Najdi forum

Splash Forum Arhiv Ženski in moški čvek Zakaj se moški bojijo samozavestnih, uspešnih žensk?

Zakaj se moški bojijo samozavestnih, uspešnih žensk?

Mhm. Saj se vsi hecamo, a ne?:)

Mah, ljubosumne, ti me še kar prostodušno pohvali kaj, saj se zavedaš moje imenitnosti, zato si pametna! :)))

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]


Možno je eno in drugo…Mogoče pa ti želi le ugajati in pridobiti naklonjenost. 🙂


Možno je eno in drugo…Mogoče pa ti želi le ugajati in pridobiti naklonjenost. :)[/quote]

To je neiskreno:). No, z vidika simpatičnosti je prijetno, ni pa konstruktivno in je tek na kratke proge:).


Možno je eno in drugo…Mogoče pa ti želi le ugajati in pridobiti naklonjenost. :)[/quote]

To je neiskreno:). No, z vidika simpatičnosti je prijetno, ni pa konstruktivno in je tek na kratke proge:).[/quote]
Obstajajo tudi specialisti za kratke proge. 🙂

To je neiskreno:). No, z vidika simpatičnosti je prijetno, ni pa konstruktivno in je tek na kratke proge:).[/quote]
Obstajajo tudi specialisti za kratke proge. :)[/quote]

Nedvomno:). Iskanje krivin oz. bližnjic:). Saj kdo bi jim zameril, a ne:).

a tudi take obstajajo?

Zgodba henryja viii. in anne boleyn, ki ga je najprej nezadržno privlačila, potem pa jo je zaradi te iste privlačnosti nepreklicno zasovražil.
[youtube]CEXTBLEjAEA[/youtube]

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Ali pa pametnih argumentov. :)[/quote]

Zakaj bi nekoga prepričevala naj mu bodo všeč samozavestne ženske? In še to z argumenti? Mu pač niso. V ‘prevzgojo’ odraslih pa ne verjamem in v njej tudi ne vidim smisla.

Nekaterim moškim pač so. A ni to fajn, da je za vsakega nekaj? 🙂

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Je tako hudo? Sam nimam problema s kritikam. Preprosto ljudje smo si zelo razlicni. Nekdo bo rekel: uaaaaaaaaa tista zenska, samostojna, emancipirana, drzna, drugacna, sijoca, lepa. Napolni prostor z energijo, svezino -moram k njej. Moski 111 pa: oh ja. Promotorka, egoizma in samovsecnosti, siormasno bitje ki vidi le samo sebe :)[/quote]

Oprosti, samo meni se zdi, da ti mešaš samozavest in samovšečnost. Res je, da je med njima tanka meja, a vseeno se ve, kaj je kaj. Če je ženska vzvišena, arogantna, ni pametna ampak pametuje, se hvali pred drugimi, zavida drugim uspeh in izpostavlja le svoje dosežke, egoistka, potem nikomur ni všeč. Ona sicer misli, da je nekaj posebnega, ampak v resnici je brezvezna.

No, jaz mislim, da so pravim moškim všeč samozavestne ženske. Ker pravi moški bo znal “ravnati” s tako žensko, da ga ne bo preglasila ali mu vsiljevala svojo voljo. :)) Taka ženska bo samozavestna tam, kjer je to potrebno, v partnerskem odnosu pa se bo znala prilagoditi partnerju. In, če je ženska samozavestna še ne pomeni, da ni prilagodljiva in da ne zna prisluhniti partnerju.

Bravo antilopa. Točno to.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

a tudi take obstajajo?[/quote]

Seveda, kar odpri oči 🙂

Hehe…., saj sem zapisala, da gre za mojo predstavo samozavestne ženske 😛

[center][i]"Woman without a Man is like a fish without a Bicycle."[/i] [sub]-Triumph[/sub][/center]

Sicer se strinjam, vendar bi se ob tem vprašal ali je preglasovanje nekaj nujno neizbežnega in odvisnega samo od potencialno preglasovanega? Če je tako, potem se je spet za vprašati o samozavesti samozavestnega, ne nazadnje zakaj oz. iz katerih vzgibov bi sploh vztrajal ob nesamozavestnem, če morda ne le zato, da hrani svojo samozavest(?).

Sicer se strinjam, vendar bi se ob tem vprašal ali je preglasovanje nekaj nujno neizbežnega in odvisnega samo od potencialno preglasovanega? Če je tako, potem se je spet za vprašati o samozavesti samozavestnega, ne nazadnje zakaj oz. iz katerih vzgibov bi sploh vztrajal ob nesamozavestnem, če morda ne le zato, da hrani svojo samozavest(?).[/quote]

Mislim, da se pri dveh samozavestnih ljudeh ne bo odnos vrtel okrog tega kdo bo koga preglasil, izgledal pametnejši ali samozavestnejši.
Dva samozavestna delata na višjem cilju. In to je zdrav odnos, v katerem se oba dobro počutita, ne pa tekmujeta.
Samozavesten človek, ki verjame vase, ne išče potrditve v nekem dokazovanju in preglasovanju.

a tudi take obstajajo?[/quote]
Boom..Saj pa bereš MON, pa take stvari sprašuješ…:)))


Morda iz prepričanja, da se ljudje ves čas učimo in če v takšni osebi vidimo željo po učenju, željo po postati še boljši človek, s tem tudi bolj samozavesten, z njo ostajamo tudi zato. Ker se zavedamo tudi svoje nepopolnosti, je ne iščemo v drugih.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Od kod sploh to prepričanje, da moški bežijo od samozavestnih žensk in da imajo te težave s pridobivanjem ustreznih partnerjev? A je to sklep kakšne poglobljene raziskave? Se mogoče navezuje na temo kakšnega novega bestselerja? Spadajo avtorica in njene prikimovalke med te nesrečne samozavestne in uspešne ženske, ki govorijo o lastnih izkušnjah?

Večina žensk, ki so po naključju samske na forumu, misli, da so samozavestne in da je to vzrok njihove samskosti – ker so samozavestne in se jih moški strahopetljivci bojijo. 🙂 Se strinjam, ne vem, če bo to to. 😀

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Niti približno ne velja, da vsi moški bežijo od samozavestnih žensk. Nekateri pa ja. Tudi tu na forumu se to potrjuje. In tako nekako je tudi prav. Niso vsem všeč črne, nekaterim so všeč tudi bjonde… In tako naprej…

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Nikakor ne bi mogli razumeti prihodnosti, če se ne bi zavedali preteklosti. (G.A. Livraga) ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Saj pravim, da jih veliko zamenjuje samozavest in samovšečnost. Prvo je priznavanje strahu in ostalih “slabosti”, drugo pa je skrivanje vsega tega in igranje močne osebnosti. Tega pa se vsak ustraši, saj se čuti neiskrenost.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Imas vodo 🙂

Samozavestnega človeka prepoznaš po tem, d abrez sramu priznava svoje napake in pomanjlkjivosti in da ne šikanira drugih, ter jim pusti, da se tudi oni počutijo smaozavestne. Ženske, ki se ful ven mečejo, niso samozavestne, temveč so vase zaljubljene in samovšečne.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Pronicljiva definicija, neznanec z druge

[i][code]"Nekoč bo lepo, ko blazni bomo ob ognjih čepeli in bomo odprte rane imeli- takrat bo lepo..."[/i][/code] [sup]france balantič [/sup]

Zelo dobra definicija, Spider. Vedno znova me presenečaš.

Kot pojasnilo, zakaj sem odprla to temo – v eni drugi temi smo se Bibita, zmedena_samica in jaz zafrkavale okoli morebitnega novega naslova teme “Zakaj moški padajo na glupe ženske”, no potem sem jaz ta naslov rahlo modificirala, ga naredila provokativnega in odprla to temo. Glede moje samozavesti je pa tako, včasih sem bolj, včasih pa manj.

Če samo z virtualnega vidika pogledam – Matjaž se na veliko pogovarja z vsemi ženskami tu in na chatu, kasneje pa se jim posmehuje. Ta lastnost mi pri moškem sigurno ni všeč. Raje vidim, da je moški direkten kot Spider, čeprav se kdaj z njim ne strinjam.

Antilopa, všeč mi je tvoja sijajna pronicljivost. Tudi jaz sem po par postih takoj prepoznala, da Matjažko igra moralista in izjemno monogamno osebnost, po drugi strani je njegov um razcepljen na sto žensk, pa še vseh sto ne zadovolji njegovega pohlepa po ženski krvi.

Spider je direkten in odkrito pove, da mu zvestoba ni vrednota in ima čisto odprte karte. Opravka za zvesto žensko ni za imet z nobenim od njiju dveh, ker se lahko le opečeš, ampak pri Spiderju vsaj takoj veš, za kaj se gre.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close