Ženske in pamet ???
Želiš povedat, da ne obstaja ženska, ki se veseli gospodinjskih opravil? Potem ti povem, da je samo še nisi spoznal. 🙂
In kako bi naj po tvoje izgledalo to moje večvredno življenje napram tvojemu “manjvrednemu” ???[/quote]
Večvredno? Tako, da ženskam pripisuješ manjšo vrednost z izjavami kako smo neumne, tupe itd. V tem kontekstu bi se lahko opredelila, da na tak načim lastnemu bildaš vrednost – zato večvrednost (ne moreš ceniti ženske, če hkrati o njej misliš, da je tupa itd).
Ni zgolj naša krivda, da te nobena ne povoha ali karkoli že imaš za težave z nasprotnim spolom; se pa začutijo težave iz tvojega nastrojenega izbora besed, stavkov. Naredi si uslugo in se raje po človeško razpiši, kaj te j*be, ni treba tako odklonsko štartati nad lastnimi težavami. Pristop imaš res jalov…če se vsega tako v življenju lotevaš, ti verjetno ni najlepše.
Če lahko ugibam. Enkrat je živel z eno deklico, ki pa ni bila preveč strokovno “podložena”, doživel z njo razočaranje in danes je prepričan, da je bila njena “nesamostojnost” vzrok za to, da jima ni uspelo. 🙂
Morda, vkolikor mu je mar zase, nam bo že povedal.[/quote]
Nekateri imajo občutek, da so edini na tem svetu, izkoriščajo svojo unikatnost v iskanju krivcev izven sebe. To je postal že sindrom. In ker ljudi ne moreš spreminjati, samo v beg pred temi ljudmi:).[/quote]
Daj razloži mi, kaj z begom narediš? Sebi, drugemu?
Nekateri imajo občutek, da so edini na tem svetu, izkoriščajo svojo unikatnost v iskanju krivcev izven sebe. To je postal že sindrom. In ker ljudi ne moreš spreminjati, samo v beg pred temi ljudmi:).[/quote]
Daj razloži mi, kaj z begom narediš? Sebi, drugemu?[/quote]
Po mojih izkušnjah se v beg poženejo tisti, ki imajo tudi sami težave.
Nekateri imajo občutek, da so edini na tem svetu, izkoriščajo svojo unikatnost v iskanju krivcev izven sebe. To je postal že sindrom. In ker ljudi ne moreš spreminjati, samo v beg pred temi ljudmi:).[/quote]
Daj razloži mi, kaj z begom narediš? Sebi, drugemu?[/quote]
Tudi lapanja se prenaješ:). Zato pravim v beg pred ljudmi, ki srkajo dušo. Zelo rada se družim z različnimi profili ljudi, ampak ne maram, ko nekdo tolče po drugih, da sebe dviguje v višave in si zdravi svoje komplekse. Sem si postavila “ceno”:).
Drugače ima beg lahko več pomenov. V tem mojem primeru je mišljen kot beg pred “agresivneži”.
Daj razloži mi, kaj z begom narediš? Sebi, drugemu?[/quote]
Tudi lapanja se prenaješ:). Zato pravim v beg pred ljudmi, ki srkajo dušo. Zelo rada se družim z različnimi profili ljudi, ampak ne maram, ko nekdo tolče po drugih, da sebe dviguje v višave in si zdravi svoje komplekse. Sem si postavila “ceno”:).
Drugače ima beg lahko več pomenov. V tem mojem primeru je mišljen kot beg pred “agresivneži”.[/quote]
Srkajo dušo…kje si pa to pobrala? Človeka moraš tako vzeti in obravnavati kakršen bi lahko bil, pa ne bo več srkanja duše. Tudi za agresivnost obstaja zdravilo, beg ziher ni.
Meni se je vedno zdelo sporno, da bi se obrnila stran ali se celo skrivala pred neko osebo, za katero vem, da je težavna (morebiti predvsem sama sebi), navsezadnje še predobro zase vem, da sem polna napak in ravno zato ne bežim stran.
Sprva sem hotela napisati, da ti jemljejo energijo, potem sem razmišljala, da ti odvzemajo del tebe, torej dušo (če jim to dovoliš). Se strinjam, ljudje so takšni kot so, nekateri nam bolj všečni, drugi manj. Ravno zato, ker se ljudi ne spreminja, tudi ni smiselno, je na mestu, da se vsak odloča, s kom bo delil svoj čas in predvsem energijo. Ne vidim razloga po tesnem sodelovanju, druženju z nekom, ki si nisva podobna v nobenem pogledu. Za marsikaj obstaja zdravilo. S časom sem se naučila, da se ne bodo zdravili na meni:). Saj takšnih ljudi ni bilo veliko, v bistvu se spomnim par oseb. Zdaj imam oči na široko odprte in ne zaupam:). Beg ni niti mišljeno dobesedno, lahko je zgolj površinski odnos. Si prisoten, ampak imaš zid okoli sebe:).
Na komu pa se ti zdraviš? Pa ne, da zato nisi potrebovala nikogar? :)[/quote]
Na nikomur se ne zdravim, ker ljudje niso orodje za manipuliranje, izkoriščanje lastnih interesov. Delam tako kot si želim, da bi drugi z mano:).[/quote]
Kaj pa v preteklosti? 🙂
No, meni se zdi, da nekako vsi delamo po tem principu. Nekateri so pač vajeni nad sabo gršega odnosa, zato se tudi z drugimi grše obnašajo. Kljub temu, da vedo, da bo njihov odziv sprožil negativno reakcijo. Dokler seveda ne spoznajo, da morajo spremenit najprej svoje vedenje, če želijo, da bodo tudi drugi do njih imeli drugačen, lepši odnos.
Na nikomur se ne zdravim, ker ljudje niso orodje za manipuliranje, izkoriščanje lastnih interesov. Delam tako kot si želim, da bi drugi z mano:).[/quote]
Kaj pa v preteklosti? 🙂
No, meni se zdi, da nekako vsi delamo po tem principu. Nekateri so pač vajeni nad sabo gršega odnosa, zato se tudi z drugimi grše obnašajo. Kljub temu, da vedo, da bo njihov odziv sprožil negativno reakcijo. Dokler seveda ne spoznajo, da morajo spremenit najprej svoje vedenje, če želijo, da bodo tudi drugi do njih imeli drugačen, lepši odnos.[/quote]
Saj si ne domišljam, da nikdar nisem nikogar prizadela. Moje vedenje ni bilo vedno takšno kot bi si želela. Ampak meni ni vseeno, nisem brezbrižna in če kaj naredim drugače ter mi je žal, potem to ozavestim, poskušam popraviti, se učim iz izkušenj. Nisem vajena grdega obnašanja ali da bi se kdo izživljal nad mano…kako se tega navadiš?:)
Navadiš se verjetno v primarni družini oziroma v okolju v katerem živiš. Da se navadiš, še ne pomeni, da v tem tudi uživaš in da ne želiš tega spremenit. 🙂
Navadiš se verjetno v primarni družini oziroma v okolju v katerem živiš. Da se navadiš, še ne pomeni, da v tem tudi uživaš in da ne želiš tega spremenit. :)[/quote]
Navadiš se, ker drugega vzorca vedenja ne poznaš. To je kalup, ki marsikomu greni celo življenje. Škoda.[/quote]
Kakšen pesimizem, Goldfish. Vsak ima tekom življenja n prilik ozavestiti svoj zmoten “kalup”, če le kolikor toliko živi v stiku s seboj in opazuje druge ter se primerno poskuša popraviti, da bo sebi in drugim boljši.
Navadiš se verjetno v primarni družini oziroma v okolju v katerem živiš. Da se navadiš, še ne pomeni, da v tem tudi uživaš in da ne želiš tega spremenit. :)[/quote]
Navadiš se, ker drugega vzorca vedenja ne poznaš. To je kalup, ki marsikomu greni celo življenje. Škoda.[/quote]
Lahko ga pa opaziš pri drugih ljudeh in počasi spoznavaš, kako ga doseč. Seveda postane kmalu logično, da ga lahko dosežeš le s spremembo pri sebi oziroma s spremembo vedenja ki ga imamo z drugimi ljudmi okrog nas. To lahko zahteva svoj čas, saj drugi ljudje še lep čas v nas sprožajo frustracije, konflikte, tudi ko nam v resnici ne želijo nič slabega.
Navadiš se, ker drugega vzorca vedenja ne poznaš. To je kalup, ki marsikomu greni celo življenje. Škoda.[/quote]
Kakšen pesimizem, Goldfish. Vsak ima tekom življenja n prilik ozavestiti svoj zmoten “kalup”, če le kolikor toliko živi v stiku s seboj in opazuje druge ter se primerno poskuša popraviti, da bo sebi in drugim boljši.[/quote]
Točno tako, dopovej tistim, ki so padli v takšen pesimizem:).
Navadiš se, ker drugega vzorca vedenja ne poznaš. To je kalup, ki marsikomu greni celo življenje. Škoda.[/quote]
Lahko ga pa opaziš pri drugih ljudeh in počasi spoznavaš, kako ga doseč. Seveda postane kmalu logično, da ga lahko dosežeš le s spremembo pri sebi oziroma s spremembo vedenja ki ga imamo z drugimi ljudmi okrog nas. To lahko zahteva svoj čas, saj drugi ljudje še lep čas v nas sprožajo frustracije, konflikte, tudi ko nam v resnici ne želijo nič slabega.[/quote]
Meni je to jasno, samo vem pa, kako je mnogim težko preseči samega sebe, iti čez vse kar so nekoč poznali in živeli ter si dati novo priložnost.
Kakšen pesimizem, Goldfish. Vsak ima tekom življenja n prilik ozavestiti svoj zmoten “kalup”, če le kolikor toliko živi v stiku s seboj in opazuje druge ter se primerno poskuša popraviti, da bo sebi in drugim boljši.[/quote]
Točno tako, dopovej tistim, ki so padli v takšen pesimizem:).[/quote]
Se trudim 🙂
Sprva sem hotela napisati, da ti jemljejo energijo, potem sem razmišljala, da ti odvzemajo del tebe, torej dušo (če jim to dovoliš). Se strinjam, ljudje so takšni kot so, nekateri nam bolj všečni, drugi manj. Ravno zato, ker se ljudi ne spreminja, tudi ni smiselno, je na mestu, da se vsak odloča, s kom bo delil svoj čas in predvsem energijo. Ne vidim razloga po tesnem sodelovanju, druženju z nekom, ki si nisva podobna v nobenem pogledu. Za marsikaj obstaja zdravilo. S časom sem se naučila, da se ne bodo zdravili na meni:). Saj takšnih ljudi ni bilo veliko, v bistvu se spomnim par oseb. Zdaj imam oči na široko odprte in ne zaupam:). Beg ni niti mišljeno dobesedno, lahko je zgolj površinski odnos. Si prisoten, ampak imaš zid okoli sebe:).[/quote]
Se strinjam. Ne moremo vseh ljudi doživljati enako. Do določenih čutimo odpor in postavljanje “zidu”, je le obrambna reakcija, ki nam omogoča, da še vseeno imamo nek površinski odnos.
Le mi sami smo tisti, ki si postavljamo meje in dovoljujemo v kakšnih odnosih se bomo znašli in kako počutili.
Pesimist je tisti, ki meni, da je slab odnos edino kar si zasluži, saj takšen odnos reflektira njegovo notranjost.
Sprva sem hotela napisati, da ti jemljejo energijo, potem sem razmišljala, da ti odvzemajo del tebe, torej dušo (če jim to dovoliš). Se strinjam, ljudje so takšni kot so, nekateri nam bolj všečni, drugi manj. Ravno zato, ker se ljudi ne spreminja, tudi ni smiselno, je na mestu, da se vsak odloča, s kom bo delil svoj čas in predvsem energijo. Ne vidim razloga po tesnem sodelovanju, druženju z nekom, ki si nisva podobna v nobenem pogledu. Za marsikaj obstaja zdravilo. S časom sem se naučila, da se ne bodo zdravili na meni:). Saj takšnih ljudi ni bilo veliko, v bistvu se spomnim par oseb. Zdaj imam oči na široko odprte in ne zaupam:). Beg ni niti mišljeno dobesedno, lahko je zgolj površinski odnos. Si prisoten, ampak imaš zid okoli sebe:).[/quote]
Se strinjam. Ne moremo vseh ljudi doživljati enako. Do določenih čutimo odpor in postavljanje “zidu”, je le obrambna reakcija, ki nam omogoča, da še vseeno imamo nek površinski odnos.
Le mi sami smo tisti, ki si postavljamo meje in dovoljujemo v kakšnih odnosih se bomo znašli in kako počutili.
Pesimist je tisti, ki meni, da je slab odnos edino kar si zasluži, saj takšen odnos reflektira njegovo notranjost.[/quote]
Moram priznati, da imam zelo redkokdaj občutek, da bi mi kdo pil kri, srkal dušo oz kradel energijo.
Forum je zaprt za komentiranje.