Zakaj imajo otroke?
Se strinjam.
Starša bi morala biti usklajena pri postavljanju mej in dosledna. Ne pa, da eden postavlja meje, pri drugem pa otrok išče potuho.
Na takšen način se le krepi sovraštvo in potem največkrat oče postane tisti ta grdi.
Takšen odnos nima neke prihodnosti. Imamo le vedno več razvajenih sončkov, ki v sebi čutijo prezir.
Kultur je na tisoče, to kar pišem je pa neodvisno od kulture v kateri živiš. Te reči so univerzalne! in delujejo v vseh kulturah!
Predstavljaj si učitelico, bogato naličeno, opremljeno z gooobokim dekoltejem, ki predava neko snov (matematika napr. ) in strogega učitelja in ju postavi v različne kulture.
Kakšen bo rezultat pradavanja pri (še) ne čisto pokvarjeni mladeži? ;)…………Napaka.
Mamina beseda bo imela veljavo, če bo podprta z očetovo, da mama nič ne reče je seveda narobe. Samo da se ona gre “drž nedaj” z oroki, ata pa gleda TV (je odsoten) je pa katastrofa. Očetova beseda ima nek drug pomen in potem se tudi mami ni potrebno “raztrgat”, da pri mulcu nekaj doseže, je dovolj beseda, ker mulo ve, da če ne bo spoštoval mame se bo soočil z Očetom, kjer ne bo več cuci buci. Oče privzgoji spoštovanje mamine besede, (ženske kot osebe). Seveda če mama spoštuje očeta/partnerja ne pa da ga “izloči” iz vzgoje ker kao ona zmore sama po feministični definiciji ali anakopravnosti…..cccccc
Nimam nič proti feminizmu in enakopravnosti samo pri vzgoji je to katastrofa za “mladička”. 😉
Kaj pa, če je oče tak, da zaničuje svojo hčer, da ne mara otrok, da noče imeti opravka z njimi, da preprosto sovraži in zaničuje vse kar je žensko?
Potem pa mora mama sama hočeš ali nočeš vzgajat svojo mladež in če je pametna se seveda loči od tepca s katerim je imela otroke.
Kultur je na tisoče, to kar pišem je pa neodvisno od kulture v kateri živiš. Te reči so univerzalne! in delujejo v vseh kulturah!
Predstavljaj si učitelico, bogato naličeno, opremljeno z gooobokim dekoltejem, ki predava neko snov (matematika napr. ) in strogega učitelja in ju postavi v različne kulture.
Kakšen bo rezultat pradavanja pri (še) ne čisto pokvarjeni mladeži? ;)…………Napaka.
Mamina beseda bo imela veljavo, če bo podprta z očetovo, da mama nič ne reče je seveda narobe. Samo da se ona gre “drž nedaj” z oroki, ata pa gleda TV (je odsoten) je pa katastrofa. Očetova beseda ima nek drug pomen in potem se tudi mami ni potrebno “raztrgat”, da pri mulcu nekaj doseže, je dovolj beseda, ker mulo ve, da če ne bo spoštoval mame se bo soočil z Očetom, kjer ne bo več cuci buci. Oče privzgoji spoštovanje mamine besede, (ženske kot osebe). Seveda če mama spoštuje očeta/partnerja ne pa da ga “izloči” iz vzgoje ker kao ona zmore sama po feministični definiciji ali anakopravnosti…..cccccc
Nimam nič proti feminizmu in enakopravnosti samo pri vzgoji je to katastrofa za “mladička”. ;)[/quote]
Kaj pa, če ni odsoten in se nako posveča otroku kot njegova partnerka, torej mama? Je to že preveč enakopravnosti za tvoj okvir?[/quote]Ktivoklunka saj ni vprašanje časa, koliko se kdo posveča. Vprašanje je kako se posveča. Ali je on “mama2” ali je Oče.
Gre za to, da imata vsak svojo vlogo pri vzgoji in da se te vloge zavedata in sodelujeta ne pa da tekmujeta v enakopravnosti ali da je on odsoten beri: on pije pir in gleda tv ona pa ima čez vso gospodinstvo in še pamžke, ker ji ni težko nekaj naredit za otroke samo da je mir v bajti…..
To ne pomeni da on ne sme previt otroka, ga peljat v vrtec, zdravniku, pomagat pri šolskih obveznostih, itd 😉
Kultur je na tisoče, to kar pišem je pa neodvisno od kulture v kateri živiš. Te reči so univerzalne! in delujejo v vseh kulturah!
Predstavljaj si učitelico, bogato naličeno, opremljeno z gooobokim dekoltejem, ki predava neko snov (matematika napr. ) in strogega učitelja in ju postavi v različne kulture.
Kakšen bo rezultat pradavanja pri (še) ne čisto pokvarjeni mladeži? ;)…………Napaka.
Mamina beseda bo imela veljavo, če bo podprta z očetovo, da mama nič ne reče je seveda narobe. Samo da se ona gre “drž nedaj” z oroki, ata pa gleda TV (je odsoten) je pa katastrofa. Očetova beseda ima nek drug pomen in potem se tudi mami ni potrebno “raztrgat”, da pri mulcu nekaj doseže, je dovolj beseda, ker mulo ve, da če ne bo spoštoval mame se bo soočil z Očetom, kjer ne bo več cuci buci. Oče privzgoji spoštovanje mamine besede, (ženske kot osebe). Seveda če mama spoštuje očeta/partnerja ne pa da ga “izloči” iz vzgoje ker kao ona zmore sama po feministični definiciji ali anakopravnosti…..cccccc
Nimam nič proti feminizmu in enakopravnosti samo pri vzgoji je to katastrofa za “mladička”. ;)[/quote]
Ah, očetje se kar sami zelo uspešno izločijo, ženski ni treba s prstom migniti za to. Primeri, kot jih opisuješ ti – da ženska moškemu ne pusti ničesar narediti -, so izjema. In tukaj zadaj je pač ena čudna dinamika, ne vem, kako je tipi ne zavohajo že vnaprej. Očitno prazna jajca neugodno vplivajo na dioptrijo. Ravno na ljubezenskih eden stoka, kaj naj z muhasto punco. Ja, trudi se z njo do smrti, saj jo imaš vendar rad.
Če jo imaš rad, se sploh ni treba trudit. To je tako, kot da bi bil lačen in bi se moral silit s hrano. To ni logično. 🙂 Silit se moraš, če nisi lačen. Trudit se moraš, če je (ga) nimaš rad. Trud je trpljenje, vsaj jaz ga tako razumem. Trpljenje pa je nasprotje od ljubezni.
Joj joj joj Trud je trpljenje? Daj no! V vsakem odnosu pride to nasprotij, težav, takrat se pokaže, ali je veza dovolj trdna in zrela, da to preživi ali pač ne. Zgleda še nisi bil v situaciji, ko si se moral odločat, ali boš spremenil določeno svoje vedenje (ker uničuje vajino vezo) ali pač se bosta poslovila. No, po citiranem sodeč, si se vedno odločil za slednje.
Ne s prstom res ne, z jezikom pa na veliko (nepremišljeno) opletajo…. 😉
Na začetku se jih veliko trudi, pa ona ni z ničemer zadovoljna, nič ne naredi prav. Tako prevzame večji del nase in potem ji spet ni prav…… Cagavci to dopustijo in se “sami” izločijo. “Pobegnejo” od babe, ki za vsak drek udriha po njem z valarjem in postanejo mu zanimive tiste “bolj prijazne”.
Težko zdržiš v razmerju kjer nisi nič vreden in te stalno nekdo obklada z nesposobnostjo, seveda je namen dober 😉 Efekt je pa ta, da ga sama “porine” v objem drugi in pri teh novodobnih fantičkih, ki se orjentirajo po “fajn” se to zgodi relativno hitro.
Drug scenarij se začne isto le da se on ukloni njeni volji in ji dela vse, kuha, pere, pospravlja, skrbi za otroke….. Pa tudi ta ni zadovoljna z njim oz vsaj nezadovoljena… 😉 Tako si ona najde potešitev zunaj zveze, kjer se počuti vredno, kjer prispeva svoj del truda za “uspeh”.
Nujno je da imata vsak svoj del odgovornosti in razdeljene zadolžitve/dolžnosti, ki jima dajo vrednost pred partnerjem in da to ceni/opazi druga stran, ne pa da si s kritiziranjem partnerja sam/a veča vrednost…. 🙁
Ne s prstom res ne, z jezikom pa na veliko (nepremišljeno) opletajo…. 😉
Na začetku se jih veliko trudi, pa ona ni z ničemer zadovoljna, nič ne naredi prav. Tako prevzame večji del nase in potem ji spet ni prav…… Cagavci to dopustijo in se “sami” izločijo. “Pobegnejo” od babe, ki za vsak drek udriha po njem z valarjem in postanejo mu zanimive tiste “bolj prijazne”.
Težko zdržiš v razmerju kjer nisi nič vreden in te stalno nekdo obklada z nesposobnostjo, seveda je namen dober 😉 Efekt je pa ta, da ga sama “porine” v objem drugi in pri teh novodobnih fantičkih, ki se orjentirajo po “fajn” se to zgodi relativno hitro.
Drug scenarij se začne isto le da se on ukloni njeni volji in ji dela vse, kuha, pere, pospravlja, skrbi za otroke….. Pa tudi ta ni zadovoljna z njim oz vsaj nezadovoljena… 😉 Tako si ona najde potešitev zunaj zveze, kjer se počuti vredno, kjer prispeva svoj del truda za “uspeh”.
Nujno je da imata vsak svoj del odgovornosti in razdeljene zadolžitve/dolžnosti, ki jima dajo vrednost pred partnerjem in da to ceni/opazi druga stran, ne pa da si s kritiziranjem partnerja sam/a veča vrednost…. :([/quote]
Ravno to ti hočem dopovedati – tole o najedanju, zaradi katerega se moški “umakne”, je mit. Moški se z največjim veseljem umikajo tudi brez najedanja. Tako zvano najedanje je posledica njihovega nesodelovanja, ko je treba vsako reč s prstom pokazat, prosit, modelovat, naročat, pisat sezname opravil … Seveda je to najedanje, če človek ničesar ne vidi sam. Je pa to seveda komot, ničesar ne videti sam. Jaz bi tudi najraje ne videla dela, pa da se spravim šele, ko mi nekdo fajn zateži.
Ne s prstom res ne, z jezikom pa na veliko (nepremišljeno) opletajo…. 😉
Na začetku se jih veliko trudi, pa ona ni z ničemer zadovoljna, nič ne naredi prav. Tako prevzame večji del nase in potem ji spet ni prav…… Cagavci to dopustijo in se “sami” izločijo. “Pobegnejo” od babe, ki za vsak drek udriha po njem z valarjem in postanejo mu zanimive tiste “bolj prijazne”.
Težko zdržiš v razmerju kjer nisi nič vreden in te stalno nekdo obklada z nesposobnostjo, seveda je namen dober 😉 Efekt je pa ta, da ga sama “porine” v objem drugi in pri teh novodobnih fantičkih, ki se orjentirajo po “fajn” se to zgodi relativno hitro.
Drug scenarij se začne isto le da se on ukloni njeni volji in ji dela vse, kuha, pere, pospravlja, skrbi za otroke….. Pa tudi ta ni zadovoljna z njim oz vsaj nezadovoljena… 😉 Tako si ona najde potešitev zunaj zveze, kjer se počuti vredno, kjer prispeva svoj del truda za “uspeh”.
Samo eno vprašanje: je vse tisto delo, ki ga ti vidiš, in on ne, res tudi delo ali je vmes tudi kaj “dela”. Je vse tisto tudi potrebno narediti točno takrat, točno tako in točno v takem zaporedju kot si si ga zamislila ti ali ima on pri tem se tudi kaj pravico odločati?
Nujno je da imata vsak svoj del odgovornosti in razdeljene zadolžitve/dolžnosti, ki jima dajo vrednost pred partnerjem in da to ceni/opazi druga stran, ne pa da si s kritiziranjem partnerja sam/a veča vrednost…. :([/quote]
Ravno to ti hočem dopovedati – tole o najedanju, zaradi katerega se moški “umakne”, je mit. Moški se z največjim veseljem umikajo tudi brez najedanja. Tako zvano najedanje je posledica njihovega nesodelovanja, ko je treba vsako reč s prstom pokazat, prosit, modelovat, naročat, pisat sezname opravil … Seveda je to najedanje, če človek ničesar ne vidi sam. Je pa to seveda komot, ničesar ne videti sam. Jaz bi tudi najraje ne videla dela, pa da se spravim šele, ko mi nekdo fajn zateži.[/quote]
Ravno to ti hočem dopovedati – tole o najedanju, zaradi katerega se moški “umakne”, je mit. Moški se z največjim veseljem umikajo tudi brez najedanja. Tako zvano najedanje je posledica njihovega nesodelovanja, ko je treba vsako reč s prstom pokazat, prosit, modelovat, naročat, pisat sezname opravil … Seveda je to najedanje, če človek ničesar ne vidi sam. Je pa to seveda komot, ničesar ne videti sam. Jaz bi tudi najraje ne videla dela, pa da se spravim šele, ko mi nekdo fajn zateži.[/quote][/quote]
Ko se dojenček pokaka, je čim prej za previt a ne. Ko se ponoči zbudi in joka, ga je treba potolažit. Takoj, ne čez 15 minut. Ko so košare za perilo polne, je čas, da se vključi pralni stroj. Umazana posoda enkrat na dan že mora priti na vrsto, da se jo da v pomivalc. Sama ne poskače tja. Na položnicah piše, do kdaj jih je treba plačat. Lahko jih tudi en teden kasneje, ampak v doglednem času jih je treba.
Nekaterim je vse to samoumevno. Nekateri se pa delajo glupe ali pa dejansko so glupi in tega ne vidijo.
Joj joj joj Trud je trpljenje? Daj no! V vsakem odnosu pride to nasprotij, težav, takrat se pokaže, ali je veza dovolj trdna in zrela, da to preživi ali pač ne. Zgleda še nisi bil v situaciji, ko si se moral odločat, ali boš spremenil določeno svoje vedenje (ker uničuje vajino vezo) ali pač se bosta poslovila. No, po citiranem sodeč, si se vedno odločil za slednje.[/quote]
Ja, trud je trpljenje. Nekaj spremenit pri sebi se da tudi brez truda. Naredi se iz ljubezni, torej iz veselja. Mogoče pa ti še nisi ljubila ali bila ljubljena. 😉
[/quote]
Ko se dojenček pokaka, je čim prej za previt a ne. Ko se ponoči zbudi in joka, ga je treba potolažit. Takoj, ne čez 15 minut. Ko so košare za perilo polne, je čas, da se vključi pralni stroj. Umazana posoda enkrat na dan že mora priti na vrsto, da se jo da v pomivalc. Sama ne poskače tja. Na položnicah piše, do kdaj jih je treba plačat. Lahko jih tudi en teden kasneje, ampak v doglednem času jih je treba.
Nekaterim je vse to samoumevno. Nekateri se pa delajo glupe ali pa dejansko so glupi in tega ne vidijo.[/quote]Vse to je včasih počela “moja mamica”, bilo ji je samoumevno, da to stori zame, oči ni nič rekel. Imeli smo se lepo. Nič se nismo kregali. Ti si pa sedaj takooooooo tečna……
Ko se dojenček pokaka, je čim prej za previt a ne. Ko se ponoči zbudi in joka, ga je treba potolažit. Takoj, ne čez 15 minut. Ko so košare za perilo polne, je čas, da se vključi pralni stroj. Umazana posoda enkrat na dan že mora priti na vrsto, da se jo da v pomivalc. Sama ne poskače tja. Na položnicah piše, do kdaj jih je treba plačat. Lahko jih tudi en teden kasneje, ampak v doglednem času jih je treba.
Nekaterim je vse to samoumevno. Nekateri se pa delajo glupe ali pa dejansko so glupi in tega ne vidijo.[/quote]Vse to je včasih počela “moja mamica”, bilo ji je samoumevno, da to stori zame, oči ni nič rekel. Imeli smo se lepo. Nič se nismo kregali. Ti si pa sedaj takooooooo tečna……[/quote]
Samo zanimivo, da so mamice to počele tudi namesto hčerk, pa se hčerke nekako lotijo vsega, sinovi se pa hočejo šlepat še naprej.
V Sloveniji, konkretno, je huda napaka, ker mladi ljudje po srednji šoli ne gredo od doma živet na svoje, sami ali z drugimi cimri, in je naglavni greh iti v podnajem. Velika večina se od staršev preseli direkt k partnerju. Ta tečaj iz samostojnega vsakdanjega življenja mnogim manjka.
Zdaj se bo spet usul jadl jadl od podmladka, kako le, če imam pa samo toliko in toliko na mesec.
O, pa še marsikaj je treba. :-))) Sicer pa ne vem zakaj ne moreš svojega krožnika takoj dat v pomivalca, ne da čakaš da bo on namesto tebe to naredil. Z večino posode je to možno narest. Obstaja pa vprašanje prioritet. Jaz namreč v zgornjem seznamu vidim samo dve, ki jih je res nujno naredit takoj. Posoda recimo lahko počaka pred dojenčkom. Če pa slučajnio ti tisti hip rabiš recimo krožnik in čistih ni), si ga lepo vzameš iz stroja in na roke opereš. As simple as that :-)))
No, pa poglejmo sledeč primer:
prvi dan:
ona pride domov, posoda ni oprana, košare s perilom so polne – začne najedat. on se izgovarja: otrok se je drl in ni bilo časa. ona pravi, da bi lahko perilo in posodo že prej dal prat, vendar on pravi, da je prej kosil travo. Torej, on vzame posodo in perilo za prioriteto
eden od naslednjih dni:
ona pride domov in trava ni pokošena – začne najedat. on se izgovarja: otrok se je drl in ni bilo časa. ona pravi, da bi lahko travo pokosil že prej, vendar on pravi, da je prej dajal prat perilo in posodo.
Skratka: nikoli vam ni prav in še same ne veste kaj je prioriteta pri opravilih oz. ni point v prioritetah uin delu, temveč v najedanju. Razlog: same morate svoj krožnik dajat v pomivalca, namesto da bi to on storil za vas in vam tako izkazal pozornost :-)))
Hčerke postanejo mame in jih ta reč “odtrga” od mame, sinovi pa nadajujejo “fajn”, nimajo tistega čustvenega momenta, da bi preklopili, ker njihove mame nimajo nič od partnerja in se čustveno vežejo na sina, ki se ne more otrest mamine čustvene “zasvojenosti” in kot tak se ni sposoben predat partnerici, ki začne najedat in se mu ne zdi vredno trudit zanjo. Tamlada spet nima nič od deca in se razdaja za otroke, izživi tisto čustveno potrebo na njih…. in tako se zgodba ponovi. Svoje dodjo še “ugodne” ekonomske razmere in stanje v družbi.
Boom enim resnično ni nikoli nič prav. V bistvu samo tečna, ker tudi njo ni nihče nič pohvalil, opazil njen trud in s tem išče pozornost zase…
Takrat ko je najbolj tečna ji povej kako ima lepo frizuro danes napr. in da si želiš, da bi jo (za nagrado) skuštral….. Pohvali njen trud 😉 :)))
Joj joj joj Trud je trpljenje? Daj no! V vsakem odnosu pride to nasprotij, težav, takrat se pokaže, ali je veza dovolj trdna in zrela, da to preživi ali pač ne. Zgleda še nisi bil v situaciji, ko si se moral odločat, ali boš spremenil določeno svoje vedenje (ker uničuje vajino vezo) ali pač se bosta poslovila. No, po citiranem sodeč, si se vedno odločil za slednje.[/quote]
Ja, trud je trpljenje. Nekaj spremenit pri sebi se da tudi brez truda. Naredi se iz ljubezni, torej iz veselja. Mogoče pa ti še nisi ljubila ali bila ljubljena. ;)[/quote]
To bo verjetno ja *zavija z očmi* Lej, če se ti v življenju nisi potrudil za nobeno stvar, je to eno, ne pa razlagat to kot občo resnico. O tem ti je enkrat že Boom lepo napisal, pa je bilo verjetno prezakomplicirano spisano.
Forum je zaprt za komentiranje.