Ženske ki so zadovoljne da so le gospodinje
Zanimivo, sama sebi nikoli ne bi rekla gospodinja, vedno rečem “jaz sem doma” 🙂 Pred leti, po tem, ko sem 10 let delala v zdravstvu in nisem vedela kaj je praznik, kaj je nedelja in kaj je 8 urni delovni čas, sem en lep ljubi dan dala odpoved in ostala doma. Od takrat dalje je moje življenje “lajf”! Zjutraj odpeljem otroka v šolo, grem v trgovino, na kavo s prijateljicami, doma skuham, postorim kaj okrog hiše in odlavfam svojo “desetko”. Dejansko živim življeje. Imam srečo, da je otrok izredno priden in tudi uspešen v šoli, tako da so tudi popolnevi bolj kot ne mirni, ker sam naredi vse za šolo. Finančno sem preskrbljena. Včasih me kdo vpraša ali mi ni nič žal, da je šlo toliko študija v nič, pa se samo nasmehnem. Moja hiška je urejena, trava pokošena, živimo zdravo in lepo, v miru.
“Gospodinje”, ki so zdolgočasene, so pač nesposobna mrtva puhala. Pa, da ne bo pomote, enako velja tudi za moške.
Da danes, ko imaš preko interneta dostop do vsega živega, ne najdeš nekaj zase, ti res ni pomoči. Ni da ni kaj vse se lahko učiš. Na voljo imaš predavanja iz najbolj prestižnih univerz, podcaste na vse možne teme, lahko se učiš tuje jezike, karkoli. Še nikoli ni bilo več priložnosti za delo od doma, preko interneta, samostojno ali za druge, plačano ali ne.
Doma smešno malo dela. To ve vsak, ki je vajen samostojnega življenja v lastnem gospodinjstvu. Le organizirati se je treba znati. Kje so časi, ko je pranje zahtevalo lep čas? Danes, v času pralnih in sušilnih strojev, so to trivijalnosti. Še hrano le redki danes pripravljajo iz osnovnih živil. Vse se kupuje na pol pripravljeno. Pomivalni stroj, sesalec, centralna kurjava, klima naprave, stroji za vse živo. Kje so časi, ko se je dnevno hodilo v trgovine? Danes se v hladilnike zbaše hrane za cel teden. Sploh pa se vse živi lahko opravi od doma. Preko interneta se plača kar se plačati mora. Naroči se na zdravnika. Kupi preko interneta. Še hrano ti dostavijo domov, če želiš. Iz trgovin ali restavracij. Pa še instant dostop imaš do kogar ti že je. Še na video kameri se lahko vidiš.
Kak retard samo moraš biti, da se ob takšnem izobilju ne znaš organizirati, da ti je lepo??? Takšne ženske sebe vidijo kot žrtve? One se žrtvujejo? Tip, ki 10 ur dnevno zabije v neki brezvezni službi, da je na boljšem? Ženske mislite, da ste na boljšem, če same 10 ur dnevno zabijete za službo? Bog se vas usmili…
drmrfr, 12.05.2025 ob 13:19
Zanimivo, sama sebi nikoli ne bi rekla gospodinja, vedno rečem “jaz sem doma” 🙂 Pred leti, po tem, ko sem 10 let delala v zdravstvu in nisem vedela kaj je praznik, kaj je nedelja in kaj je 8 urni delovni čas, sem en lep ljubi dan dala odpoved in ostala doma. Od takrat dalje je moje življenje “lajf”! Zjutraj odpeljem otroka v šolo, grem v trgovino, na kavo s prijateljicami, doma skuham, postorim kaj okrog hiše in odlavfam svojo “desetko”. Dejansko živim življeje. Imam srečo, da je otrok izredno priden in tudi uspešen v šoli, tako da so tudi popolnevi bolj kot ne mirni, ker sam naredi vse za šolo. Finančno sem preskrbljena. Včasih me kdo vpraša ali mi ni nič žal, da je šlo toliko študija v nič, pa se samo nasmehnem. Moja hiška je urejena, trava pokošena, živimo zdravo in lepo, v miru.
Glej, kaj naj rečem, jaz bi umrla da bi tako živel, ti v tem uživaš. Smo si različni
Anonimno 1434, 11.05.2025 ob 21:56
Slej kot prej pride na dan brezupna retardiranost indoktriniranih ovc za striženje, ki se ob misli na življenje brez “službe”, brez šefa, ki jim daje navodila, nalaga zadolžitve in z njimi upravlja, ZGROZIJO. Kaj neki bi samo delali, če bi bili svobodni, brez šefa in bi morali sami razpolagali s svojim časom? Umrli bi od dolgčasa. Nobenega smisla več ne bi imeli. Ostali bi brez socijalnih stikov. Katastrofa, a ne? To vam je realnost velike večine sodobnih NPC-jev. Čustveni roboti.
@1434
Ti mene spominjaš na naše potencialne najemnike, ki hodijo na ogled, pozercke z dobrim avtom , ki komaj zberejo za leasing in se zgrozijo ob misli na nesvobodo. Strašno so oni svobodni v seštevanju evrov, mlatenju prazne slame, ter nakladanju o velikih projektih. a nimajo za burek in za položnice. 1000x raje bi delala v trgovini ali kot čistilka kot glumila neko svobodno podjetnico ki nima za burek . Tu se mi razlikujemo, ljudje z realnimi dosežki in pozercki kamor ti pašeš, 1434.
1434, naj uganem. Ti si SDS/NSI volivec, drži?
Sprašujem, glede na to, da je polovica postov tvojih, in da s tako vnemo zagovarjaš idejo o predvojni ženski – gospodinji, odvisni od dobre volje svojega moža… Izpopolnjena v svojem božjem poslanstvu biti mati.
A imaš tako stališče tudi do žensk, ki niso matere?
Nisem prebrala vseh komentarjev, ampak se mi zdi, da večina izhaja iz mesta ali okolice, kjer se ukvarjajo samo s svojo nepremičnino in njeno okolico. Si lahko zamislite mati, ki ima 3-4 otroke in je na kmetiji, kjer mora opraviti vsa dela v hiši (kuhanje, pomivanje, pranje, pospravljanje), na njivi, v hlevu, medtem ko njen mož služi minimalca. Dobi nekaj otroških dokladov, vendar samo do njihove polnoletnosti, če le-ti obiskujejo šolo. Otroci niso v vrtcu, se z njimi ukvarja do šole in še potem. Če bi ta mati istočasno še hodila v službo za minimalca, bi ji vrtec, prevozi, ki jih moraš opraviti pred službo, itd. pobrali prav vso energijo in istočasno še vse prihodke in bi v nekaj letih povsem izgorela. Ni lahko zbuditi otroka zjutraj ob 5.30, da je nekje ob 6h v vrtcu, če imaš srečo, da začneš ob 7h. Moja služba je bila oddaljena 30 km. Jaz sem pregorela v manj kot 10 letih. Ampak moja otroka nista bila v vrtcu. Sem bila še toliko bolj zaskrbljena (in tudi že v letih).
Anonimno 9713, 12.05.2025 ob 19:41
Nisem prebrala vseh komentarjev, ampak se mi zdi, da večina izhaja iz mesta ali okolice, kjer se ukvarjajo samo s svojo nepremičnino in njeno okolico. Si lahko zamislite mati, ki ima 3-4 otroke in je na kmetiji, kjer mora opraviti vsa dela v hiši (kuhanje, pomivanje, pranje, pospravljanje), na njivi, v hlevu, medtem ko njen mož služi minimalca. Dobi nekaj otroških dokladov, vendar samo do njihove polnoletnosti, če le-ti obiskujejo šolo. Otroci niso v vrtcu, se z njimi ukvarja do šole in še potem. Če bi ta mati istočasno še hodila v službo za minimalca, bi ji vrtec, prevozi, ki jih moraš opraviti pred službo, itd. pobrali prav vso energijo in istočasno še vse prihodke in bi v nekaj letih povsem izgorela. Ni lahko zbuditi otroka zjutraj ob 5.30, da je nekje ob 6h v vrtcu, če imaš srečo, da začneš ob 7h. Moja služba je bila oddaljena 30 km. Jaz sem pregorela v manj kot 10 letih. Ampak moja otroka nista bila v vrtcu. Sem bila še toliko bolj zaskrbljena (in tudi že v letih).
Situacija na raznih kmetijah je lahko precej drugačna. Zato je treba znati ločiti kmetovanje in gospodinjenje. Tu govorimo le o gospodinjenju. Če ženska poleg gospodinjenja prevzame še kmetovanje, je to čisto druga zgodba, ki ima več skupnega z žensko, ki je poleg gospodinjenja tudi zaposlena. Jasno pa, da ni nič manjša razlika med tem, če gospodinja nima otrok ali ima štiri, koliko so stari, kdo vse ji pri tem še pomaga in koliko, itd.
Kakorkoli že, vsaka situacija je zgodba zase. Dejstvo pa je, da sodobno gospodinjenje zahteva relativno malo časa dokler ni otrok, če le se zna človek kolikor toliko organizirati. Niti je gospodinja obsojena na socijalno izolacije. Če si ne najde smisla življenja, ciljev, dodatnega dohodka, če ji je pomemben, itd pa si je velika večina čisto sama kriva.
Ena srečno poročena, 12.05.2025 ob 18:22
1434, naj uganem. Ti si SDS/NSI volivec, drži?
Sprašujem, glede na to, da je polovica postov tvojih, in da s tako vnemo zagovarjaš idejo o predvojni ženski – gospodinji, odvisni od dobre volje svojega moža… Izpopolnjena v svojem božjem poslanstvu biti mati.
A imaš tako stališče tudi do žensk, ki niso matere?
Če bi namesto ad-hominem insinuacije o mojih političnih prepričanjih podala argumente, da moji ne držijo vodo, bi te lahko vzel resno. Tako pa vem, da si zgolj predstavnica indoktrinirane velike večine ovc za striženje, ki je že celo življenje samozaverovana v feministično propagando.
Anonimna902, 12.05.2025 ob 18:12
@1434
Ti mene spominjaš na naše potencialne najemnike, ki hodijo na ogled, pozercke z dobrim avtom , ki komaj zberejo za leasing in se zgrozijo ob misli na nesvobodo. Strašno so oni svobodni v seštevanju evrov, mlatenju prazne slame, ter nakladanju o velikih projektih. a nimajo za burek in za položnice. 1000x raje bi delala v trgovini ali kot čistilka kot glumila neko svobodno podjetnico ki nima za burek . Tu se mi razlikujemo, ljudje z realnimi dosežki in pozercki kamor ti pašeš, 1434.
Čustveni NPC roboti ste samozaverovani v še pa še retardiranih stereotipov glede ljudi, katerih razmišljanje ali življenje kako odstopa od vsega kar sami vidite kot edino pravilno.
Na razvitem zahodu je povsem normalno, da žena moškega iz višjega sloja ali višjega srednjega sloja ostane doma. To slovenčkasto prepričanje, da mora ženska na vsak način hodit v službo, je še en ostanek slovenske socialistične “enakosti”. Ženske bogatih moških se v anglo-saksonskih državah potem združujejo v razne klube in podobno, aktivne so pri dobrodelnih dejavnostih. Za žensko biti doma, če ima bogatega moža, je na zahodu NORMALNO. Sej tudi v Sloveniji že marsikatera tako živi.
samski cinik, 12.05.2025 ob 19:09
Moja mati, ki je upokojenka, položnice plača od doma, k zdravniku se naroči preko aplikacije, v trgovino gre enkrat na teden, z gospodinjstvom pa ima zanemarljivo malo dela. V glavnem je ves dan njen prosti čas, ki ga porabi za svoje hobije.
kaj natanko naj bi bilo to gospodinjenje, leta 2025?
Ko si sam, je gospodinjstvo pesmica.
Ko imas druzino, pa ugotovis, da ni cisto tako.
Imam druzino, a se mi 2x na leto zgodi, da sem sama doma cel teden, pac moz na sluzbeni poti, otroci okoli. Dobesdno nimam kaj pocistit, pospravit ali karkoli, pobrisem prah in posesam in to je to.
Vcasih smo imeli se macko, pa lahko recem, da je bilo zebzaradi nje potrebno bistveno vec cistiti, ko sem bila sama doma.
Forum je zaprt za komentiranje.