ljubiti ali biti ljubljen
A ni to nekaj vzajemnega, slej ali prej če si le ti ta, ki ljubiš se sčasoma “iztrošiš”, če se ljubezen ne vrača (nisi ljubljen/a) in obratno oz čuden je filing, je ko veš, da te nekdo ima zelo rad, ti pa njega ne…raje potem nič, kot pa to.
A “ljubiti” se navezuje samo na ljubiti svojega partnerja, ali to pomeni tudi svoje življenje, ljudi, živali, sebe,…? Kdor ljubi, je itak ljubljen, tako da prvo. 😉
Itak. Lahko ljubiš svoje starše, svojega otroka, celo svoje prijatelje in psa, ne moreš pa ljubiti nekoga, ki naj bi ti bil partner, saj gre pri partnerstvu za vzajemnost. In se prej ali slej izstrošiš.
Sicer pa glupa tema, sori. Svet ni črno-bel, da bi morali izbirat med tem ali onim.[/quote]
Iztrošiš se , ker niso izpolnjena pričakovanja.
Ker se trudiš, ni pa primernega oziroma pričakovanega odziva.
Je pa to dober dokaz, kako je naša ljubezen pogojena. Saj pri brezpogojni ljubezni, ni pričakovanj. 🙂
Itak. Lahko ljubiš svoje starše, svojega otroka, celo svoje prijatelje in psa, ne moreš pa ljubiti nekoga, ki naj bi ti bil partner, saj gre pri partnerstvu za vzajemnost. In se prej ali slej izstrošiš.
Sicer pa glupa tema, sori. Svet ni črno-bel, da bi morali izbirat med tem ali onim.[/quote]
Iztrošiš se , ker niso izpolnjena pričakovanja.
Ker se trudiš, ni pa primernega oziroma pričakovanega odziva.
Je pa to dober dokaz, kako je naša ljubezen pogojena. Saj pri brezpogojni ljubezni, ni pričakovanj. :)[/quote]
Točno tako, Robi, zaradi naših pričakovanj. Kdor misli da v partnerstvu ni pričakovanj, še nikoli ni bil v njej 😉 Brezpogojna je samo ljubezen med mamo in otrokom. Pa še to omejen čas.
Sicer pa zame ljubiti ne pomeni zgolj čustev, ampak tudi lastnosti, kot so spoštovanje, kamor spada da ceniš človeka in njegove odločitve, da ne posegaš v njegov osebni prostor s teženjem, ampak z razumevanjem itd. itd.
Ja, prehitro radi jemljemo človeka za samoumevnega, namesto da bi njegova dejanja jemali kot bonus, kot nekaj, kar nam on da, podari. In če nekaj jemljejo kot samoumevno, tega ponavadi ne znamo cenit. In korak do izsiljevanja potem res več ni daleč…[/quote]
Zato pa tisti, ki sam ne daje, tudi ne pozna občutka dajanja in zaradi tega težko ceni vse, kar dobi od drugega.
Če ljubimo smo lahko tudi ljubljeni in pride do vzajemnosti, če smo le ljubljeni in sami ne ljubimo ne more biti prave ljubezni, pa kakršnakoli že je ta ljubezen. Sami lahko le damo… ljubezni se pač ne da vzeti.
Daj ne buzi točajka, raje prinesi še eno rundo….. :)))
Sploh pa kako bi se kaj pametnega lahko zmenili o takih abstraktnih pojmih kot so tu predstavljeni, če niste bili sposobni dojet niti v katero stran se je vrtela tista plesalka od It? Oz vam je meglila um…. prpričani pa 110% vsi v svoj prav? :/ 😉
Forum je zaprt za komentiranje.