Pravih moških ni več?
Naj kar na začetku povem, da ni namen teme pljuvat po moških, ampak diskutirat o neki tezi.
Berem članek Vesne Godina. Drugače nisem njena bralka tako, da ne vem kaj veliko o njej. No v glavnem piše o tem kako smo rojeni v 70ih in začetku 80ih najbolj nasrkali v krizi oz. še bomo in tako naprej. Piše pa tudi o samskih 30+ oz. skoraj 40letnicah.
Pravi, da je stanje za ženske v vsej zgodovini najslabše, da naj nam bi bilo sedaj veliko slabše kot kdajkoli prej. Da pa trdijo feministke, da nam je bolje. Zakaj naj bi nam bilo najslabše? To utemeljuje s tem, da ni več pravih moških. Da je Rugelj napisal pred leti, da jih je le 1-10%, sedaj pa lahko rečemo, da jih je le 1%. Ter, da ima izobražena, s službo, s hobiji ženska pri skoraj 40ih skoraj nične šanse dobiti moškega.
Jaz pa vseeno trdim, da to ni res, da smo ženske zdaj na slabšem kot nekoč. Verjamem, da smo na boljšem. Tudi ne verjamem, da so moški danes toliko slabši kot nekoč. Strinjam pa se, da je težko dobiti moškega, ampak ne zato, ker bi bili sedaj toliko slabši kot nekoč, ampak zato, ker smo ženske zahtevne. Po moejm je edina razlika ta, da nekoč so ženske šle v razmerje s slabim moškim in v razmerju tudi večinoma ostale. Danes pa ženska noče v slabo razmerje, ker ji tega ni treba.
Bi rekla, da so moški danes prej boljši kot nekoč. Če pogledamo recimo to, da so pripravljeni prevzeti del gospodinjskih del, da skrbijo za otroke, da jim ni odveč previti otroka. Da se jim ne zdi sramotno, če so gospodinjci…
Kaj pravite?
Pravih moških je dovolj, samo definicija pravega moškega je sedaj drugačna kot v kameni dobi ali še 20 let nazaj. Nekoč je bilo dovolj, da je bil dovolj močan, da je lahko žensko, ki mu je bila všeč z eno roko zvlekel v jamo, z drugo pa na rami nosil gorjačo s katero je mimogrede pokončal večerjo na štirih nogah. Danes mora pravi moški poleg tradicionalno moških del obvladati še marsikaj drugega in v očeh nekaterih dedcev, ki so v svoji glavi ostali jamski možje deluje prava copata….
Bi bilo pa zelo priporočljivo ponovno uvesti obvezno služenje vojaškega roka, tam bi se fantiči lahko preoblikovali v može, ki ne bi jemali bolniške, če bi se urezali v prst, kjer bi se naučili reda, discipline in odgovornosti….in “pravih” moških bi bilo še več…
če boš članek še enkrat dobro prebrala, boš videla, da Vesna ne pljuva toliko po moških, kot po ženskah. Tudi jaz se v tem delu ne strinjam z njo. Danes ima ženska več možnosti izbire, kar pa ne pomeni, da bo vsaka srečna in izpolnjena v vseh željah. Česar tudi v preteklosti ni bilo.
Objektivno se Vesna moti pri trditvi, da so se včasih vse ženske poročile in imele otroke (in s tem izpolnile svoje bistvo), danes pa inteligentne ne morejo dobiti partnerja (ali ustreznega partnerja). Dejstvo je, da je bilo v preteklosti okrog 30% populacije, ki se ni mogla in se tudi ni poročila zaradi materialnega pomanjkanja in tudi, da danes zaradi pomoči biomedicine rodi najvišji odstotek vseh žensk v zgodovini (mislim, da 5% žensk nima otrok, medtem ko je bil v preteklosti ta odstotek od 15 -30%). To so čisto preverljiva dejstva.
Kar se tiče spremembe pri moških in ženskah, pa mislim, da imamo danes vsi več možnosti biti ne bolj moški ali ženska, ampak bolj ljudje. osebno opažam, da so lahko danes odnosi mnogo boljši kot so bili včasih. Ne izrabijo pa vsi teh možnosti, kot tudi včasih ni bilo vse slabo.
Vesna je pametna ženska in ima v mnogočem prav, vendar se ji pozna, da že dolgo ali predolgo nima partnerja in potem idealizira nekaj v čemer sama že dolgo ni več udeležena. Ona je pač rodila hčer s cerebralno paralizo, mož jo je zaradi tega zapustil. ona se je v celoti posvetila hčeri, ki ji je zelo pomagala, vendar ta hči nikoli ne bo povsem samostojna. Ampak ona se je zaradi tega odpovedala pomembnemu delu življenja in sedaj je zaradi tega malo zagrenjena. Je pa bila in je še zelo lepa ženska, najbrž tudi sicer čisto v redu in konec koncev bo morda še koga našla, če bo hotela.
Ja, tudi do žensk ni bila prijazna. Jaz sem jo razumela tudi tako, da smo ženske na slabšem kot nekoč, ker ne dobimo oplojevalca. Nekako mi ni preveč logično. Sama profesorica, doktorica. Obenem pa naj bi bile sedaj ženske uboge, ker ne moremo živeti tradicionalno? Prepričana sem, da si ženska, ki želi živeti tradicionalno z lahkoto najde moškega.
vsaka naj na blog, v temico, … lahko svoj portal natipka, kako se ji najlažje in najhitreje pride z roko za hlačke in boki med bedra
potem bo pa že narava sama stroila kar je za podelati ☺
brez blodenj nekih kao mnenjskih drekačev ☺
se čisto strinjam s tabo in tudi res je. vsaka ženska lahko dobi oplojevalca, če samo nakaže. Ni pa rečeno, da je ta oplojevalec kaj prida:)) ampak tako je vedno bilo. Vesna je dala veliko hudega skozi, postaja rahlo zagrenjena, čeprav objektivno nima posebnih razlogov za to. Morda bi morala malo začeti uživati življenje in gledati nanj malo bolj sproščeno. Ampak bo že, malo je zoprno samo to, ker se pogosto pojavlja v mediji in druge ženske v drek tlači.
Nehajte jo brati in stvar rešena, je tudi ne berem ker mi je v številnih njenih antropoloških pogledih precej sporna. Njeno pisarjenje nič ne prispeva k sodobni slovenski družbi kot celoti, niti k temu, da bi se življenja posameznikov (in ne le statistične številke) “popravila”, izboljšala. Je zgolj ena od mnogih, ki relativno spretno prodajajo meglo ovcam.
[youtube]__Vd1i10FqU[/youtube]
To kar si napisal je velika resnica z nekaj popravki…
Definicija se je spremenila zato ker so določanje definicije dobile ženske… dokler so moški določali definicijo ”pravega” moškega je bil pravi moški John Wayne, Clint Eastwood, Bruce Willis, Arnold Schwartzi…
[img]http://www.compoundeye.net/civ/epic25/this_is_sparta.jpg[/img]
[img]http://www.pinstripemag.com/wp-content/uploads/2012/07/Dressing-like-a-Real-Man-the-classic-Hollywood-look-George-Clooney.jpg[/img]
[img]http://img8.joyreactor.com/pics/post/funny-pictures-auto-720058.jpeg[/img]
[img]http://4.bp.blogspot.com/-Y18a-Gzx-RE/T1X7sS9pmDI/AAAAAAAAALc/VE9rnyWRMzc/s1600/this-is-what-movie-heroes-looked-like-when-i-grew-up.jpg[/img]
Problem je v tem ker so ženske vzele ”stvari” v svoje roke in ustvarile definicijo pravega moškega ki so in morda še mislijo da si ga želijo (ljubeč, pozoren, nežen, zvest itd.) ampak hkrati pa si želijo še vedno tistega ”pravega moškega” iz filmov Clint Eastwooda Johna Wayna, itd itd….
Ampak takega s filmov si želijo samo za ene par uric/dni na mesec da jih podžge v ljubezni in želenju…
Problem pa seveda je ker moški ne moremo bit ljubeći in nežni in tole drugo na KLIK on/off ker če si ljubeč pa nežen se potem ne počutiš nič kaj Kavbojsko (vsaj večina ne) in potem ali postaneš samo ljubeč in nežen in uničiš svojo moško plat in postaneš moški-ženska ali pa delaš žensko nesrečno.
To so pač pro-ženske zveze.
bog pomagaj koliko bulshita znas sproducirat v 2 odstavkih. Pa vidi se ti da si se mlecnozobez iz haloz.
Ti jaz povem da gre oboje skup iz prve roke in da je to danes pravi recept za osvojit in obdrzat zensko. Ce si ti nesposoben to naredit, ne to posplosevat na vso mosko populacijo.
Torej, babo mors razvajat, bit nezn in pozorn in jo dobro nategnit. Ampak, moras ji dolocit nek maneverski prostor, kjer se giba. To pomeni da ko prestopi dolocene meje, vzges po mizi in reces tak pa tak je in nic drugace, ker sem jaz tako rekel pika amen. Ce to ne znas, pol si pycka, ce znas samo to, si zahojen kmetavz 100 let za leseno zlico.
Pustis jo da odloca za o v tvojih oceh nepomembnih stvareh, to je barva tepiha, kaj bo jutri za kosilo, kam gres na morje… pri pomembnih stvareh pa moras pokazat kdo je sef in tam imas ti glavno besedo. Ce seveda imas kako pametno besedo za povedat.
Ja dragi moji, babe so zahtevne dan danes, tak da se pocasi sprijaznite s tem.
Kar ti jih razvajaj, potem se pa ne čudit, če se te bo kmalu naveličala in si želela še kaj več, kot ji lahko ti nudiš. Če se otrok ne sme razvajat, potem bi enako moralo veljati tudi za ženske. Mačo dejanje my ass, s tem stavkom si samo dokazal, da si nič drugega kot copatar.
Kar ti jih razvajaj, potem se pa ne čudit, če se te bo kmalu naveličala in si želela še kaj več, kot ji lahko ti nudiš. Če se otrok ne sme razvajat, potem bi enako moralo veljati tudi za ženske. Mačo dejanje my ass, s tem stavkom si samo dokazal, da si nič drugega kot copatar.
Kar ti jih razvajaj, potem se pa ne čudit, če se te bo kmalu naveličala in si želela še kaj več, kot ji lahko ti nudiš. Če se otrok ne sme razvajat, potem bi enako moralo veljati tudi za ženske. Mačo dejanje my ass, s tem stavkom si samo dokazal, da si nič drugega kot copatar.[/quote]
DoSadni … a imaš ti še vedno “možnost” dobiti babnico … al si tudi to že za.je.bal ☺
Pred leti sva se z V.V.Godino “zapela” v pismih bralcev zaradi kolumne “Moški kot računaljniki” (ONA).
Rezime je bil tak, da če ne znaš uporabljati računalnika, ni kriv računalnik.
Morda ima bejba spet kakšno krizo.
O njeni zgodbi (živjlenjski), pa ne bom razpravljal, čeprav jo poznam.
Zdaj grem pa prebrat, kaj jo spet muči.
Danes komot dobi moškega to je res, le da s tem moškim ne more živet “tradicionalno”, ker je ta “moški” poženščen, ker ni nikoli postal mož!
Še vedno se drži mamine kikle in upa, da bo tamlada ravno tako njemu v podporo namesto, da bi bilo obrato. Dr. VG razlaga čisto (poenostavljeno) tehnično iz svoje stroke zakaj do tega pride in v tem kontekstu razlaga, da danes ženska težko najde sebi enakovrednega moškega, takega ki bi ji lahko pariral na njenem nivoju in ji bil vse tisto kar ona od njega pričakuje kot ženska.
Enostavno povedano, današnji fantki ne zmorejo postat moški, ker so njihove mame čustveno preveč navezane nanje zato, ker od očetov teh fantkov ne dobijo tistega kar bi rabile, da bi lahko mali nekoč postal mož. Ženske pa že davno niso neke cote, ki bi bile zadovoljne kar z vsakim ki ima pipi……kot je bilo to nekoč.
Več alternativ, kot ti imam zagotovo. Ti si star, remember ?[/quote]
alternative (grde babe in desci) niso moja targetna skupina ☺
sicer pa računaj takole: tebi gepirajo bejbe do tvojih let (+/-) kakšno leto, meni pa do mojih let — razlika je vsaj 2x v mojo korist .. sploh, ker so “moje” lahko vse “tvoje” – obratno pa ne gre prav lahko
Več alternativ, kot ti imam zagotovo. Ti si star, remember ?[/quote]
alternative (grde babe in desci) niso moja targetna skupina ☺
sicer pa računaj takole: tebi gepirajo bejbe do tvojih let (+/-) kakšno leto, meni pa do mojih let — razlika je vsaj 2x v mojo korist .. sploh, ker so “moje” lahko vse “tvoje” – obratno pa ne gre prav lahko[/quote]
Haha, ti ni šanse, da si dobiš 18 letnico. Kar sanjaj prdec stari 😀
Forum je zaprt za komentiranje.