Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Psihoterapija ne pomaga

Psihoterapija ne pomaga

Sem oseba, ki ima očitno kup nerazrešenih problemov, če ne ne bi imela toliko težav pri iskanju partnerja, ne ne bi ibla večno osamljena, bi imela prijatelje, ne bi se že dvakrat ločila, ne bi pri 40+ blodila okrog.
No hodim k psihoterapevtu, že 18 ur. Ampak vse bolj mi je to le metanje denarja stran. Sploh ne vidim nobene koristi, da plačujem drage ure, učinka pa ni.
Ali pa sem le preveč nepotrpežljiva in je res treba to hodit leto, dve, tri leta?
Do sedaj se sploh še nisva menila o recimo mojih otroških travmah.

Zamenjaj psihoterapevta. Katera smer pa je? Splošen psiholog?

Smer? Pojam nimam.
Nekak sem dala že kup denarja za te zadeve in vse še enkrat od začetka… ne vem.

Samo če ne pomaga, nima smisla vztrajati. Res, da 18 ur ni veliko za reševanje globokih travm, ampak je dovolj, da se že marsikaj razreši. Ne znam si predstavljati psihoterapije brez pogleda v otroštvo, ponavadi se o tem govori že lahko dokaj hitro, recimo na kakih 3., 4. terapiji. Seveda odvisno od smeri prihoterapevta.
Za hujše travme je treba hoditi več let, amapk spremembe, napredek se pa vidi že dokaj hitro.

O otroštvu se ne meniva. Včasih poskušam kaj navezat, ampak brez uspeha. Mene pa po mojem ravno te nepredelane travme iz otroštva omejujejo. Če bi jih predelala, bi bilo lažje. Ne vem, sem pričakovala ravno predelevanje teh travm in kak vpliv imajo na sedaj.

in kakšne travme imaš iz otroštva?

Zlorabe.

Tega pa ne razumem. Povej kaj te muči in o čem bi rada govorila. Saj gre vendar zate.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Saj sem povedala pa se njemu zdi njegov pristop pravi.

tega se ne boš nikoli rešila

predelovanje pa je vračanje nazaj v dogodke, občutke…..

možgani take stvari izolirajo z namenom

včasih je bolje reševati samo tisto, kar še prihaja na plan, kot pa cele zgodbe še enkrat podoživljati

poznam eno, ko hodi že leta in leta na terapije, se ukvarja izključno s preteklostjo….. ne vem, če je to dobro

ločujejo pa se tudi taki, ki niso zlorabljeni, tako da ne išči krivdo za vse v tem

Pa zaupaš njemu in njegovemu pristopu?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Jaz si tudi ne znam predstavljati terapije brez vpogleda v preteklost in s tem poiskati vzroke.
Razumevanje je kot diagnoza, ki nam pomaga pri določitvi načina zdravljenja.


In kako si predstavljaš predelovanje travm ?
O kakšnih zlorabah je govora ? Spolnih, telesnih(nasilje), …..?


Ukvarjanje izključno s preteklostjo nas res drži v preteklosti in nam preprečuje, da bi živeli v tem trenutku.
Preteklosti seveda ni možno izbrisati, lahko pa nam izražanje potlačenih občutkov olajša dušo, saj se z izražanjem na nek način osvobajamo bremena preteklosti.

Midva se sploh ne pogovarjava o otroštvu. Sem skušala sama naplesti v tisto smer pa ni šlo.

To sem ti napisala; ne napletaj. Jasno mu povej, da želiš govoriti o otroštvu in zlorabah. Ča ti reče ne, ga zamenjaj.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Če pa začne govorit o temi pa jo sam zamenja. Meni je pa zelo težko govoriti o teh stvareh že tako nasploh in ko te še psihoterapevt zavrne, mi vse dol pade. Potem se res čutim noro.

To sem ti napisala; ne napletaj. Jasno mu povej, da želiš govoriti o otroštvu in zlorabah. Ča ti reče ne, ga zamenjaj.[/quote]

vprašanje zakaj taka odločitev……

To sem ti napisala; ne napletaj. Jasno mu povej, da želiš govoriti o otroštvu in zlorabah. Ča ti reče ne, ga zamenjaj.[/quote]

vprašanje zakaj taka odločitev……[/quote]

Točno tako. Prav gotovo se je odločil tako z razlogom. Vsekakor če temu prihoterapevtu ne zaupaš, ga zamenjaj. In novemu povej, zakaj si tega zamenjala in če se bo tudi on izogibal tej temi (ali se mu zdi katera druga pomembnejša); ga direktno vprašaj, zakaj…


In zakaj noče govoriti o otroštvu ?

Priporočam, da ga zamenjaš. Saj takšna terapija, kjer ni zaupanja, nima smisla. Oziroma ima smisel le za terapevta, ki služi denar.

Glede, da po 18 urah ni nobene spremembe, ne čutim nič zagona, ne čutim drugega kot, da je moja denarnica za 600€ lažja… ne vem no. PO toliko urah bi mogoče že morala čutiti, da sem na pravi poti, ker hodim na psihoterapijo. Zdi pa se mi, da je to kot, da sem šla na klepet s kolegico ob kavi, samo ta klepet je zelo drag.

Če bi imela odgovore, ne bi plačevala terapevta.


In zakaj noče govoriti o otroštvu ?

Priporočam, da ga zamenjaš. Saj takšna terapija, kjer ni zaupanja, nima smisla. Oziroma ima smisel le za terapevta, ki služi denar.[/quote]

tole še napišem, pa končam na to temo

-v 18-ih urah bi rešila kar se ti je dogajalo celo otroštvo ali obdobje sigurno daljše od 18 ur?
-sebe ne znaš spravit v red in vprašat dr zakaj tak sistem dela, sodiš pa njegovo delo
-zaradi zlorab nisi brez prijateljev in kot sem ti že rekla in tudi ločena nisi zaradi tega

se mi zdi, da čakaš, da bo nekdo zamahnil s palčko in da se ti bodo kake pravljične zadeve pojavile

delati moraš sama na sebi, ostalo so ti samo pomagalo, vse ostalo pa je na tebi

Aleksadnra, nismo vsi tako popolni kot si ti. Če bi bila tako popolna, ne bi plačevala terapevta.

o, sej znaš bit zgovorna :))

ne plačujem nikogar. ukvarjaj se s sabo !

aleksandra, pravi, da ne čuti nobenega premika in ne, da pričakuje, da bo vse tipi top. Človek, ki poišče pomoč pri psihoterapevtu je zadnje kar potrebuje ‘s kladvom po glavi’. Prepričana sem namreč, da jih je tako že velikokrat dobila. In vsak človek ne da iz sebe najboljše na tak način.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close