želim več od življenja
Zorganiziraj si čas:
odjebi “tatove” časa, zaposli otroke za dnevna opravila … in pojdi na kakšno rekreacijo
aja, pa ne sekiraj se za vsak prahec, ker lahko počaka kašen dan
misli na sebe in familijo … drugi bodo na vrsti, ko se boš počutila dobro
Otroci, partner, prijatelji…Ni čudno, da ste ljudje izmučeni, če si naložite toliko obveznosti za tako kratko življenje. Ni zanimivo, da nad življenjem najbolj tarnate ravno vi, ki naj bi po neki splošno veljavni življenjski formuli že dosegli “vse”?
Vendar ste na tej poti nekje pozabili NASE.
Kaj točno vse spada pod stavek “po neki splošno veljavni življenjski formuli že dosegli vse” ?
Prvič v življenju za to formulo slišim.[/quote]
Pod to spada:
– biti taki partner kot se pričakuje (glede na spol)
– biti starš v primernem času (torej ko ženska lahko rodi in je tudi najbolj primerno (nekje od 25-37/28 +/-)
– imeti povprečno službo z povprečno plačo +/- z povprečnim USTALJENIM (bolj ali manj) delovnikom
– prit domov skuhat, pospravit, pojest itd. popedenat otroke
– porihtat še kaj ekstra doma v bajti/stanovanju
– gnjavit otroke za opravila in potem šolo ter se ukvarjat z njimi!
– dat lupčeka tipu (vsake tolko sex) ALI ne gnjavit za SEX ker je boli glava od celodnevnega delanja (tudi če ti kaj pomagaš)
– zaspat
– jovo na novo 🙂
to je splošno veljavna formula povprečne družine ki jo zagovarja največ folka in če poveš da imaš tak lajf in lahk ovsaj okostje (partner in otroci ter služba) dokažeš bodo vsi ljudje pritrjevali (ali večina) in dejali da imaš super lajf.
V resnici pa se s tabo zgodi to kar se dogaja z tole ki odpira temo…. vbistvu je ”naveličana” tega… in tipa, in svojih dolžnosti in lajfa….
rada bi šla za 1 mesec (ali mesece/tedne) proč in spet bila fraj kot nekoč…. to bi ji napolnilo baterije… ampak tega kot odgovorna mamica in partnerica pač ne more naredit ker bi vas ali kdorkoli obrekoval…
Kaj točno vse spada pod stavek “po neki splošno veljavni življenjski formuli že dosegli vse” ?
Prvič v življenju za to formulo slišim.[/quote]
Pod to spada:
– biti taki partner kot se pričakuje (glede na spol)
– biti starš v primernem času (torej ko ženska lahko rodi in je tudi najbolj primerno (nekje od 25-37/28 +/-)
– imeti povprečno službo z povprečno plačo +/- z povprečnim USTALJENIM (bolj ali manj) delovnikom
– prit domov skuhat, pospravit, pojest itd. popedenat otroke
– porihtat še kaj ekstra doma v bajti/stanovanju
– gnjavit otroke za opravila in potem šolo ter se ukvarjat z njimi!
– dat lupčeka tipu (vsake tolko sex) ALI ne gnjavit za SEX ker je boli glava od celodnevnega delanja (tudi če ti kaj pomagaš)
– zaspat
– jovo na novo 🙂
to je splošno veljavna formula povprečne družine ki jo zagovarja največ folka in če poveš da imaš tak lajf in lahk ovsaj okostje (partner in otroci ter služba) dokažeš bodo vsi ljudje pritrjevali (ali večina) in dejali da imaš super lajf.
V resnici pa se s tabo zgodi to kar se dogaja z tole ki odpira temo…. vbistvu je ”naveličana” tega… in tipa, in svojih dolžnosti in lajfa….
rada bi šla za 1 mesec (ali mesece/tedne) proč in spet bila fraj kot nekoč…. to bi ji napolnilo baterije… ampak tega kot odgovorna mamica in partnerica pač ne more naredit ker bi vas ali kdorkoli obrekoval…[/quote]
Ok, hvala za trud. Nenavadno mi je prebrati splošni recept življenja od tistih, ki se ga na vse pretege branijo (koliko berem), kakor da jim to, da ne živijo v skladu z njim ravno tako ne odgovarja.
Srečni, da so nesrečni ali nesrečni, ker bi lahko bili srečni?
Pod to spada:
– biti taki partner kot se pričakuje (glede na spol)
– biti starš v primernem času (torej ko ženska lahko rodi in je tudi najbolj primerno (nekje od 25-37/28 +/-)
– imeti povprečno službo z povprečno plačo +/- z povprečnim USTALJENIM (bolj ali manj) delovnikom
– prit domov skuhat, pospravit, pojest itd. popedenat otroke
– porihtat še kaj ekstra doma v bajti/stanovanju
– gnjavit otroke za opravila in potem šolo ter se ukvarjat z njimi!
– dat lupčeka tipu (vsake tolko sex) ALI ne gnjavit za SEX ker je boli glava od celodnevnega delanja (tudi če ti kaj pomagaš)
– zaspat
– jovo na novo 🙂
to je splošno veljavna formula povprečne družine ki jo zagovarja največ folka in če poveš da imaš tak lajf in lahk ovsaj okostje (partner in otroci ter služba) dokažeš bodo vsi ljudje pritrjevali (ali večina) in dejali da imaš super lajf.
V resnici pa se s tabo zgodi to kar se dogaja z tole ki odpira temo…. vbistvu je ”naveličana” tega… in tipa, in svojih dolžnosti in lajfa….
rada bi šla za 1 mesec (ali mesece/tedne) proč in spet bila fraj kot nekoč…. to bi ji napolnilo baterije… ampak tega kot odgovorna mamica in partnerica pač ne more naredit ker bi vas ali kdorkoli obrekoval…[/quote]
Ok, hvala za trud. Nenavadno mi je prebrati splošni recept življenja od tistih, ki se ga na vse pretege branijo (koliko berem), kakor da jim to, da ne živijo v skladu z njim ravno tako ne odgovarja.
Srečni, da so nesrečni ali nesrečni, ker bi lahko bili srečni?[/quote]
Tale ”splošno veljavni recept” morda je Spider mislil kako alinejo malo drugače poznam zato ker ga točno živita moja starša, pa še na tono staršev okrog mene….
In zato ker vsi ponavljajo kako so v mojih letih že pričakovali otroka ali ga že imeli (teta stric itd…) in kako bi bil ČAS da pripeljem domov punco….
Saj pa ti je ta recept napisala prav odpiralka te teme… samo bolj zamegljeno v stilu.
služba, otroci, pospravljanje/gospodinjstvo, spat, jovo na novo….
to je v grobem to….
1-2x letno pa še kak dopustek, kak piknik (ČE) in morda rutinski seks vsake tolko (Y krat na teden ali mesec) običajno je Y nižji kot 10, sploh po več kot 5 letih skupnega lajfa…
Forum je zaprt za komentiranje.