so nekateri invalidi zagrenjeni in zato znajo bit nesramni, ampak po drugi strani je pa res, da pa vi, ki ste te invalide tako napadali, tudi niste poskušali malo razumet, kako pa naj se počuti oseba, ki ne more poskrbet zase. Verjamem, da bi invalidi z veseljem zamenjali vlogo z OS. Nimam izkušenj kako je s to OA, ampak po logiki bi vseeno morale veljat neke omejitve in invalid ne more zahtevat vseh del. Saj tudi OA ni maher na vseh področjih in lahko pride do poškodbe. In osebno mislim, da če ne moreš sam poskrbet za vrt, ga žal nimaš itd. Pač vse v mejah normale. Ni pa potrebno zato kar vse invalide v domove. To je grdo od vas. Tudi invalidi imajo pravico čimbolj normalno živet in hb za OA. So pa res plačani absolutno premalo.
ja, se strinjam z vami. Ampak za minimalca lahko pričakujejo res samo osnovno oskrbo. A vi bi se pa razdajali za njih in delali na vrtu itd.??V svojem prostem času? Seveda da ne bi.
Tako pač je. Življenje ni pravično. Država naj normalno plača te ljudi, pa ne bo nobenega pritoževanja. Aja, to pa ne.
Unaware, 05.11.2023 ob 18:35
ja, se strinjam z vami. Ampak za minimalca lahko pričakujejo res samo osnovno oskrbo. A vi bi se pa razdajali za njih in delali na vrtu itd.??V svojem prostem času? Seveda da ne bi.
Tako pač je. Življenje ni pravično. Država naj normalno plača te ljudi, pa ne bo nobenega pritoževanja. Aja, to pa ne.
zakaj naj bi pa država to plačevala? država smo mi, proračun je denar davkoplačevalcev. Za luksuz vsak plača sam, invalidi imajo pa svojo invalidnino in za dodatna dela lahko asistentu plačajo posebej, enako kot mi plačujemo za dela, ki jih ne zmoremo al ne znamo …
res ne razumem te logike, da bi mogla država določenim vse plačevat … od kje vam to?
sawadee ka, 05.11.2023 ob 19:00
zakaj naj bi pa država to plačevala? država smo mi, proračun je denar davkoplačevalcev. Za luksuz vsak plača sam, invalidi imajo pa svojo invalidnino in za dodatna dela lahko asistentu plačajo posebej, enako kot mi plačujemo za dela, ki jih ne zmoremo al ne znamo …
res ne razumem te logike, da bi mogla država določenim vse plačevat … od kje vam to?
Glej, delala boš to, kar ti bom ukazala. Če bom rekla, da me oralno zadovoljiš, me boš. Če ne pa se lahko jebeš v tri lepe pizde, pas ti mater leno.
Forum je zaprt za komentiranje.