Psihoterapija ne pomaga
Zanimivo, da pogovor s terapevtom smatraš kot stvar, ki se sme javno objavljat.
Če to ni zasebna stvar, potem pa res ne vem kaj je.
Zame to ni splošna zadeva, ampak intimna zadeva.
Razpravljat o čem? O težavah, ki jih imamo vsi (po malem)?
Saj ne rabi nihče razlagat podrobnosti iz zasebnega življenja, takih splošnih zadev pa res ne rabi nihče skrivat oz se jih sramovat.[/quote]
Ja, in potem te podatke vnesejo v excelovo tabelo, kjer delajo nadaljne analize, katere potem pošljejo vsemogočnemu, ki te bo obtožil. Malo več zaupanja, raje se vprašat, zakaj se počutimo tako ogroženo? Kaj se nam lahko zgodi, če kaj povemo o sebi anonimno?
Razpravljat o čem? O težavah, ki jih imamo vsi (po malem)?
Saj ne rabi nihče razlagat podrobnosti iz zasebnega življenja, takih splošnih zadev pa res ne rabi nihče skrivat oz se jih sramovat.[/quote][/quote]Ma ja, saj te ni nihče spraševal kaj točno si se tam pogovarjala, bolj nas je zanimalo, če si mu povedala zakaj njegova terapija ni obrodila sadov, s čim nisi bila zadovoljna (in morebitno njegovo pojasnilo), ker tisto kar si tam napisala se je bolj bralo kot, da se ne greš več ker je predrago, pika. 🙂
tega se ne boš nikoli rešila
predelovanje pa je vračanje nazaj v dogodke, občutke…..
možgani take stvari izolirajo z namenom
včasih je bolje reševati samo tisto, kar še prihaja na plan, kot pa cele zgodbe še enkrat podoživljati
poznam eno, ko hodi že leta in leta na terapije, se ukvarja izključno s preteklostjo….. ne vem, če je to dobro
ločujejo pa se tudi taki, ki niso zlorabljeni, tako da ne išči krivdo za vse v tem[/quote]
Aleksandra, plomba? Iz tebe govori čisti pesimizem. In tukaj ti nimaš “razčiščenih” stvari, ker se ne zavedaš lastnih čustvev. V avtoričinem postu se te je nekaj dotaknilo, nekaj nekje pod površino, sicer ne bi izbrala besed, kot so: “nikoli”, “vse”, “vedno” – to so besede skrajnežev, kjer je svet bel ali črn, zoženi in omejeni pogledi na vse, kar je posebej ovirajoče pri iskanju rešitev, če vidiš vse dokončno določeno, zacementirano, enolično, dovršno.
Po moje je glavno ,da sevsak, ki išče pomoč, prvo pozanima o referenacah in poklicnih komepetencah terapevta, ter da dobi kakšen feedback od drugih, njihove izkušnje. Čeprav je lahko tudi ene sorte terapevt za nekoga zelo dober, za drugega pa ne. AMpak to bi moral sam ocenit, kjer pa se pojavi težava, če je terapevt nestrokoven, kar je zelo nevarno. Lahko da bo držal klienta pri sebi, morda zaradi lastne nečimrnosti – nezmožnost priznanja, da ne zna pomagati, morda zaradi denarnih koristi, čeprav bi ga moral že zdavnaj odposlati.
Ja, in potem te podatke vnesejo v excelovo tabelo, kjer delajo nadaljne analize, katere potem pošljejo vsemogočnemu, ki te bo obtožil. Malo več zaupanja, raje se vprašat, zakaj se počutimo tako ogroženo? Kaj se nam lahko zgodi, če kaj povemo o sebi anonimno?[/quote]
Zakaj bi se nekdo izpovedoval na javnih forumih? Kjer vsak “butl” lahko napiše svoje mnenje? 🙂
Najbolj pozivajo k temu tisti, ki radi pasejo radovednost, ki jim je užitek branje osebnih izpovedi.
Razpravljat o čem? O težavah, ki jih imamo vsi (po malem)?
Saj ne rabi nihče razlagat podrobnosti iz zasebnega življenja, takih splošnih zadev pa res ne rabi nihče skrivat oz se jih sramovat.[/quote][/quote]Ja tole res ni za na javni forum, samo menda ne misliš, da smo te spraševali po teh podrobnostih? :/
Ja, in potem te podatke vnesejo v excelovo tabelo, kjer delajo nadaljne analize, katere potem pošljejo vsemogočnemu, ki te bo obtožil. Malo več zaupanja, raje se vprašat, zakaj se počutimo tako ogroženo? Kaj se nam lahko zgodi, če kaj povemo o sebi anonimno?[/quote]
Zakaj bi se nekdo izpovedoval na javnih forumih? Kjer vsak “butl” lahko napiše svoje mnenje? 🙂
Najbolj pozivajo k temu tisti, ki radi pasejo radovednost, ki jim je užitek branje osebnih izpovedi.[/quote]
In zakaj ne bi sočloveku nudil tega užitka, če ti lahko morda celo pomaga? Iz zavisti? Zavisti ni zdravo hranit.
Ja, in potem te podatke vnesejo v excelovo tabelo, kjer delajo nadaljne analize, katere potem pošljejo vsemogočnemu, ki te bo obtožil. Malo več zaupanja, raje se vprašat, zakaj se počutimo tako ogroženo? Kaj se nam lahko zgodi, če kaj povemo o sebi anonimno?[/quote]
Zakaj bi se nekdo izpovedoval na javnih forumih? Kjer vsak “butl” lahko napiše svoje mnenje? 🙂
Najbolj pozivajo k temu tisti, ki radi pasejo radovednost, ki jim je užitek branje osebnih izpovedi.[/quote]Matjazko vse to kar pišemo so nekako osebne izpovedi in tistim, ki to ni zanimivo verjetno ne berejo, niti ti ne 😉
Problem nedeljenja določenih informacij je posameznikovi “naravi”, ki je lahko zelo zelo občutljiva na drugačne poglede oziroma mnenja o tem in je za to osebo res bolje tega ne početi. Zato so strokovnjaki. Ampak problem je, če prideš k njemu in se tudi z njim ne moreš pogovorit. Kaj ti potem še sploh ostane?
Vampir (ta pravi) pije kri, čustven vampir pa pohrusta tvoja čustva tako, da ostaneš brez njih. Verjetno. Ali ti sploh lahko kdo vzame čustva, hmmm?
Zakaj bi se nekdo izpovedoval na javnih forumih? Kjer vsak “butl” lahko napiše svoje mnenje? 🙂
Najbolj pozivajo k temu tisti, ki radi pasejo radovednost, ki jim je užitek branje osebnih izpovedi.[/quote]
In zakaj ne bi sočloveku nudil tega užitka, če ti lahko morda celo pomaga? Iz zavisti? Zavisti ni zdravo hranit.[/quote]
Ta nekdo misli vsak, da je on TISTI, ki lahko “pomaga” s svojo kuhinjsko psihologijo. Ti tudi zase misliš tako, a ne? Da ima vsak, ki ima 5 min časa, deli nasvete na forumih in že je “reševalec” s svojimi “super nasveti”. In problem je poplava takšnih nasvetov, poplava različnih mnenj, kjer vsak svetovalec sam sebi nekaj dokazuje in tekmuje z ostalimi, da je pa njegov najboljši, kjer preko drugih pgoosto tudi razrešuje, brani in napada določena rzamišljanja, ki se jih sam ne zaveda, zato jih raje pozunanji in spremeni papir oz. forum v “bojno bojišče” za svoje lastne komplekse. Ravno “reševalci” rabijo/te “pomoči potrebne”, ker gre spet za pasti lastnega ega (potrjevanje, priznanje, da sami sebi dokazujejo in imajo dober občutek, ko se jim zdi, da kvazi pomagajo in “rešujejo” druge, potem zracljenje lastnih težav, s katerimi pa se raje posredno ukvarjajo z drugimi, da se ne rabijo s sabo).
kako lepo je biti svetovalec in reševati svet press
Matjažko, je bil to tvoj nasvet meni/nam? Se sedaj dobro počutiš, ko si to napisal? :)) Je to sploh kaj slabega? Po tej teoriji lahko vse terapevte strpaš v en koš, kako v resnici oni sami potrebujejo pomoč, dati je pa ne morejo. Se ti zdi tvoja teorija dobra?
In zakaj ne bi sočloveku nudil tega užitka, če ti lahko morda celo pomaga? Iz zavisti? Zavisti ni zdravo hranit.[/quote]
Ta nekdo misli vsak, da je on TISTI, ki lahko “pomaga” s svojo kuhinjsko psihologijo. Ti tudi zase misliš tako, a ne? Da ima vsak, ki ima 5 min časa, deli nasvete na forumih in že je “reševalec” s svojimi “super nasveti”. In problem je poplava takšnih nasvetov, poplava različnih mnenj, kjer vsak svetovalec sam sebi nekaj dokazuje in tekmuje z ostalimi, da je pa njegov najboljši, kjer preko drugih pgoosto tudi razrešuje, brani in napada določena rzamišljanja, ki se jih sam ne zaveda, zato jih raje pozunanji in spremeni papir oz. forum v “bojno bojišče” za svoje lastne komplekse. Ravno “reševalci” rabijo/te “pomoči potrebne”, ker gre spet za pasti lastnega ega (potrjevanje, priznanje, da sami sebi dokazujejo in imajo dober občutek, ko se jim zdi, da kvazi pomagajo in “rešujejo” druge, potem zracljenje lastnih težav, s katerimi pa se raje posredno ukvarjajo z drugimi, da se ne rabijo s sabo).
kako lepo je biti svetovalec in reševati svet press[/quote]Dober nasvet reševalec Matjazko 🙂
Samo sedaj ne vem, kaj čmo se nehat pogovarjat, da ne bi koga preveč rešili oz sebe prezaposlili? :/
In zakaj ne bi sočloveku nudil tega užitka, če ti lahko morda celo pomaga? Iz zavisti? Zavisti ni zdravo hranit.[/quote]
Ta nekdo misli vsak, da je on TISTI, ki lahko “pomaga” s svojo kuhinjsko psihologijo. Ti tudi zase misliš tako, a ne? Da ima vsak, ki ima 5 min časa, deli nasvete na forumih in že je “reševalec” s svojimi “super nasveti”. In problem je poplava takšnih nasvetov, poplava različnih mnenj, kjer vsak svetovalec sam sebi nekaj dokazuje in tekmuje z ostalimi, da je pa njegov najboljši, kjer preko drugih pgoosto tudi razrešuje, brani in napada določena rzamišljanja, ki se jih sam ne zaveda, zato jih raje pozunanji in spremeni papir oz. forum v “bojno bojišče” za svoje lastne komplekse. Ravno “reševalci” rabijo/te “pomoči potrebne”, ker gre spet za pasti lastnega ega (potrjevanje, priznanje, da sami sebi dokazujejo in imajo dober občutek, ko se jim zdi, da kvazi pomagajo in “rešujejo” druge, potem zracljenje lastnih težav, s katerimi pa se raje posredno ukvarjajo z drugimi, da se ne rabijo s sabo).
kako lepo je biti svetovalec in reševati svet press[/quote]
Matjažko, zgolj vprašam, a ti to sebe opisuješ? :))
Forum je zaprt za komentiranje.